Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Lazio - 16. května 2022   20:45

Juventus
10' Vlahović (Morata) • 36' Morata (Cuadrado)
2:2
(2:0)
Lazio
51' Sandro (vl.)  • 90+6' S. Milinković-Savić
Juventus
Perin – Cuadrado, Bonucci, Chiellini (C) (18. de Ligt), Sandro – Bernardeschi, Locatelli (62. Aké), Miretti, Dybala (78. Palumbo) – Morata (62. Lu. Pellegrini), Vlahović (62. Kean).
Pinsoglio, Szczęsny – Rugani, Rabiot.
Ayroldi – Prenna, Cecconi
Allianz Stadium, Turín
Lazio
Strakoša – Lazzari (84. S. Radu), Patric, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (76. Leiva), Alberto (76. Bašić) – F. Anderson, J. Cabral (52. Pedro), Zaccagni.
Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Kamenović, Hysaj, Moro, L. Romero, Felipe.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 16:13.
Utkání je u konce a i když to po první půli vypadalo celkem jasně, tak po pauze jsme viděli zcela jiný fotbal. Lazio přidalo na tempu a už v 51. minutě bylo sníženo. Po rohu hlavičkoval Patric a Aléx Sandro si míč nešťastně sklepl do vlastní branky. Juventus byl ve druhé půli jako zpomalený a nechal soupeři prostor pro útočné rejdy. Přesto to vypadalo, že to domácí udrží, neboť na hranici vápna vystavěli slušný obranný val. Platilo to až do šesté nastavené minuty, kdy Lazio podniklo rychlý brejk a Sergej Milinković-Savić jej zakončil střelou pod břevno Perinovy branky. Zápas tak skončil výsledkem 2:2. Juventus je po tomto výsledku na čtvrtém místě se 70 body, Lazio je páté s 63 body.
90+6'
90+6'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají z poslední akce! Juventus se sice hrnul kupředu, Cuadrado však byl u vápna tvrdě odstaven od míče a vznikl z toho brejk. Perin sice dokázal zneškodnit střelu po zemi, míč ale pouze vyrazil a dobíhající SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ dokázal z úhlu poslat svou dorážku pod břevno – 2:2.
90+4'
Centr hostů z levého křídla, míč pouze neškodně prolétl pokutovým územím.
90+3'
Lazio útočí do plných, domácí tým vystavěl obranný val před šestnáctkou.
90+2'
Závěr zápasu je hodně nervózní, na obou stranách přibývá nedovolených zákroků.
90+1'
Chvíli se nehrálo, na trávníku se totiž ocitl domácí Moise Kean.
90'
Za protesty pak dostal žlutou kartu Patric.
89'
Středem se hosté dostali na hranici vápna a dokonce se jim povedlo skórovat. Gól ovšem neplatil pro útočný faul Milinkoviće-Saviće.
88'
Juventus teď kombinuje na vlastní polovině a už se nikam zvlášť nežene.
87'
Dlouhý pas hostů k pokutovému území, Pellegrini dokázal situaci uhlídat a pustil míč do zámezí. Perin bude odkopávat.
86'
Poslední minuty se odehrávají hlavně ve středu hrací plochy, ani jeden z týmů se nemůže dostat na dostřel.
85'
Velká malá domů na Perina, ten ihned rozehrál na levou stranu.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Stefan Radu.
83'
Sergej Milinković-Savić si také prohlédl žlutou kartu, zastavil na půlce rodící se akci Juventusu.
82'
Lazzari se sprintem dostal k volnému míči, od brankové čáry ale své spoluhráče nenašel.
81'
Cuadrado zastavil průnik Lazia levou stranou, výsledkem není ani roh, pouze odkop od Perinovy branky.
80'
Ještě jedna žlutá karta, za faul ji dostal domácí Marley Aké.
78'
Svou rozlučku s Juventusem dnes má i Paulo Dybala a i on si užívá objetí spoluhráčů a potlesk tribun. Místo něj na trávník vyběhne Martin Palumbo.
76'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
76'
ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
75'
Perin si dal na střelu u levého křídla velký pozor a na brankové čáře střelu pod břevno bez potíží zkrotil.
74'
A další přímý kop pro Lazio, tentokrát by to mohlo být pro Perina opravdu nebezpečné.
72'
Přímý kop pro Lazio, jenže z toho nebyla ani střela, ani centr před Perina. Tohle se moc nepovedlo...
70'
Šance domácích. Hra se dostala na levou stranu, příhru si na prsa zpracoval Moise Kean a poté vystřelil z lehce akrobatického voleje. Jeho rána šla jen těsně vedle!
68'
Ostrý faul na Zaccagniho a Juan Cuadrado byl za něj potrestán žlutou kartou.
67'
Lazzari se nyní blýskl i v obranné činnosti a zastavil rodící se akci Juventusu malou domů na Strakošu.
65'
Ale i tentokrát byl centr odvrácen a Juventus se bleskově dostal do protiútoku.
64'
Lazzari centroval z pravé strany, Bernardeschi musel zase uklízet na rohový kop. Tlak římských pokračuje.
62'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Luca Pellegrini.
62'
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Moise Kean.
62'
ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Marley Aké.
61'
Centrovaný míč z levého křídla byl ve vápně prodloužen a mířil na zadní tyč. Perin se zvládl natáhnout a připsal si jistý zákrok.
60'
Další standardní situace pro římský klub, nyní po faulu na Delipeho Andersona.
58'
Lazio v posledních minutách soupeře přimáčklo k vápnu, Juventusu se teď vůbec nedaří přejít do útoku.
56'
Z pravé strany si na střed seběhl Pedro a levačkou vyslal nepříjemnou ránu. Kousek tomu ale chybělo, míč letěl nad břevno.
56'
Prudký centr prošel přes několik hráčů ve vápně, nenašel se ale nikdo, kdo by jej sklepl na Perinovu branku.
55'
Z přímého kopu se rázem stal kop rohový, u míče je nachystán Pedro.
54'
Poměrně ostrý zákrok na Zaccagniho, toho fauloval Bernardeschi a bude tu centr pro Lazio z pravé strany.
52'
ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Pedro.
51'
Je sníženo! Na Lazzariho rohový kop si naskočil Patric, jeho hlavička by zřejmě šla na branku, nohu ale do toho ještě vložil domácí ALÉX SANDRO a sklepl tak míč do vlastní branky – 2:1.
50'
Už se zase hrálo na opačné straně, Álvaro Morata vypomohl obraně Juventusu a skluzem uklidil míč na roh.
49'
Juventus obléhá pokutové území soupeře, zatím je to bez střeleckého vyjádření.
47'
Druhá půle začala útočným faulem hostů, u vápna se provinil Jovane Cabral.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, do kterého měli sice aktivnější vstup hosté, nicméně jako první udeřil Juventus. V desáté minutě nacentroval Morata na zcela volného Dušana Vlahoviće a ten hlavičkou zblízka otevřel skóre zápasu. Dalším důležitým okamžikem bylo střídání Giorgia Chielliniho, který se za obrovského aplausu tribun rozloučil s dresem Juventusu. A jeho spoluhráči mu zatím rozlučku zpříjemňují povedeným výkonem, který ve 36. minutě korunoval Álvaro Morata a přesnou ranou k tyči upravil na současných 2:0.
45+2'
45+2'
Za faul na unikajícího Zaccagniho dostal žlutou kartu domácí Federico Bernardeschi.
45'
Pravačkou zkusil technickou ránu Cataldi, jeho rána se ale stočila přesně k Perinovým rukám.
44'
Už je po všem, Juventus se tlaku soupeře ubránil a dostal hru zase k půlící čáře.
43'
Lazio opět rozehrálo roh, míč se kroutil na branku a Bonucci musel pohotově odvracet. Hosté si tak dají roh z opačné strany.
41'
Teď se už žlutí a za faul na Dušana Vlahoviće byl potrestán hostující Francesco Acerbi.
40'
Po ataku zezadu byl faulován domácí Álvaro Morata, rozhodčí ale i tento zákrok ponechal bez karty.
39'
Střela hostů z obrovské vzdálenosti, tohle prolétlo velký kus vedle Perinovy branky.
38'
Juventus tak předvádí velkou úspěšnost svých útoků, Strakoša si prakticky ještě nepřipsal úspěšný zákrok.
36'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí unikají do dvoubrankového náskoku. Středem se k vápnu přiblížil Cuadrado, poté přihrál doleva na ÁLVARA MORATU, ten si trpělivě podržel míč, dostal se více na střed a i když byl těsně bráněn, tak přes soupeře zamířil k tyči. Strakoša si sice na jeho pokus sáhl, nicméně střela se od tyče odrazila za brankovou čáru a je to 2:0.
35'
Za obranu Juventusu si nabíhal Marušić, vysoký oblouček si k němu ale cestu nakonec nenašel.
33'
Perin už začíná cepovat svou obranu, která teď pustila střelu Felipeho Andersona zpoza vápna. Šlo to sice vedle, střelec ale pro svůj pokus měl až mnoho času a prostoru.
32'
Tohle nevypadalo špatně, kombinace mezi Lazzarim a Zaccagnou skončila patičkou z vápna, míč ovšem prolétl kousek od Perinovy branky.
30'
Lazio se začíná lehce zvedat a před Perina začíná posílat větší množství centrů.
28'
A je tu další rohový kop pro Lazio, nyní po Cabralově sražené střele. Hosté ještě reklamují ruku a tím pádem penaltu, byli však sudím odmítnuti.
27'
Další roh pro Lazio, centr Luise Alberta byl obranou domácího celku opět úspěšně odvrácen.
25'
Vystřídaný Chiellini obchází stadion a podepisuje fanouškům dresy i jiné klubové relikvie.
24'
Přihrávku do běhu dostal domácí Bernardeschi, zprava se dostal i ke střele, kterou však Strakošu nepřekvapil a navíc byl i v těsném ofsajdu.
22'
Centr do pokutového území před Perina se ale hostům vůbec nevydařil, míč je už zase u půlky.
21'
Další faul, nyní ale proti Juventusu a je tu docela nebezpečná standardka pro Lazio.
20'
Faul na domácího Bonucciho, na něm se šlapákem vyřádil Jovane Cabral. Zatím to bylo bez karty.
18'
Je tu velký okamžik pro domácí tým a zejména pro Giorgia Chielliniho. Ten se dnes po osmnácti sezónách v černobílém dresu loučí a zažívá střídání ve velkém stylu. Za aplausu tribun opouští trávník, místo něj bude hrát Matthijs de Ligt.
16'
Za malou chvíli se však hosté vrátili k míči a zpoza vápna to zkusil Anderson. Mířil vedle pravé tyče hostující brány.
16'
Nízký centr od Cataldiho letěl pouze na první tyč, kde si obrana Lazia poradila a snadno odvrátila.
15'
Tečovaná střela v podání hostujícího Zaccagniho byla tečována a skončila na rohovém kopu. Před Perinem bude živo.
14'
Na trávníku leží hostující Felipe Anderson, toho nevybíravě fauloval Aléx Sandro.
12'
Rázem tak má Lazio o čem přemýšlet a musí se směrem kupředu pustit do odvážnější hry.
10'
Domácí tým hned z první vážné akce udeřil. Moratův centrovaný míč z levé strany skončil u zadní tyče, kde zaspal Marušić a zcela volný DUŠAN VLAHOVIĆ mohl zblízka snadno hlavičkovat. Strakoša byl bez šance a je to 1:0!
9'
Juventus opět u míče, nyní kombinuje na vlastní půlce a vyčkává na vhodný okamžik pro průnik.
8'
Domácí reklamovali faul kousek od pokutového území soupeře, rozhodčí ale v celé akci nic nedovoleného neviděl a pokračuje se tak ve hře.
7'
Středem si to s míčem u nohy namířil k brance Vlahović, v rozhodujícím okamžiku mu ale trochu odskočil a skončil u Strakoši.
6'
Po tvrdém souboji o míč se chvíli nehrálo, neboť Dybala zůstal chvíli otřesený ležet na hrací ploše.
5'
Hosté měli první velkou šanci, když se po akci levou stranou a narážečce opřel do míče Catladi a jeho tvrdá rána zatřásla Perinovým břevnem!
3'
Lazio delší úsek hry u míče, po kombinaci na vlastní polovině přechází pozvolna do útoku.
2'
Zatím sledujeme oťukávací úvod, oba celky pouze vyčkávají a velice opatrně kombinují.
1'

Juventus FC: Perin – Cuadrado, Bonucci, Chiellini (C), Sandro – Bernardeschi, Locatelli, Miretti, Dybala – Morata, Vlahović.
Náhradníci: Pinsoglio, Szczęsny – Rugani, Kean, Aké, Rabiot, de Ligt, Lu. Pellegrini, Palumbo.
Trenér: Massimiliano Allegri

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Patric, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Alberto – F. Anderson, J. Cabral, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Bašić, Pedro, Kamenović, Hysaj, Leiva, S. Radu, Moro, L. Romero, Felipe.
Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Ayroldi – Prenna, Cecconi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Allianz Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Giovanni Ayroldi, kterému budou na pomezí asistovat Emanuele Prenna a Dario Cecconi.
Juventus FC

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě se ziskem 69 bodů a tohle už bude pro mužstvo i konečná pozice. A už se to možná projevuje i na výkonech, neboť Juventus prohrál jak poslední ligový zápas na půdě Janova 1:2, tak i finále Italského poháru. V něm turínští padli s Interem Milán 2:4 po prodloužení a letošní sezónu tak zakončí bez trofeje.

S. S. Lazio

Hosté jsou na pátém místě s 62 body, výš to už také nepůjde, ale Lazio si musí hlídat záda před městským rivalem z AS, které ztrácí pouze dva body. V posledních dvou kolech však římský klub vyhrál na trávníku Spezie 4:3 a poté i doma 2:0 nad Sampdorií. Forma je tak slušná a dnes to bude chtít tým potvrdit i v Turínu.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 37. kola mezi týmy Juventus FC a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62