Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Spezia - 28. srpna 2021   18:30

Lazio
5' Immobile (Pedro) • 15' Immobile (Alberto) • 45+2' Immobile (Alberto) • 47' Anderson (Reina) • 70' Hysaj (Alberto) • 85' Alberto (Moro)
6:1
(3:1)
Spezia
3' D. Verde
Lazio
Reina – Lazzari (25. Marušić), Patric, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić (71. Cataldi), Lucas Leiva, Alberto – Pedro (71. Moro), Immobile (C) (81. Muriqi), Anderson (81. Romero).
Strakoša, Adamonis – S. Radu, Escalante, Marušić, Romero, Akpa-Akpro, Cataldi, Muriqi, Moro, Vavro, Bašić.
Dionisi – Cecconi, Berti
Stadio Olimpico, Řím
Spezia
Zoet – Nikolaou, Erlić, Bastoni – Ferrer, Maggiore (C) (71. Sala), Vignali (81. Antiste), Amian – Colley (59. Mráz), E. Gyasi, D. Verde (59. P. Hristov).
Provedel, Zovko – P. Hristov, Sala, Kovalenko, Mráz, Antiste, Podgoreanu.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.
Neskutečný debakl nadělil tým S.S. Lazio svému soupeři ze Spezia Calcio – 6:1. Ciro Immobile zaznamenal hattrick )a mohl si dovolit zahodit penaltu), Anderson, Hysaj a Luis Alberto. jedinou aparadoxně vedoucí trefu Spezia zaznamenal ve třetí minutě Verde. Mějte hezký zbytek dne.
90'
88'
Hysaj je při chuti, sedmou branku nedokázal vsítit, ale zle svou střelou pochroumal Hristova.
87'
Hráči Spezia Calcio drží na chvíli míč ve své moci, nicméně se nemohou dostat ani přes půlící čáru.
85'
Lazio právě vstřelilo branku!
A branky se dočkal i majitel tří asistencí, tudíž velmi vydařený podvečer v podání LUISE ALBERTA – 6:1! Asistence: Raúl Moro.
83'
Ťukes modrobílých i nadále pokračuje, držení míče bude hodně přes 70%.
81'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Vedat Muriqi.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Luka Romero.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Luca Vignali, přichází Janis Antiste.
79'
Utkání se v podstatě již jen dohrává z povinnosti.
77'
Lazio je na začátku sezóny opravdu ve výtečné formě. Během dvou záapsů dosáhlu vstřelit osm branek a na kontě bude mít 6 bodů.
75'
Moro se sice dostal k zakončení, jenže jeho střela byla zablokována postupně hned třemi protihráči.
72'
Fanoušci Lazia slaví dosáhnutého bůra známým a nadšeným popěvkem "Olé, Olé".
71'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Danilo Cataldi.
71'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Raúl Moro.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Jacopo Sala.
70'
Luis Alberto za obranou našel výborně naběhnutého obránce ELSEIDA HYSAJE a ten i když měl na zádech přicucané klíště v podobě Luca Vignaliho přidal pátou branku Lazia – 5:1! Asistence: Luis Alberto.
69'
Nicméně hráči Lazia se již příliš neženou od ofenzivních akcí, náskok proti oslabenému soupeři mají dostatečný.
67'
Domácí hráči hostům vůbec nepůjčují míč.
65'
Následně byl výborně hrající Pedro zastaven pouze za cenu užití faulu.
64'
Velmi dobře hrající Pedro vyzkoušel střelou z úhlu pozornost brankáře Zoeta!
62'
Centr zprava obrana v modrých dresech s přehledem uhlídala.
60'
Slovenský fotbalista Mráz už je za Spezia Calcio na hřišti, uvidíme zda do hry také zasáhne i slovenský hráč Vavro v dresu Lazia.
60'
Drtivý tlak Lazia proti oslabenému soupeři samozřejmě pokračuje.
59'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Ebrima Colley, přichází Samuel Mráz.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Petko Hristov.
59'
Jenže střela z přímého kopu přeletěla branku soupeře.
58'
Další přímý kop pro Lazio z velmi slibné pozice.
56'
Milinković-Savić napálil míč pouze do zdi, i následná střela Andersona byla v pokutovém území zablokována.
55'
Dlouho se nahrálo, Amian nechtěl opustit hrací kartu. Červená karta byla udělena, jelikož sudí usoudil, že Amian byl posledním bránícím hráčem.
54'
Červenou kartu dostává Kelvin Amian (Spezia Calcio).
53'
Anderson byl zadržen zápasnickým chvatem Kelvinem Amianem.
51'
Pedro byl ubráněn díky čistému a preciznímu skluzu bránícího hráče.
49'
Žlutou kartu dostává Emmanuel Gyasi (Spezia Calcio).
48'
Reina ukazuje, že si s míčem více než dobře rozumí a nemá problém hrát nohou.
47'
Hlouček hráčů Spezia Calcio marně u sudího reklamovala hraní vysokou nohou Andersona proti hlavě jejich spoluhráče.
47'
Reina mega dlouhým nákopem našel FELIPE ANDERSON za polovinou hřiště a ten po divokém zpracování míče po pěkném úniku jistě skóruje – 4:1! Asistence: Pepe Reina.
47'
S. S. Lazio se i na začátku druhého poločasu věnuje svému kombinačnímu fotbalu.
46'
Spezia se sice dostala do rychlého vedení, ale byla to taková labutí píseń. Jelikož Ciro Immobile zaznamenal hattrick a navíc si tedy mohl dovolit zahodit penaltu. Druhý poločas začne cca v čase 19:34 hodin.
45+3'
45+2'
Jenže po rohovém kopu se nakonec hattricku kanonýr CIRO IMMOBILE dočkal, když se trefil hlavou – 3:1! Asistence: Luis Alberto.
45+1'
Immobile zatím hattrick nezaznamená, jelikož penaltu kopnutou po zemi k levé tyči vylapal výborně brankář Zoet!
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
45'
Žlutou kartu dostává Martin Erlić (Spezia Calcio).
45'
A nakonec je nařízen pokutový kop, poté co si situaci sudí sám zkouknul u monitoru!
44'
Sudí vše řešil po sluchátkách s VAR systémem nakonec se jde dívat k videobrazovce!
44'
Anderson pěkným obloučkem uvolnil Pedra v pokutovém území. Hráči Lazia si marně u rozhodčího žádají odpískání pokutového kopu.
43'
Gyasi byl opět poslán k zemi nepříliš vybíravým způsobem a to se mu pranic nelíbí..
42'
Daniele Verde zkusil z přímého kopu střelu rovnou na branku a nebyl vůbec úspěšný.
41'
Gyasi byl evidentně držen opbráncme Patricem.
40'
Vignali se zapojil do útočné akce svého týmu, balon však opět přistál pouze v rukavicích brankáře Reiny.
39'
Nepřesné zakončení hostující týmu se nevešlo do prostor tří brankových tyčí.
37'
Hráč hostí si skvěle pokryl míč tělem, pro což neměl vůbec žádné pochopení obránce Patric.
35'
Ciro Immobile byl nejprve ubráněn skvělou poziční hrou a následně se sám dopustil útočného faulu.
34'
Vše však končí u velezkušeného, španělského brankáře Reiny.
33'
Bastoni se vydal na útočný výlet a rázem je z toho rohový kop pro tým Spezia Calcio.
31'
Marušić v souboji jeden na jednoho nestačil na bránícího Simone Bastoniho.
30'
S. S. Lazio celkem účinně kontroluje průběh hry.
28'
Nikolaou uvolnil spoluhráče na pravé straně, ale jeho centr neprošel do pokutového území.
26'
Anderson zakončoval levačkou z levé strany hřiště, což se neukázalo jako správné řešení a míč končí mimo branku Spezie Calcio.
25'
Lazzari musel kvůli zranění předčasně odstoupit z tohoto zápasu.
25'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Adam Marušić.
24'
Diváci na tribunách si pořádně zabouřili, když podle nich sudí neodpískla faul na hráče v modrém dresu na útočné polovině hřiště.
23'
Lazio je pořád v tlaku, když chce. Nyní musel Zoet daleko z branky a ukázal, že rozehrávka nohou je velmi slabá.
22'
Na hrací ploše potřebuje lékařské ošetření obránce Lazia Manuel Lazzari, pravda tento hráč má na to dle svého jména právo, aby si chvíli poležel na trávníku..
21'
Po dalším rohovém kopu končí balon pouze v rukavicích nizozemského brankáře ve službách Spezia Calcio.
20'
Další kombinace Lazia začíná u tvořivého záložníka Lucase Leiva.
19'
Dle sudího došlo po rozehrání rohového kopu k útočnému faulu na brankáře Zoeta.
18'
Anderson zleva dokázal uvolnit svého spoluhráče Pedra, jehož nebezpečnou střelu musel vyrazit brankář Zoet na rohový kop!
17'
Milinković-Savić se jen těžko zvedá ze zeleného pažitu, kde se ocitl nedobrovolně.
15'
Po pěkné akci, která začala u Pedra, šikovný Luis Alberto z první posunul míč přesně na CIRA IMMOBILEHO a ten parádním pokusem bez váhání střílí branku na 2:1! Asistence: Luis Alberto.
15'
První čtvrthodina hry je za námi a nabídla na každé straně po jednom gólu.
14'
Hra se po gólově divokém úvodu podstatně uklidnila a Spezia drží míč převážně pouze ve středu hrací plochy.
13'
A opět končí míč až v rukavicích brankáře Jeroena Zoeta.
11'
Sergej Milinković – Savić nebyl pro tuto chvíli úspěšným zakončovatelem s nedůraznou střelou.
10'
Spezia Calcio se snaží o dlouhou kombinaci v prostoru kolem středového kruhu.
8'
Anderson byl obrán o míč a hostům se aspoň na chvíli povedlo dostat míč do středu hřiště.
7'
Obrana hostí likviduje útočné nájezdy Lazia opravdu s vypětím všech svých sil.
5'
Ovšem Lazio ihned bleskově vyrovnává, když po akci Pedreho, dokázal přesně vystřelit kanonýr CIRO IMMOBILE – 1:1! Asistence: Pedro.
3'
Spezia právě vstřelila branku!
První střelu z úhlu ještě stihl brankář Reina vyrazit, ale pouze k zcela volnému DANIELE VERDEMU, který bez problémů uklidil míč do prázdné branky – 0:1!
1'
Sledujeme velkou aktivitu od obou týmů hend od začátku utkání.
1'
S. S. Lazio bude hrát vě světle modrých dresech, Spezia Calcio nastoupí k utkání v černých dresech.

S. S. Lazio: Reina – Lazzari, Patric, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto – Pedro, Immobile (C), Anderson.
Náhradníci: Strakoša, Adamonis – S. Radu, Escalante, Marušić, Romero, Akpa-Akpro, Cataldi, Muriqi, Moro.

Spezia Calcio: Zoet – Nikolaou, Erlić, Bastoni – Ferrer, Maggiore (C), Vignali, Amian – Colley, E. Gyasi, D. Verde.
Náhradníci: Provedel, Zovko – P. Hristov, Sala, Kovalenko, Mráz.

Rozhodčí: Dionisi – Cecconi, Berti.
Předpokládané absence:

S. S. Lazio

Adekanye (poranění kolena)
Spezia Calcio má skromnější cíle a také o dost méně možností. Místo přípravy absolvovala pouze pohárý zápas proti Pordenone, který zvládla s přehledem v poměru 3:1. Úvodní duel v lize znamenal pro Spezii bod za remízu 2:2 na hřiště Cagliari.
S. S. Lazio bude chtít vylepšit šestou pozici z minulé sezóny. Přípravu na sezónu tento tým absolvoval bez porážky, ale hrál pouze s týmy z Itálie. Vstup dp ligy se však povedl Laziu na výbornou, když si připsal jasnou výhru v Empoli 3:1.
Slovutné S. S. Lazio, by mělo opět bojovat o nejvyšší příčky, přivítá na svém hřišti tým, který se bude chtít vyhnout boji o záchranu – Spezia Calcio.