Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Salernitana - 16. dubna 2022   14:30

Sampdoria
32' Caputo
1:2
(1:2)
Salernitana
4' Fazio  (Mazzocchi) • 6' Éderson  (Djurić)
Sampdoria
Audero – Bereszyński, A. Ferrari, O. Colley, Murru (46. Augello) – Rincón (87. Damsgaard) – Candreva, Sensi, Thorsby (63. Ekdal) – Caputo, Quagliarella (C) (63. Sabiri).
Valeri
Salernitana
Sepe (70. Belec) – Gyömbér, Radovanović, Fazio – Mazzocchi, Éderson (65. Kastanos), L. Coulibaly, Bohinen, Ranieri (87. Gagliolo) – Djurić (C) (87. Mikael), Bonazzoli (65. Ribéry).

Ode mne to je vše a brzy u dalších přenosů napočtenou.
Je konec a překvapení je na světě! Salernitana po jedenácti zápasech vyhrává a ještě udržuje teoretickou naději na záchranu. Naopak Sampdoria dorovnává historické maximum za dvacet proher v sezóně a ještě bude mít v závěru základní části co dělat, aby se vyhnula sestupovým starostem. V druhé půli jsme branku neviděli a hosté tak zvítězili 2:1.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:23.
90+7'
90+6'
Sampdoria už to nezvládne, naopak do útoku zamířili hosté a na útočné polovině tak zakončují dnešní střetnutí.
90+5'
Gyömbér si počíhal na pas Ekdala a poslal dopředu Ribéryho, který opět skvěle podržel čas. Zkušenosti tohoto Francouze jsou neskutečné.
90+4'
Domácí kombinují, jsou však hrozně daleko od brány a pozičními přihrávkami toho moc nevyřeší.
90+3'
Candrevova přihrávka byla bídná, čehož využil Ribéry, zatáhl míč až téměř k Auderovi a ušetřil čas.
90+2'
Až z vlastní půle je nyní Sampdoria nucena založit jeden posledních útoků, jež se dnes ještě odehrají.
90+1'
Sabiri spolupracoval s Ferrarim, Bohinen zakročil a nedovolil průnikový pas.
90'
Nastavovat se bude šest minut.
89'
Přímý kop Kastanose byl spíše odevzdání balónu a schyluje se k nastavení.
89'
Žlutou kartu dostává Stefano Sensi (UC Sampdoria).
88'
Počínání hostů na útočné polovině končí až po útočném faulu. Sampdoria však u míče dlouho nezůstala, brzo je v jeho držení Ribéry.
87'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Mikkel Damsgaard.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Luca Ranieri, přichází Riccardo Gagliolo.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Milan Djurić, přichází Mikael.
86'
Franck Ribéry na sebe natáhl dva hráče, efektivně je prohodil přihrávkou na Coulibalyho a ten vybojoval rohový kop.
85'
Ekdal centroval na Bohinena, odhlavičkovával Fazio.
84'
Žlutou kartu dostává Luca Ranieri (US Salernitana 1919).
83'
Aby podobné neproměněné šance Blucerchiati v závěru zápasu ještě nemrzely.
82'
To bylo o fous! Caputo si naskočil na centr svého spoluhráče a po zásahu hlavou netrefil zařízení jen o pár centimetrů.
81'
Sebsi prošel až téměř k šestnáctce a mohl střílet. Zvolil pas pod sebe, kde asi očekával svého spoluhráče, jenže zde nikdo nebyl a Kastanos sebral míč.
80'
Je před námi poslední deseti minutovka základní hrací doby. Očekáváme tlak Sampdorie a úmornou obranu Salernitany.
79'
Žlutou kartu dostává Franck Ribéry (US Salernitana 1919).
Žlutou kartu dostává Pasquale Mazzocchi (US Salernitana 1919).
78'
Salernitana to dělá výborně a z druhé strany přichází jeden faul za druhým.
77'
Další z faulů byl spáchán na Ribéryho. Po něm se po dlouhé době hosté dostávají na útočnou polovinu a mohou alespoň pošetřit drahocenný čas.
75'
Po rohovém kopu pokračují Blucerchiati ve své zdlouhavé kombinaci. Výrazně tomu chybí střelecké pokusy.
74'
Caputo ukázal své kvality, když se pohledně zbavil soupeře a následně odcentroval. Jeho pas mířil na hostujícího obránce Radanoviće, který to nevyřešil vůbec dobře a po nedohodě s gólmanem hlavičkoval na roh.
73'
Hra nám postupně nabírá i trochu na mimofotbalových věcech. Dochází k velkému množství nedovolených zákroků za hranou.
72'
Hosté to hrají velmi chytře a je vidět, že hráčům domácích pomalu docházejí nervy.
71'
Na hřišti je nový gólman, což určitě znamená pro Salernitanu velký problém. Vid Belec je nyní v obtížné situaci.
70'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Luigi Sepe, přichází Vid Belec.
70'
Sepe si vyžaduje střídání!
69'
Sepe je po předchozí situaci otřesen a je ošetřován mimo hřiště.
68'
Na levé straně dostal hodně prostoru Caputo. Střelec zatím jediné branky Janovských to po zpracování míče rovnou napálil na Sepeho. Sepe jeho ránu neudržel a Sabiri se ještě pokoušel o dorážku, neúspěšně.
67'
Ribéry se dostal poprvé k míči a hned z toho byla dobrá možnost. Jeho finální příhra neprošla.
66'
Naopak klub ze Salerna už myslí především na defenzivu, a tak posílá na hřiště i legendu francouzského fotbalu a Bayernu Francka Ribéryho.
65'
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Éderson, přichází Grigoris Kastanos.
Střídání v týmu US Salernitana 1919: ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Franck Ribéry.
64'
Blucerchiati oživují svou ofenzivu příchodem dvou nových forvardů. Není na co čekat, zatím to byla od útoku modrobílých velká bída.
63'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Abdelhamid Sabiri.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Albin Ekdal.
62'
Hosté vyrazili vpřed. Éderson dostal pěkný pas do běhu a snažil se ještě o zpětnou nahrávku na Bohinena, ale ta neprošla.
60'
Sampdorie stupňuje svůj tlak a jsme jen zvědaví, kdy z toho vznikne nějaká velká šance.
59'
Domácí posílají do vápna soupeře jeden centr za druhým. Ve vzduchu mají The Garrets zatím přesilu a vše zvládají.
57'
Obrovská možnost Salernitany! Po uvolnění střílel z hranice šestnáctky Coulibaly, Auderu překonal, až Ferrari vytáhl jeho střelu mimo.
56'
Až do ofenzivy se vysunul stoper Ferrari a nabídl krásný pas Sensimu. Sensi pálil z první, proti jeho pokusu vystoupil Gyömbér a odvrátil ho.
55'
Mazzocchi je v pořádku a může se pokračovat ve hře. Candreva se již poněkolikáté pokoušel o dlouhý centr na zadní tyč, ani tentokrát nebyl přesný.
54'
Po zásahu do hlavy, který utržil Mazzocchi ve vzdušném souboji se italský záložník drží v bolestech na trávníku.
53'
Dalekonosná střela Bohinena skončila vysoko nad. Audero vykopává.
52'
Mazzochi si nyní dovolil neskutečnou parádičku, když na vlastní půli zariskoval a krásnou fintou přelstil dva protihráče.
51'
Radovanićovi se nepovedla rozehrávka díky agresivnímu forčekinku soupeře, konkrétně Guagliarelly. Sampdorii vlastně nic jiného, než napadat, nezbývá
50'
Žlutou kartu dostává Federico Bonazzoli (US Salernitana 1919).
Žlutou kartu dostává Emil Bohinen (US Salernitana 1919).
49'
Sensi hledal chytrou přihrávkou své spoluhráče, nikdo se mu však neukázal a Salernitana jde vpřed.
48'
Nakonec to vypadá, že nebude nutné střídání a domácí kapitán pouze odchází mimo hřiště.
47'
První útočná akce byla vedená modrobílými. Na konci byl Fabio Quagliarella, který si však v osobním souboji přivodil drobné zranění a drží se na trávníku své levé nohy.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Tommaso Augello.
46'
Střely na branku: 1 : 2
Prvních pětačtyřicet minut je za námi. Viděli jsme toho poměrně dost. Úvod utkání patřil jednoznačně Salernitaně, která se díky brankám Fazia a Bohinena dostala překvapivě rychle do vedení. Na odpověď jsme po souvislém tlaku Sampdorie čekali a také jsme se jí dočkali. V dvaatřicáté minutě snižoval Caputo. Více už se v první půli nestalo a těším se, co nám nabídne druhá část hry.
45+2'
45+2'
Po nedovoleném zákroku na Édersona Fazio jen nakopl hrací předmět vpřed a tak i končí první poločas.
45+1'
Protiakce vedená Coulibalym ztroskotala na jeho nepřesně přihrávce a jeho spoluhráči nejsou zrovna nadšení.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Fabia Guagliarellu se nevyplácí pouštět k míči a nyní se to mohlo vymstít. Italský ostrostřelec se po obdržené nahrávce rychle otočil a jen díky bloku jednoho z bránících hráčů neskončila jeho střela v síti.
43'
Dlouhý centr Alexe Ferrariho nenašel žádného adresáta, ale po následném faulu Bonazzoliho zůstávají domácí na balónu.
42'
Zdá se, že se oba týmy už budou spíše pokoušet první půli dohrát, aniž by inkasovaly.
41'
Výborně zasáhl slovenský obránce Gyömbér a poslal svůj tým do útoku.
40'
Hodně prostoru dostal dnes velmi aktivní Éderson a po jeho střele z dálky se Sampdorie znovu usazuje na míči.
39'
Mazzocchiho spolupráce s Édersonem nebyla přesná a akce The Garrets velmi brzo končí.
38'
Rincón byl po přihrávce Thorsbyho zfaulován a následuje přímý volný kop.
37'
Hra se nám rychle přesunula na druhou stranu hrací plochy. Po průniku Candrevy do šestnáctky měl míč na svých kopačkách v bezprostřední blízkosti Quagliarella, ale nedokázal se lépe zorientovat a zakončit.
36'
Co chybělo, aby hosté navýšili svůj náskok! Po centru Édersona hlavičkoval jen kousek vedle levé tyče Djurić.
35'
Salenitana se zmocnila míče a pokouší se především o zklidnění hry.
34'
Blucerchiati jsou tímto gólem značně povzbuzeni a v tlaku pokračují i nadále.
32'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Autorem branky je FRANCESCO CAPUTO. A máme sníženo! Souvislý tlak Sampdorie je přetaven v branku. Po rychlém prostrčení se v šestnáctce ocitl Francesco Caputo a nedělalo mu problém propasovat kulatý nesmysl do Sepeho sítě.
31'
Po několika rychlých přihrávkách mohl střílet Sensi, ale rozhodl se pro pas na Candrevu. Ten následně neúspěšně odcentroval. Domácí jsou stále v držení míče.
29'
Fabio Quagliarella byl záhy v další šanci, ale tentokrát byl po jeho ráně z otočky odpískán ofsajd.
28'
Konečně se domácím povedla solidní kombinace. Sensi odvedl ve středu hřiště dobrou práci a přenesl balón na Caputa, ten ho následně ještě posunul Quagliarellovi a italský střelec z úhlu Sepeho neprostřelil.
27'
Po odraženém míči vyplaval na hranici vápna Thorsby, vypálil z první, zeď těl blokující jeho pumelici byla proti.
26'
Rincón dnes už poněkolikáté vysokým obloučkem přihrával na nabíhající útočníky, opět byl však jeho úmysl přečten a z jeho snažení nic není.
25'
V úniku se ocitl Bonazzoli a už se chytal zakončovat, když jeho příležitost zastavil hvizd postranního rozhodčího.
24'
Na hřišti se nám začíná přitvrzovat a na hráčích Sampdorie je znát značná nervozita společně s frustrací.
23'
Sensi po výměně míče s Caputem centroval balón do houště těl ve vápně. Tam byla defenziva Salernitany dostatečně pozorná a zamezila nebezpečí.
21'
Středem hřiště to domácímu týmu nejde, a tak to budou nejspíše zkoušet po krajích jako nyní při průniku Candrevy.
20'
Žlutou kartu dostává Milan Djurić (US Salernitana 1919).
Žlutou kartu dostává Luigi Sepe (US Salernitana 1919).
20'
Hra se nám nyní velmi kouskuje, což vůbec nehraje do karet Sampdorii.
19'
Djurić se konečně zvedá a vypadá poměrně čile, zlobí se však na hlavního arbitra za neodpískání předchozího zákroku.
18'
Na zem se svalil kapitán hostí Djurić po jednom z předchozích soubojů. Hlavní sudí Valeri byl tedy nucen přerušit hru a momentálně se čeká na Djurićův návrat do hry.
17'
Gyömbér si všiml náběhu Thorsbyho a zastavil ho ještě před jeho zrodem.
16'
Sampdoria se snaží o ohrožení Sepeho svatyně, ale obrana The Garrets působí až skálopevně.
14'
Na pravé straně už se chytal utrhnout se Candreva, ale ofenzivní stálice Janovských selhala na Obim.
13'
Sensi viděl v náběhu uvolňujícího se Caputa, následně mu narýsoval pěknou nahrávku za obranu, avšak výborně zasáhl hostující stoper Radanović a zachránil tak svůj tým.
12'
Pokus Fabia Quagliarelly mířil jen do rukavic pozorného Sepeho, jenž ho hravě shrábl.
10'
Po rohovém kopu nastal ve vápně Audera menší zmatek, ten je uhašen a modrobílí mohou konečně vyrazit vpřed.
9'
Klub ze Salerna stále nemá dost a i nadále okupuje půli Sampdorie. Nyní se k zakončení dostal Djurić, nemířil mezi tři tyče.
8'
Takovýto úvod utkání neočekával vůbec nikdo. Salernitana je díky dvěma vstřeleným brankám během dvou minut v trháku, jež bude pro soupeře velkým oříškem.
6'
Salernitana právě vstřelila branku! Autorem branky je ÉDERSON LOURENCO. O pár sekund později už je to o dvě branky! Na levé straně nabral rychlost Éderson Lourenco, jehož nikdo nedokázal obrat o míč a tak skončila akce tohoto Nora až vstřeleným gólem. Asistence: Milan Djurić.
5'
Hlavní sudí Valeri ještě zkoumá, zda brance nepředcházel faul, ale po chvíli rozpaků videorozhodčí vše posvěcuju a hosté opravdu vedou.
4'
Salernitana právě vstřelila branku! Autorem branky je FEDERICO FAZIO. No to jsou nám tedy věci! Salernitana jde překvapivě do vedení, když se z jejího vůbec prvního pobytu na útočné půli zrodila první branka. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Federico Fazio a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Pasquale Mazzocchi.
3'
Morten Thorsby se dopustil zcela zbytečného faulu a bude zas svůj faul potrestán.
2'
Nyní už jsou Blucerchiati se svým útokem rozvážnější a čekají na optimální pozici pro příhru. Hra se přesunula až ke gólmanovi Auderovi.
1'
Domácí celek se okamžitě po výkopu snažil dostat dopředu, ale pozorná obrana soupeře v čele s Mazzocchim byla proti.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, O. Colley, Murru – Rincón – Candreva, Sensi, Thorsby – Caputo, Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Augello, Conti, Damsgaard, Ekdal, Magnani, Sabiri, Suprjaha, Trimboli, Vieira, Jošida.
Trenér: Marco Giampaolo

US Salernitana 1919: Sepe – Gyömbér, Radovanović, Fazio – Mazzocchi, Éderson, L. Coulibaly, Bohinen, Ranieri – Djurić (C), Bonazzoli.
Náhradníci: Belec – Di Tacchio, Dragusin, Gagliolo, Kastanos, Mikael, Perotti, Ranieri, Ribéry, Verdi, Veseli, Zortea.
Trenér: Davide Nicola

Rozhodčí: Valeri.
UC Sampdoria prožívá na své standardy opravdu prachbídnou sezónu. Italská značka kvality upadá až na šestnácté příčce, na což nebyli v Janově jistě zvyklí. V současném ročníku prohráli Blucerchiati už devatenáct zápasů, což je jen o jeden duel od historického maxima. Z posledních šesti utkání uspěli jen jednou proti Venezii. V mači se Salernitanou však přijde unikátní možnost na vítězství, využije ji domácí celek?
US Salernitana 1929 je beznadějně poslední celek italské soutěže s minimální nadějí na záchranu. Ze třiceti zápasů dokázal klub ze Salerna vytěžit jen pouhopouhých šestnáct bodů. Naposledy hosté zvítězili devátého ledna proti Veroně. Od té doby přišlo jedenáct zápasů a všechny skončili buďto remízou, nebo porážkou. Proti Sampdorii na podzim minulého roku prohráli svěřenci Davideho Nicoly 0:2.
Přeji všem fotbalovým fanouškům příjemný den u sledování třiatřicátého kola italské Serie A, ve kterém své síly změří týmy Sampdorie a Salernitany.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62