Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Spezia - 22. prosince 2021   20:45

0:1
(0:1)
Spezia
37' Juan Jesus (vl.)
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui (86. Ghoulam) – Anguissa, Lobotka (78. Elmas) – Lozano, P. Zieliński (70. Únás), Politano (86. Demme) – D. Mertens (C) (46. Petagna).
Meret, Marfella – Malcuit, Ghoulam, Zanoli, Demme, Elmas, Únás, Petagna.
L. Massimi – M. Bottegoni, F. Lombardo
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – K. Agudelo (90+4. Colley), Maggiore (C), Kiwior, Bastoni, Reca – E. Gyasi, Manaj.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Někdy příště opět na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 13:2. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:12.
Kuriózní na celém utkání je, že Neapol vystřelila na branku celkem sedmkrát, zatímco Spezia ani jednou, přesto je výsledek takový, jaký je.
Neapol se potácí v krizi, prohrála třetí z posledních čtyř zápasů, dnes navíc s týmem bojujícím o záchranu, a vedoucí příčka se jí vzdálila už na sedm bodů. Domácí byli ve druhé půli aktivnější než v té první, snaha jim nechyběla, ale ani ty největší možnosti nedokázali využít. Je pravda, že hosté velmi dobře bránili a protivníkovi neponechávali mnoho prostoru a na rozdíl od soupeře nepotřebovali ani pět střídání, nýbrž pouze jedno jediné.
90+6'
90+6'
Rey Manaj končí po faulu na trávníku u středové čáry, jeho tým s rozehrávkou pospíchat jistě nebude.
90+4'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Ebrima Colley.
90+4'
Domácím dnes prostě není přáno. Eljif Elmas se v šestnáctce hostů dostal k hlavičce, ovšem míč se otřel jen o břevno a doplachtil do zámezí.
90+3'
Hosté vyrazili do otevřené obrany soupeře a málem z toho byl samostatný únik, avšak Neapol se stačila rychle vrátit do defenzívy.
90+2'
Domácí si špatně přihráli, ale získali rohový kop.
90+1'
Giovanni Di Lorenzo střílel velmi dobře k levé tyči, avšak Ivan Provedel se stačil natáhnout a míč vytěsnit do zámezí.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
90'
Simone Bastoni se válí na trávníku, což se domácím vůbec nelíbí.
89'
Špatně si domácí přihráli před velkým vápnem a musí rychle zpátky.
88'
Hosté ještě ani jednou nestřídali, ale je jisté, že jejich kouč k tomu velmi brzy sáhne.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Diego Demme.
85'
Neapoli se neúprosně krátí čas, navíc se musí nyní bránit.
84'
Ani tohle není gól, Giovanni Di Lorenzo dostal na pravé straně pokutového území výbornou přihrávku, sám před brankářem ale střílel jen do jeho nohy.
82'
Adam Únás střílel z pravé strany levačkou velmi nepřesně, míč adresoval daleko do zámezí. Takto to určitě nepůjde.
80'
Jeden z domácích fotbalistů střílel z levé strany na vzdálenější tyč, kterou asi o metr minul.
79'
Hosté poslali míč jen k domácímu gólmanovi, na trávníku leží Rey Manaj a domácí kouč jen nevěřícně rozhazuje rukama.
78'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Eljif Elmas.
78'
Adam Únás střílel z dálky po zemi hodně mimo.
77'
Rey Manaj sice přes obránce nepřešel, ale míč nějaký čas udržel daleko od své brány.
75'
Žlutou kartu dostává Andrea Petagna (SSC Neapol) za faul na Maggioreho.
75'
Hosté rozehráli rohový kop, ale do šance se nedostali. Následně ale opět faulovali domácí a bude se žlutit.
73'
Soupeř byl ale velmi rychle zpět a v pokutovém území střílel Hirving Lozano , leč jen do míst, kde stál Ivan Provedel a navíc slabě.
73'
Hosté odkopávají balón od svého vápna ke středu hřiště.
72'
Rey Manaj zkoušel střelu z dálky, ale trefil před sebou stojící zeď, která byla tvořena dvěma hráči Neapole.
71'
Domácí se sice rozčilují, ale tohle byl jasný faul na Kevina Agudela. Hosté rozehrají na útočné polovině a nikam nepospíchají.
70'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Adam Únás.
69'
Hirving Lozano neudržel míč na kopačce, ale jeho tým bude vhazovat. Chystá se druhé střídání.
68'
Rey Manaj individuálně prošel před velké vápno, nasadil k tvrdé střele, ale trefil pouze před sebou bránícího soupeře.
66'
Piotr Zieliński se možná trochu ukvapil se střelou, jeho pokus z dálky šel přímo do míst, kde stál připravený brankář Spezie.
63'
Penalty se Neapol nedovolala, sudí nařizuje odkop od brány.
62'
Tak tohle je pro Neapol už velká smůla. Hirving Lozano zakončoval do zcela prázdné brány, ale jeden z protihráčů zastavil jeho střelu a zabránil jasnému gólu. Tohle měla být branka.
62'
Ivan Provedel rychle vyběhl z brány a Politanův centr vzduchem vyboxoval do bezpečí.
61'
Sám Politano nyní střílel levačkou před hranicí velkého vápna, ale zblokovaný balón skončil v zámezí.
60'
Domácí jsou čím dál aktivnější, ale k vyrovnání to zatím nevede, Matteo Politano přihrával z pravé strany po zemi, ale žádný z jeho spoluhráčů míč nezpracoval.
59'
Podruhé dopravili domácí míč do sítě, ale už po odpískání. Předtím se totiž provinili faule, což pozornosti sudího neuniklo.
58'
Nebezpečnou přihrávku před bránu Spezie dokázali její hráči zastavit včas a míč odehráli do bezpečí.
57'
Ivan Provedel byl ve střehu, včas vyběhl z brány, natáhl se a letící míč uklidil do rukavic.
55'
Hosté nebyli daleko od druhého zásahu. Pěknou souhru zakončoval střelou bez přípravy Simone Bastoni, avšak mířil vedle bližší tyče.
53'
Domácí se už radovali z gólu, ale předčasně. Předtím se provinili ofsajdem a hlavní arbitr hned branku neuznává.
53'
Pěkná kombinace domácích, kterou za končil střelou z pravé strany Giovanni Di Lorenzo, jenže mířil přímo do připravené náruče gólmana.
51'
Žlutou kartu dostává Rey Manaj (Spezia Calcio), jenž se provinil celkem zbytečným faule na útočné polovině.
49'
Domácí rozehrávali z téměř stejného místa, ze kterého rozehrál soupeř v první půli předtím, než dosáhl gólu. I tentokrát k němu nebylo daleko, avšak Hirving Lozano za levé straně pálil z voleje vysoko nad.
48'
Žlutou kartu dostává Jakub Piotr Kiwior (Spezia Calcio) za faul na Andrého Anguissu.
47'
Rey Manaj si zpracoval v pokutovém území míč, ale ke střele se už nedostal, neboť skončil na trávníku. Penalta to není.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
46'
Překvapivý výsledek se rodí v Neapoli, kde obrovský favorit prohrává o poločase se Spezií 0:1. Hosté byli na svého protivníka velmi dobře připraveni a do žádných větších šancí jej nepouštěli. Sami naopak šťastně dosáhli gólu a mohou být zatím spokojeni. To kouč domácího mužstva má jistě svým svěřencům co říct.
45+3'
45+3'
Domácí ale centr odvrátili a v tomto poločase se už nic nestane.
45+3'
Hosté ještě rozehrají jednu standardku z levé strany.
45+2'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
45+2'
Rey Manaj dobrou hrou u pravého rohového praporku získal pro svůj tým právě rohový kop.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
45'
Nebezpečná přihrávka z pravé strany zaletěla před bránu Spezie, jeden z hostů tečoval balón mimo tři tyče.
44'
André Anguissa upadl v pokutovém území, ale rozhodčí stál blízko a hned ukázal, že pískat nebude.
43'
Ivan Provedel nyní nezasáhl úplně dobře, střelu z pravé strany lehce tečoval svojí pravačkou a nechybělo moc, aby míč skončil v jeho síti.
42'
Domácí mohou odpovědět rohovým kopem.
41'
Pokus z dálky nebyl pro domácího gólmana ničím složitým. Balón uklidil do náruče.
40'
Jeden z hráčů zkoušel ohrozit bránu Neapole přímým kopem, avšak trefil jenom zeď.
39'
Domácí znovu v nesnázích, neboť se dopustili dalšího faulu, po kterém hosté rozehrají před levou hranicí jejich pokutového území.
37'
Spezia právě vstřelila branku!
Tak to je pro favorita docela rána, Spezia jde do vedení, i když tedy ne úplně svým přičiněním. Centrovaný balón z pravé z pravé strany si hlavou nešťastně poslal do vlastní sítě JUAN JESUS. Balón skončil u vzdálenější tyče, kam David Ospina nedosáhl.
36'
Rozehrávku ale provedli jeho hráči velmi mizerně, míč jen poslali do autu.
36'
Domácí faulovali u půlící lajny, odtud bude také hostující celek rozehrávat.
33'
Hosté reklamovali míč v zámezí, ale arbitr byl jiného názoru, dle něj jej Dries Mertens ještě stačil udržet ve hře, belgický kanonýr poté střílel z ostrého úhlu na bližší tyč a Ivan Provedel si připsal první opravdu těžký zákrok v utkání.
32'
Neapoli se ale v útoku zatím nedaří, André Anguissa zkoušel kličku, ale ta mu vůbec nevyšla a balón se odkutálel za brankovou lajnu.
31'
Dimitris Nikolaou se snažil skluzem zachránit situaci, povedlo se mu to částečně, míč tečoval do zámezí a bude to roh.
30'
Teď se volný míč dostal až ke strážci hostující svatyně, který jej rychle uklidil do rukou a uklidnil hru.
30'
Následovala přihrávka do pokutového území, ale ta byla ihned odvrácena do autu.
29'
Martin Erlić fauloval u levé postranní čáry Hirvinga Lozana, domácí rozehrají standardku v blízkosti šestnáctky.
28'
Hosté se dostali do přečíslení čtyři na tři, ale v tomto případě nedokázali vůbec nic vymyslet.
27'
Jen jsem to dopsal, přišla nebezpečná střela z hranice velkého vápna, o kterou se postaral Matteo Politano, míč se otřel o bližší boční síť brány Spezie a skončil v zámezí.
26'
Favorit má velký problém dostat se do nějaké šance, jeho hráči zatím jen kombinují u středové lajny.
24'
Hosté předvedli pěknou kombinaci, na jejíž konci přišla Maggioreho kolmá přihrávka po zemi z pravé strany na střed velkého vápna, kde míč tečoval Simone Bastoni, ovšem ne tak, jak by si představoval. Brankáře neohrozil.
22'
Neapol se ocitla v problémech, její hráči se zmohli jen na odkop ke středovému kruhu.
20'
Další hráč na zemi, v tomto případě je to Giovanni Di Lorenzo.
19'
Žlutou kartu dostává Giulio Maggiore (Spezia Calcio).
18'
David Ospina se snažil co to šlo, aby zabránil rohu. Míč se mu povedlo odkopnout z postranní lajny.
17'
Dries Mertens si nabíhal na křižný centr z pravé strany, ale míč k němu nedorazil.
16'
Souboj o míč u středové čáry vyzněl lépe pro domácí, jenž budou zahrávat aut.
15'
André Anguissa si nedokázal zpracovat volný míč, který mu utekl do zámezí. Hosté tedy budou vhazovat.
14'
Hostům se ale podařilo centr odvrátit a poté si vynutili faul.
14'
První rohový kop pro Neapol.
13'
V doprovodu zdravotníků odchází za postranní čáru, ale vypadá to, že by mohl pokračovat ve hře.
12'
Piotr Zieliński zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku.
11'
Hlavní arbitr píská a dává míč hostům, neboť při jejich odkopnutí stál míči v cestě a domácí by se tak dostali do šance.
9'
Matteo Politano čekal na středu na přihrávku, ta k němu putovala, avšak byla zblokována včas hostující obranou.
7'
Kelvin Amian nedokázal odehrát míč do bezpečí, ten mu sjel od kopačky a domácí tak budou vhazovat v blízkosti pokutového území.
5'
Ivan Provedel vyběhl k hranici velkého vápna, kde se k hlavičce dostal Hirving Lozano, který se dobře vyhnul ofsajdu, avšak míč poslal jenom do zámezí.
4'
Rey Manaj se dostal k hlavičce a ta nebyla vůbec špatná, míč se otřel o horní síť domácí brány.
3'
Která vybojovala rohový kop.
3'
Domácí tým zastavuje ofsajd, u míče Spezia.
2'
Který se hned dostal do šance, střela Zielińskiho z pravé strany ale skončila asi dva metry nad břevnem.
1'
Hosté se na míči dlouho nezdrželi, ten získává soupeř.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui – Anguissa, Lobotka – Lozano, P. Zieliński, Politano – D. Mertens (C).
Náhradníci: Meret, Marfella – Malcuit, Ghoulam, Zanoli, Demme, Elmas, Únás, Petagna.
Trenér: L. Spalletti.

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – K. Agudelo, Maggiore (C), Kiwior, Bastoni, Reca – E. Gyasi, Manaj.
Náhradníci: Zoet, Zovko – P. Hristov, Ferrer, Bertola, Kovalenko, Sher, Nguiamba, Nzola, Colley, Antiste.
Trenér: T. Motta

Rozhodčí: L. Massimi – M. Bottegoni, F. Lombardo.

Spezia – Neapol 0:1

Poslední dva zmíněné zápasy se odehrály v roce 2006, resp. 2007 a to ještě v rámci Serie B, které byly oba celky tehdy účastněny.
Spezia Calcio

Hosté jsou ve zcela jiné situaci. Drží se těsně nad sestupovými vodami, patří jim sedmnácté místo, poslední nesestupové, se třinácti body. Co se týče bilance venkovních zápasů, je Spezia po Cagliari nejhorším týmem v lize, z devíti duelů si přivezla jen čtyři body díky jedné výhře a jedné remíze, skórovala jen v osmi případech, zato neuvěřitelných sedmadvacet gólů inkasovala, což je zdaleka nejvíc ze všech mužstev. V tuto chvíli drží sérii šesti venkovních proher za sebou, přibude dnes sedmá?
Ital Daniele Verde a Ghaňan Emmanuel Gyasi, to jsou se třemi zásahy nejlepší střelci Spezie.
SSC Neapol

Domácím patří s devětatřiceti body druhé místo, jsou ale jen o skóre lepší, než AC Milán a na vedoucí Inter ztrácí čtyři body. Na svém trávníku si hráči Neapole z devíti zápasů odnesli devatenáct bodů díky šesti výhrám a jedné remíze, vstřelili sedmnáct gólů a jen šest inkasovali, což je nejméně ze všech týmů. Poslední dva zápasy na domácí půdě jim ale nevyšly, prohráli těsně 2:3 s Atalantou a naposledy překvapivě 0:1 i s Empoli.
Hned čtyři hráči Neapole se dělí o prvenství v tabulce střelců, Zielinski, Ruiz, Mertens a Osimhen, všichni dosáhli na kvinteto gólů. Na paty jim šlape čtyřgólový Insigne.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude zakončeno 19. kolo nejvyšší italské fotbalové soutěže. Jako poslední přijde na řadu duel týmů z vrchní a spodní části tabulky, a sice Neapole a Spezie. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62