Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Juventus - 20. listopadu 2021   18:00

0:2
(0:1)
Juventus
23' Bonucci   • 83' Bonucci
Lazio
Reina – Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi (84. Bašić), Luis Alberto – Felipe Anderson (75. Moro), Pedro, Zaccagni (65. Muriqi).
Di Bello – Bercigli, Berti.
Stadio Olimpico (Kapacita: 70 634)
Juventus
Szczęsny – Danilo (15. Kulusevski), Bonucci (C), de Ligt – Locatelli (89. Bentancur) – J. Cuadrado, McKennie, Rabiot, Pellegrini – Morata (75. Kean), Chiesa.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Nikolám dnes všechno nejlepší k svátku!

Fauly: 12:15
Ačkoli hráči domácího Lazia po většinu zápasu drželi míč a kombinovali na útočné polovině, nedokázali proti obraně Juventusu vymyslet vůbec nic. Hostům se proto velmi hodily dvě penalty, jedna v každém poločase. Tu druhou naprosto nesmyslně zavinil domácí gólman Pepe Reina a definitivně tím zhatil šance svého týmu na vyrovnání.
90+6'
90+5'
Hosté nákop odvracejí a Kulusevski se ještě rozeběhnul k protiútoku. V rohu poté míč neudržel, takže bude rozehrávat Reina.
90+4'
Luis Alberto bude rozehrávat ještě jeden volný přímý kop zleva vedla pokutového území. Mezitím ze hřiště odchází Adrien Rabiot, který si, podobně jako Danilo v prvním poločase, poranil stehno.
90+2'
Trenér Lazia Maurizio Sarri se po posledním zákroku uprostřed hřiště natolik rozzlobil, že si sám vysloužil žlutou kartu.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Utkání už se jen dohrává, domácí se ještě snaží něco vytvořit na útočné polovině, ale nemají dostatek fyzických ani psychických sil.
89'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Rodrigo Bentancur.
89'
Moise Kean utekl sám proti Acerbimu, neměl to jednoduché, ale i tak zvládnul vystřelit. Reina musel zasahovat.
88'
Po Rabiotově centru se znovu ke hlavičce dostal Kean, míč ale nemířil na bránu.
87'
Domácí hráči jsou značně frustrovaní a naprosto bezradní. Juventus tedy s přehledem sbírá míč a v pohodě si hraje na vlastní polovině.
85'
O zápase je nejspíš rozhodnuto, takže Lazio už vytváří jen zoufalou snahu o vytvoření akce. Místo toho se ke slušné střele z protiútoku dostal Moise Kean.
84'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Toma Bašić.
83'
Juventus právě vstřelil branku!
LEONARDO BONUCCI kopnul penaltu v podstatě úplně stejně jako v prvním případě, jenže Reina tentokrát skočil na druhou stranu, takže se míče ani nedotknul.
83'
Pokutový kop si opět bere na starost Bonucci.
81'
Pepe Reina nesmyslně vyběhl pro daleký nákop, Chiesa u něj byl dřív, takže se prokličkoval až do vápna. Reina se vrátil a skočil Chiesovi pod nohy, takže dostává jasnou žlutou kartu a bude chytat druhou dnešní penaltu.
79'
Konečně nějaká šance domácího Lazia. Acerbiho oblouček před bránou posouval Milinković-Savić na hlavu Muriqiho, ten měl před sebou volno, jenže na míč nedoskočil.
78'
Raúl Moro hrál s míčem už v šestnáctce soupeře, chtěl si nachystat střelu ze středu, ovšem tam balón ztratil.
77'
Podobný nákop na druhé straně naprosto v pohodě řeší Cuadrado, když tělem zpracovává míč do rukou Szczęsného.
76'
Rohový kop sice domácí obrana odvrátila, ale rychle směřoval do vápna z levé strany další nákop, Moise Kean se k hlavičce dostal, ale mířil těsně nad.
75'
Adrien Rabiot ihned zapojil do hry nového útočníka Keana výbornou průnikovou přihrávkou. Keanovu střelu skvělým skluzem zablokoval Francesco Acerbi.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Moise Kean.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Raúl Moro.
73'
Domácí měli několikátou šanci jít rychle do otevřené obrany, ale tyto příležitosti si sami kazí špatnými rozhodnutími a nepřesnými přihrávkami.
72'
Federico Chiesa si vytvořil prostor u levé čáry, odkud pěkně centroval na Moratu. Ten stál proti přesile a nic nezmohl.
71'
Luca Pellegrini v osobním souboji u šestnáctky Lazzariho nefauloval, rozhodčímu se ale nelíbila slovní reakce Pellegriniho na Lazzariho pád.
70'
Pedro se chtěl protáhnout kolem Cuadrada, což by se mu skoro i podařilo, ale míč těsně přešel brankovou čáru, takže bude odkopávat Szczęsny.
69'
Znovu hosté hrozili protiútokem, vedl ho Kulusevski, avšak Federico Chiesa hned balón ztratil.
68'
Cuadrado utekl Pedrovi a přiblížil se až k šestnáctce, jenže poté opět nedokázal přesně přihrát na Kulusevského.
67'
Chiesa kroutil oblouček do vápna na Moratu, před kterým těsně vyboxoval balón gólman Reina.
66'
Juan Cuadrado pokazil krátkou přihrávku, sebral mu ji Pedro. Po něm ale stejným způsobem vrátil míč Cuadradovi Luis Alberto.
65'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Vedat Muriqi.
64'
Uprostřed hřiště se držení míče zase změnilo, Lazio bude rozvíjet akci od vlastního brankáře.
63'
Juventus po dlouhé době drží míč a jeho hráči se přišli podívat i na útočnou polovinu. Nikam ale nespěchají, a tak se vrací raději až k vlastní bráně.
62'
Zaccagni s prohozením Cuadrada nepochodil, ale k dobrému centru se dostal Hysaj. Pro míč před bránou skákal Milinković-Savić, souboj však vyhrál Bonucci.
60'
Leonardo Bonucci zůstal po vlastním skluzu značně otřesen, takže teď tráví chviličku pod dohledem lékařů na kraji hřiště.
59'
Luiz Alberto už byl při přečíslení na hranici pokutového území, měl spoustu času, aby se rozhodnul, jak situaci vyřeší. Zvolil vlastní střelu, jenže jí napálil Rabiota, čímž celou šanci zahodil.
57'
Cuadrado chtěl na kraji hřiště zastavit Zaccagniho, který ho po kličce zasáhnul rukou do obličeje. Faul je nicméně odpískán Cuadradovi, protože nejdřív Zaccagniho podrazil.
56'
Hosté by očividně byli s tímto výsledkem po zápase spokojeni, protože jsou všichni staženi na vlastní polovinu a nesnaží se ani hrozit z protiútoků.
55'
Daleký balón se snášel před Lazzariho, k němu se ovšem vrátil Chiesa, který zařídil, aby míč odskákal do zámezí.
54'
Hra se přiostřuje a hráči Lazia nebyli spokojeni s některými rozhodnutími rozhodčího. Po zákroku na Pedra se dožadovali standardní situace vpravo vedle šestnáctky.
53'
Pedro už se ke tvrdé střele odhodlal, napálil Rabiota a spěchal za odraženým balónem, jenže při tom právě Rabiota fauloval.
52'
Cataldi si netroufl na střelu z velké dálky, protože mu zacláněl Pellegrini, a tak domácí dál trpělivě obehrávají útočnou polovinu.
51'
Luis Alberto chtěl rychle rozehrát volný kop uprostřed hřiště, rozhodčí ho však vrátil a akci mu zbrzdil.
50'
Ćtyři hráči Juventusu se rozeběhli do útoku proti dvěma obráncům, Chiesa poslal rozhodující pas Kulusevskému, jenže ten zpracovával velmi nešikovně, míč se mu zamotal pod nohy.
49'
Nákop nikdo před bránou nedokázal odhlavičkovat, takže dopadl k nohám Bonucciho, ten byl ale příliš blízko Reinovi a nezakončil tak, jak by potřeboval.
48'
Podruhé už Dejan Kulusevski proběhl až k brance a dokázal sám i vystřelit. Reina levou nohou vyráží balón na rohový kop.
47'
Útočný nákop byl určený pro Kulusevského, bylo to pro něj ale moc daleko, a tak míč přebírá Francesco Acerbi.
46'
Žádných střídání jsme se v poločase nedočkali, druhou půli začíná Rabiot nechtěným faulem na Milinkoviće-Saviće při hlavičkovém souboji.
46'
První poločas byl opticky v režii domácího Lazia, jenže Juventusu stačil zákrok před Reinovou bránou na Álvara Moratu, po kterém byl nařízen pokutový kop. Ten úspěšně proměnil Leonardo Bonucci a jeho tým se jinak soustředil jen na bránění. Lazio hlavně ke konci poločasu nebezpečně dotíralo na Szczęsného, ale na vstřelení gólu se bude muset snažit ještě víc.
45+5'
45+4'
Lazzari nasadil Pellegrinimu jesle a spadl k zemi, ale ani tentokrát sudí pokutový kop nenařizuje.
45+2'
Lazio se snaží o poslední nápor v prvním poločase, Hysaj se ukličkoval ve vápně a žádal penaltu.
45+1'
Luiz Alberto rozehrával rohový kop z levé strany, hlavička Cataldiho neměla směr na bránu, takže ji sebral Szczęsny.
45'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
43'
Žlutou kartu dostává Elseid Hysaj (S. S. Lazio).
42'
Hosté neměli kudy projít do útoku, a tak se raději vrací až k vlastní bráně, aby roztáhli rozestavení domácího týmu.
40'
Juventus zvládl neutralizovat útok Lazia, které se muselo ve velkém počtu stáhnout na polovinu. Hosté tak mají klid na rozvinutí kombinace ze zadních řad.
39'
Morata se hnal do protiútoku s Kulusevskim, na něj na kraji vápna nastoupili hned dva obránci, což se ukázalo jako úspěšná volba.
38'
Po vhazování Morata neudržel míč uprostřed trávníku, domácí chystají další útočné snažení.
37'
I hosté vystrkují růžky, nabídka de Ligta do běhu pro Cuadrada je příliš dlouhá, takže si Pepe Reina po dlouhé době zahraje.
36'
Sergej Milinković-Savić si nachystal míč na dobrou střelu z dálky, kterou Szczęsny v pohodě drží.
35'
Dva rohové kopy Luise Alberta zvládla hostující obrana uhlídat, domácí tým nicméně tlačí a čím dál tím víc zatápí Szczęsnému.
34'
Milinković-Savić nemířil špatně, bránící zeď jeho pokus ze standardky přizvedla na rohový kop.
33'
Felipe Anderson se chystal vběhnout do vápna, faulem ho zastavil zezadu Rabiot. Lazio tedy bude rozehrávat přímý kop z velmi dobré vzdálenosti.
32'
Morata nemohl pokračovat do protiútoku, protože v souboji sáhl soupeři do obličeje.
31'
Jako nejčastější způsob přechodu do útoku volí domácí vysoký nákop po pravé straně, kde má Luca Pellegrini poměrně problém s hlavičkovými souboji.
30'
Felipe Anderson u půlicí čáry ukopl míč Pellegrinimu, který ho v setrvačnosti nakopl do kotníku.
29'
Juventus uklidňuje hru a pomalu kombinuje v obraně na vlastní polovině. To je snad poprvé v zápase, co mají na rozehrávku tolik času, protože útočníci Lazia jinak aktivně napadají.
28'
Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC).
27'
Kulusevski kličkoval ve vápně před Reinou, následné zakončení ale na bránu neprošlo skrz pevnou obranu.
26'
Daleký nákop na Zaccagniho dobrou poziční hrou zvládá Luca Pellegrini a hlavičkuje míč mimo hřiště.
25'
Dlouhou přihrávku až k bráně nikdo z hráčů Lazia nezachytil, míč sbírá Szczęsny.
24'
Domácí po rozehrávce rychle posunují hru dopředu. Pro ně je to nepříjemná facka, protože vstoupili do zápasu velmi dobře.
23'
Pepe Reina sice uhádl stranu správně, ale LEONARDO BONUCCI dal střele dostatečnou razanci a poslal míč přesně k pravé tyči ze svého pohledu.
22'
Penaltu bude kopat Bonucci.
21'
A rozhodčí mění své původní rozhodnutí, takže budou hosté skutečně zahrávat pokutový kop.
20'
Chiesův přízemní centr odrazila domácí obrana jen za branku, Juventus bude rozehrávat rohový kop. Videorozhodčí ještě zkoumá zákrok na Moratu, ze kterého by mohla být penalta.
19'
Pellegrini už se chystal nacentrovat, přihrávku na něj těsně odklidil Felipe Anderson.
18'
Juventus zatím není schopný udržet míč na kopačkách delší dobu, odevzdává ho obraně Lazia, která vymýšlí akci z půlicí čáry.
17'
Pellegrini pořádně zatopil svému brankáři lajdáckou přihrávkou, kterou málem ukradl Pedro. Szczęsny míč se štěstím odkopl.
16'
Juventus nastěhovaný na útočné polovině v klidu kombinoval, Locatelli akci ukončil, když neudržel narážečku a odrazil míč mimo hřiště.
15'
Ošetření zabralo několik minut, konečně se hra rozjede po rozehrávce Szczęsného.
15'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Dejan Kulusevski.
13'
Pro Danila přichází dokonce asistenti s nosítky, takže se jedná o zranění, po kterém nebude moci pokračovat. To je velmi špatná zpráva pro hostující tým hned na začátku utkání.
12'
Danilo zůstal ležet na zemi po bolestivém zásahu do levého stehna. To mu teď chladí ošetřovatelé a s krajním obráncem Staré dámy to nevypadá vůbec dobře.
11'
Pedro se chviličku dožadoval penalty, protože spadnul v pokutovém území, ale sám věděl, že nemůže uspět, protože faulovaný nebyl.
10'
Lazzari proběhnul až hodně blízko k brance, kde kolmým přízemním pasem nabízel zakončení svým spoluhráčům. Míč však projel bez dotyku kohokoli.
9'
Luis Alberto volným přímým kopem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, obrana Juventusu odvrací.
8'
Zaccagni se uvolnil ze souboje proti Cuadradovi vlevo vedle šestnáctky, hostující Kolumbijec si musel pomoci faulem.
7'
Lazio se stále drží na útočné polovině a zvyšuje tlak. První minuty patří jednoznačně domácímu týmu.
6'
Reinův nákop prodloužil Milinković-Savić pěknou hlavičkou do běhu Zaccagnimu. K němu se včas vrátil Cuadrado, který odehrál míč do zámezí.
5'
Domácí uklidnili hru a rozvinuli trpělivou útočnou kombinaci. Felipe Anderson už to měl na střelu, napálil ji do de Ligta, jenž stál před ním.
4'
Pepe Reina musel být velmi pozorný, protože se před ním v šestnáctce vytáčel s míčem Federico Chiesa. Obrana Lazia jeho pokus včas zablokovala.
3'
Hosté se už také podívali na útočnou polovinu, rychle se z ní ale vracejí zpátky až k brankáři Szczęsnému.
2'
Felipe Anderson hledal někoho před brankou, vypadalo to, jako by se nerozhodnul, zda přímo vystřelí, takže nikoho nenašel.
1'
Hráči Lazia se po výkopu nastěhovali ihned na útočnou polovinu, ale posílají míč do zámezí. Z levé strany bude vhazovat Pellegrini.
1'

S. S. Lazio: Reina – Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Luis Alberto – Felipe Anderson, Pedro, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Strakoša – Patric, S. Radu, Vavro, Akpa-Akpro, Bašić, Escalante, Lucas Leiva, Romero, Moro, Muriqi.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci (C), de Ligt – Locatelli – J. Cuadrado, McKennie, Rabiot, Pellegrini – Morata, Chiesa.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Sandro, Rugani, Arthur, Bentancur, Kulusevski, Kaio Jorge, Kean.

Rozhodčí: Di Bello – Bercigli, Berti.
Poslední 3 vzájemná utkání

Juventus – Lazio 3:1
Lazio – Juventus 1:1
Juventus – Lazio 2:1
Juventus FC

Juventus se momentálně nachází v tabulce na osmé příčce s osmnácti body. Po dvanácti odehraných zápasech má na svém kontě 5 výher, 3 remízy a 4 porážky. Venku odehráli svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho šest zápasů, ze kterých 2x vyhráli, 2x remizovali a 2x prohráli.

Nejlepším střelcem Juventusu je momentálně se třemi brankami argentinský útočník Paulo Dybala.

S. S. Lazio

Lazio se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s jednadvaceti body. Po dvanácti odehraných zápasech má na svém kontě 6 výher, 3 remízy a 3 porážky. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Maurizia Sarriho šest zápasů, ze kterých 5x vyhráli a 1x remizovali.

Nejlepším střelcem Lazia je momentálně s deseti brankami italský útočník Ciro Immobile.

Lazio – Salernitana 3:0
Marseille – Lazio 2:2 (EL)
Atalanta – Lazio 2:2
Lazio – Fiorentina 1:0
Verona – Lazio 4:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 13. kola italské Serie A mezi S. S. Lazio a Juventus FC.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62