Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Venezia - 22. ledna 2022   18:00

Inter Milán
40' Barella  • 90' Džeko (Dumfries)
2:1
(1:1)
Venezia
19' Henry  (Ampadu)
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni (46. Dimarco) – Darmian (73. Dumfries), Barella (72. Arturo Vidal), Brozović (82. Vecino), Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez (73. Alexis Sánchez), Džeko.
M. Marchetti – M. Lombardi, P. Dei Giudici
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Venezia
Lezzerini – Caldara, Modolo (C), Ceccaroni – Ampadu, Cuisance (66. Dor Peretz), Vacca (25. Fiordilino), Tessmann (66. Kiyine), Ullmann – Henry (82. Nani), Okereke (82. Sigurdsson).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:9.
Dobojováno jest, jedni se radují, druzí smutní. Obrovský favorit se s outsiderem natrápil víc než dost, musel dotahovat, což se mu povedlo ještě v první půli, v té druhé ale dlouho nedokázal najít cestu ke gólu, všechny jeho šance končili na výborném Lezzerinim, případně úřadovala obrana Venezie. V poslední minutě základní hrací doby se ale Interu přeci jen povedlo jednu z posledních svých šancí využít, strhnout vedení na svou stranu a dokráčet si pro důležité tři body. Hosté v honbě za udržením naopak odchází s prázdnou a jejich smutku se nelze divit, hráči moc dobře vědí, že minimálně bod byl velmi blízko, z hřiště vedoucího mančaftu zlatý bod.
90+5'
90+4'
Domácí opět vyrazili do brejku, Hakan Çalhanoğlu však svou přihrávku adresoval jen do protihráče.
90+3'
Inter mohl v závěru své vedení ještě pojistit. Arturo Vidal dostal přihrávku od Alexise Sáncheze šel prakticky sám na brankáře, jeden z obránců jej sice dostihl, ale domácí hráč mu udělal kličku a vystřelil, ovšem gólman hostů dokázal vytěsnit balon do zámezí.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Inter v úplném závěru strhává šťastně vedení na svoji stranu. EDIN DŽEKO si před hranicí malého vápna vyskočil na centr z pravé strany a hlavou usměrnil míč do levého dolního rohu brány, kam hostující gólman nemohl včas dosáhnout.
89'
Centrovaný míč doputoval přímo do rukou připraveného gólmana Venezie.
88'
Faulu se hosté nedomohli, soupeř rozehraje rohový kop.
87'
Pěkná souhra milánského týmu, Alexis Sánchez byl sám na penaltovém puntíku a čekal na přihrávku, která k němu směřovala, ale nedorazila.
86'
Domácí vyrazili ve třech proti třem, Alexis Sánchez poslal přihrávku před sebe, kterou ale Arturo Vidal nestačil doběhnout.
84'
Alexis Sánchez poslal před bránu Venezie nepřesný centr, míč nakonec skončil v náruči brankáře.
82'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Matías Vecino.
82'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Thomas Henry, přichází Nani.
82'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Okereke, přichází Arnór Sigurdsson.
80'
Žlutou kartu dostává Stefan de Vrij (Inter Milán), který v pokutovém území zkoušel střihnout nůžky, ale trefil Henryho do ruky.
79'
Žlutou kartu dostává Mattia Caldara (Venezia FC).
79'
Ivan Perišić si vynutil faul a je tu další přímý kop milánského týmu.
79'
Ethan Ampadu se dobře uvolnil na pravé straně, kde se zbavil protihráče, z ostrého úhlu místo střely volil přihrávku, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
77'
Nepřesná přihrávka hostů končí na domácích kopačkách, Inter vyráží dopředu.
75'
Ivan Perišić přihrával z levé strany po zemi, míč byl ovšem zastaven obranou hostů.
73'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Denzel Dumfries.
73'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.
72'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Arturo Vidal.
70'
Ofsajd domácího týmu, který tak nemohl pokračovat v útoku.
69'
Výborná střela Federica Dimarca do vzdálenějšího dolního rohu brány, avšak Luca Lezzerini ještě lepším zásahem vyrazil míč do bezpečí. Hostující gólman drží svůj tým nad vodou.
68'
Žlutou kartu dostává Sofian Kiyine (Venezia FC).
68'
Nicoló Barella nebojácně vtrhli do útoku a vynutil si nedovolený zákrok, po kterém následuje nejen žlutá karta, ale i přímý kop z hranice pokutového území.
67'
Inter drží útočnou stranu, vhazovat bude aut.
66'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Dor Peretz.
66'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Tanner Tessmann, přichází Sofian Kiyine.
65'
Ivan Perišić přihrával z levé strany, ovšem žádného ze spoluhráčů nenašel.
63'
Matteo Darmian si zpracoval na pravé straně míč a dostal se ke střele, tu ovšem brankář hostů výborným zásahem vyrazil do zámezí.
61'
Domácím se nepovedlo dostat přes zahuštěnou obranu protivníka, žádný z nich se tak ke střele nedostal.
59'
Jeden z hráčů Interu padl v pokutovém území k zemi, ale faul to není.
58'
Luca Lezzerini vyrobil obrovskou chybu, když nedokázal lehký míč udržet v náruči, k dorážce nabíhal Džeko, ale v tísni střílel pouze nad odkrytou část brány Venezie. Docela škoda pro domácí.
57'
Po faulu budou domácí rozehrávat na soupeřově straně.
56'
V posledních minutách se toho na hřišti mnoho neděje, outsider drží balón daleko od své svatyně.
54'
Domácí rozehráli rohový kop, ale hosté odvrátili míč do bezpečí.
51'
Nechybělo moc a Edin Džeko dokázal tečovat míč těsně před brankářem, možná se jej hlavou i lehce dotkl, ale ten skončil v náruči gólmana.
50'
Samir Handanovič si vyběhl pro balón a lehce jej uklidil do rukavic.
49'
Souhra na jeden dotek Interu nevyšla, hosté odkopávají míč do bezpečí.
47'
Hosté jsou opatrní a kombinují na své polovině.
46'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Federico Dimarco.
46'
První půle je minulostí, domácí sice začali aktivně, ale byli to oni, kdo jako první inkasoval, když soupeř dokázal využít svou první velkou možnost. Těsné vedení pak dlouho držel, ale pět minut před koncem přeci jen inkasoval a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu. Pro Venezii by byl tento stav jistě dobrý, ale ve druhém dějství ji nečeká nic snadného.
45+4'
45+3'
Žlutou kartu dostává Marco Modolo (Venezia FC) za faul na Džeka.
45+2'
Bude to rozehrávka od brány Venezie, ani Interu video nepřálo.
45+2'
Znovu se zkoumá VAR, hráči Interu reklamují ruku soupeře v pokutovém území.
45+1'
Nastavuje se pouze minuta.
45'
Edin Džeko se dožadoval rohového kopu a zřejmě právem, bude to ale jen odkop od brány.
44'
Samir Handanovič musel po delší době zasáhnout, míč ale jen sebral do rukou a rychle rozehrál.
42'
Gól ještě musel potvrdit VAR, neboť hosté reklamovali předchozí faul soupeře, ale vše bylo dle regulí.
40'
Žlutou kartu dostává Luca Lezzerini (Venezia FC), zřejmě za poznámky k hlavnímu arbitrovi.
40'
Hostům se nepovedlo odehrát balón do bezpečí, toho se na pravém křídle zmocnil Matteo Darmian, který poslal centr na levou stranu velkého vápna, kde se střelou z voleje prezentoval jeden z jeho spoluhráčů, brankář hostů sice míč bravurně vyrazil, avšak nepokrytý NICOLÓ BARELLA doběhl k dorážce a zblízka se nemýlil.
39'
Celkem zbytečný faul domácího mužstva, po kterém může soupeř šetřit čas.
37'
Špatná souhra milánského celku posílá míč do zámezí.
36'
Edin Džeko připravil hlavou míč pro svého spoluhráče a nejlepšího střelce Interu, kterým je Lautaro Martínez, ten střihl ve velkém vápně pěkné nůžky, leč míč poslal vysoko nad bránu.
34'
Hosté velmi dobře brání prostor před svou bránou, tři hráči Interu se málem dostali do zakončení, ale hráči Venezie vždy reagovali velmi pohotově.
32'
Stejný hráč si o chvíli později vyměnil roli, jeho křižný centr před bránu byl ovšem zblokován.
30'
Nicoló Barella si nabíhal na přihrávku a zřejmě by se dostal sám před brankáře, ale míč byl zastaven obranou Venezie.
29'
Marcelo Brozović po křižné přihrávce střílel před hranicí šestnáctky, po zemi mířil na levou stranu, ale Luca Lezzerini včas padl na trávník a balón lapil.
27'
Žlutou kartu dostává Alessandro Bastoni (Inter Milán).
26'
Samir Handanovič se rozhodl míč raději vyboxovat, což se mu povedlo.
26'
Maximilian Ullmann si vynutil faul, za který mohl klidně soupeř vidět žlutou kartu. To se sice nestalo, ale následuje standardka.
25'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází Luca Fiordilino.
25'
Žlutou kartu dostává Nicoló Barella (Inter Milán).
24'
Nicoló Barella přihrál z pravého křídla do velkého vápna, kde se málem do zakončení dostal Džeko, ale míč mu sebral jeden z obránců.
23'
Stefan de Vrij se snažil propálit skrumáž hráčů před sebou, ale to se mu nepovedlo.
23'
Antonio Junior Vacca zřejmě dostal křeč do nohy, dokulhal ale za postranní čáru, kde je ošetřován a hra tak může pokračovat.
22'
Podobná situace i na druhé straně, Džeko však hlavou adresoval balón vysoko nad.
19'
Venezia právě vstřelila branku! Outsider jde překvapivě do vedení. Ampadu odcentroval do pokutového území, kde se k hlavičce dostal THOMAS HENRY, který poslal balón na pravou stranu a přesně pod břevno. Samir Handanovič neměl šanci.
17'
Střídání ale nutné není, pokračuje se dál.
16'
Na trávníku skončil u svého pokutového území Nicoló Barella, drží se přitom na pravý bok.
15'
A zasahovat musel Samir Handanovič, který střelu z dálky v podání Davida Okerekeho lapil do rukou. Zákrok to nebyl úplně těžký, ale ani snadný.
14'
Hráči milánského týmu si dlouho přihrávali mezi sebou, ale kombinaci pokazili a musí rychle zpátky.
12'
Edin Džeko si nabíhal na letící míč na pravé straně, hlavou jej ale nasměroval kolmo od brány a ten poté odkopli do bezpečí hostující hráči.
10'
Poprvé si na míč sáhl i kapitán favorita, jenž rozehrál rychle na pravou stranu.
8'
A znovu Luca Lezzerini, který vyběhl z brankové lajny a míč sebral do rukavic.
7'
Dlouhý pas doputoval do rukavic natáhnuvšího se brankáře Venezie, který si v úvodu utkání na nedostatek práce zřejmě stěžovat nemůže.
6'
Jeden z hráčů střílel z dálky pouze do dobře postavené zdi.
5'
Marcelo Brozović naběhl do protihráče, čímž si vynutil faul a Inter rozehraje přímý kop.
4'
Hakan Çalhanoğlu střílel levačkou hodně nepřesně, míč proletěl asi dva metry vedle levé tyče brány Venezie.
2'
První možnost Interu, Alessandro Bastoni poslal centr před brankáře, kam nabíhal jeho spoluhráč, ovšem Luca Lezzerini byl přeci jen rychlejší a míč sebral do rukavic.
1'

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Darmian, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, I. Radu – Dumfries, Kolarov, Ranocchia, Dimarco, D'Ambrosio, Gagliardini, Vecino, Sensi, Arturo Vidal, Alexis Sánchez.

Venezia FC: Lezzerini – Caldara, Modolo (C), Ceccaroni – Ampadu, Cuisance, Vacca, Tessmann, Ullmann – Henry, Okereke.
Náhradníci: Mäenpää, Neri – Molinaro, Sigurdsson, Fiordilino, Nani, Kiyine, Dor Peretz, Pecile, Mozzo, Bah, Makadji.

Rozhodčí: M. Marchetti – M. Lombardi, P. Dei Giudici.
Posledních pět vzájemných zápasů

Venezia – Inter Milán 0:2
Venezia – Inter Milán 1:1
Inter Milán – Venezia 2:1
Inter Milán – Venezia 3:0
Venezia – Inter Milán 1:0

V novodobé historii odehrál Inter s Venezií na svém hřišti tři duely, všechny vyhrál při celkovém skóre 11:3.
Venezia FC

Hosté jsou ve zcela jiné pozici než jejich dnešní protivník, patří jim sedmnácté místo, první nesestupové, ovšem před Cagliari mají náskok pouhých dvou bodů. Mimo svůj stadione sehráli hráči Venezie deset utkání, ze kterých si přivezli devět bodů díky dvěma výhrám a třem remízám, vstřelili pouhých šest branek, nejméně ze všech mužstev, a sedmnáct inkasovali. Naposledy hráli nerozhodně 1:1 na hřišti Sampdorie.
O pozici nejlepšího kanonýra mančaftu se s pěti zářezy dělí Ital Mattia Aramu a Nigérijec David Okereke.
Inter Milán

Domácí tým kraluje celé ligy, na kontě má rovných padesát bodů a před druhým městským rivalem AC náskok dvou bodů, ovšem ten má o jeden odehraný zápas více. Na svém hřišti je Inter nejlepší ze všech týmů, z deseti utkání si odnesl šestadvacet bodů díky osmi výhrám a dvěma remízám, ani jednou nenašel přemožitele, vstřelil sedmadvacet gólů, nejvíc v lize, a inkasoval pouze sedm, což je pro změnu nejméně. V rukou tak má všechny triumfy.
Lautaro Martinez z Argentiny je s jedenácti góly nejlepším střelcem týmu.
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje 23. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako druhý v pořadí přijde na řadu souboj týmů z opačných koutů tabulky, Interu Milán a Venezie. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62