Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Salernitana - 23. ledna 2022   15:00

Neapol
18' Juan Jesus (Elmas) • 45+4' D. Mertens  • 48' Rrahmani (D. Mertens) • 53' L. Insigne
4:1
(2:1)
Salernitana
33' Bonazzoli  (Kišrída)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (76. Zanoli), Rrahmani, Juan Jesus, Rui (76. Ghoulam) – Lobotka, P. Zieliński – Lozano (46. L. Insigne), Ruiz (65. Politano), Elmas – D. Mertens (C) (64. Osimhen).
Luca Pairetto
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Salernitana
Belec – Bogdan, Veseli, Delli Carri – Gagliolo, Obi, Di Tacchio (C), Schiavone (36. Jaroszyński), Kišrída – Vergani (62. Russo), Bonazzoli (79. Simy).

Mockrát děkuji za pozornost, doufám, že se opět uvidíme u příštího kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého zbytku večera, Vojtěch Adamek.
Domácí fotbalisté nakoenc bez větších potíží přehráli svého dnešního soupeře a získali do ligové tabulky důležité tři body. Fotbalisté Neapole si dokázali vytvořit hned několik gólových příležitostí a čtyři z nich proměnili v branku. Po vyloučení Veseliho kontrolovali hru, díky čemuž si vysloužil 82% ve statistice držení míče. Hosté kvalitně dnes zkrátka svému soupeři konkurovat nemohli, o body budou muset zabojovat příští utkání proti Spezii.
90'
89'
Victor Osimhen se provinil nedovoleným zákrokem, a proto byla následující rozvíjející se akci Neapole již pozastavena hvizdem sudího.
87'
Fotbalisté Salernitany již hrají velmi zatažený blok, ono jim vzhledem k počtu hráčů na hřišti zřejmě nic jiného ani nezbývá.
86'
Domácí fotbalisté kombinují na polovině svého soupeře, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obranný blok svého soupeře.
85'
Na poslední chvíli dokázal zatáhnout na záchrannou brzdu Galiola, proto jsme nebyli svědky další branky domácího celku.
84'
Další střelecký pokus Zielińského, tentokrát jeho střela již mířila do nebezpečného prostoru, přesto gólmanu Belecovi nezpůsobila příliš velké starosti.
83'
Na hrací ploše se toho nyní příliš neděje, domácí fotbalisté i nadále bez větších problémů kontrolují své vedení a snaží se jej ještě navýšit.
81'
O technickou ránu se nyní snažil Zieliński, jeho pokus ovšem míří vysoko nad branku soupeře, následovat tak bude odkop Beleca od svatyně Salernitany.
80'
Victor Osimhen nyní ustál velmi náročný souboj, následně byl poslán k zemi bránicím obráncem, takže získal standartku pro svůj celek.
79'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Simy.
78'
Dnešní výhrou by se domácí fotbalisté měli posunout na druhé místo nejvyšší italské soutěže, AC Milán dnes ovšem na domácím San Siru vyzve Juventus ve 20:45 a v případě výhry by se opět dostal před Neapol.
77'
Fotbalisté Neapole i nadále zesilují tlak na branku svého soupeře, stále jsou při chuti a chtějí navyšovat své dosavadní vedení.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Giovanni Di Lorenzo, přichází Alessandro Zanoli.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
75'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště dokázal vyboxovat pozorný Belec, čímž získal další cenné vteřinky klidu.
74'
Domácí fotbalisté se rozhodli rozehrát rohový kop z pravé strany hřiště nakrátko, uvidíem, zda si dokáží vytvořit nějakou tu příležitost k zakončení.
73'
Victor Osimhen se snažil svou střelou překonat gólmana soupeře, jeho rána byla ovšem zblokována obětavým obráncem na rohový kop.
72'
Nyní byl opět protagonistou gólman Belec, tomu poněkud nešikovně vypadl míč z rukou, ale následně jej dokázal opět polapit před nabíhajícími útočníky.
70'
Velmi povedený centr přece jen našel hlavičku jednoho ze spoluhráčů, přesto se gólman Belec blýsknul parádním zákrokem a zabránil inkasování další branky.
69'
Jaroszyński si počínal nedovoleně, domácí fotbalisté tak budou mít k dispozici zajímavou standartní situaci, kterou bude zahrávat Lorenzo Insigne.
68'
Domácí série přihrávek nakrátko je již u konce, aktivním napadáním ji dokázal pozastavit autor jediné branky Salernitany, Federico Bonazzoli.
67'
Gólman Belec pohodlně sbírá míč do svých rukavic, jeho pozornost pokoušel prověřit nově příchozí Matteo Politano.
66'
Dle sudího si Bonazzoli pomohl při zpracování míče rukou, zpomelený záběr dává zkušenému sudímu za pravdu.
65'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Matteo Politano.
64'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Victor Osimhen.
63'
Lorenzo Insgine se snaží vymyslet nějakou tu kulišárnu, pomocí které by mohli domácí fotbalisté navýšit své dosavadní vedení.
62'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Eduardo Vergani, přichází Alessandro Russo.
61'
Domácí fotbalisté i nadále obléhají branku svého soupeře, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou linií Salernitany.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního klání, domácí se nachází v pohodlné pozici a jdou sebevědomě za třemi body.
59'
Domácí fotbalisté i nadále napadají nebohého soupeře, kterému se nedaří překonat svou vlastní polovinu hřiště.
58'
Hostující fotbalisté se nyní nachází ve velmi problematické situaci, v desíti lidech těžko doženou třígólový náskok Neapole, přesto utkání musí odehrát na patřičné úrovni.
57'
Útočného faulu se nyní dopustil ve vápně soupeře Elmas, sudí jednoznačně píská standartku pro hosty.
56'
Ruiz si dokázal vytvořit prostor pro zakončení, jeho ránu ovšem bez větších problémů chytá hostující gólman Belec.
55'
Domácí fotbalisté kombinují s míčem na svých kopačkách, jejich soupeř nyní dohrává utkání v desíti kvůli vyloučení Frederica Veseliho.
54'
Vergani si nedokázal pohlídat své ofsajdové postavení, akce hostujícího celku je tak již u konce.
53'
Neapol právě vstřelila branku!
LORENZO INSIGNE napodobil svého kolegu z prvního poločasu a také nekompromisně proměňuje svou penaltu!
52'
Celá situace byla prověřena systémem VAR, ten uznal za správné rozhodnutí sudího
51'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Frederic Veseli (US Salernitana 1919).
51'
Neapol bude zahrávat pokutový kop po ruce Frederica Veseliho! Jeho exekuce se nejspíše ujme Lorenzo Insigne.
50'
Domácím se velmi brzo povedlo navýšit své hubené vedení, nyní mohou hrát uvolněněji, uvidíme, zda si připraví další příležitosti k zakončení.
49'
Během poločasové přestávky proběhlo střídání, místo neviditelného Hirvinga Lozana nastoupil Lorenzo Insigne, který si okamžitě navlékl kapitánskou pásku.
48'
Dries Mertens z levé strany hřiště vyslal střílející centr, který se dostal až k AMIRU RRAHMANIMU, a ten již bez větších problémů dokázal dostat míč do branky soupeře. Asistence: Dries Mertens
47'
Po krátké chvíli jsou u míče již opět fotbalisté Neapole, ti se rozhodně budou snažit uhájit své vedení a ještě přidat nějakou tu gólovou pojistku.
46'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Lorenzo Insigne.
46'
První poločas je již za námi, domácí fotbalisté působili velmi aktivně a v první půlhodince svého soupeře nepustili do žádné příležitosti, k tomu si také dokázali vytvořit jednogólový náskok, díky brance Juana Jesuse. V 33. minutě ovšem přišel šok v podobě srovnávacího gólu, jednalo se o jedinou střelu Salernitany v tomto utkání. V závěru prvního poločasu byla správně odpískana penalta, které se ujal Dries Mertens a svým 144. gólem v dresu Neapole poslal svůj celek opět do vedení.
45+4'
45+4'
Dries Mertens si počkal na pohyb gólmana a následně penaltový kop s přehledem proměňuje. Jedná se o jeho 144. gól v dresu italské Neapole.
45+3'
Žlutou kartu dostává Frederic Veseli (US Salernitana 1919).
45+2'
Elmasi padá v pokutém území a sudí okamžitě signalizuje, že se bude kopat penalta!
45+1'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní obranné polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat střed hřiště a vytvořit si tak prostor, skrze který by následně postupovali k brance Mereta.
45'
Sudí nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Dries Mertens nedokázal obejít bránicího Gagliola, ten si tak můžůe připsat skvělý obranný zákrok proti hráči světové třídy.
43'
Di Lorenzo si v souboji počínal velmi tvrdě, rozhodně může být rád, že jej sudí nenapomenul žlutým kartónkem, zde to totiž rozhodně bylo na místě.
42'
Centr z levé strany hřiště dokázali hostující fotbalisté odvrátit, konkrétně se o to postaral stoper Luka Bogdan.
41'
Až po hlasitém pískotu z řad fanoušků zakopli domácí balón do zámezí, na hrací ploše se svíjel v bolesti autor poslední branky, Federico Bonazzoli.
40'
Belec právě vytáhl dechberoucí zákrok, opět se mu povedlo zneškodnit dalekonosnou pumelici, kterou vyslal Fabian Ruiz.
39'
Centr Di Lorenza byl příliš přetažený, a proto nenašel adresáta ve vápně soupeře, přesto u míče zůstávají fotbalisté Neapole.
38'
Pomocí konstruktivní rozehrávku se snaží domácí fotbalisté dostat skrze zahuštěný střed hřiště, uvidíme, jak si poradí tentokrát.
37'
Hosté jsou díky vstřelené brance dostatečně namotivováni, aby rychlostně stíhali obléhání svého soupeře.
36'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Andrea Schiavone, přichází Paweł Jaroszyński.
35'
Fotbalisté domácího celku drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou formaci hostujícího celku.
34'
Tohle je rozhodně velký šok pro domácí fotbalisty, kteří do tohohle momentu naprosto kontrolovali dění na hrací ploše.
33'
Salernitana právě vstřelila branku! Po nádherné přihrávce z levé strany hřiště se míč dostal až k FEDERICU BONAZZOLIMU, který si brilantně naběhl a následně nechytatelně poslal míč za záda Mereta. Jedná se první střelu Salernitany v dnešním utkání. Asistence: Wajdi Kišrída
31'
Poprvé v dnešním utkání se podařilo hostujícím fotbalistům dostat do pokutového území svého soupeře, tam si ovšem skvělým obranným zákrokem počínal obratně Di Lorenzo.
30'
Žlutou kartu dostává Joel Obi (US Salernitana 1919).
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání, domácí se dokázali dostat do vedení po brance Juana Jesuse.
29'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, konkrétně si své ofsajdové postavení nepohlídal Hirving Lozano.
28'
Po nepřesné přihrávce o balón opět přichází, domácí fotbalisté se tedy opět snaží navýšit své dosavadní hubené vedení.
27'
Bonazzoli byl nyní poslán k zemi, sudí okamžitě píská standartní situaci pro hosty, ti se tak po velmi dlouhé době dostanou k míči.
26'
Dries Mertens byl poslán k zemi v pokutovém území soupeře, sudí poněkud nepochopitelně faul neodpískal a VAR se k tomu zákroku zřejmě vracet nehodlá.
25'
Nyní se do rozehrávky domácího celku zapojil také gólman Meret, čímž jednoznačně zpestřil dění na hrací ploše.
24'
Do obrovské příležitosti se nyní dostali fotbalisté domácího celku, přízemní centr z levé strany hřiště zavíral na pravé straně Dries Mertens, tomu ovšem chyběl krok k tomu, aby navýšil vedení Neapole.
23'
Žlutou kartu dostává Filippo Delli Carri (US Salernitana 1919).
22'
Po krátké chvíli se míč opět dostává do moci domácích fotbalistů, kteří kombinují na své vlastní polovině a vyčkávají na zaváhání svého soupeře.
21'
Tento rohový kop se jim ovšem příliš dvakrát nepovedl, zřejmě se mělo jednat o signál na přední tyč, kde ovšem stál pozorný Schiavone.
20'
Fotbalisté Neapole budou mít k dispozici další rohový kop z levé strany hřiště.
19'
Domácí fotbalisté i nadále hledají skulinky do obrany svého soupeře, ani brzké vedení je nezbavilo chuti po dalších brankách.
18'
Po skvěle zahraném rohovém kopu se k odraženému míči dostal JUAN JESUS, ten dokázal zachovat chladnou hlavu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Branka musela být potvrzena systémem VAR, jelikož ji sudí nejdřívě neuznal kvůli údajné ruce. Asistence: Elif Elmas
17'
Velmi aktivně vpadl do pokutového území domácí Rrahmani, nakonec ovšem dokázal vybojovat pouze rohový kop z levé strany hřiště.
16'
Aktivním napadáním se nyní prezentoval Bonazzoli, díky němu byla akce domácího celku o pár chvil zdržena.
15'
Domácí svého soupeře nepouští k míči, přesto se jim nedaří nějak výrazně ohrožovat branku Beleca, ale i on již musel vytasit povedené zákroky.
14'
Tentokrát byl faulován Fabian Ruiz, tento kreativní španělský záložník je zatím nejaktivnějším hráčem dnešního klání.
13'
Rohový kop z levé strany hřiště tížené ovoce nepřinesl, ze všech nejvýše dokázal vyskočit Veseli, kterému se podařilo odhlavičkovat míč do bezpečí.
12'
Nádhernou střelou se blýskl Fabian Ruiz, jeho ránu ovšem dokázal bravurním zákrokem vyrazit gólman Belec na rohový kop.
11'
Delli Carri byl nyní poslán k zemi domácím fotbalistou, konkrétně se jednalo o Juana Jesuse, toho okamžitě sudí napomíná.
10'
Domácí fotbalisté i nadále zesilují tlak na branku svého soupeře, nedaří se jim ovšem vytvořit žádnou větší příležitost k zakončení.
9'
Ruiz si na polovině soupeře počínal nedovoleně, jeho zákrok byl okamžitě odpískán zkušeným sudím, Lucou Pairettem.
8'
První rohový kop v dnešním utkání žádnou větší šanci nepřinesl, domácí jej rozehráli nakrátko, následně ovšem postrádali potřebný efekt překvapení.
7'
Dries Mertens prověřil pozornost hostujícího gólmana, pro něj to ovšem byla velmi snadná práce a míč vyboxoval na rohový kop.
6'
Kišrída fauloval, a proto budou mít domácí fotbalisté k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
5'
Fotbalisté Neapole drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou linii svého soupeře.
4'
První zákrok v dnešním utkání si připisuje hostující gólman Belec, ten hladce chytá míč po hlavičce Elmase.
3'
Po krátké chvíli kombinují opět fotbalisté Neapole, ti se nyní usídlili na polovině soupeře a hledají skulinku v obranném bloku Salernitany.
2'
Hostující fotbalisté se poměrně brzy dostali k míči, jelikož se nepřesnou přihrávkou prezentoval domácí Ruiz.
1'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui – Lobotka, P. Zieliński – Lozano, Ruiz, Elmas – D. Mertens (C).
Náhradníci: Marfella, Ospina – Demme, Ghoulam, L. Insigne, Malcuit, Osimhen, Politano, Tuanzebe, Zanoli.
Trenér: Luciano Spalletti

US Salernitana 1919: Belec – Bogdan, Veseli, Delli Carri – Gagliolo, Obi, Di Tacchio (C), Schiavone, Kišrída – Vergani, Bonazzoli.
Náhradníci: Russo, Guerrieri – Cannavale, Jaroszyński, Motoc, Perrone, Russo, Simy, Gondo, Iannone.

20.místo, 21 zápasů, 10 body, skóre 13:49

Nováček letošní sezóny zatím příliš nezáří, určitě by se ovšem v nejvyšší italské soutěži chtěl ohřát déle než pouhou sezónu, k tomu ovšem potřebuje pravidelně bodovat.

Hostům se v posledním zápase nepovedlo bodovat, na svím domácím hřišti vyzvali věhlasné Lazio (0:3), které ovšem díky dvěma brankám Cira Immobileho hravě rozhodlo o utkání již v první desetiminutovce.

Rozhodně největší hvězdičkou tohoto týmu je francouzský vicemistr světa z roku 2006, není to nikdo jiný než Franck Ribéry, ten si v tomto týmu prodlužuje již tak bohatou kariéru.
SSC NEAPOL
3 místo, 22 zápasů, 46 bodů, skóre 39:15

Do úvodu letošní sezóny vstoupila Neapol jako uragán, nyní začíná trochu ztrácet body. S patnácti inkasovanými brankami se jedná o nejlepší defenzivní tým v probíhajícím ročníku. Velký vliv na chod hostujícího celku má rozhodně trenér Luciano Spalleti, které zde působí od konce května.

Poslední utkání Neapol odehrála na horké půdě v Bologni (2:0), kde nezaváhala a díky dvěma brankám Mexičana Hirvinga Lozana, hravě získala důležité tři body do ligové tabulky.

Nejvýraznější hráčem hostujícího celku je jednoznačně Lorenzo Insigne, tento 30letý maličký útočník již táhne Neapol desátou sezónu. I v té letošní se rozhodně bude jednat o rozdílového hráče, zatím má na kontě čtyři branky a čtyři asistence. Zajímavostí rozhodně je, že tento mistr Evropy bude od nového ročníku oblékat dres zámořského Toronta.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na šlágr 23. kola nejvyšší italské soutěže. SSC Neapol bude hostit US Salernitanu 1919. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62