Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Inter Milán - 12. února 2022   18:00

Neapol
7' L. Insigne
1:1
(1:0)
Inter Milán
47' Džeko
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Rui – Ruiz (74. Anguissa), Lobotka – Politano (26. Elmas), P. Zieliński (84. Juan Jesus), L. Insigne (C) (84. Únás) – Osimhen (84. D. Mertens).
Doveri – Costanzo, Bindoni
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Dimarco (90. D'Ambrosio) – Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu (83. Arturo Vidal), Perišić – Džeko, Lautaro Martínez (83. Alexis Sánchez).

To je ode mě z tohoto utkání všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 8:13.
Inter nastoupil do druhého poločasu s jasným cílem – vyrovnat – a to se mu povedlo už z prvního útoku, kdy skóroval Edin Džeko. Neapoli chvíli trvalo, než se z tohoto úderu oklepala, pak se ale vrátila ke stylu hry z prvního poločasu a měla dvě nadějné příležitosti, Osimhena i Elmase ale vychytal brankář Interu Handanovič. Hosté pak postupně převzali iniciativu a s blížícím se závěrem zápasu měli čím dál výraznější tlak na obranu Neapole. Stoprocentní gólovou příležitost si však vypracovat nedokázali a skóre se tak už nezměnilo.

První Inter si tedy díky zisku bodu udržel první místo v tabulce italské Serie A o bod před Neapolí. Největší radost z výsledku však má AC Milán, protože pokud AC zítra porazí Sampdorii, dostane se do čela tabulky.
90+6'
90+5'
Poslední možnost zápasu měli domácí. Lobotka po přímém kopu nakopl míč do šestnáctky Interu, kde ho ale chytil brankář Handanovič.
90+4'
Po autovém vhazování Dumfriese do domácí šestnáctky se míč odrazil na hranici pokutového území k Barellovi, který vystřelil akrobaticky výrazně mimo branku Neapole.
90+3'
Alexis Sánchez nakopl míč od rohového praporku na zadní tyč, tam ale byl připraven domácí brankář Ospina, jenž centr chytil.
90+2'
Domácí se však v této chvíli už jen brání. Perišićův centr z levého křídla byl zblokován na rohový kop.
90+1'
Vidalův nákop do šestnáctky se překvapivě dostal přes obránce Neapole. To zaskočilo i volného Džeka, jenž si sám v šestnáctce nedokázal míč zpracovat.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
90'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Danilo D'Ambrosio.
89'
Dumfries se předvedl dalším sprintem, který tentokrát pro změnu ukončil ne Koulibaly, ale střídající Juan Jesus. Rohový kop pro Inter.
88'
A v tomto útoku se mu to ani nepovedlo, protože míč získal Elmas. Ten chtěl rychle rozehrát, nepřesným pasem na pravé křídlo ale našel jen Alexise Sáncheze.
87'
Hosté jsou zatím v závěru utkání aktivnějším. Inter drží míč pod kontrolou a snaží se proniknout k šestnáctce Neapole, přes disciplinovanou obranu domácích se mu to ale příliš nedaří.
86'
Škriniar si narazil na levém křídle míč s Perišićem a z velmi nečekané pozice křídelníka se dostal k centru do šestnáctky Neapole. Ten domácí obrana vyřešila.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Dries Mertens.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Adam Únás.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Juan Jesus.
83'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Arturo Vidal.
83'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Alexis Sánchez.
82'
Di Lorenzo však tuto možnost totálně „zazdil“, protože velmi nepřesným centrem nakopl míč přímo na brankáře Handanoviče.
81'
Ti museli pod tlakem presujících hráčů Neapole odkopnout míč co nejdále od své branky. Domácí však rozehráli velmi rychle a Di Lorenzovi se tak na pravé straně otevřel prostor na útok.
80'
Za autovou čárou už 5 minut stojí Alexis Sánchez, hra ale pořád nebyla přerušena, a tak musí dál čekat na střídání. Míč mají mezitím pod kontrolou obránci Interu.
79'
Insigne vedl míč snad 50 metrů, svou akci ale zakončil slabou střelou, kterou rukou u těla tečoval Škriniar. Tento pokus bez problémů chytil gólman Interu Handanovič.
78'
Perišićův centr zleva odhlavičkoval Koulibaly a míč se dostal k Insignemu. Ten bez váhání vyrazil do otevřené obrany Interu.
77'
Barella se snažil zbavit Lobotky, který s ním běžel po pravé straně až téměř k brankové čáře. Nepovedlo se mu a zoufalý centr do šestnáctky Neapole odkopli domácí obránci až na polovinu Interu.
76'
Až třetí pokus byl úspěšný a Neapol se konečně dostala na útočnou polovinu. Dlouho se tam ale nezdržela, protože přihrávku z křídla vystihl de Vrij.
75'
Domácí se dvakrát pokusili založit útok, kterým by se dostali na polovinu Interu. Dvakrát se ale jejich rozehrávka zasekla ve středu pole, odkud je hosté vytlačili zpět.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází André Anguissa.
73'
Dvojice Dumfries – Koulibaly se dostala do dalšího vzájemného souboje, opět ale vyhrál domácí obránce, který zblokoval Dumfriesův centr do autu.
72'
Následná kombinace Interu nevedla k ničemu. Domácí chtěli založit svůj útok, jejich akci ale zastavil Dimarco, jenž vystihl přihrávku Zielińského.
71'
Dumfries sprintoval na pravém křídle za dalším pasem ze své poloviny hřiště, opět ho ale zastavil odkopem míče do zámezí Koulibaly.
70'
Elmase tato příležitost povzbudila a velmi aktivně začal napadat rozehrávku Interu. Nakonec to ale se svou aktivitou přehnal a Brozoviće fauloval.
69'
Centr domácích z levé strany tečoval Brozović tak, že se míč dostal na zadní tyč. Tam dobíhal Elmas, který ho hned zasáhl, brankář Handanovič ale výborným zákrokem vyrazil míč.
68'
Hra konečně pokračuje. Neapol má míč na útoční polovině a hledá prostor na průnik k šestnáctce Interu.
66'
Ošetřování Di Lorenza pokračuje. Domácí pravý obránce nadále sedí na trávníku.
65'
Dimarco se překvapivě ocitl v útoku a tlačil se do šestnáctky za míčem. Ten mu vzal Di Lorenzo, který se ale při tomto zákroku zřejmě zranil.
64'
Inter pokračuje ve své druhopoločasové aktivitě. Dumfries se dral do šestnáctky z pravé strany, v souboji s Lobotkou a Ruiem si ale míč předkopl příliš daleko.
63'
Džeko si zpracoval na levé straně útočné poloviny nákop svého brankáře Handanoviče, Di Lorenza si ale neobhodil a ten mu míč odkopl.
62'
Rui pronikl zleva až k šestnáctce Interu a obloučkem poslal míč do jejího středu. Jeho spoluhráčům však chybělo několik kroků na to, aby hrací předmět zasáhli a míč tak skončil u hostů.
61'
Série tvrdých soubojů o míč skončila ziskem hracího předmětu pro Neapol. Domácí vyrážejí do otevřené obrany Interu.
60'
Žlutou kartu za podražení Zielińského dostává Marcelo Brozović (Inter Milán). Brozović nebude hrát v dalším ligovém zápase kvůli žlutým kartám.
59'
Je to tak, hra pokračuje i s Ospinou v brance Neapole. Inter hned vystartoval po rozehrávajících domácích obráncích a získal míč, Perišić si ho ale při kličce proti Rrahmanimu předkopl za brankovou čáru.
58'
Ošetřování Ospiny pokračuje, zdá se ale, že se nejedná o vážné zranění a domácí gólman bude pokračovat v zápase.
57'
Dumfries při náběhu na centr zleva vletěl do brankáře Ospiny, jenž zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
56'
Domácí gólman Ospina pořádně zariskoval, když se snažil efektně z první přihrát míč na obránce přes napadajícího Lautara Martíneze. Tomu chyběl snad krok na to, aby míč získal.
55'
Následný rohový kop obrana Interu bez problémů vyřešila a míč se dostal až k pokutovému území Neapole.
54'
Osimhen se kvůli nedorozumění mezi hráči Interu dostal k míči na útočné polovině a okamžitě se s ním rozběhl do šestnáctky Interu. Jeho střelu po zemi z pravé strany šestnáctky k tyči pak vyrazil brankář Handanovič na rohový kop.
52'
Situace se teď otočila a týmem, který presuje rozehrávku soupeře, je teď Inter. Zatím bez úspěchu.
51'
Přihrávkami dozadu se hrací předmět opět dostal až k Handanovičovi a od něj pak zpět do středu pole. Tam ho vybojoval Di Lorenzo.
50'
Hosté rychle rozehráli protiútok a Barella potáhl míč po pravé straně na útočnou polovinu. Do šestnáctky Neapole se ale neprokličkoval a míč tak musel posunout dozadu.
49'
Neapol inkasovaný gól zjevně zaskočil a hned po výkopu po inkasované brance odevzdala nepřesným nákopem na Osimhena míč brankáři a kapitánovi Interu Handanovičovi.
47'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Hosté hned na úvod druhého dějství vyrovnávají! EDIN DŽEKO se dostal k hlavičce po centru Lautara Martíneze z pravé strany, nepovedeným zakončením ale míč jen prodloužil při jeho letu. Od nohou obránce Di Lorenza se ale odrazil zpět k Džekovi, jenž už napodruhé nezaváhal a od břevna poslal míč do domácí branky. Bez asistence.
46'
Výkop druhého poločasu měl Inter. Během přestávky nedošlo k žádnému střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas přinesl výborný rychlý fotbal ze strany na stranu, který musel bavit. I když byla hra víceméně vyrovnaná a ani jeden z týmů nezískal územní převahu, tak aktivnějším týmem byla Neapol. Ta už ve svém prvním solidnějším útoku získala po faulu de Vrije pokutový kop a ten s přehledem proměnil kapitán Lorenzo Insigne. Domácí pak měli i další šance, skórovat znovu však už kvůli vlastní nepřesné koncovce nedokázali. Inter se sice také snažil útočit, domácí ale hráli v obraně lépe než hosté, a tak si za celé první dějství vytvořil minimum vyložených gólových příležitostí. Virtuálně je tedy po prvním poločase na čele tabulky italské Serie A Neapol.

Fauly: 4:4
45+2'
45+2'
Dlouho ale útok Interu netrval, protože už ve středu pole se akce hostů skončila. Domácí si míč přihrávají v blízkosti středového kruhu a zjevně chtějí tímto způsobem první poločas dohrát.
45+1'
Insigne si naváděl míč z levého křídla na osu hřiště, spolu s ním se ale vrátil Dumfries, jenž mu hrací předmět vzal. Inter může konečně zaútočit.
45'
Bude se hrát ještě dvě minuty.
44'
Ani další „vlna“ postupného útoku Neapole nedopadla lépe. Hosté sice pořád míč nemají, domácí jsou ale jejich presinkem uvězněni na vlastní polovině.
43'
Presink Interu byl natolik úspěšný, že i když hosté míč nezískali, tak domácí museli zacouvat až za půlící čáru. Po malé domů se míč dostal dokonce až k brankáři Ospinovi.
42'
Neapol pak přenesla hru na opačnou stranu, obrana Interu se ale bleskurychle seřadila a postupně začíná vytláčet domácí do středu pole.
41'
Dumfries se prohnal na pravé straně domácí šestnáctky kolem Lobotky, jeho polostřelu – polopřihrávku na zadní tyč ale neměl šanci zasáhnout nikdo v bílém. Míč se tak dokutálel za brankovou čáru.
40'
Inter je ale vyrazil napadat a míč získal. Barella pak nacentroval do šestnáctky zprava, Džekovi se ale zpracování nepovedlo a Koulibaly odkopl kulatý nesmysl až na polovinu milánského týmu.
39'
Domácí se snaží hru trochu uklidnit a obránci Neapole si proto přihrávají míč na vlastní polovině.
38'
Dumfries předvedl další skvělý sprint na pravém křídle za nákopem Škriniara, Koulibaly mu ale výborným skluzem odkopl míč do zámezí.
37'
První žlutou kartu zápasu dostává Lorenzo Insigne (SSC Neapol), jenž se až příliš agresivně dožadoval odpískání faulu Perišićovi.
36'
Dimarco vysunul nákopem na levé křídlo do úniku Perišiće, jenž téměř z brankové čáry nacentroval míč do středu šestnáctky Neapole. Tam se dostal k hlavičce Džeko, hlavou ale nasměroval míč přímo na brankáře Ospinu.
34'
Çalhanoğlu nakopl z této standardky míč na zadní tyč na nabíhající spoluhráče, ze souboje se ale hrací předmět odrazil do rukou brankáře Ospiny.
33'
Inter se postupně dostal na polovinu Neapole a po faulu Elmase na pravé straně získal přímý kop.
32'
Hosté se konečně dostali na delší dobu k míči, vysoký presink Neapole je ale drží v uctivé vzdálenosti od šestnáctky domácího týmu.
31'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Insigne, jeho centr na přední tyč ale odvrátil do bezpečí hned první bránící hráč Interu.
30'
Osimhen si na konci rychlého protiútoku Neapole zpracoval pas z vlastní poloviny hřiště a jeho střela z hranice šestnáctky byla sražena na rohový kop.
29'
Škriniar nedokázal v souboji s Osimhenem odkopnout do bezpečí centr zprava, míč se tak dostal k Insignemu, jenž ho akrobatickým volejem poslal mimo Handanovičovu branku.
28'
Zieliński prodloužil Insigneho přihrávku do šestnáctky na Osimhena, jenž si míč zatáhl do pravé strany. Odtamtud pak tvrdou střelou namířil do boční sítě.
27'
Domácí se kombinací na krátké přihrávky přibližují k šestnátce Interu. Hosté jim zatím nenechali prostor na střelu nebo nebezpečný centr.
26'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Eljif Elmas.
25'
Politano opět sedí na trávníku. Zápas tak pro něj definitivně končí a domácí budou muset střídat.
24'
To se však hostům nepovedlo a domácí hru hned po zisku míče přenesli k šestnáctce Interu. Centr Politana z pravé strany obrana hostů zastavila.
23'
Tempo hry trochu upadlo, což je ale po fičáku, v jakém utkání začalo, logické. Obránci Interu si míč přihrávají na vlastní polovině a snaží se najít prostor na rozehrávku.
22'
Inter sice zdržel rozehrávku domácích, o míč je ale nepřipravil a Neapol se tak dostala na útočnou polovinu. Teď jsou tak zataženi v obraně hosté.
21'
Çalhanoğlu nepřesnou přihrávkou ve středu pole doslova daroval míč domácím. Ti s ním zacouvali na vlastní polovinu a od Koulibalyho začíná rozehrávka postupného útoku Neapole.
20'
Politano se po krátkém ošetření vrátil do hry, zjevně ale není úplně v pořádku. Uvidíme, zda budou domácí muset vynuceně střídat.
19'
Extrémně vysoké tempo utkání si zřejmě vybírá první oběť. Politano zůstal po sprintu na pravé straně sedět na trávníku a musí být ošetřen.
18'
Inter se následně zmocnil odraženého míče a rozehrál útočnou akci, kterou se dostal na polovinu Neapole. Domácí se opět seřadili do obranné formace.
17'
Osimhen získal zblokovanou střelou rohový kop pro Neapol. Centr z něj dokázal vyrazit do bezpečí brankář Interu Handanovič.
16'
Perišić pak zkoušel překonat obranu Neapolu kolmicí zleva na Lautara Martíneze, tento úmysl ale dobře přečetl gólman Ospina, jenž vyběhl ze své branky a míč odkopl.
15'
Škriniar hezkým pasem na pravé křídlo našel Dumfriese, jenž si chtěl zaseknout obránce. Klička na pravé straně šestnáctky Neapole mu ale nevyšla a míč tak musel opět posunout dozadu.
14'
Rozehrát se ale Interu nakonec povedlo a po přechodu půlící čáry zacouvali domácí do obranného postavení. Hosté tak musí útočit „do plných“.
13'
Domácí vysoko napadají rozehrávku Interu a dělají to tak dobře, že hosté museli s míčem zacouvat až téměř do vlastního pokutového území.
12'
Osimhen nezasáhl v šestnáctce Interu míč po přihrávce z pravé strany, ten se ale dostal od Insigneho před šestnáctku k Zielińskému, jenž trefil technickou střelou pravou tyč Handanovičovy branky.
10'
Dumfries se rozběhl po pravé straně směrem k domácí šestnáctce, za obránce se ale nedostal a jeho nepřesná přihrávka skončila u domácího gólmana Ospiny.
9'
Inter po výkopu po inkasované brance odevzdal míč domácím, kteří s ním zacouvali na vlastní polovinu. Míč navzdory vysokému presinku hostů drží pod kontrolou.
7'
Neapol právě vstřelila branku!
Domácí rychle otevírají skóre! LORENZO INSIGNE vypálil z pokutového kopu do levé strany a i když gólman Interu Handanovič vystihl stranu, tak Insigneho střela byla tak prudká, že ji vyrazit nedokázal.
6'
Dlouhá porada hlavního rozhodčího s videoasistentem končí nařízením penalty pro Neapol! De Vrij podle videozáznamu podrazil ve vlastní šestnáctce Osimhena.
5'
Hlavní rozhodčí se ještě radí s videoasistentem, protože se mu nezdál zákrok de Vrije na Osimhena, kvůli kterému domácí útočník nezasáhl míč.
4'
Až teď se to Neapoli konečně povedlo a po přihrávce z levé strany, která šla původně na Osimhena, se dostal ke střele z hranice šestnáctky Di Lorenzo. Jeho rána skončila těsně mimo branku Interu.
3'
Vysoký presink Interu opět výrazně komplikuje rozehrávku domácím, kteří mají zatím velký problém dostat se za půlící čáru.
2'
Perišić hledal centrem z levého křídla nabíhající spoluhráče, jeho nákop na zadní tyč ale letěl mezi Dumfriese a Barellu. Domácí mají další možnost rozehrát svou útočnou akci.
1'
Výkop utkání měli domácí. Hosté hned vyrazili napadat rozehrávku Neapole, protože obránci domácího týmu si míč přihrávají na vlastní polovině.
1'
Neapol bude hrát v modrých dresech, Inter v bílých.
Oba týmy právě vycházejí na trávník, zápas se tak o malou chvíli začne.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Rui – Ruiz, Lobotka – Politano, P. Zieliński, L. Insigne (C) – Osimhen.

Náhradníci: Meret, Marfella – Malcuit, Demme, Juan Jesus, Elmas, D. Mertens, Ghoulam, Únás, Petagna, Zanoli, Anguissa.

Trenér: Luciano Spalletti

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Dimarco – Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Džeko, Lautaro Martínez.

Náhradníci: Cordaz, I. Radu – Gagliardini, Alexis Sánchez, Kolarov, Ranocchia, Arturo Vidal, D'Ambrosio, Darmian, Carboni, F. Caicedo.

Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Doveri – Costanzo, Bindoni.

Vzájemné zápasy

Interu se v Serii A proti Neapoli v posledních sezonách velmi daří a naposledy s ní prohrál ještě v květnu 2019. Aktuálně tak proti tomuto soupeři tahá sérii 5 ligových zápasů bez prohry, ze kterých čtyři vyhrál. Proti Neapoli neuspěl za tuto dobu jen v poháru v sezoně 2019/2020 (doma 0:1, venku 1:1). Proti této bilanci Interu však jde domácí bilance Neapole, která v posledních 15 domácích ligových zápasech proti Interu prohrála jen jednou. První vzájemné utkání aktuální sezony vyhrál Inter v listopadu 2021 doma 3:2.

Inter Milán

Inter v minulém kole prohrál milánské derby s AC (1:2) a výrazně si tím zkomplikoval situaci na čele tabulky. Italskou Serii A sice nadále vede, před dneškem už ale měl jen jednobodový náskok před dvojicí Neapol – AC Milán. Ve srovnání s nimi má však jeden zápas k dobru. Na vítěznou vlnu se Inter vrátil v úterý, kdy porazil ve čtvrtfinále poháru AS Řím 2:0 a v semifinále se tak může těšit na další dvojzápas s AC Milán. Střeleckými lídry Interu jsou Edin Džeko (9 branek) a Lautaro Martínez (11 branek), druhý jmenovaný se však neprosadil v posledních pěti zápasech za Inter. Tým se ale zhoršil ve hře v obraně, protože v tomto kalendářním roce si udržel v lize čisté konto jen jednou.

SSC Neapol

Neapol v kalendářním roce 2022 ještě neprohrála ani jeden ligový zápas a kromě remízy na hřišti Juventusu získala v tomto roce plný počet bodů. Tato skvělá forma tak udržela Neapol v boji o titul, protože z druhého místa ztrácí na první Inter jen bod. Na rozdíl od Interu navíc její obrana funguje v posledních ligových kolech velmi spolehlivě, protože Z posledních sedmi ligových soubojů odešla Neapol až pětkrát s čistým kontem. Celkově je tak obrana tohoto týmu aktuálně nejlepší v italské Serii A. Jedinou kaňkou na dobré formě tak je vypadnutí z poháru kvůli osmifinálové domácí porážce s Fiorentinou (2:5 po prodloužení). Povzbuzením před dnešním veledůležitým utkáním je pro Neapol určitě i fakt, že na domácím hřišti je druhým nejlepším týmem nejvyšší italské soutěže.

Juventus – Neapol 1:1
Neapol – Sampdoria 1:0
Bologna – Neapol 0:2
Neapol – Salernitana 4:1
Venezia – Neapol 0:2
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu SSC Neapol – Inter Milán. Šlágr 25. kola italské Serie A začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62