Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : AC Milán - 5. února 2022   18:00

Inter Milán
39' Perišić (Çalhanoğlu)
1:2
(1:0)
AC Milán
75' Giroud  (B. Díaz) • 78' Giroud  (Calabria)
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni (82. Darmian) – Dumfries, Barella, Brozović (82. Vecino), Çalhanoğlu (73. Arturo Vidal), Perišić (70. Dimarco) – Lautaro Martínez (70. Alexis Sánchez), Džeko.
Guida – Carbone, Peretti
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
AC Milán
Maignan – Calabria, Kalulu, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Binnásir (80. Krunić) – Saelemaekers (46. Messias), Kessié (58. B. Díaz), Leão – Giroud.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:14.
Máme za sebou další fantastické derby milánských klubů a Rossoneri jsou šťastnější, neboť porazili Nerazzurri 2:1 a stahují tak náskok Interu na pouhý jeden bod! Nutno dodat, že Inter má ještě jeden zápas k dobru.
Druhá půle dlouho nic nepřinášela, ale v 75. minutě si Olivier Giroud vybojoval míč, rozjel celou akci a následně ji také dokončil a srovnal na 1:1. O tři minuty později tento kanonýr otočil celý zápas a rozhodl o výhře AC 2:1! V nastavení ještě uviděl červenou kartu Hernández.
90+6'
90+6'
Následný centr Interu ovšem nepřinesl nic nebezpečného a hosté odkopli míč do bezpečí!
90+5'
Theo Hernández uviděl červenou kartu za faul na Dumfriese, který by jinak šel do brejku a Inter má poslední standardní situaci.
90+5'
A opět končí centr Federica Dimarca jen v rukou brankáře Mikea Maignana a AC Milán je blízko k obrovské a důležité výhře.
90+4'
Federico Dimarco se ujal exekuce volného kopu, ale jeho centr letěl hodně nepřesně a skončil pouze v zámezí za bránou AC Milánu.
90+3'
Olivier Giroud se nyní dopustil faulu na Dumfriese a Inter tak bude mít k dispozici další volný kop.
90+3'
Standardní situace hostů ale nepřinesla nic vážnějšího a centr Barelly skončil bezpečně v moci gólmana Mike Maignana.
90+2'
Davide Calabria skvěle zblokoval centr Alexise Sáncheze a následuje rohový kop pro Inter.
90+1'
Rade Krunić se posléze dopustil faulu a uviděl žlutou kartu za zakopnutý balón.
90+1'
Brahim Díaz bojoval o míč s přesilou, ale nakonec se k balónu dostal Inter.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
90'
Nyní se velmi dlouho diskutovalo a možná dokonce klidnili fanoušci, kteří byli hodně rozběsnění po odpískaném faulu Škriniara.
88'
Znovu je hra přerušená po faulu domácího hráče Škriniara, což se rozhodně vůbec nelíbí fanouškům Interu.
87'
Následný střílený centr odhlavičkoval do bezpečí Olivier Giroud a po chvíli přichází špatná přihrávka Interu, po které končí míč jen v zámezí.
86'
Nedovolený zákrok hostujícího hráče Tonaliho, což znamená standardní situaci pro Inter.
85'
Někdo z realizačního týmu AC Milán uviděl od sudího červenou kartu. Konec derby je ve vyhrocené atmosféře, ale nic jiného se ani nečekalo.
84'
Milan Škriniar nyní uviděl žlutou kartu za faul na soupeře.
83'
Mike Maignan si ale skvěle poradil, neboť chytil míč do rukou před Matíasem Vecinem.
82'
Nyní se ale AC zbytečně zbavilo míče a Inter směřuje rychle dopředu.
82'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Matías Vecino.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Matteo Darmian.
81'
Nyní si Stefan de Vrij vzal Girouda pod sebe, ale dopustil se jen faulu.
80'
Denzel Dumfries se dostal z pravé strany k centru, ale ten skončil pouze v moci brankáře Mike Maignana.
80'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Rade Krunić.
78'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné, neboť muž velkých okamžiků OLIVIER GIROUD otáčí derby během čtyř minut a posílá AC Milán do vedení 2:1! Calabria mu posunul míč do vápna, kde si jej Giroud skvěle připravil na levou nohu, zatímco měl na zádech de Vrije a následně zakončil k levé tyči, kdy si ještě Handanovič sáhl na balón, ale nevyrazil. Asistence: Davide Calabria.
78'
Junior Messias svou přihrávkou našel pouze soupeře, ale Inter nedokázal projít na polovinu soupeře a AC je znovu na míči.
77'
Standardní situace Interu ale nepřinesla nic nebezpečného a posléze přišel brejk AC, který ale nepřinesl nic než útočný faul.
76'
Ismaël Binnásir uviděl žlutou kartu, když zastavil před vápnem soupeře nedovoleným zákrokem.
75'
Je srovnáno na 1:1! OLIVIER GIROUD ve středu hrací plochy tvrdě vybojoval míč v souboji se Sánchezem a následně posunul míč Tonalimu, který jej předal Díazovi, jenž vystřelil, ovšem jeho pokus tečoval domácí obránce a následně zakončil do poloprázdné právě Olivier Giroud! Asistence: Brahim Díaz.
74'
Druhá polovina tohoto městského derby je zatím spíše zklamáním, neboť jsme zatím nebyly svědky nějaké vážnější šance. Inter nepouští svého soupeře blíž k bráně a spíše vyčkává na brejky.
73'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Arturo Vidal.
72'
Brahim Díaz stáhl k zemi Nicola Barellu a uviděl od sudího žluté varování.
71'
Brahim Díaz sice dokázal udržet balón před soupeřem, ale jeho následná přihrávka letěla pouze do zámezí.
70'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Federico Dimarco.
69'
Centr z rohu opět našel volného Ivana Perišiče, ale ten tentokrát z voleje přestřelil bránu Maignana.
68'
Individuální snaha Juniora Messiase, kterému se nepodařilo projít přes větší počet hráčů soupeře a následně Inter z brejku získal rohový kop.
67'
Ovšem centr Hakana Çalhanoğlua nebyl moc dobrý a skončil pouze v zámezí. Mike Maignan následně rozehrál nakrátko.
66'
Sandro Tonali dokázal zastavit Alessandra Bastoniho, ale Inter bude mít k dispozici rohový kop, ze kterého zatím padla jediná branka a to z kopačky Perišiče.
65'
Rafael Leão se sice dostal do zakončení z hranice vápna, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný a letěl pouze nad bránu Handanoviče.
64'
Brahim Díaz šel k zemi, ale sudí nechává hru běžet, ale protiútok Interu nepřinesl nic vážnějšího, neboť se Dumfries nedostal k míči na hrací ploše.
63'
Ismaël Binnásir byl v souboji s Barellou pozdě a skluzem jej tak poslal k zemi.
62'
Nicoló Barella to měl na střelu, ale jeho pokus z dálky trefil Romagnoliho a následuje rohový kop.
61'
Sandro Tonali se ujal exekuce volného kopu, ale jeho pokus byl pouze zblokován domácím hráčem. AC ale nadále má míč na kopačkách.
60'
Hakan Çalhanoğlu dostává žlutou kartu za řeči po faulu Brozoviče. AC Milán bude mít k dispozici volný kop.
58'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Franck Kessié, přichází Brahim Díaz.
57'
Rafael Leão si chtěl sklepnout míč s Giroudem, ale opět se k balónu dostali domácí.
56'
Stále čekáme na první vážnější šanci ve druhé části zápasu. AC se opět nedokázalo dostat hlouběji na polovině Interu.
55'
Tentokrát došlo k prvnímu vážnějšímu postrkování, když si Denzel Dumfries sáhl pro míč po souboji s Tonalim, ale sudí faul neodpískal, nýbrž ruku domácího hráče.
54'
Špatný pas, který zachytil Marcelo Brozović, jenž dnes hraje ve středu hrací plochy opravdu velmi dobře.
53'
AC Milán sice zatím je ve druhé půli o něco aktivnějším celkem, ale nemůže se nyní dostat do nějaké šance.
51'
Denzel Dumfries přízemním centrem z pravé strany hledal ve vápně Perišiče, ale Mike Maignan vystartoval z brány a chytil balón.
50'
Standardní situace sice nepřinesla nic vážnějšího, ale po chvíli přišlo zakončení, ovšem to bylo zblokováno do zámezí.
49'
Sandro Tonali to znovu zkoušel z velké dálky, ale jeho pokus byl lehce tečován a následuje tak rohový kop pro AC Milán.
48'
Inter se opět vydal do brejku středem hrací plochy, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, neboť se obrana hostů vrátila včas.
47'
Zblokovaná přihrávka hostů a následuje tak autové vhazování pro AC Milán.
46'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Junior Messias.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas je u svého konce a Inter vede nad AC 1:0. Už v 10. minutě se domácí radovali z branky, kterou dal Dumfries, ale ta nakonec neplatila pro ofsajd, ve kterém se nacházel Perišič. Ve 27. minutě pálil nebezpečně Barella, ale jen vedle brány. O dvě minuty později se Dumfries ocitl ve velké šanci, ale jeho pokus parádně vychytal Maignan. Ve 35. minutě se AC dostalo do první šance, ale Tonaliho pokus skončil na zákroku Handanoviče. Ve 39. minutě jsme se už dočkali úvodní branky, kterou vstřelil po rohovém kopu Ivan Perišić.
Statistiky po 1. poločase:

Střely na branku: 5:1
Střely mimo: 1:2
Rohové kopy: 2:3
Ofsajdy: 1:1
Fauly: 9:7
45+2'
45+2'
Ovšem následně přišel protiútok Interu a Mike Maignan šel hodně z brány do risku, kdy se k míči nedostal, ale domácí si nemohli posunout balón na střelu a prázdnou bránu nevyužili.
45+1'
Po zblokovaném centru následuje rohový kop AC Milánu, kterého se ujme Sandro Tonali.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Edin Džeko tentokrát zfauloval Sandra Tonaliho a AC Milán bude pokračovat na útočné polovině.
43'
Theo Hernández šel ostře do souboje s Nicolou Barellou, kterého udeřil loktem do obličeje, ovšem rozhodčí odpískal faul domácího hráče.
41'
Ovšem Franck Kessié se nachytal pouze v ofsajdovém postavení a útok AC je u konce.
40'
Nicoló Barella se nyní dopustil faulu a AC Milán ta má možnost odpovědět.
39'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Tentokrát už branka po standardní situaci padla a domácí mužstvo vede 1:0! Po centru Hakana Çalhanoğlua se dostal uvnitř vápna do zakončení nohou zcela osamocený IVAN PERIŠIĆ a Mike Maignan byl bez šance. Asistence: Hakan Çalhanoğlu.
37'
Alessandro Bastoni skvěle přečetl přihrávku Alexise Saelemaekerse a Inter se vydal do protiútoku, kdy pálil z dálky Lautaro Martínez, ale Mike Maignan byl připraven a vyrazil jeho pokus na rohový kop.
36'
AC Milán po rohovém kopu zůstává u míče a snaží se něco vymyslet, ovšem Olivier Giroud svou hlavičkou našel jen soupeře.
35'
Sandro Tonali vypálil z dálky velmi dobrou ránu, ale Samir Handanovič předvedl parádní zákrok! Následně se hosté dostali opět k míči, ale další centr zblokovala obrana Interu.
34'
Hosté po delší době drží míč na kopačkách nějakou dobu a snaží se krátkými přihrávkami dostat hlouběji na polovinu městského rivala.
33'
Mike Maignan musel jít na zem a vyboxovat nepříjemný centr soupeře z levé strany. AC zůstává nadále pod tlakem.
32'
Nyní už se opět pokračuje a je to znovu Inter, který dobývá bránu svého soupeře.
30'
Pierre Kalulu tentokrát dostal naloženo od Edina Džeka, který vypálil z voleje a trefil hostujícího obránce do obličeje. Hra je přerušená a na trávníku jsou lékaři.
29'
Obrovská šance Interu! Obránce AC totiž trestuhodně nezachytil přihrávku do vápna a Denzel Dumfries se ocitl v obrovské šance, ovšem gólman Mike Maignan předvedl fantastický zákrok!
28'
Edin Džeko znovu svou přihrávkou dostal do zakončení Lautara Martíneze, ale jeho pokus byl zblokován a následně skončil v moci brankáře Mike Maignana.
27'
Lautaro Martínez dostal míč do vápna, kde si jej zpracoval a následně posunul na Nicolu Barellu, který z první vypálil dělovku, ovšem ta letěla vedle levé tyče!
26'
Edin Džeko si chtěl nafilmovaným pádem vymodlit přímý kop z hranice vápna, ale sudí nechal hru pokračovat.
25'
Denzel Dumfries znovu číhal na hlavičku uvnitř vápna po centru z levého křídla, ale ta tentokrát nebyla nebezpečná. AC ale odkoplo míč jen do zámezí a Inter tak bude zahrávat autové vhazování.
24'
Ale nadále pokračuje trápení obou týmů, co se týče standardních situací, neboť ani nyní z toho nebylo nic nebezpečného a AC bez problémů odvrátilo míč.
23'
Edin Džeko si zpracoval míč na prsa a posléze jej posunul do vápna na Lautara Martíneze, který se okamžitě dostal ke střele, ale jeho pokus zblokoval Davide Calabria a následuje rohový kop.
21'
Alessio Romagnoli zbytečně fauloval vysoce nad polovině soupeře Edina Džeka a je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.
20'
AC Milán se nyní snažil něco vymyslet na hranici šestnáctky, ale následná střela Rafaela Leãa byla zblokována domácím obráncem.
19'
Theo Hernández si nyní svým tělem fantasticky poradil s Edinem Džekem. Oba hrotoví vytáhlí útočníci v milánských týmech se zatím do zápasu příliš nezapojují.
18'
Domácím se nepodařilo prodrat po pravém křídle, kde to zkouší velmi často Inter přes Denzela Dumfriese.
17'
Volné kopy obou celků zatím nepřinášejí nic nebezpečného a nynější centr AC ze standardní situace letěl daleko za hráče.
16'
Tentokrát je na zemi Theo Hernández po dalším faulu soupeře, což sudí viděl a odpískal.
15'
Nynější standardní situace Interu ale opět nepřinesla nic vážnějšího a obrana AC Milánu odkopla balón do bezpečí.
14'
Denzel Dumfries šel v souboji s Theo Hernándezem k zemi a rozhodčí celkem nepochopitelně odpískal faul i přes to, že domácí hráč spadl sám po zakopnutí.
13'
Následný centr ale nepřinesl nic vážnějšího a obrana AC si poradila.
12'
Nyní přišel faul ze strany hostů a Inter Milán tak bude mít k dispozici volný kop z levé strany.
11'
Nebezpečná tečovaná střela domácího hráče Marcela Brozoviče změnila směr, ale Mike Maignan skvělým reflexem chytil balón!
10'
Ivan Perišić skvělým centrem z levé strany našel na zadní tyči Denzela Dumfriese, který zakončil hlavou k pravé tyči a šel se radovat, ovšem Perišič se nacházel v ofsajdu a branka Interu neplatí!
8'
Nyní sudí Guida odpískal faul hostujícímu hráči, ale opět si Inter nedokázal vypracovat nic a brankář Samir Handanovič pod tlakem zakopl míč do zámezí.
7'
Zatím je na začátku tohoto městského derby o něco aktivnějším celkem AC Milán, který má míč v držení o něco véc.
6'
Nerazzurri se dostali trochu pod tlak na své polovině hrací plochy, ale nakonec se dostali z nepříjemné situace.
5'
Následná standardní situace byla rozehrána nakrátko a posléze přiletěl centr do vápna, který ale skončil jen bezpečně v rukou brankáře Samira Handanoviče.
4'
AC předvedlo rychlou akci a Davide Calabria centroval z pravé strany, ovšem jeho pokus byl zblokován a skončil na horní síti branky. Následuje tak rohový kop.
3'
Na San Siru samozřejmě panuje velmi bouřlivá atmosféra a můžeme se tak těšit na fantastický zápas.
2'
Od začátku se hraje celkem důrazně, ale Franck Kessié se nakonec dopustil nedovoleného zákroku. Inter ale po pravé straně nic nevymyslel, protože Denzel Dumfries neprošel přes Hernándeze.
1'
AC Milán se postaral o úvodní výkop tohoto utkání, ale posléze hostující tým přišel o míč a Inter se vydal dopředu, kde získal autové vhazování.
1'

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, I. Radu – D'Ambrosio, Curatolo, Darmian, Dimarco, Gagliardini, Kolarov, Ranocchia, Alexis Sánchez, Vecino, Arturo Vidal.
Trenér: Simone Inzaghi

AC Milán: Maignan – Calabria, Kalulu, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali, Binnásir – Saelemaekers, Kessié, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Bakayoko, Castillejo, B. Díaz, Florenzi, Gabbia, Krunić, Maldini, Messias, Tomori, Lazetić.

AC Milán

AC Milán je momentálně v Serii A na 3. pozici se 49 body a skóre 47:25. Jak je již zmíněno, tak stejný počet bodů má také Neapol. AC vstoupilo do letošní sezóny skvěle a bylo na čele, ovšem následně šla forma lehce dolů. Po nečekané domácí prohře 1:2 se Spezií přivítalo AC na svém stadionu Juventus. Domácí mužstvo bylo lepším celkem, neboť turínské mužstvo ani jednou nevystřelilo na bránu, zatímco Milán hned čtyřikrát. Gól ale nepadl a zápas tak skončil smírně 0:0.

Inter Milán

Inter Milán se nachází v tabulce na 1. místě s 53 body a skóre 53:17. Na druhou Neapol společně s AC Milán má náskok 4 bodů a jeden zápas k dobru. Svěřenci Simona Inzaghiho tak mají k titulu zatím nejblíž, ale do konce sezóny zbývá ještě hodně zápasů a právě ten dnešní bude velmi důležitý. V posledním zápase Inter přivítal na své půdě Venezii. Už v 19. minutě poslal hosty překvapivě do vedení Henry, ovšem v 40. minutě srovnal Barella a do přestávky se šlo za stavu 1:1. Už se zdálo, že Venezia vybojuje zázračný bod, ale v 90. minutě vystřelil Interu tři body nestárnoucí Edin Džeko. Inter tak zvítězil 2:1.
Ve 24. kole Italské Serie A máme na pořadu městské derby mezi týmy Inter Milán a AC Milán. Posledních 5 vzájemných zápasů hovoří pro Inter, který zvítězil 3x. 1x vyhrál AC Milán a naposled se zrodila remíza 1:1. Hrát se samozřejmě bude na San Siru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Marco Guida a jeho asistenti Ciro Carbone a Giorgio Peretti. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62