Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Neapol - 31. října 2021   18:05

0:1
(0:0)
Neapol
61' P. Zieliński
Salernitana
Belec – Zortea, Gyömbér, S. Strandberg, Ranieri (88. Gagliolo) – Schiavone (88. Djurić), Di Tacchio, Kastanos – Bonazzoli (72. Obi), Gondo (64. Simy), Ribéry (C).
Fabbri – Tegoni, Vecchi
Stadio Arechi, Salerno
17 043 diváků
Neapol
Ospina – Rui, Koulibaly (C), Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa – D. Mertens (60. Petagna), Politano (80. Juan Jesus), P. Zieliński (90+5. Zanoli) – Lozano (60. Elmas).

Druhý poločas byl úplné z jiné planety než poklidné první dějství. Po hodině hry čerstvý hráč na hřišti Petagna trefil levou tyč! Obrana Salernitany nedokázala míč odvrátit a tak ho napálil přímo do branky Piotr Zieliňski! O osm minut později po zásahu VAR systému byl vyloučen za tvrdý skluz Kastanos (Salernitana). V ten moment to pro Neapol vypadalo jako velká pohodička po zbytek zápasu, jenže opak byl pravdou. Ribéry skvělým pasem anšel Simyho a ten byl faulován posledním hráčem Neapole Koulibalym před pokutovým území = červená karta! Z přímého kopu směřovala střela Ribéryho do sítě, jenže na brankové čáře jí zastavil obránce Di Lorenzo! V poslední minutě hry vyzkoušel skvělým zakončením pozornost Belece střídající Elmas. V nastaveném čase nejistě vyrazil centr před sebe Ospina, ale dorážející Gagliolo vyrovnání odmítl a míč poslal vysoko nad břevno! SSC Neapol tedy vítězí nad Salernitanou 1:0! Přžeji všem čtenářům klidný večer.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:13.
Vítězství v Salernu samozřejmě hráči i fanoušci věnují legendě SSC Neapol (1984-1991) jakožto i celosvětového fotbalu Diegovi Armandovi Maradonovi, který by včera oslavil šedesáté první narozeniny!
90+7'
90+7'
Míč je na polovině hřiště a sudí ukončuje tento velmi emočně náročný zápas.
90+6'
Centr Di Tacchia pouze nejistě před sebe vyrazil David Ospina a dorážející Gagliolo trestuhodně napálil míč nad břevno odkryté branky!
90+5'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Alessandro Zanoli.
90+4'
Eljif Elmas si pomohl jasným přistrčením v souboji s Franckem Ribérym.
90+3'
Rohový kop pro SSC Nepaol.
90+2'
Mário Rui předvedl, že zakončení na branku soupeře rozhodně není jeho primárním úkolem na hrací ploše.
90+1'
Ve vzduchu ve středu hřiště byli úspěšnější hráči SSC Neapol.
90'
Rozhodčí nastaví 6 minut!
89'
Eljif Elmas si smíčem velmi rozumí což prokázal v tuto chvíli a po individuální akci střelou ze střední vzdálenosti pořádně vyprášil rukavice brankáři Belecovi!
88'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Luca Ranieri, přichází Riccardo Gagliolo.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Andrea Schiavone, přichází Milan Djurić.
87'
Salernitana chystá ještě dvě změny ve svém kádru.
86'
Po centru z rohu hlavičkoval Stefan Strandberg s bonusovým odrazem od země přímo do míst kde stál Ospina.
85'
Ranieri u koncové čáry dokázal získat rohový kop pro UC Salernitanu.
84'
Zieliński vyvezl po dlouhém sólu míč až k levé postranní čáře, před pokutové území Salernitany.
83'
Salernitana se zákonitě pouští do rizika a v počtu deset na deset se snaží hrát otevřeně a snaží se o možnost vyrovnání.
81'
Neapol sice dělala ve zdi psí kusy, byla připravena na všechny možnosti rozehrání přímého kopu. Ma poslední chvíli se postavil k tyči Di Lorenzo a to bylo jako boží prozřetelnost, jelikož přesně tam směroval míč kopnutý z přímého kopu Franckem Ribérym!
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Juan Jesus.
79'
Opět se velmi dlouho nehraje. Druhý poločas je velmi rozháraný.
78'
Zieliński převzal od Koulibalyho kapitánskou pásku.
76'
Červenou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
76'
Ribéry našel skvělým pasem rozběhnutého Simyho a toho poslal k zemi v situaci záchranné brzdy dva metry před pokutovým územím Koulibaly!
75'
SSC Neapol v poklidu operuje na útočné polovině hřiště.
74'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol).
74'
Joel Obi se rozběhl podél postranní čáry běžel, běžel až do chvíle než ho sejmul Rui.
73'
Elmas se individuálně neprosadil, následná střela Zieliňského šla mimo branku soupeře.
72'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Joel Obi.
71'
Zieliňski se dopustil útočného faulu před pokutovým územím na ovázaném Di Tacchiovi.
70'
Dlouho se nehraje, Kastanos ze hřiště rozhodně nepsěchá a Salernitana samozřejmě chystá střídání.
69'
Červenou kartu dostává Grigoris Kastanos (US Salernitana 1919).
68'
Důležité sudí dostal pokyn od VAr systému a jde se kouknout osobně k monitoru.
67'
Zbytečnou kosu předvedl Kastanos a po zásluze dostane žlutou odměnu.
66'
US Salernitana složitě vybojovala míč a záhy ho hned ztratila již na polovině hřiště.
64'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Cedric Gondo, přichází Simy.
63'
Dle všeho hráč Salernitany Gondo bude muset být vystřídán ze zdravotních důvodů.
61'
Neapol právě vstřelila branku!
Jenže odražený míč nebyl uklizen do bezpečí, dostal se k němu PIOTR ZIELIŃSKI a bez váhání propálil vše co mu stálo v cestě – 0:1!
61'
Po skvělé souhře v pokutovém území nakonec pouze břevno trefuje čerstvý hráč na hřišti Andrea Petagna!
60'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Eljif Elmas.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Andrea Petagna.
60'
Gondo byl zastaven na poslední chvíli vracejícím se Koulibalym, následně vypukl spor o zahrávání rohového kopu Salernitany.
59'
Rozehrávka SSC Nepaol začne až od brankáře Ospiny.
58'
Jasným držením si vypomohl Gondo v osobním souboji s Anguissou.
57'
Centr zleva neplánovaně a velmi brzy opustil určenou výseč hřiště pro hru zvanou fotbal.
55'
Útok Salernitany vede po pravé straně hřiště Federico Bonazzoli.
54'
Di Lorenzo z úhlu trefil pouze brankáře Belece, ale bylo to zbytečné jelikož byl pískán ofsajd.
53'
Centr Politana zprava s menšími obtížemi dokázala obrana Salernitany zpacifikovat.
52'
Francesco Di Tacchio má ovázanou hlavu, ale ve hře by mohl tedy pokračovat.
51'
Ošetřování domácího hráče trvá dlouho, přímo na hrací ploše.
50'
Po rozehrání přímého kopu se v souboji před pokutovým územím utkali Lozano proti Francesco Dio Tacchio.
49'
Nyní se karta obrátila a před pokutovým území poslal k zemi Rrahmani útočícího Gonda.
48'
Ve sprontérském souboji u levé postranní čáry byl úspěšnější Amir Rrahmani před Cedricem Gondem.
47'
Ribéry posunul míč šikovně doleva na Kastanose, ten posílal míč zpět před branku, kde končí pouze u brankáře Ospiny.
46'
I přes jasnou herní převahu SSC Neapol žádná branka v prvním poločase nepadla. Salernitana dobře brání a hraje na hranici svých sil amožností, což zatím přináši ovoce, byť pouze zatím v dilčí podobě. Druhý poločas by měl začínat cca v 19:09 hodin.
45+3'
45+3'
Franck Ribéry byl ještě nedovoleně zastaven u levé postranní čáry.
45+2'
Po rozehrání rohového kopu se provinil Politano útočným faulem na Ranieriho.
45+2'
Rohový kop zprava pro SSC Neapol.
45+1'
Zaváhání hráčů Salernitany bylo napraveno uhlídáním Mertense v pokutovém územím.
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
45'
Hirving Lozano to zkusil střelou zpoza pokutového území a nebyl vůbec úspěšný.
44'
I přes napadání protihráčů, hráči SSC Neapol v poklidu kombinují na své polovině hřiště.
42'
Hráč Neapole je poměrně dlouho ošetřován na hrací ploše.
42'
Anguissa dobíhal protihráče Gondu a ten ho dle všeho trefil rukou do oblasti obličeje.
41'
Žlutou kartu dostává André Anguissa (SSC Neapol).
41'
Cedric Gondo byl bez milosti poslán k zemi Anguissou a sudímu již došlo právě trpělivost.
40'
Kastanos u levého rohového praporku v souboji nestačil, následně si pomohl faulem.
39'
Ze střední vzdálenosti vyslal poměrně povedenou ránu Fabián Ruiz, ale jeho pokus jen prosvištěl kolem pravé tyče.
38'
Koulibaly se dostal do nepříjemného presu mezi Kastanose a Ribéryho – nic tedy co by bylo k závidění.
36'
Po centru z rohového kopu nepřesně mimo branku zakončoval Koulibaly.
35'
Před Politanem na poslední chvíli v pokutovém území velmi účinně zasáhl Ranieri – rohový kop!
34'
Šlo o zraněného záložníka Piotra Zieliňského.
33'
A ž po dlouhé době odehráli hráči Salernitany míč do autu kvůli ležícímu protihráči.
32'
Centr Kastanose do pokutového území pouze hlavou jemně líznul v pokutovém území Andrea Schiavone.
31'
Sudí musí opět krotit vášně hráčů.
30'
Půlhodina hry žádnou velkou šanci nepřinesla, přesto tento duel není vůbec nudný.
29'
Kalidou Koulibaly trefil svého spoluhráče Amira Rrahmaniho velmi neštastně, ten leduje ránu na hlavě.
28'
Hra se dost přiostřuje, ale sudí zatím vše zvládá bez žlutých karet.
28'
Opět proběhl velmi tvrdý souboj ve středu hřiště.
27'
Di Lorenzo kulhá za postranní čáru, kde jeho ošetřování bude nadále pokračovat.
26'
Di Lorenzo nejprve zvládl souboj s Kastanosem, jenže následně ho doslova důkladně přejel dobře fyzicky vybavený Ribéry.
25'
Gyömbér vystavil stopku v pokutovém území pronikajícímu Anguissimu, navíc jeho spoluhráč Fabián Ruiz podkopl přímo před rozhodčím protihráče.
24'
Kastanos upadl po souboji s protihráčem, navíc na něho spadl jeho spoluhráč Ribéry. Tento hráč tak musí být ošetřován na hrací ploše.
22'
Klička Hirvinga Lozana proti soupeři byla velmi dlouhá a tím pádem to bude pouze výkop od branky Belece.
21'
Po delší době jsou hráči US Salernitany u míče, ale pouze na své polovině hřiště.
20'
Politano šel drze do soluboje s Ranierim, ale poté nafilmoval velmi amatérsky pád bez kontaktu soupeře. Oba hráči si něco poté ještě vysvětlovali. Rozhodčí kárá oba kohouty slovním napomenutím.
19'
Tlak favorizovaného SSC Neapol se začíná postupně pomalu, ale citelně zvyšovat.
18'
Veškeré akce SSC Neapol končí nyní maximálně na hranici pokutového území Salernitany.
17'
Dries Martins byl velmi tvrdě dohrán v osobním souboji obráncem Norbertem Gyömbérem.
16'
SSC Neapol opět svíra Salernitanu před pokutovým územím jako v kleštích.
15'
I mistr fotbalista Ribéry se ve svém počínání někdy utne a je z toho laciná ztráta míče.
14'
Giovanni Di Lorenzo velmi důrazně dohrál Francka Ribéryho. Hráči Neapole dobře ví, že je to nejlepší hráč Salernitany, takže každý souboj ho pořádně bolí.
13'
Ve středu hřiště bude vhozen míč rozhodčího.
12'
Politano centrem zprava dokázal nalézti před brankou Hirvinga Lozana, který nezakončoval přesným způsobem.
11'
Zatím se sice hraje bez vyložených šancí, ale hra je z obou stran zatím velmi svižná.
10'
Kapitán SSC Nepaol Koulibaly skvělým skluzem zabránil u postranní čáry průniku hráče US Salenitany.
9'
Di Lorenzova přihrávka byla zblokována, nicméně i tak se k zakončení dostal Piotr Zieliňski, ale jeho volej by byl zařazen do kategorie nepřesných.
8'
Ťukes hostí končí u Luise Ruize, který neprotlačil míč do pokutového území přes tři bránící soupeře.
7'
Mario Ruiz is poradil i s presinkem dvou protihráčů.
6'
Nepřesný míč na levou stranu hřiště marně hledal koho jiného než Francka Ribéryho.
5'
Ribéry přes prvního soupeře prošel, druhý ho již o míč obral a dle sudího čistým způsobem.
4'
Hráči Neapole řeší všechny situace zatím velmi technicky, což je možná na škodu výsledku.
3'
Přihrávka Mattea Politana do pokutového území byla včas obranou soupeře zablokována.
2'
Patička neapolského Zieliňského končí pouze za postranní čárou mimo hrací plochu.
1'
Kolem rozehrávky utkání byly velké zmatky, až druhý pokus byl úspěšný.
1'
US Salernitana nastupuje v rudých dresech, SSC Neapol bude hrát v bílých dresech.

US Salernitana 1919: Belec – Zortea, Gyömbér, S. Strandberg, Ranieri – Schiavone, Di Tacchio, Kastanos – Bonazzoli, Gondo, Ribéry (C).
Náhradníci: Fiorillo, Russo – Delli Carri, Simy, Aya, Vergani, Djurić, Jaroszyński, Obi, Veseli, Kišrída, Gagliolo.

SSC Neapol: Ospina – Rui, Koulibaly (C), Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa – D. Mertens, Politano, P. Zieliński – Lozano.
Náhradníci: Meret, Marfella – Juan Jesus, L. Insigne, Zanoli, Ghoulam, Elmas, Demme, Petagna, Lobotka.

SSC Neapol

Malcuit, Únás, Manolas (všichni svalové potíže)
Poslední utkání US Salernitana:

Venezia FC – US Salernitana 1919 1:2 (1:0)

Branky: 14: Aramu – 61. Bonazzoli, 90+5. Schiavone

ŽK: 10. Busio, 59. Mazzocchi, 60. Ampadu – 45+1. Bonazzoli, 79. Di Tacchio, 90+3- Zortea

ČK: 67. Ampadu (Venezia)

Salernitana: Belec – Gyömbér (87. Gagliolo), S. Strandberg, Ranieri – Zortea, Kastanos (66. Schiavone), Di Tacchio, Obi (76. Simy) – Ribéry – Bonazzoli (66. Gondo), Djurić (76. Kišrída).
Poslední utkání SSC Neapol:

SSC Neapol – Bologna FC 3:0 (2:0)

Branky: 41. a 62. (obě z penalt) Insigne, 18. Ruiz

ŽK: 32. Anguissa – 40. Medel

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Rui (87. Ghoulam) – Elmas (75. D. Mertens), Anguissa (75. Demme), Ruiz – Lozano (66. Politano), Osimhen, L. Insigne (C) (65. P. Zieliński).
US Salernitana je dle předpokladů na zcela opačném pólu tabulky. po výměně trebnéra přišla porážka od Empoli 2:4 na domácím hřišti po zdrcujícím poločasu 0:4. Následující vystoupení na hřišti soupeře ze severu Itálie Benátek (Venezia) bylo o poznání veselejší a Salernitana si odvezla na jih Itálie do Salerna tři body za výhru 2:1.
SSC Neapol již pět zápasů v řadě nepoznal hořkost porážky, včetně výhry nad polskou Légií Varšava v Evropské Lize 3:0. Jediný soupeř AS Ŕím dokázal sebrat body za remízu 0:0 v duelu odehraném v italské metropoli.
Duel US Salernitana 1919 (19) proti SSC Neapol (1) nabídne konfrontaci púředposledního týma s leaderem prozatimní tabulky. Neapol inkasovala pouze třikrát a Sérii A vede díky skvělému skóre před AC Milán, který má stejný počet bodů.

Vzájemná utkání:

V posledních dvou pohárových duelech v letech 2008 a 2009 Neapol vždy zdolala Salernitanu 3:0 a 3:1. Předchozí tři utkání (dvě ligové, jedno pohárové) skončila nerozhodným výsledkem 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62