Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Verona - 7. listopadu 2021   18:00

Neapol
18' Di Lorenzo (Ruiz)
1:1
(1:1)
Verona
14' Simeone  (Barák)
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui – Anguissa (86. D. Mertens), Ruiz – Politano (62. Lozano), P. Zieliński (63. Elmas), L. Insigne (C) (86. Únás) – Osimhen.
Marfella, Meret – Demme, Elmas, Lozano, D. Mertens, Lobotka, Zanoli, Petagna, Únás.
Livio Marinelli
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Verona
Montipò – Casale, Ceccherini, Günter (84. Magnani) – Dawidowicz, Veloso (C), Tameze, Faraoni – Caprari (83. N. Kalinić), Barák (75. Bessa) – Simeone (75. Lasagna).

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme po reprezentační pauze u dalšího ligového kola nejvyšší italské soutěže. S přáním hezkého večera, Vojtěch Adamek.
V dnešním utkání jsme viděli dominanci domácího celku, fotbalisté Neapole si ovšem nedokázali vytvořit dostatečný počet příležitostí k zakončení, a také díky dvěma trefeným zařízením branky, si hosté odvážejí velmi cenný bod. Závěr utkání se fotbal příliš nepodobal, hra se hodně kouskovala, zkušený sudí rozdával mnoho karetních prohřešků, nakonec hosté dohrávali v devíti hráčích v poli. Pro domácí rozhodně ztráta dvou bodů, ale Verona v letošním ligovém ročníku již obrala nejednoho favorita.
90+5'
90+4'
Neapol tedy hraje s výraznou početní výhodou, následovat bude rohový kop z levé strany hřiště, kde tyto detaily mohou rozhodovat.
90+3'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nikola Kalinić (Hellas Verona FC) za oplácení svému soupeři.
90+2'
Domácí fotbalisté i nadále kombinují s míčem na kopačkách, snaží se pomocí krátkých přihrávek rozhýbat obranu hostujícího celku.
90+1'
Tak tohle byla obrovská příležitost domácího celku, ke standartní situaci se postavil Dries Mertens a jeho rána trefuje tyč svatyně Verony!
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Závěr dnešního utkání je velmi rozkouskovaný, sudí Livio Marinelli se rozhodl odpískat sebemenší přestupek a také počet žlutých karet je vysoce nadstandartní.
88'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Daniel Bessa (Hellas Verona FC) za protesty vůči sudímu.
88'
Žlutou kartu dostává Victor Osimhen (SSC Neapol).
87'
Daniel Besa poslal nadýchaný centr do vápna soupeře, tam jej ovšem bez větších problémů odvrátil obránce Rrahmani.
86'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází .
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Dries Mertens.
85'
Žlutou kartu dostává Nikola Kalinić (Hellas Verona FC).
84'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Giangiacomo Magnani.
83'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Nikola Kalinić.
82'
Střídající fotbalisté Neapole rozhodně nenaplnili ambice, které se do ních vkládali, když vcházeli na hrací trávník.
81'
Žlutou kartu dostává Daniel Bessa (Hellas Verona FC).
80'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek odolávají agresivnímu napadání domácích fotbalistů.
79'
Nedovoleného zákroku na polovině soupeře se dopustil Victor Osimhen, rozehrávat tedy budou hosté.
78'
Tento rohový kop byl velmi nebezpečný, míč nějakou dobu poskakoval na hranici vápna Neapole, nakonec jej dokázal odklidit Elmas.
77'
Kevin Lasagna po pár vteřinách na trávníku dokázal vybojovat rohový kop pro hostující celek.
76'
Faraoni se skácel k zemi a sudí jasně signalizuje, že se jednalo o útočný faul Victora Osimhena.
75'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Kevin Lasagna.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Daniel Bessa.
74'
Kapitán domácího celku, Lorenzo Insigne, nejspíše hraje vybíjenou, jelikož jeho rána schytalo už několik hráčů hostujícího celku.
73'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, po faulu na Ruize budou ovšem domácí rozehrávat velmi nebezpečnou standartku.
72'
Fotbalisté domácího celku i nadále zesilují tlak na branku hostující Verony, nyní mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
71'
Lorenzo Insigne se pokusil překvapi gólmana soupeře a vypálil dalekonosný projektil, jeho rána ovšem postrádala potřebnou přeenost.
70'
Lorenzo Insigne byl poslán k zemi před hranicí vápna Verony, sudí Livio Marinelli jasně gestikuluje, že toto pískat nebude.
69'
Hra se nyní velmi kouskuje, což vyhovuje zejména fotbalistům hostujícího celku, kteří by velmi rádi získali cenný bod.
68'
Žlutou kartu dostává Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC).
67'
Hirving Lozano si opět nerozuměl se svými spoluhráč, jeho přihrávka končí v rukavicích hostující gólmana.
66'
Lozano vzal situaci na sebe, jeho střela ovšem končí vysoko nad brankou Verony, v lepší pozici se nacházel Victor Osimhein, který se hlasitě hlásil o balón.
65'
Míč je již opět na kopačkách domácího celku, fotbalisté Neapole postupují pozvolným tempem vpřed.
64'
Nyní se po delší době dostávají do kombinace také fotbaliste hostujícího celku, nijak nebezpeční ovšem nejsou.
63'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.
62'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.
61'
Ve středu hřiště jsme byli právě svědky souboje mezi Zielinskim a Tamezem, oba dva hráči se nyní svíjí v bolestech na trávníku.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, stav zápasu je i nadále vyrovnán, byť více ze hry mají domácí fotbalisté.
59'
Žlutou kartu dostává Miguel Veloso (Hellas Verona FC).
58'
Hostující fotbalisté se příliš do kombinace nehrnou, v posledních minutách větší porci času stráví ležící na trávníku, určitě by rádi získali z tohoto zápasu alespoň bod.
57'
Skvělý obranný zákrok Juana Jesuse zastavil rozvíjející se akci Verony, konkrétně se k míči tlačil Caprari.
56'
Domácí fotbalisté se nejsou schopni dostat skrze obranu hostujícího celku, možná by hru oživili střídající hráči.
55'
Politano byl poslán k zemi velmi tvrdým zákrokem, sudí okamžitě píská standartku pro Neapol.
54'
Po krátké odmlce se ovšem opět dostávají k míči domácí, ti již zesilují tlak na branku svého soupeře a je otázkou času, než strhnout vedení na svou stranu.
53'
Po delší době se do kombinace dostávají také fotbalisté hostujícího celku, ti by rádi udrželi míč ve své moci, pokud možno, co nejdéle.
52'
Centr Lorenza Insigneho nijak neohrozil branku soupeře, jelikož byl příliš přetažený.
51'
Politano byl faulován na polovině soupeře, Neapol bude mít tedy k dispozici zajímavou standartní situaci, uvidíme, jak si s ní hráči domácího celku poradí.
50'
Victor Osimhen byl poslán k zemi ve vápně soupeře, sudí Livio Marinelli již dopředu hlásí, že se penalta kopat nebude.
49'
Domácí fotbalisté kombinují s míčem u kopaček na své vlastní polovině, postupně by se rádi dostali do vápna soupeře.
48'
Dalekonosná rána domácího kapitána překvapila gólmana soupeře, ten tuto střelu na poslední chvíli dokázal vyrazit před sebe.
47'
Victor Osimhen dokázal vybojvoat standartní situaci pro domácí celek, k její exekuci se staví Insigne.
46'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
V prvním poločase jsme viděli velmi vyrovnanou partii, nejspíše jsou o něco aktivnější domácí fotbalisté, kteří si připravili hned několik příležitostí pro zakončení. Byli to ovšem hosté, kdo se zásluhou Giovanniho Simeoneho ujali vedení, následně dokázal srovnat Giovanni Di Lorenzo.
45'
44'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domcáího celku, v ofsajdovém postavení se ocitl Victor Osimhen.
43'
Victor Osimhen se pokusil z otočky ohrozit branku hostujícího celku, svou střelou trefuje tyč hostující svatyně!
42'
Jedovatá rána Politana končí v rukavicích hostujícího gólmana, ten s rozehrávkou příliš nespěchá.
41'
Žlutou kartu dostává Antonín Barák (Hellas Verona FC).
39'
Victor Osimhen se pokusil prostřelit blok hostujích fotbalistů, bohužel se mu to nepovedlo.
38'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, i nadále je aktivnějším celkem Neapol, avšak od své vyrovnávací branky si již podobnou příležitost nevytvořila.
37'
Nyní se opět po delší době dostávají k míči hostující fotbalisté, ti kombinují na své vlastní polovině a vyčkávají na záváhání svého soupeře.
36'
Fotbalistům Neapole se podařilo usadit na polovině svého soupeře, nyní se snaží roztáhnout bránicí řadu a nalézt v ní skulinku.
35'
Antonín Barák se dostal do zajímavé pozice pro zakončení, jeho rána ovšem s přehledem chytá domácí Ospina.
34'
Victor Osimhen si počínal v souboji nedovoleně, sudí okamžitě píská faul a nigérijskému útočníkovi rázně domlouvá.
33'
I nadále domácí obléhají branku svého soupeře, nedaří se jim překonat bránicí val hostující celku, nutno podotknout, že hosté brání ukázkově.
32'
Fotbalisté domácího celku kombinují s míčem na polovině svého soupeře, snaží se vymyslet kulišárnu, pomocí které by se dostali do vedení.
31'
Žlutou kartu dostává Amir Rrahmani (SSC Neapol).
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, brnaku dokázali vstřelit již oba celky.
29'
Tvrdým zákrokem nyní dokázal Di Lorenzo získat míč ve prospěch svého celku, nynní již balón poskakuje u kopaček kapitána Insigneho.
28'
Hostující fotbalisté drží míč ve své moci, snaží se pomocí krátkých přihrávek vyprovokovat domácí celek k nějaké fatální chybě.
27'
Tato přihrávka byla příliš dlouhá na to, aby ji dokázal domácí Ruiz stihnout na hrací ploše, hostující gólman tak bude mít na starost odkop od branky.
26'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště nedokázal usměrnit Politano svou hlavičkou do branky soupeře.
25'
Zielinski se pokusil ohrozit branku hostujícího celku, jeho rána ovšem končí vedle pravé tyče, a proto bude mí na starost odkop od branky gólman Verony.
24'
Dalekonosný pokus Politana chytá gólman Montipo, ten rozhodně nebude spěchat s rozehráním balónu.
23'
Hosté i nadále kombinují s míčem u kopaček, neradi by opět dostali svého soupeře do hry.
22'
Osimhen nedokázal propasírovat míč k Insignemu, míče se zmocnili hosté, kteří nyní kombinují na vlastní polovině.
20'
Centr Gianluca Caprariho končí u pozorného obránce domácího celku, ten již zakládá další útočnou akci Neapole.
19'
Po faulu jednoho z domácích hráčů budou mít hosté k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
18'
Neapol právě vstřelila branku!
První branku v letošním ligovém ročníku dokázal vstřelit GIOVANNI DI LORENZO , ten se dokázal dostat do palebné pozice a svou ránou prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Fabian Ruiz
17'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, snaží se dostat přes bránic vál hostující Verony.
15'
Tohle je rozhodně obrovský šok pro domácí fotbalisty, jelikož se Veroně podařilo vstřelit branku po první větší příležitosti.
14'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Antonín Barák krásně obešel bránicího obránce, následně poslal míč před branku soupeře, kde již instinktivně číhal GIOVANNI SIMEONE, a svou brankou otevírá gólový účet v dnešním klání. Asistence: Antonín Barák
13'
Domácí fotbalisté i nadále kombinují s míčem u nohy, mají ovšem problémy s přechodem přes zahuštěný střed hřiště.
12'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, domácí jsou aktivnějším celkem v průběhu úvodních minut, nedaří se jim ovšem dostat do příležitosti, která by si říkala o vstřelení branky.
11'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, ze všech nejvýše dokázal vyskočit Ceccherini, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
10'
Osimhen dokázal vybojovat první rohový kop v dnešním utkání, k jeho exekuci se staví Politano.
9'
Hostující fotbalisté se po delší době opět dostávají k míči, snaží se získat pár vteřin klidu, než opět začnou domácí agresivně napadat jejich rozehrávku.
8'
Osimhen si v souboji pomáhal rukama příliš okatě, sudí neměl jinou možnost, než nařídit standartku pro hosty.
7'
Domácí fotbalisté nyní kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek by rádi rozhýbali obrannou řadu hostující Verony.
6'
Útočného faulu se dopustil Osimhen, sudí nařizuje standartku pro hosty.
5'
Skvělý obranný zákrok předvádí Rrahmani, domácímu obránci se povedlo vystavit stopku unikajícímu Caprarimu.
4'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, hosté rozhodně dávají najevo, že odmítají hrát druhé housle svému soupeři, který je v tomto utkání rozhodně favoritem.
3'
Až nyní se povedlo domácí fotbalistům získat míč do své moci, konkrétně se to podařilo Juanu Jesusovi, který okamžitě zakládá útočnou akci Neapole.
2'
Hostující fotbalisté kombinují s míčem na kopačkách na polovině hřiště, pomocí krátkých přihrávek se seznamují s hrací plochou.
1'
Hosté se ujali úvodního výkopu.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Rui – Anguissa, Ruiz – Politano, P. Zieliński, L. Insigne (C) – Osimhen.
Náhradníci: Marfella, Meret – Demme, Elmas, Lozano, D. Mertens, Lobotka, Zanoli, Petagna.

Hellas Verona FC: Montipò – Casale, Ceccherini, Günter – Dawidowicz, Veloso (C), Tameze, Faraoni – Caprari, Barák – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Bessa, Çetin, Cancellieri, N. Kalinić, Hongla, Lasagna, Magnani, Rüegg, Šutalo, Ragusa.

8. místo, 11 zápasů, 15 bodů, skóre 24:20

V loňské sezóně si domácí hráli na bájného zbojníka, kdy brali vysoce postaveným klubům body a rozdávali je těm chudším. V letošním ročníku dokázali porazit již Lazio, nebo třeba Juventus, takže se Neapol rozhodně má čeho obávat.

V posledním utkání dokázali senzačně vyhrát nad Juventusem, který sice prochází menší krizí, ale pořád je to velmi zvučné jméno, nejen na italské poměry. Dvěma brankami dokázal Giovanni Simeone vystřelit velmi důležité tři body do ligové tabulky.

Právě zmiňovaný Giovanni Simeone se nachází ve velmi dobré formě. Z posledních třech zápasů dokázal zaznamenat šest branek a díky tomu se nachází hned na druhé pozici ligových kanonýrů, před sebou má pouze hvězdného Cira Immobileho z Lazia.
SSC NEAPOL
1. místo, 11 zápasů, 31 bodů, skóre 23:3

V letošní sezóně hosté ještě neprohráli a jasně, společně s AC Milánem, vévodí ligové tabulce. Se třemi inkasovanými brankami se jedná o nejlepší defenzivní tým v probíhajícím ročníku. Velký vliv na chod hostujícího celku má rozhodně trenér Luciano Spalleti, které zde působí od konce května.

Poslední utkání Neapol odehrála v Evropské lize a hravě si poradila s polskou Legiou Waršava (4:1), která zkrátka neměla nárok. Neapol svého soupeře přestřílela v poměru 27:6.

Nejvýraznější hráčem hostujícího celku je jednoznačně Lorenzo Insigne, tento 30letý maličký útočník již táhne Neapol desátou sezónu. I v té letošní se rozhodně bude jednat o rozdílového hráče, zatím má na kontě čtyři branky a dvě asistence.
Ciao, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na šlágr 12. kola nejvyšší italské soutěže. SSC Neapol bude hostit Hellas Verona FC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62