Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Venezia - 1. května 2022   12:30

Juventus
7' Bonucci (de Ligt) • 76' Bonucci
2:1
(1:0)
Venezia
71' Aramu  (Peretz)
Juventus
Szczęsny – Danilo (C), Bonucci, de Ligt, Lu. Pellegrini (58. Sandro) – Bernardeschi (58. Dybala), Zakaria, Miretti (79. Arthur), Rabiot – Vlahović (79. Chiellini), Morata (69. Kean).
Pinsoglio, Perin – Rugani, Aké.
A. Prontera – D. Di Iorio, F. Lombardo
Allianz Stadium (Torino).
Venezia
Mäenpää – Matějů (86. Okereke), Caldara, Ceccaroni (C), Haps (86. Ullmann) – Črnigoj (64. Peretz), Vacca (37. Fiordilino), Ampadu – Aramu, Cuisance (46. Kiyine) – Henry.
Bertinato – Tessmann, Svoboda, Nani, Busio, Nsamé, Johnsen.

Děkuji za pozornost a přeji hezký, ničím nerušený den.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:12.
Dlouho se ve druhé půli hrálo bez branek, šance měly oba celky, ale až v 71. minutě se skóre měnilo podruhé, když se outsiderovi povedlo vyrovnat. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, o pět minut později využili domácí rohový kop, vstřelili druhý gól a tentokrát už těsný náskok uhájili až do závěrečného hvizdu, díky čemuž vybojovali povinné a velmi důležité tři body.
90+4'
90+3'
Stará dáma drží balón u rohového praporku na soupeřově straně. Tohle už zřejmě zvládne.
90+2'
Dlouhý centr doputoval čistě až k domácímu gólmanovi. Kdyby jej některý z hostů tečoval, zřejmě by to byl gól.
90+1'
A nastavovat se budou pouze tři minuty.
90'
V posledních minutách se hraje daleko od obou branek, Juventus brání své těsné vedení.
87'
Thomas Henry na křižný centr nedosáhl, míč proletěl velkým vápnem a skončil v zámezí.
86'
Střídání v týmu Venezia FC:
ze hřiště odchází Ridgeciano Haps, přichází Maximilian Ullmann.
86'
ze hřiště odchází Aleš Matějů, přichází David Okereke.
84'
Paulo Dybala pálil levačkou před hranicí velkého vápna, míč proletěl vysoko nad.
83'
Domácí kombinují mezi středovou čárou a velkým vápnem, což jim jistě vyhovuje.
80'
Luca Fiordilino inkasoval nepříjemný úder míčem do obličeje. Hned se ale otřepal.
79'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Giorgio Chiellini.
79'
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Arthur.
78'
Žlutá karta pro tým Venezia FC (Ridgeciano Haps).
76'
Juventus právě vstřelil branku!
Domácí si ale rychle berou ztracené vedení zpátky. Po rohovém kopu poslal Danilo hlavou míč před bránu, kde jej ještě stihl tečovat LEONARDO BONUCCI a hostující brankář už neměl šanci nějak zareagovat. Ofsajd to nebyl.
75'
Rána z dálky domácího hráče byla zblokována do zámezí a následuje roh.
74'
Domácí faulovali a Venezia může v klidu rozehrávat ze své poloviny.
71'
Venezia právě vstřelila branku!
Hosté zhruba dvacet minut před koncem základní hrací doby srovnávají a zřejmě zaslouženě. Peretz zpracoval míč svému spoluhráči, MATTIA ARAMU poté vypálil levačkou tvrdou ránu z dálky a balón poslal přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam se Wojciech Szczęsny natahoval marně.
69'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Moise Kean.
69'
Mattia Aramu prudkou ranou na vzdálenější tyč přinutil domácího gólmana k zákroku, tomu se povedlo se natáhnout a balón vyrazit.
68'
Přímý kop pro hostující tým, který má slušnou šanci vyrovnat.
65'
Ethan Ampadu nezpracoval příliš nepřesnou přihrávku na postranní lajnu, míč mu uniká za ni.
64'
ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Dor Peretz.
63'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Aléx Sandro), za hodně tvrdý zákrok na Henryho.
63'
Stejný hráč o chvíli později střílel z pravé strany pokutového území, ale jeho pokus až k brankáři nedorazil.
62'
Fabio Miretti se srazil s protihráčem ve velkém vápně, následuje roh pro jeho tým.
61'
Žlutá karta pro tým Venezia FC (Mattia Aramu), který fauloval Moratu.
60'
Přetahovanou o míč u velkého vápna Venezie vyhráli její hráči a mohou zkusit zaútočit.
58'
ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Aléx Sandro.
58'
ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Paulo Dybala.
58'
Pěkná tvrdá rána z dálky v podání jednoho z hráčů Juventusu letí vysoko nad.
57'
Pěkná souhra Juventusu, na jejíž konci mohl Danilo zakončovat do okryté brány, ale míč v těžké pozici netrefil dobře.
56'
Žlutá karta pro tým Venezia FC (Sofian Kiyine), jenž poslal k zemi unikajícího Pellegriniho.
54'
Juventus vyrazil do otevřené obrany soupeře, Álvaro Morata si nabíhal na křižnou přihrávku a zakončoval by sám před brankářem, hosté se ale stihli vrátit a jeden z nich skluzem tečoval balón do bezpečí.
52'
Ránu z dálky zblokovala dobře postavená zeď, přichází roh.
51'
Thomas Henry byl zcela jasně faulován, jeho tým rozehraje přímý kop.
49'
Přihrávka z pravé strany už mířila na hráče hostujícího celku, který by zakončoval tváří v tvář brankáři, míč k němu ale nedoputoval.
47'
Střelu z velké dálky poslal na hostující bránu jeden z domácích fotbalistů, pokus to byl slušný, ale Niki Mäenpää neměl moc velkou práci.
46'
ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Sofian Kiyine.
46'
Juventus začal aktivně, trefil břevno a v 7. minutě se ujal vedení. Poté ale jakoby ubral a do šancí se začal dostávat i soupeř, který byl několikrát velmi blízko vyrovnání. To se mu ale nepovedlo a protože ani favorit další branku nepřidal, odchází se do kabin za těsného vedení "Staré dámy".
45+4'
45+4'
Luca Pellegrini si zpracoval balón ve velkém vápně, jeho zakončení však bylo sraženo na roh, který už ale Juventus nerozehraje.
45+3'
Domácí si ještě vynutili faul na soupeřově polovině a zahrávat budou standardku.
45+1'
Luca Pellegrini fauloval Ceccaroniho a je odměněn žlutou kartou.
45'
Juventus drží v závěru míč na kopačkách a v klidu kombinuje na své straně.
43'
Pietro Ceccaroni pokazil kombinaci svého týmu. Nejprve chtěl levačkou vyslat křižný centr k bráně, to se mu nepovedlo, trefil jen soupeře do zad, ale k balónu se dostal zpět a mohl v klidu zkusit štěstí znovu, jenže místo toho celkem zbytečně prudkou ranou poslal balón do zámezí a rozehrávat bude Wojciech Szczęsny.
42'
Držení míče velmi vyrovnané, 51 % – 49 %.
40'
Ridgeciano Haps si na své straně vynutil faul, soupeř tak musí útočné snahy v tuto chvíli zanechat.
38'
Zblokovaná hlavička domácího fotbalisty končí v zámezí, následuje třetí roh Juventusu.
37'
ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází Luca Fiordilino. Zraněný prvně jmenovaného se tedy ukázalo zřejmě vážnějšího charakteru.
35'
Na trávníku nyní leží Antonio Junior Vacca, hra je přerušena.
34'
Venezia sice drží balón, avšak daleko od brány Juventusu. Její hráči ale už ukázali, že se nebojí zaútočit.
32'
Na druhé straně se do zakončení dostával Domen Črnigoj, ale chyběl mu malý krok k tomu, aby si balón před brankářem zpracoval.
32'
O chvíli pozdě se snažil jeden z jeho spoluhráčů zachránit situaci a skluzem z ostrého úhlu poslat míč do sítě, tu sice trefil, ovšem jenom boční.
31'
Denis Zakaria se málem dostal do šance po pěkné kombinaci, ale balón mu utekl od kopačky.
29'
Ovšem hostům se vůbec nezdařila kombinace na jeden dotek, balón pádí za lajnu a rozehrává Wojciech Szczęsny.
28'
Domácí kombinují na své polovině, dál se v posledních chvílích dostat nemohou.
25'
Thomas Henry se znovu dostal k hlavičce, ale tentokrát v těžké pozici bránu Juventusu vůbec neohrozil.
25'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Denis Zakaria), jenž skluzem počastoval Pietra Ceccaroniho. Od trestu jej neuchránilo ani to, že se soupeři omluvil.
23'
Thomas Henry byl blízko gólu. Hostující čtrnáctka zůstala osamocena ve vápně, vyskočila si na centr z pravé strany a vypadalo to, že míč po její hlavičce doputuje do brány, ovšem těsně minul její levou tyč. Velká škoda pro Venezii.
22'
Mattia Aramu se snažil levačkou poslat rychlý centr do vápna, zblokovaný míč přináší Venezii první roh.
21'
Další roh Juventusu a opět z toho byly problémy pro hosty, Leonardo Bonucci však tentokrát hlavou odehrál balón nad bránu.
20'
Hosté reklamovali malou domů soupeře, po které Wojciech Szczęsny balón uklidil do náruče, hraje se ale dál.
19'
Niki Mäenpää možná trochu zaváhal při vyběhnutí, ale hostům se daří odehrát balón do bezpečí.
18'
Po pěkné kombinace zakončoval levačkou na bližší tyč Fabio Miretti, tečovaný balón ji těsně minul a následuje roh.
16'
No, hosté nebyli vůbec daleko vyrovnání. Thomas Henry vybojoval míč pro svého spoluhráče, Mattia Aramu zakončoval z dobré pozice, jeho přízemní střelu ale stačil gólman Juventusu včasným pádem na trávník zlikvidovat.
14'
Centr z levé strany v podání domácích doputoval přímo do náruče vyběhnuvšího brankáře hostů. Ten rychle rozehrává.
13'
Luca Pellegrini svedl souboj o míč u rohového praporku, nakonec jej raději odehrál za postranní lajnu.
11'
Střela jednoho z hráčů Venezie letí vysoko nad domácí svatyni, Wojciech Szczęsny zasahovat nemusel.
10'
Luca Pellegrini se provinil útočným faulem, míč musí odevzdat soupeři.
7'
Favorit jde velmi rychle do vedení. Centr na vzdálenější tyč odvrátil de Ligt hlavou na střed malého vápna, kde si na balón vyskočil LEONARDO BONUCCI, zakončoval rovněž hlavou a míč poslal na pravou stranu, kam brankář hostů nemohl doběhnout.
7'
Teď už se faul píská, domácí rozehrají standardku z pravé strany.
6'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale hra pokračuje.
4'
Luca Pellegrini byl blízko otevření skóre zápasu, jeho prudká rána levačkou však skončila jen na břevně soupeřovy svatyně. Od něj se míč odrazil do zámezí.
2'
Wojciech Szczęsny musel poprvé zasahovat, ale lehký míč jen sebral do náruče.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo (C), Bonucci, de Ligt, Lu. Pellegrini – Bernardeschi, Zakaria, Miretti, Rabiot – Vlahović, Morata.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Chiellini, Sandro, Rugani, Arthur, Aké, Dybala, Kean.

Venezia FC: Mäenpää – Matějů, Caldara, Ceccaroni (C), Haps – Črnigoj, Vacca, Ampadu – Aramu, Cuisance – Henry.
Náhradníci: Bertinato – Ullmann, Tessmann, Fiordilino, Svoboda, Nani, Busio, Peretz, Kiyine, Nsamé, Johnsen, Okereke.

Rozhodčí: A. Prontera – D. Di Iorio, F. Lombardo.
Posledních pět vzájemných zápasů

Venezia – Juventus 1:1
Venezia – Juventus 1:2
Juventus – Venezia 4:0
Venezia – Juventus 0:4
Juventus – Venezia 1:0

Juventus se s Venezií střetl na svém trávníku v lize celkem třikrát a je to už poměrně dávná historie. Ve všech třech případech se radoval z výhry (4:0, 1:0 a 3:2).
Venezia FC

Hosté jsou beznadějně poslední a sestup je zřejmě nemine, ač před sebou mají ještě pět utkání. Mimo svůj trávník jsou druhým nejhorším celkem ligy, ze šestnácti mačů si dovezli dvanáct bodů za tři výhry a stejný počet remíz, vstřelili deset gólů a o šestnáct více inkasovali. V tuto chvíli drží nelichotivou sérii čtyř venkovních porážek v řadě, přibude dnes pátá?
Francouz Thomas Henry je se sedmi zásahy nejlepším kanonýrem týmu.
Juventus FC

Domácí tým bojuje o přímý postup do Ligy mistrů a vše má ve svých rukou. Drží poslední příčku, která to zaručuje a před pátým Laziem má sedmibodový náskok. Na svém hřišti si "Stará dáma" ze sedmnácti zápasů odnesla jednatřicet bodů díky devíti výhrám a čtyřem remízám, její hráči jednadvacet branek dali a o deset méně inkasovali. Naposledy před svými fanoušky ztratili důležité body s Bolognou, se kterou hráli překvapivě nerozhodně 1:1. A to ještě Srb Dušan Vlahović srovnával až v 90+5. minutě.
Pro dvaadvacetiletého fotbalistu to byla třiadvacátá branka v sezóně, díky které si upevnil nejen vedoucí postavení mezi střelci svého celku, ale i druhou pozici celé ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62