Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Atalanta - 22. ledna 2022   20:45

0:0
(0:0)
Lazio
Strakoša – Hysaj (69. Lazzari), Luiz Felipe, Patric, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto (79. Bašić) – Felipe Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Sozza – Tegoni, Trinchieri
Stadio Olimpico, Řím
Atalanta
Musso – Djimsiti, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler (C), Scalvini (61. Maehle), Gi. Pezzella – Pessina (85. Sidibe), Al. Mirančuk (71. Tolói) – Piccoli (85. De Nipoti).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:17.
Těžce oslabená Atalanta si odváží z Říma bod za bezgólovou remízu. Na hostujícím kouči Gasperinim je znát, že si konečného výsledku vzhledem k okolnostem cení. Moc dobrý fotbal to dnes nebyl. Přeci jen více toho bylo k vidění ve druhé půli. Největší šanci hnout s výsledkem měl domácí Mattia Zaccagni, který napálil tyč Mussovy brány.
90+3'
90+3'
Rána Felipeho Andersona byla zablokována. Míč se pak obloučkem snesl do rukavic Juana Mussa. Po jeho výkopu zřejmě bude následovat konec.
90+2'
Domácí reklamují, že si hostující stoper Palomino počínal nečistě v souboji s Cirem Immobilem, jehož zezadu přišlápl. Rozhodčí však neviděl důvod k odpískání penalty!
90+1'
Utkání bude nastaveno o tři minuty!
90'
Domácím byl odmáván ofsajd. Míč uvede do hry hostující brankář Musso.
89'
Další centr domácího Manuela Lazzariho propadl šestnáctkou, aniž by balón někdo hrál. Kope se od brány Bergama.
88'
Hosté se do protiútoku nedostanou. Davide Zappacosta totiž o krok nedoběhl na pravém křídle míč, který tak unikl do autu.
86'
Lazzariho centr byl přetažený. Zaccagni balón dobíhal až mimo pokutové území. Domácí se tak musí znovu pokusit dostat s míčem do nějaké nebezpečnější pozice.
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Tommaso De Nipoti.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Alassane Sidibe.
84'
Hostující Rafael Tolói si v souboji pomohl přistrčením zezadu. Výsledkem je žlutá karta.
84'
V posledních minutách drží míč na kopačkách výhradně domácí. Ti by proti oslabenému soupeři rádi rozhodli.
82'
Již legálně rozehranou standardní situaci hosté ubránili. Míč odhlavičkoval Palomino.
81'
Manuel Lazzari si došel na pravé straně pro faul. Domácí zahráli standardku bleskově, míč dokonce skončil v síti. Rozhodčí ale ukazuje, že se bude kopat, teprve až k tomu dá pokyn píšťalkou.
80'
Milinković-Savić z pravé strany odcentroval. Našel obránce Atalanty, který balón odehrál do autu.
79'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.
77'
Po centru z pravé strany míč propadl k Zaccagnimu, který to neměl na střelu a tak balón nahrál před šestnáctku Luisovi Albertovi. Ten se soustředil především na to, aby trefil bránu a jeho nerazantní pokus lapil Musso.
76'
Luis Alberto zahrával přímý kop, ovšem nacentroval jen do prvního bránícího hráče. Někteří ofenzivní hráči Lazia hrají pod své možnosti.
74'
Odražený balón po rohu si našel Adam Marušić. Z levého rohu pokutového území těsně minul vzdálenější šibenici!
73'
Po zablokované střele Cira Immobileho nestihl brankář Musso zastavit míč ještě na hrací ploše. Lazio bude zahrávat roh.
71'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Rafael Tolói.
70'
Stehenní sval zradil Alexeje Mirančuka. Hostující hráč bude muset střídat.
69'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Manuel Lazzari.
68'
Hosté se postupným útokem dostali až do pokutového území. Tam se po narážečce dostal k balónu Alexej Mirančuk, jehož přízemní střela neměla takovou razanci, aby překvapila Strakošu.
67'
Míč nyní drží hostující tým. Poslední minuty ukázaly, že by zbytek utkání mohl být přeci jen docela zajímavý.
66'
Utkání nabírá na tempu! Na hranici šestnáctky se uvolnil Alexej Mirančuk, který technickým obstřelem levou nohou tak o metr minul pravou tyč z pohledu gólmana Lazia.
65'
Na druhé straně poslal do pokutového území dobrý centr Davide Zappacosta. Piccoli se však k hlavičce nedostal.
64'
Konečně šance! Sergej Milinković-Savić poslal míč do pokutového území. Tam si ho našel Mattia Zaccagni, který si ho jedním dotekem připravil a z otočky napálil pravou tyč z pohledu hostujícího brankáře Mussa!
62'
Ani po centru Andersona se domácí do šance nedostali. Míč odkopl do bezpečí Palomino.
61'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Joakim Maehle.
60'
Náznak šance Atalanty. Pezzella, který vracel míč před bránu, byl ale v ofsajdu a Scalvini navíc povalil bránícího protihráče. Rozhodčí si tak mohl vybrat, zda odpíská ofsajd nebo útočný faul.
57'
Sergej Milinković-Savić dostal přihrávku za obranu. V šestnáctce ho zakřižoval José Luis Palomino a domácí záložník po souboji s ním spadl. Rozhodčí mu ale ukazuje, že má vstát a hrát.
56'
Tohle byla hodně špatná exekuce rohu! Luis Alberto rozehrál nakrátko na Felipeho Andersona, který chtěl míč svému spoluhráči vrátit, ale udělal to mizerně. Balón odevzdal soupeři.
56'
Po sraženém centru Immobileho budou domácí zahrávat rohový kop...
55'
Zappacosta se pokusil vysunout spoluhráče Piccoliho. Útočník Atalanty byl v ofsajdu.
54'
Po centru Marušiće se dostal k hlavičce před chvíli kritizovaný Ciro Immobile. Mířil vysoko nad.
54'
Hosté přežili standardní situaci Luise Alberta. Odražený míč ještě sebrali Římané.
53'
Téměř vidět zatím není domácí kapitán Ciro Immobile. Na jeho góly přitom kouč Sarri hodně spoléhá.
51'
Vůbec první střela na bránu v zápase! Na svědomí ji měl hostující Matteo Pessina, který si navedl míč až na hranici šestnáctky, odkud ovšem zamířil do středu brány. Tomas Strakoša byl připraven.
49'
Kousek za pokutovým územím se dostal ke střele Berat Djimsiti. Obrana v bleděmodrém však jeho pokus zablokovala.
49'
Alexej Mirančuk vedl míč na pravé straně hřiště. Nakonec získal pro hosty alespoň aut.
48'
Adam Marušić centroval z levé strany hřiště. Míč ale nabíhající hráče přelétl a doplachtil do rukavic brankáře Atalanty Mussa.
47'
Domácí zapojili do rozehrávky brankáře Strakošu. Ten nakrátko posouvá míč na spoluhráče.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce nestřídal. Doufejme, že stávající fotbalisté pojmou druhé dějství trochu více akčně.
46'
První poločas nabídl velmi chudé fotbalové menu. Žádnou gólovou šanci jsme neviděli, ani jeden z týmů dokonce nevyprodukoval zakončení, které by směřovalo na bránu. Atalanta přijela v hodně oslabené sestavě a tomu uzpůsobila svou jindy ofenzivně laděnou taktiku. Výhodou Lazia může být možnost sáhnout pro kvalitní fotbalisty na lavičku, to hosté mají mezi náhradníky především mladé hráče z dorostu.
45'
45'
Pezzella se nyní nechal faulovat Milinkovićem-Savićem. Nedovolených zákroků vidíme hodně.
44'
Po nedovoleném zákroku Lucase Leivy rozehrávají ze středu hřiště hosté.
43'
Giorgio Scalvini podrazil Luize Felipeho, který vyvážel míč. Odpískán tedy faul mladého hostujícího hráče.
41'
Ciro Immobile si došel pro faul na svou osobu. Římané rozehrávají na útočné polovině.
40'
Teď jsme alespoň viděli pokus o zakončení. Z 20 metrů to zkusil domácí Sergej Milinković-Savić, který však mířil poměrně vysoko nad.
39'
Za přistrčení protihráče je potrestán žlutou kartou hostující Davide Zappacosta.
38'
Domácí sice častěji drží balón, ale jejich hra je pomalá. Ani Atalanta na tom není směrem dopředu lépe. Není to moc pohledný zápas. Hosté hrají bez řady opor a uzpůsobili tomu taktiku.
37'
Giuseppe Pezzella byl při obranné práci faulován Felipem Andersonem. Klidná rozehrávka pro Atalantu.
35'
Hosté se dostali až do pokutového území. Zády k bráně převzal míč Remo Freuler. Ten ho posunul proti noze Giorgia Scalviniho, který však střílel pouze do bránícího hráče.
34'
Po centru od rohového praporku se balón snesl přímo do rukavic hostujícího brankáře Juana Mussa.
34'
Ani jeden z týmů zatím nevyprodukoval jedinou střelu na bránu. Lazio však bude zahrávat roh...
33'
Giuseppe Pezzella nyní zatáhl za záchrannou brzdu v souboji s Elseidem Hysajem a je prvním hráčem, který byl v tomto utkání potrestán žlutou kartou.
31'
Zajímavý pas byl adresován Pezzellovi. Ten však míč na hřišti nedostihl a tak se bude kopat od brány Tomase Strakoši.
30'
S dlouhým nákopem na Roberta Piccoliho si poradila obrana Lazia. Hostující útočník neměl v hlavičkovém souboji šanci.
28'
Hra probíhá v nevalném tempu ve středu hřiště. Od jednoho ze šlágrů kola bychom asi čekali více.
27'
Držení míče – 64 % : 36 %
25'
Středem hřiště se hnal dopředu Felipe Anderson. Zkoušel vysunout Immobileho, jeho přihrávka však k adresátovi neprošla.
25'
Tento zápas zatím nepřinesl žádnou vážnější šanci. Oba celky v ofenzivě spíše trpělivě kombinují a obrany se nenechávají překvapit.
23'
V úvodu držela míč častěji na kopačkách Atalanta. Teď už ale Lazio převzalo v tomto ohledu iniciativu.
22'
Standardku zahrával Luis Alberto, který se pokusil překvapit Mussa přímou střelou. Míč ale neškodně zapadl vedle pravé tyče z pohledu gólmana Bergama.
21'
Další faul na Zaccagniho. Provinil se kapitán hostí Freuler.
19'
Berat Djimsiti trefil ramenem Mattiu Zaccagniho. Rozehrávat bude Lazio.
17'
Zajímavá kombinace Lazia. Domácí se dostali několika přihrávkami až do pokutového území. Tam ale pokazil zpětný pas na Andersona Elseid Hysaj.
16'
Hra se uklidnila a momentálně se míč pohybuje hlavně ve středu hřiště.
14'
Davide Zappacosta odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč. Tam byl Giuseppe Pezzella, který ale hlavičkoval nepřesně. Kope se od brány Lazia.
11'
Domácí se budou snažit hrát míč za obranu Atalanty. Na jeden takový si nabíhal Ciro Immobile, jehož zakřižoval Demiral.
10'
Lucas Leiva s Luizem Felipem sevřeli Mattea Pessinu, který skončil na zemi. Rozehrávat bude Atalanta.
8'
Felipe Anderson si naběhl na autové vhazování spoluhráče a na pravé straně se pokusil prchnout Giuseppemu Pezzellovi. Levý wingback Atalanty si s ním ale poradil a u brankové čáry mu sebral míč.
6'
Hosté nadále na balónu. Římané se jim snaží znepříjemnit situaci vysunutým napadáním.
4'
Atalanta nastoupila ve velmi oslabené sestavě. V záloze dokonce musí hrát osmnáctiletý mladíček Giorgio Scalvini, pro něhož je to premiéra v základu. Zatím to ale není znát. Hosté působí sebevědomě a Laziu zatím míč moc nepůjčují.
2'
Hosté začali aktivně. Hned v úvodu zahrávali roh. Centr Alexeje Mirančuka však obrana Lazia odvrátila.
1'

S. S. Lazio: Strakoša – Hysaj, Luiz Felipe, Patric, Marušić – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto – Felipe Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Reina, Adamonis – Muriqi, Bašić, Romero, Moro, Vavro, Lazzari, Bertini, A. Anderson, Jony, Floriani.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Djimsiti, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler (C), Scalvini, Gi. Pezzella – Pessina – Al. Mirančuk, Piccoli.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Panada, Tolói, Oliveri, Maehle, De Nipoti, Sidibe, Giovane.

Rozhodčí: Sozza – Tegoni, Trinchieri.
S. S. Lazio (8. místo, 10 – 5 – 7, skóre 46:39, 35 bodů)
Lazio se v tabulce nachází ve vyrovnané skupině, která bojuje o šesté místo. Vždyť má na kontě stejně bodů jako šestá Fiorentina a sedmý AS Řím. Římský celek se může těšit z postupu do čtvrtfinále národního poháru. V úterním osmifinálovém duelu zdolal doma 1:0 v prodloužení Udinese. V minulém ligovém kole pak hráči Lazia zvítězili 3:0 na půdě poslední Salernitany.

Posledních 5 zápasů Lazia:
Venezia – Lazio 1:3
Lazio – Empoli 3:3
Inter – Lazio 2:1
Salernitana – Lazio 0:3
Lazio – Udinese 1:0 po prodl. (Pohár)
Atalanta Bergamo (4. místo, 12 – 6 – 3, skóre 44:26, 42 bodů)
Atalanta se pere alespoň o čtvrtou pozici, která by znamenala účast v kvalifikaci o LM. Na pátý Juventus má k dobru jediný bod, na třetí Neapol ztrácí čtyři. Nutno říci, že oproti těmto konkurentům sehrála o jeden zápas méně. Celek z Bergama naposledy uhrál před svými fanoušky bezgólovou remízu s vedoucím Interem. Před tím Atalanta zvítězila vysoko 6:2 v Udinese. Mezitím ještě přehrála v poháru 2:0 Benátky.

Posledních 5 zápasů Atalanty:
Atalanta – AS Řím 1:4
Janov – Atalanta 0:0
Udinese – Atalanta 2:6
Atalanta – Venezia 2:0 (Pohár)
Atalanta – Inter 0:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve 23. kole italské Serie A se utkají také osmé Lazio a čtvrtá Atalanta. Hosté se budou snažit upevnit jejich umístění na pozicích, které by znamenaly účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Římský celek reálně usiluje o umístění v top 6, což by stačilo alespoň na Konferenční ligu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62