Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Neapol - 6. ledna 2022   20:45

Juventus
54' Chiesa
1:1
(0:1)
Neapol
23' D. Mertens  (Politano)
Juventus
Szczęsny – J. Cuadrado (C), Rugani, de Ligt, Sandro (75. De Sciglio) – Locatelli, McKennie, Rabiot (66. Bentancur) – Bernardeschi (66. Dybala), Morata (75. Kean), Chiesa (81. Kulusevski).
Perin, Senkó – Arthur, Bentancur, De Sciglio, Dybala, Kean, Kulusevski.
Sozza – Giallatini, Preti
Allianz Stadium, Turín
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Ghoulam – Lobotka (90+2. Zanoli), Demme – Politano (76. Elmas), P. Zieliński, L. Insigne (C) – D. Mertens (89. Petagna).
Idasiak, Marfella – Costanzo, Elmas, Petagna, Zanoli, Spedalieri, Vergara.

Po remíze ve velmi důležitém utkání Neapol zůstává v tabulce třetí a Juventus pátý, v boji o Ligu mistrů se Stará dáma bude ještě muset velmi snažit. Momentálně ztrácí tři body na Atalantu a další dva na Neapol, když tým z Bergama měl svůj dnešní zápas odložený.
I přes 37 střeleckých pokusů (21:16) souboj Juventusu s Neapolí nijak nenadchl, neboť velká většina těchto střel byla velmi nepřesných nebo zablokovaných.

Hosté v poločase vedli brankou Driese Mertense, ale Juventusu se brzy po změně stran povedlo vyrovnat díky Chiesově trefě a do konce utkání už jsme viděli jen malé množství nějakých šancí, dělba bodů tak je zcela zasloužená.
90+7'
90+7'
Paulo Dybala po závěrečném hvizdu ještě dostává žlutou kartu za protesty.
90+7'
Dybalova střela byla nadražena na branku a za obrovské zlosti domácích hráčů rozhodčí Sozza ukončil utkání.
90+6'
Velmi nepovedený odkop Davida Ospiny do zámezí ještě dal domácím jednu možnost zaútočit, Juan Jesus fauloval Dybalu a následovat bude nebezpečný volný kop.
90+5'
Po Cuadradově centru Moise Kean v tísni hlavičkoval nad branku, to byla zřejmě poslední možnost dnešního souboje.
90+3'
Po střetu s de Ligtem zůstal na trávníku ležet Ghoulam, už se ale zvedá na nohy.
90+2'
Po Dybalově rohu se k hlavičce dostal Matthijs de Ligt, David Ospina ale s jeho pokusem neměl nejmenší potíže.
90+2'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Alessandro Zanoli.
90+1'
Moise Kean na levém křídle vybojoval rohový kop a burcuje diváky za hostující brankou.
90+1'
Rozhodčí Sozza oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Kulusevski dostal příliš rychlý pas na pravé křídlo a neměl šanci dostihnout míč na hrací ploše.
89'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
87'
Faouzi Ghoulam šel vysokou nohou do souboje s Cuadradem a inkasuje žlutou kartu.
86'
Po Cuadradově centru ze standardní situace se do odraženého míče opřel Locatelli, jeho halfvolej ale mířil výrazně mimo branku.
85'
V pokutovém území Juventusu je už notnou dobu ošetřován Giovanni Di Lorenzo.
84'
Juventusu nevyšel rychlý brejk, Insigne ale u postranní čáry fauloval Cuadrada a následovat bude standardní situace ve prospěch Juventusu.
83'
Po Ghoulamově centru se míč odrážel v pokutovém území, ke střele se ale hosté nedostali.
82'
Po Dybalově faulu na Di Lorenza Neapol rozehrává standardní situaci od postranní čáry.
81'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Dejan Kulusevski.
80'
Neapoli nevyšla souhra na útočné polovině, Insigne přebíral Lobotkovu přihrávku už v zámezí.
78'
Domácí si přihrávají ve středu hřiště, dopředu se teď moc neženou.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Eljif Elmas.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Mattia De Sciglio.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Moise Kean.
75'
Locatelliho velmi nepřesný oblouček do pokutového území končí u Ospiny.
73'
Neapol je v posledních minutách aktivnější, Juventusu by ale hra na brejky mohla vyhovovat, jak jim také vyšlo u vyrovnávající branky.
72'
Po další Politanově přihrávce z křídla se k zakončení nedostal zády k branec stojící Mertens.
70'
Politanovi na pravém křídle vyšla výborná kombinace se Zielińskim, následný centr ale před brankou nenašel nikoho v červeném.
69'
Fotbalisté bianconeri si přihrávají na útočné polovině a hledají cestu k pokutovému území.
67'
Paulo Dybala krátce po příchodu na trávník napřáhl z dobrých třiceti metrů, jeho dalekonosnou ránu si ale hostující brankář pohlídal.
66'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Rodrigo Bentancur.
66'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Paulo Dybala.
64'
Dries Mertens se díky šťastnému odrazu míče o jednoho z domácích zadáků dokázal uvolnit v pokutovém území a Wojciech Szczesny jeho nebezpečnou ránu dokázal vyrazit!
63'
Lorenzo Insigne se prokličkoval k pokutovému území, před ním padl k zemi, faul ale nevybojoval.
63'
Ospina už je zpět na nohou a měl by být schopen v zápase pokračovat.
62'
Zdravotní potíže trápí hostujícího brankáře Ospinu, ten musí být ošetřen.
61'
Při akci domácích v plném běhu zakončoval Chiesa prudkou ránou do středu branky, Ospina ji vyrazil do bezpečného prostoru. Pak ještě z dálky zakončoval McKennie, ovšem velmi nepřesně.
60'
Lorenzo Insigne pak střílel k bližší tyči, Szeczecny tam ale byl připraven.
60'
Po rozehrávce rohu nakrátko se do míče zpoza pokutového území opřel Politano, do rány mu ale vstoupil de Ligt.
60'
Faouzi Ghoulam průnikem po levém křídle vybojoval třetí roh Neapole, v této statistice je vyrovnáno.
59'
Insigneho střela postrádala veškerou přesnost, brankář Szczesny rychle rozehrál od své branky.
58'
Neapol je nadále rozestavena na útočné polovině, zatím se ale hostům nedaří přiblížit se k pokutovému území.
56'
Při hostující útočné akci se do zakončení dostal Politano, jeho střela je ale zablokována.
56'
Juventus se znovu nastěhoval před branku Neapole, teď už si ale hosté mohou oddychnout.
54'
Juventus právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Juventus po zisku míče podnikl rychlý přechod do útoku, McKennieho centr zprava sice nedorazil k Moratovi, Rrahmani ale odhlavičkoval míč k FEDERICU CHIESOVI, jenž jej s pomocí teče Stanislava Lobotky nasměroval k tyči a trefuje se v lize poprvé od září!
53'
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště, teď mají míč na svých kopačkách hosté zpod Vesuvu.
51'
Domácí trenér Allegri má na lavičce výrazně více možností do ofenzivy, jsou tam Paulo Dybala, Moise Kean i Dejan Kulusevski.
49'
Álvaro Morata si dvakrát vyměnil míč s Chiesou, pak z otočky přestřelil hostující branku.
47'
Po Moratově centru se do zakončení neprosadil Chiesa, respektive hostům se povedlo jeho pokus zablokovat.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Juventusu to teď vůbec nevyšlo, po rozehrávce volného kopu nakrátko rozhodčí Sozza hned odpískal konec prvního poločasu.

Po něm Neapol vede v Turíně 1:0 brankou Driese Mertense ze 23. minuty zápasu. Mírně favorizovaný Juventus měl zatím jedinou pořádnou šanci, když už v páté minutě po rohu zcela volný McKennie hlavičkoval vedle branky.
45+1'
45+1'
Po sérii tvrdých soubojů je pískán faul Lobotky na Álvara Moratu.
45+1'
Rozhodčí Sozza k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Střela Lorenza Insigneho mířila zhruba půl metrů vedle horního rohu domácí branky.
44'
První žlutou kartu zápasu vidí Alex Sandro.
43'
Z rohového kopu Juventusu byl jen rychlý brejk hostů, Demme byl sražen těsně před pokutovým územím a to bude velmi nebezpečná standardní situace.
42'
Cuadradova to z velké dálky zkoušel přímo na branku, jeho střela však byla zablokována, podobně pak dopadla i dorážka Westona McKennieho.
41'
Morata byl faulován na ose hřiště, Juventus bude rozehrávat nějakých třicet metrů od branky.
41'
Další z mnoha domácích nepřesných ran zapisuje do statistik Manuel Locatelli.
40'
Bernardeschiho centr stáhl ze vzduchu David Ospina.
39'
Po faulu Di Lorenza na Alexe Sandra bude Juventus zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
38'
Po rozehrávce rohu nakrátko střílel zpoza pokutového území Matteo Politano, střela mu však absolutně nevyšla a míč proletěl extrémně vysoko nad brankou.
38'
Po Insigneho akci Piotr Zieliński střílel ze střední vzdálenosti pod břevno, střela však mířila do středu branky, kde ji jeho krajan vyrazil nad branku.
36'
Na opačné straně se do Chiesovy kolmice na Moratu vložil Giovanni Di Lorenzo.
35'
Lorenzo Insigne z levého křídle nepropasíroval svoji přihrávku před domácí branku.
34'
Nepřesný centr Alexe Sandra doletěl přímo do náruče Davida Ospiny.
33'
Po narážečce Chiesy s McKenniem Rrahmani odkopl míč za postranní čáru.
32'
Lorenzu Insignemu nevyšel průnik po ose hřiště k pokutovému území, brankář Szczesny odkopl míč do středu hřiště.
31'
Ve velmi oslabené sestavě Neapole je jediným útočníkem na střídačce Andrea Petagna, Mertens už se ale vrací na trávník.
30'
Mertens jen velmi pomalu kulhá za postranní čáru a jeho pokračování v zápase je velmi ohroženo.
29'
Kvůli problémům s kotníkem musí být ošetřen střelec první branky Dries Mertens.
28'
Juan Cuadrado si dobře zpracoval přenesení hry na pravou stranu, pak křižnou ránu nasměroval za vzdálenější tyč hostující branky.
27'
Rohovému kopu Cuadrada se hosté snadno ubránili.
26'
Domácí se nadále trápí v koncovce, do další zajímavé pozice se dostal Chiesa, Rrahmani ale srazil jeho pokus na rohový kop.
25'
Hosté znovu zahrozili, Di Lorenzo hledal před brankou nabíhajícího Zielińskiho, toho ale ke střele nepustil de Ligt.
23'
Neapol právě vstřelila branku!
Neapol se ujímá vedení! Insigneho oblouček do pokutového území si zády k brance zpracoval Politano, připravil dobrou pozici pro DRIESE MERTENSE, jenž procedil míč mezi nohama padajícího Alexe Sandra a nasměroval jej k tyči!

Šestá Mertensova trefa v dosavadním průběhu sezóny.
21'
Rohový kop ale hostům vůbec nevyšel, Mertens s Politanem se při rozehrávce nakrátko vystavili do ofsajdu.
21'
Giovanni Di Lorenzo na pravém křídle vybojoval rohový kop ve prospěch Neapoli.
20'
Demmemu se u levé postranní čáry nepovedlo proniknout přes Cuadrada, ten má dnes na paži kapitánskou pásku.
18'
Bernardeschiho neúspěšný výpad po pravém křídle, domácí fotbalista se pak marně dožadoval rohového kopu.
17'
Álvaro Morata se na levém křídle nedokázal uvolnit kolem Rrahmaniho, navíc mu je zpětně máván ofsajd.
16'
Federico Chiesa pronikl hostující polovinou jako nůž máslem, pak prudce pálil vedle neapolské branky.
15'
Lorenzo Insigne napřáhl k ráně z pořádné dálky, i ta však minula branku.
13'
Do střeleckého pokusu Zielińskiho se položil Rugani. Na střely už to je 4:2, vyjma McKennieho hlavičky ale zatím žádná nebyla nebezpečná a také žádná nemířila na branku.
12'
Další nepřesnou střelu zapisuje do statistik Federico Chiesa.
11'
Insigneho centr nedoletěl až k Politanovi, Lorenzo Insigne pak napálil míč za domácí branku.
10'
Adrien Rabiot se po levé straně protáhl do pokutového území, pak si ale dal míč na dlouhou nohu a branku přestřelil.
8'
Piotr Zieliński byl v ležící poloze nepříjemně zasažen kopačkou do zad, už je ale zpět na nohou.
7'
Rrahmani dostal při rozehrávce do problémů brankáře Ospinu, míč se však od dotírajícího Moraty odrazil za branku.
5'
Po rohu Bernardeschiho se do vzduchu zavěsil naprosto osamocený Weston McKennie a v obrovské šanci míjí hostující branku!
4'
Do první zajímavé příležitosti se dostal Chiesa, jeho střelu ale srazil na rohový kop Di Lorenzo.
4'
Už se opět pokračuje i s Moratou, jenž rychle rozběhal svůj šrám.
3'
Po střetu s Jesusem zůstává na trávníku ležet Álvaro Morata a španělský útočník se zatím nechce zvedat zpět na nohy.
1'
Juventus oblékl tradiční černo-bílou kombinaci, Neapol dnes hraje v červené sadě.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno. Opět se odehraje jen s poloviční možnou návštěvou.

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, Rugani, de Ligt, Sandro – Locatelli, McKennie, Rabiot – Bernardeschi, Morata, Chiesa.
Náhradníci: Perin, Senkó – Arthur, Bentancur, De Sciglio, Dybala, Kean, Kulusevski.
Trenér: Massimiliano Allegri

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Ghoulam – Lobotka, Demme – Politano, P. Zieliński, L. Insigne – D. Mertens.
Náhradníci: Idasiak, Marfella – Costanzo, Elmas, Petagna, Spedalieri, Vergara, Zanoli.
Trenér: Marco Domenichini

Rozhodčí: Sozza – Giallatini, Preti.
Zápas na Allianz Stadium začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto zápasu bude Simone Sozza, kterému budou na pomezí asistovat Alessandro Giallatini a Fabiano Preti.
Juventus FC

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě se 34 body a pomalu stoupá tabulkou vzhůru. Drží teď pětizápasovou sérii bez porážky a hodně se vylepšila i obrana. Naposledy se Juventus střetl doma s Cagliari a po gólech Keana a Bernardeschiho vyhrál 2:0. Dnes ale na turínské čeká těžký soupeř, který nutně potřebuje konzistentnější výsledky.

SSC Neapol

Hosté jsou sice na třetím místě se ziskem 39 bodů, ale výsledky nejsou z těch nejlepších. Z posledních pěti ligových duelů Neapol vyhrála pouze na trávníku AC Milán, jinak tým jednou remizoval a hned třikrát prohrál. Padl i v posledním zápasu doma proti Spezii, kde padl jediný gól, a to vlastní v podání Juana Jesuse.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 20. kola mezi týmy Juventus FC a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62