Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Udinese - 31. října 2021   12:30

Inter Milán
60' Correa (Bastoni) • 68' Correa (Dumfries)
2:0
(0:0)
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, Ranocchia, Bastoni – Dumfries, Barella (80. Sensi), Brozović, Çalhanoğlu (70. Arturo Vidal), Perišić (85. Dimarco) – Džeko (80. Lautaro Martínez), Correa (70. Alexis Sánchez).
Sacchi – Vivenzi, Rocca
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Udinese
Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – N. Molina (89. Soppy), Jajalo (59. Walace), Makengo (69. T. Arslan), Larsen (69. Udogie) – Pereyra, Success (59. Deulofeu) – Beto.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:11.
Fotbalisté Interu Milán porazili Udinese 2:0 a dokráčeli tak k očekávaným třem bodům. Ty se ale nerodily úplně lehce. Hosté totiž hodinu hry dokázali odolávat náporu soupeře a jejich obranu odemkl až Joaquín Correa, který prošel z levého křídla do pokutového území a střelou na bližší tyč otevřel skóre. O osm minut později pak stejný hráč využil zpětnou přihrávku Dumfriese. Hosté ještě mohli závěr zdramatizovat, ovšem střídajícího Deulofeua nejprve vychytal Handanovič a gól španělského fotbalisty o chvíli později pak nebyl uznán pro předchozí ofsajd.
90+3'
90+3'
Nakonec dva rohy Udinese. Po tom druhém zkusil Deulofeu zakroutit míč přímo na bránu, ovšem hrací předmět se snesl nad břevno.
90+2'
Arturo Vidal nenechal odcentrovat Roberta Pereyru. I vleže dokázal protihráči balón vypíchnout a tak z toho bude roh.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
90+1'
Gerard Deulofeu na levém křídle neobešel Milana Škriniara, který svůj povedený obranný zákrok oslavil zapumpováním rukou směrem k publiku.
89'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Brandon Soppy.
88'
Tenhle centr Arslana byl hodně nepřesný. Míč skončil za bránou Interu.
86'
Z levé strany šestnáctky se dostal ke střele Tolgay Arslan. Jeho první pokus zablokoval obránce, druhý už prošel na bránu, ovšem Handanovič s ním neměl velké problémy.
85'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Federico Dimarco.
85'
Perišić nedoběhl dlouhý míč za obranu. Hosté budou vhazovat.
84'
Domácí dostali varování, že by měli být v obraně ostražití až do konce. Nescházelo mnoho a zebry mohly být ve hře.
82'
Po rohovém kopu měl nejprve šanci Iyenoma Udogie, který neprostřelil Handanoviče! Po následném závaru přeci jen poslal míč do sítě Gerard Deulofeu, ale jeho gól neplatí! Předcházel mu totiž ofsajd.
81'
Hosté mohli snížit! Gerard Deulofeu dostal od Pereyry přihrávku na pravou stranu šestnáctky, odkud křížnou střelou pod břevno protáhl Handanoviče. Ten podržel Inter výborným zákrokem a vyškrábl balón na roh!
81'
Vstoupili jsme do závěrečné desetiminutovky řádné hrací doby. Inter drží dvougólový náskok.
80'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Lautaro Martínez.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Stefano Sensi.
78'
Za malou chvíli půjde do hry Lautaro Martínez. Už to, že se převlékl do dresu, vyvolalo v hledišti vlnu bouřlivého potlesku.
77'
Hosté roh přežili, ale akce Interu pokračovala. Po centru Perišiće a hlavičce Sáncheze se před bránou natahoval po míči Arturo Vidal. I kdyby balón dokázal usměrnit do sítě, gól by neplatil. Už Perišić byl totiž v ofsajdu.
75'
Alexis Sánchez domácím získal rozehrávku od rohového praporku.
73'
Edin Džeko našel přihrávkou pod sebe Artura Vidala, který se mohl střelecky prosadit hned po nástupu na trávník. Jeho rána skončila těsně vedle pravé tyče z pohledu Silvestriho.
71'
Teď už to je pro Inter veselé. Domácí směřují za povinnými třemi body.
70'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Arturo Vidal.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Alexis Sánchez.
69'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Tolgay Arslan.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Iyenoma Destiny Udogie.
68'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Další akce Nerazzurri už ale končí gólem! Denzel Dumfries si naběhl za obranu na pravém křídle. Poté našel zpětnou přihrávkou JOAQUÍNA CORREU, který se z hranice šestnáctky trefil pravačkou do pravé šibenice z pohledu marně skákajícího brankáře Silvestriho. Argentinský útočník Interu je zatím hrdinou druhého poločasu.
68'
Domácí měli obrovskou šanci na navýšení náskoku! Joaquín Correa dobře zapracoval na pravé straně a připravil tutovku pro Edina Džeka, který z malého vápna neprostřelil Silvestriho! Následnou dorážku Dumfriese zablokoval obránce.
67'
Jean-Victor Makengo to zkusil z pozice kousek za levým rohem pokutového území. Trefil ale střed brány, kde stál připravený Handanovič.
66'
Hosté vyrazili dopředu na své pravé straně. Roberto Pereyra si tam vyměnil míč s Molinou a odcentroval. Našel ale jen hlavu Milana Škriniara.
65'
Ivan Perišić byl na levém křídle v ofsajdu. Z téhle akce modročerných se tak nic neurodí.
64'
Stryger Larsen stáhl na zem Denzela Dumfriese. Obešlo se to bez žluté karty pro hostujícího obránce.
63'
Po vstřeleném gólu ožilo i publikum na stadionu Giuseppeho Meazzy. Hlediště není zcela zaplněné, atmosféra ale dobrá je.
62'
Hráčům Udinese už nebude stačit jen pozorně bránit. Musejí začít myslet i na ofenzivu.
60'
Domácí se přeci jen ujímají vedení! Skvěle to udělal JOAQUÍN CORREA, který přebral míč na levém křídle. Přes ustupujícího Nuytincka s ním proběhl až do pokutového území a přesnou střelou na bližší tyč překonal Silvestriho.
59'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Gerard Deulofeu.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Walace.
58'
Nicoló Barella nedoběhl dlouhý pas od Škriniara a vzteky kopl do reklamního banneru. Domácím už začínají téct nervy.
56'
V situaci 3 na 3 Dumfries pouze odevzdal míč brankáři Silvestrimu. Zřejmě chtěl nahrávat Correovi.
55'
Inter by potřeboval zrychlit hru. Domácí mají územní převahu, ale rozvážně vyhlížejícími kombinacemi nedokáže přehrát obranu soupeře.
54'
Ivan Perišić sklepával míč pod sebe z ofsajdového postavení. Rozehrávat budou hosté.
54'
Rohové kopy Interu tradičně rozehrává turecký reprezentant Çalhanoğlu. Jeho další centr odhlavičkoval kapitán Udinese Bram Nuytinck.
53'
Centr Ivana Perišiće odvrátil na zadní tyči na roh Samir...
53'
Çalhanoğlu poslal do pokutového území zajímavý centr, na který těsně nedoskočil Edin Džeko.
52'
Brozović získal pro domácí standardní situaci. Přišlápl ho Mato Jajalo, který hned věděl, co udělal a šel se omluvit.
50'
Roberto Pereyra stáhl k zemi Edina Džeka, za což hostující hráč inkasoval žlutou kartu.
50'
Marcelo Brozović to zkusil z větší vzdálenosti. Střela mu však nesedla a brankář Silvestri tak mohl zůstat klidný.
49'
Kombinace Interu na levé straně skončila centrem Hakana Çalhanoğlua, který skončil jen v náručí Marca Silvestriho.
47'
Sám Çalhanoğlu rozehrával od rohového praporku. Míč propadl na zadní tyč, kde se ale nedomluvili Džeko s Dumfriesem a hosté si tak mohli oddechnout.
46'
Po sraženém centru Çalhanoğlua budou domácí zahrávat roh.
46'
Druhá půle odstartovala. Vypadá to, že ani jeden z trenérů zatím nestřídal.
46'
První poločas gól nepřinesl. Inter měl herní i střeleckou převahu, ovšem žádnou ze svých akcí nedotáhl do úspěšného konce. Nejaktivnějším domácím hráčem byl Nicoló Barella, který byl u všeho podstatného. Ani jeho snaha však zatím kýžený efekt nepřinesla.
45+1'
45+1'
Roberto Pereyra vyhrál souboj s Dumfriesem a vybojoval pro hosty rohový kop. Ten už ale sudí nenechá rozehrát...
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Přihrávka za obranu hledala Correu, který na prudký míč nedosáhl. Kope se od brány Udinese.
44'
Brozovićovu přihrávku nezachytil Joaquín Correa. Míč mu unikl až do zámezí.
43'
Nahuel Molina posílal míč pravačkou před bránu. Našel jen obránce Interu, který balón odvrátil.
42'
Škriniar přistrčil Isaaca Successe a byť se mu to nelíbí, budou hosté zahrávat standardní situaci.
41'
Pereyra před šestnáctkou posunul míč na Nahuela Molinu, který zkusil vystřelit. Mířil ale poměrně vysoko nad domácí bránu.
40'
Po centru Çalhanoğla se na přední tyči neprosadil k zakončení Edin Džeko. Volný míč si našel Nicoló Barella a už to vypadalo, že bude mít velkou šanci. Do zakončení mu však stačil v poslední chvíli vložit kopačku Samir!
39'
Pomalu se blížíme k závěru první půle a milánský celek přes značnou územní převahu stále nedokázal najít klíč na obranu soupeře.
38'
Nyní Beto při napadání fauloval a dokonce si vysloužil žlutou kartu.
37'
Hosté snad poprvé vysunuli proti rozehrávce Interu z vlastní poloviny presink a soupeře tím zaskočili. Balón u půlící čáry získali a mohou zaútočit.
36'
Ivan Perišić házel před bránu dlouhý aut. Míč prodlužoval na zadní tyč Ranocchia, ovšem Edin Džeko na něj těsně nedosáhl. Navíc se dopustil útočného faulu.
35'
Rohový kop Çalhanoğlua odvrátila hostující obrana k Nicolóvi Barellovi. Ten střílel jen do protihráče.
35'
Po Perišićově centru odvrátil míč do zámezí Samir. Roh pro Inter...
34'
Už se opět hraje. Dánský reprezentant se po ošetření vrací do hry.
33'
Po zmíněné akci se navíc nechává ošetřit hostující Jens Stryger Larsen. Hra je tedy přerušena a trenéři svým hráčům rozdávají taktické pokyny.
32'
Perišić vracel hlavou míč před bránu, kde skákal Edin Džeko. Do souboje s ním však šel brankář Marco Silvestri, který si balón stáhl do rukavic a navíc byl bosenským útočníkem faulován.
31'
Z levé strany centroval míč před hostující bránu Ivan Perišić. Dobře ale zakročil stoper Becao.
31'
Střely celkem – 6:1
30'
Domácí nadále dobývají obranný val soupeře, který hraje hluboko na vlastní polovině.
29'
Domácí teď bleskurychlými narážečkami téměř rozebrali obranu soupeře! Joaquín Correa však po finálním přiťuknutí od Dumfriese už nedokázal kvalitně zakončit.
26'
Zase aktivní Nicoló Barella! Ten si v pokutovém území našel prostor ke střele, kterou vyrazil Silvestri před sebe. Tam se snažil dorážet Denzel Dumfries, ovšem balón nedokázal zasáhnout.
26'
Rozehrával ho Hakan Çalhanoğlu. Balón, který nadzvedl bránící Success, si našel Edin Džeko, jenž se ale kličkami neprosadil až do střelecké pozice. Domácí budou jen vhazovat.
25'
Uvidíme druhý roh Interu v utkání...
24'
Nerazzurri drží balón na kopačkách a hráči Udinese se zatáhli na vlastní polovinu. Při akcích Interu hosté spoléhají na hluboký defenzivní blok.
23'
Z pravé strany centroval do domácí šestnáctky Nahuel Molina. Na zadní tyč si nabíhal Stryger Larsen, ovšem na balón nedoskočil.
23'
Domácí určitě jsou aktivnější. Připsali si už řadu střeleckých pokusů, hodně aktivní je v tomto hlavně Nicoló Barella.
21'
Domácí nyní zahrávali rohový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Hakan Çalhanoğlu, na jehož centr si naběhl Andrea Ranocchia. Ten hlavičkoval těsně nad!
21'
Držení míče – 60 % : 40 %
20'
Hakan Çalhanoğlu fauloval v souboji u pravé postranní čáry Makenga. Rozehrávat bude hostující celek.
19'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet proti obraně zeber.
17'
Nicoló Barella má dnes střeleckou slinu. Zkusil to z větší dálky, mířil ale příliš vysoko.
16'
Hostující Nahuel Molina dojel při napadání Barellu, kterého přišlápl. Rozehrávat bude Inter.
15'
Míč posílal do šestnáctky Çalhanoğlu. Hosté ho odvrátili k Barellovi, který střílel halfvolejem mimo bránu.
14'
Po nedovoleném zákroku Samira budou domácí zahrávat standardní situaci.
13'
Tohle ale byla šance Interu! Nicoló Barella dostal přihrávku na úroveň obranné linie hostí a už měl před sebou v podstatě jen gólmana. Ještě mohl nahrávat doprava Dumfriesovi, volil však střelu, kterou vyrazil nohou Silvestri!
13'
Hosté se po opatrnějším začátku docela osmělují a nebojí se i déle držet míč.
12'
Stryger Larsen zahrával rohový kop na bližší tyč. Tam byl připravený Edin Džeko, který přišel pomoci defenzivě.
11'
Dlouhý aut hostujícího levého beka Jense Strygera Larsena. Domácí míč odvrátili do zámezí na rohový kop.
10'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Nicoló Barella. Rána domácího záložníka prosvištěla nad břevnem, nicméně Barella ještě reklamuje, že balón přizvedával konečky prstů Marco Silvestri. Rozhodčí je ale jiného názoru a nařizuje odkop od brány.
9'
Dopředu vyrážel hostující útočník Beto, který vedl míč poměrně umně. Skvěle se však vrátil Hakan Çalhanoğlu, jenž protihráče čistě odzbrojil.
7'
Ivan Perišić hrál míč dopředu na nabíhajícího Edina Džeka. Ten ale na prudkou přihrávku nedosáhl a tak se bude jen kopat od brány Udinese.
7'
Isaac Success se dopustil útočného faulu. Povalil Alessandra Bastoniho.
5'
První náznak šance pro hosty! Po centru Pereyry posílal míč hlavou do předbrankového prostoru Isaac Success. Tam se hrací předmět poodrážel k Jensovi Strygerovi Larsenovi, který ve snaze především trefit bránu nedal své střele takovou razanci a Samir Handanovič byl na zemi včas.
3'
Joaquín Correa sklepával míč doleva na Ivana Perišiće. Toho si však pohlídal Rodrigo Becao, který balón pustil do autu.
3'
Hosté začali zápas opatrně. Zatáhli se na svou polovinu a rozehrávku Interu nenapadají.
2'
Přetažený centr Denzela Dumfriese přelétl šestnáctku. Míč doběhl Hakan Çalhanoğlu a domácí mohou pokračovat v útočné akci.
2'
Dlouhý nákop domácích si pohlídal Samir, který balón odhlavičkoval do autu.
1'
Utkání rozehrály hostující zebry, které nastoupily v tradiční bíločerné kombinaci. Inter rovněž zvolil klasické modročerné dresy.
1'
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše. Hosty přivítal ohlušující pískot.
Inter oproti středečnímu utkání v Empoli výrazně protočil sestavu. V základu zůstali pouze brankář Handanović, stoper Bastoni a záložníci Barella s Brozovićem. Jen z lavičky duel zahájí třeba ofenzivní esa Lautaro Martínez s Alexisem Sánchezem. To kouč Udinese Gotti udělal tři změny. Místo Arslana, Walaceho a Udogieho nastoupí trio Jajalo, Makengo a Stryger Larsen.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, Ranocchia, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Džeko, Correa.
Náhradníci: I. Radu – Darmian, Lautaro Martínez, D'Ambrosio, Vecino, de Vrij, Sensi, Dimarco, Kolarov, Gagliardini, Arturo Vidal, Alexis Sánchez.

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Nuytinck (C), Samir – N. Molina, Jajalo, Makengo, Larsen – Pereyra, Success – Beto.
Náhradníci: D. Padelli, Carnelos – Forestieri, Soppy, Walace, N. Pérez, T. Arslan, De Maio, Samardžič, Deulofeu, Zeegelaar, Udogie.

Rozhodčí: Sacchi – Vivenzi, Rocca.
V loňské sezóně Udinese uhrálo s Interem na domácí půdě bezgólovou remízu. V posledním kole si ale ze stadionu Giuseppeho Meazzy odvezlo nadílku 1:5. Poslední výhra zeber nad milánským soupeřem se datuje do prosince roku 2017. Na půdě soupeře tehdy zvítězily 3:1.
Inter Milán (3. místo, 6 – 3 – 1, skóre 26:12, 21 bodů)
Inter to má v roli obhájce titulu těžké. V létě totiž klub dostihly finanční problémy, což znamenalo prodej několika klíčových hráčů a také odchod kouče Conteho. Nerazzurri se přesto snaží rvát o čelní místa v tabulce. Aktuálně jim patří třetí místo, nicméně na vedoucí duo Neapol – AC Milán nabrali sedmibodovou ztrátu. Naposledy dokázali vyhrát 2:0 na půdě Empoli. Duel jim znatelně ulehčila červená karta pro domácího Ricciho na začátku druhé půle.

Posledních 5 zápasů Interu:
Sassuolo – Inter 1:2
Lazio – Inter 3:1
Inter – Tiraspol 3:1 (LM)
Inter – Juventus 1:1
Empoli – Inter 0:2
Udinese Calcio (14. místo, 2 – 5 – 3, skóre 12:14, 11 bodů)
Fotbalisté Udinese se po nadějném úvodu sezóny propadají tabulkou. Přestali totiž vítězit. Po prvních třech kolech měli na kontě sedm bodů, ovšem poté třikrát v řadě prohráli a momentálně drží sérii čtyř remíz v řadě. Naposledy doma plichtili 1:1 s Veronou. Pokud by šňůru nerozhodných výsledků natáhli i na mistrovském Interu, asi by se úplně nezlobili.

Posledních 5 zápasů Udinese:
Udinese – Fiorentina 0:1
Sampdoria – Udinese 3:3
Udinese – Bologna 1:1
Atalanta – Udinese 1:1
Udiense – Verona 1:1
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V neděli po poledni se odehraje utkání 11. kola italské Serie A mezi Interem Milán a Udinese. Domácím patří v tabulce soutěže třetí místo, hostující zebry jsou čtrnácté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62