Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Neapol - 29. srpna 2021   18:30

Janov
69' Cambiaso (Ghiglione)
1:2
(0:1)
Neapol
39' Ruiz  (Politano) • 84' Petagna  (Rui)
Janov
Sirigu – Biraschi, Vanheusden (67. A. Masiello), Criscito – Ghiglione (83. Behrami), Sturaro (67. Kallon), Badelj, Rovella, Cambiaso – Ekuban (46. Buksa), Hernani (46. Pandev).
Neapol
Meret – Rui (90+2. Juan Jesus), Koulibaly, Manolas, Di Lorenzo – Elmas (90+2. Gaetano), Lobotka, Ruiz – Lozano (70. Únás), L. Insigne, Politano (82. Petagna).

Janov sahal v dnešním těžkém zápase alespoň po bodu. Neapol však dokázala v závěru zápasu využít standardní situaci a docílit své druhé branky. Janov si po druhé inkasované brance už nedokázal vytvořit nic nebezpečného, co by vedlo k jejich vyrovnání.
Každopádně domácí celek sehrál s favoritem duelu poměrně vyrovnanou partii.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:14.
90+7'
90+6'
Už běží poslední minuta nastaveného času a Janov se zatím nedostal k ničemu nebezpečnému.
90+5'
Adam Únás vyváží míč a bude s dalším zakládáním útoku šetřit poslední vteřiny zápasu.
90+4'
Janov se zatím marně snaží získat míč na svou stranu, ale Neapol je zatím dobře drží od své branky.
90+2'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Gianluca Gaetano.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Juan Jesus.
90+2'
Ovšem dvě minuty nastaveného času jsou pryč a zatím se příliš nehrálo. Nyní nějak drhne střídání na straně Neapole.
90+1'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
90'
O dobrých šest minut se bude nastavovat druhý poločas, což je ještě poměrně slušná doba k tomu, aby Janov dokázal vyrovnat.
87'
Zatím to vypadá, že jsou janovští trochu rozhozeni z té druhé inkasované branky.
86'
Neapol s i zatím drží míč ve své moci a uvidíme, nakolik dokážou svému soupeři dovolit, aby si vytvořil závěrečný tlak.
84'
Neapol právě vstřelila branku!
Mário Rui zahrával standardní situaci ze střední vzdálenosti a na míč si parádně dokázal naskočit ANDREA PETAGNA a ten jej poslal do sítě. Neapol si nakonec vrací vedení zpět! Asistence: Mário Rui.
83'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Paolo Ghiglione, přichází Valon Behrami.
82'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Andrea Petagna.
79'
Zdá se, že Neapol začíná přitvrzovat a snaží se o vrácení vedení. Janov však nyní dobře ubránil jejich postupnou útočnou kombinaci.
77'
Přízemní střelu nyní dobře Salvatore Sirigu viděl a počkal si na středu branky a chytil míč.
76'
Velký potlesk od fanoušků a to znamenalo, že jejich celek dokázal vybojovat roh. Ten však nezahráli dle svých představ.
75'
Neapol si nevybojovala ani roh a musí opět napadat, aby získala míč zpět na své kopačky.
74'
Matteo Politano si nyní rozehrál kombinaci v malém vápně a hned si nabíhal do volnějšího prostoru. Ale byl dobře bráněn a nakonec se nedokázal dostat do zakončení.
73'
Davide Biraschi neměl nyní šanci dosáhnout na delší míč a jeho spoluhráči se nyní budou bránit vhazování Neapole v blízkosti branky.
72'
Kalidou Koulibaly přišlápl bolestně nohu Ghiglionemu a ten se s bolestivou grimasou potácel na trávník.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Adam Únás.
69'
Janov právě vstřelil branku!
Hosté se tedy rozhodně nepoučili z předešlé situace a nyní už branka jejich soupeře bude určitě platit. Ghiglione vyslal z pravé strany vysoký centr až na druhou stranu vápna, kde si seběhl ANDREA CAMBIASO a ten nemilosrdně z první napálil míč od branky. Asistence: Paolo Ghiglione.
68'
Domácí mají již čtveřici nových hráčů na hřišti a uvidíme, zda toto oživení pomůže k vyrovnávací trefě.
67'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Zinho Vanheusden, přichází Andrea Masiello.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Stefano Sturaro, přichází Yayah Kallon.
65'
Následně zahrávaný roh už nikterak neohrozil gólmana Janova.
64'
Neapol byla nyní blízko k dvou brankovému vedení! Lozano vyslal přízemní ránu a brankáři míč prošel pod nohami a míč se odkutálel mimo branku!
62'
Janov rozhodně nehraje ve druhém poločase špatně a místy mají více ze hry.
61'
...ten však hosté nezahráli dobře a jejich soupeř dostává hru mimo svou šestnáctku.
60'
Roh pro Neapol...
59'
Janov se však i nadále pokouší o aktivní hru směrem dopředu a uvidíme, zda jim hra ještě přinese další podobnou šanci.
58'
Neuznání dané branky trochu pozvedlo fanoušky na stadionu a nyní se ozývá spíše nesouhlasný křik.
54'
Janov se dostal sice k brance, ale ta po předčasné radosti není uznána. Meret šel proti dlouhému míči a nedokázal souboj ustát. Pandev nakonec dorážel už jen do opuštěné branky. VAR však nakonec upřel tuto branku domácím a to pro faul na zasahujícího Mereta!
53'
Úvod druhého poločasu se nese zatím ve vyrovnaném duchu a hlavně domácí celek měl velkou možnost k vyrovnání.
52'
Salvatore Sirigu nyní řešil sám standardní situaci soupeře z pravé strany. Počkal si na centr a ve výskoku chytil míč.
51'
Žlutou kartu dostává Domenico Criscito (Janov CFC).
50'
Tak teď to bylo jako na střelnici ve vápně hostů! Tři střely v krátké době šly na branku Neapole. Paolo Ghiglione nejprve nechal vyniknout brankáře, následně trefil obránce a o třetí střelu se postaral jeho spoluhráč, který minul levou tyčku!
49'
Politano ve snaze ještě zachránit míč, už to měl na dlouhou nohu a fauloval soupeře. Další žlutá karta pro hráče Neapole.
49'
Andrea Cambiaso nedokázal obejít soupeře na levé straně. Ten se nenechal nachytat a nepustil míč mezi své nohy.
47'
Eljif Elmas si aktivně naběhl na centr z pravé strany, ale v blízkosti brankáře podběhl míč a gólman Janova bezpečně chytil.
46'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Caleb Ekuban, přichází Aleksander Buksa.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Hernani, přichází Goran Pandev.
46'
Neapol si v úvodu zápasu vybudovala tlak, ze kterého se jim nepodařilo prosadit. Následně se do hry dostali i domácí, kteří několikrát dokázali zaměstnat defenzívu Neapole. Ovšem hosté se nakonec dokázali jednou prosadit a uvidíme, zda domácí tým najde recept na soupeře a dokáže se dostat k vyrovnání či otočení výsledku.
45+1'
45+1'
A tak si Janov ještě zahrál standardní situaci z dobré vzdálenosti, ale míč trefil bránícího hráče a Meret nemusel nyní zasahovat.
45+1'
Salvatore Sirigu se snažil projít do vápna a přešel přes Lorenza, který uviděl žlutou kartu.
45'
Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (SSC Neapol).
45'
Milan Badelj nyní ukázal parádičku, kdy se hezky obtočil s míčem. Až nakonec jeho tažení končí faulem na jeho osobu.
44'
Blíží se závěr prvního poločasu a Neapol půjde nejspíše do toho druhého s jedno brankovým náskokem v zádech.
42'
Snaha zaútočit z pravé strany se Janovu úplně nevydařila. Míč opět získává hostující celek.
41'
Nyní se ke střele dostal další nebezpečný hráč Neapole. Lorenzo Insigne však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
39'
A z jejich nezáživné hře uprostřed hrací plochy je najednou branka! Politano z pravé strany předal míč a FABIÁN RUIZ si jej hezky navedl před hranicí šestnáctky ke střele a přesně míč umístil k levé tyči. Asistence: Matteo Politano.
37'
Trochu nudnější pasáž hry, kdy je hra z pohledu Neapole trochu statická.
35'
Neapol nyní hraje spíše na polovině hrací plochy a pokouší se soupeře ukolébat.
34'
Neapol se nyní nechala trochu unést útočným stylem a najednou musela defenzíva na poslední chvíli hasit požár. Nakonec nepustila pronikajícího hráče k zakončení.
32'
Přímá střela na branku, se kterou si brankář opět poradil. Nyní dokázali hosté nebezpečně zahrozit a byli před malou chvílí blízko k vedoucí brance.
31'
Nyní přišel těsně před vápnem faul na jednoho z hráčů Neapole a budeme svědky zajímavé standardní situace.
30'
A máme tu první brankovou situaci, která jasně volala po úvodní brance! Lorenzo Insigne se ve vápně hezky s míčem vytočil směrem k brance a vyslal tvrdou ránu, kterou Salvatore Sirigu stačil vyrazit!
29'
Nyní se aktivita překlápí zpět na hosty. Zatím s však nedostávají k žádné nebezpečné situaci.
28'
Tohle měl být asi nějaký signál, který se však vůbec nepovedl. Zahrávající hráč poslal lehký míč do vápna, ale na něj si nikdo včas nenaběhl.
27'
Po delší době může hostující tým zahrozit, protože se chystá k zahrávání standardní situace...
26'
Velmi dobře čitelný pas, který obránce Janova přečetl a zavřel daný prostor.
25'
V posledních dobrých pěti minutách hry měl Janov dobrou pasáž hry a zcela eliminoval útočnou hrozbu Neapole.
23'
Domácí se opět snadno dostali až do vápna a jakoby nyní nevěděli jak zakončit a celou situaci překombinovali.
23'
Meret nyní vysokým výskokem dokázal odrazit míč před hlavičkujícím brankářem a rozhodčí celou situaci vyhodnotil jako faul na brankáře.
22'
Ovšem tohle zakončení už nejspíše i trochu mohlo vystrašit brankáře Mereta. Každopádně je tu další roh pro domácí.
21'
Janovští se však rychle dokázali vrátit zpět a zahrávali další roh. Ale ani ten nepřinesl nic vážného pro celek z jihu Itálie.
20'
...a ten hráč hodně přetáhl. Delší pobyt Janova na polovině soupeře prozatím končí. Alex Meret se ujme odkopu od své branky.
19'
Po dalším faulu byla k vidění další standardní situace. Nyní Janov zahrával blíže k brance a centr na zadní levou tyč dokázal eliminovat jeden z hráčů Neapole. Roh pro Janov...
18'
Prudký centr nakonec odrazili hosté seřazení v jedné lajně na hranici šestnáctky.
18'
Hernani si udělal hezkou kličku do strany, ale následně jeho průnik skončil. Soupeř jej fauloval a dopřává Janovu standardní situaci.
17'
Mário Rui zahrával standardní situaci z levé strany a poslal míč obloukem na branku. Salvatore Sirigu si počkal na míč a chytil do svých rukavic.
15'
Hirving Lozano skoro vybojoval na pravé straně míč a tím by se už dostal sám na branku. Nakonec to obránce Janova zvládl a ubránil celou situaci.
14'
Ihned poté Neapol zahrávala svůj první rohový kop, který nebyl zahraný příliš ideálně. Soupeř vystihl včas přihrávku na krátko.
14'
Hezká přízemní střela, která byla trochu tečovaná a míč se odkutálel těsně mimo tyčku!
13'
I za pomocí dalšího faulu přerušil kombinaci hostí, kteří dnes budou pravděpodobně týmem, který se bude snažit více dobývat branku.
12'
Janovu se podařilo přežít úvodní tlak Neapole a již trochu dokázal vyrovnat hru .
11'
Caleb Ekuban se ze zadu vrhl pod nohy Di Lorenza a tohle je samozřejmě zákrok, který bude odměněn žlutou kartou.
10'
A nakonec delší pobídka, kdy se domácí hráč pokoušel dostat středem do nějakého zakončení. Obránci Neapole mu však vystavili stopku.
9'
Snad poprvé v zápase si Janov užívá delší dobu s míčem a kombinací se snaží dostat přes půlící čáru.
7'
Až se nakonec jejich soupeř opět dostal k centru před branku, tentokrát však neoslovil žádného hráče v pokutovém území.
6'
Domácím se nyní podařilo chvíli držet hru na středu hrací plochy. Tam se snažil vybojovat míč na svou stranu, avšak s nepříliš valným úspěchem.
5'
Nyní to vypadalo, že se faulu dopustil Zinho Vanheusden, nakonec se však píská v jeho prospěch. Janov rozehrává z vlastní poloviny.
4'
Hostující celek má od úvodní minuty míč na svých kopačkách a hned od začátku pořádně zaměstnává defenzívu Janova.
3'
Neapol zaútočila z pravé strany. Na poprvé se jim nepodařilo odcentrovat před branku. Druhý pokus už byl úspěšnější a jeden z hráčů hlavičkoval nad břevno!
2'
Hráč Neapole nyní musel odehrávat míč v těsné blízkosti své branky. Ovšem i s napadáním soupeře si hravě poradil.
1'

Janov CFC: Sirigu – Biraschi, Vanheusden, Criscito – Ghiglione, Sturaro, Badelj, Rovella, Cambiaso – Ekuban, Hernani.
Náhradníci: Andrenacci – Agudelo, Behrami, Bianchi, Buksa, Favilli, Kallon, A. Masiello, Melegoni, Pandev, Portanova, Serpe.

SSC Neapol: Meret – Rui, Koulibaly, Manolas, Di Lorenzo – Elmas, Lobotka, Ruiz – Lozano, L. Insigne, Politano.
Náhradníci: Marfella, Ospina – Gaetano, Juan Jesus, Malcuit, Únás, Palmiero, Petagna, Rrahmani, Zanoli..
Janov CFC
Janov dostal hned v prvním kole nového ročníku jednoho z těžkých soupeřů. Tím byl Inter Milán, který deklasoval Janov 4:0! Jejich soupeř prakticky o svém vítězství rozhodl hned na začátku zápasu, kdy vstřelil dvě rychlé branky. A los nebyl přívětivý ani pro druhé kolo, kdy narazí na další tým z top five a tím je Neapol.
SSC Neapol
Naopak Neapol měla na rozehrávku velmi snadného soupeře a to v podobě Venezie. Ovšem nováček soutěže nezahrál proti favoritovi nejhůř. Celou hodinu hry dokázala Venezia držet bezbrankovou remízu. Ovšem následně Neapol docílila dvou branek a to hrála od 23. minuty v oslabení, když byl vyloučen Osimhen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62