Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Verona - 27. listopadu 2021   15:00

Sampdoria
51' Candreva (Caputo) • 77' Bereszyński (Candreva) • 90' Murru
3:1
(0:1)
Verona
38' Tameze
Sampdoria
Audero – Bereszyński, A. Ferrari (36. Jošida), Colley, Augello (87. Murru) – Candreva, Thorsby, Ekdal, Verre (67. Adrien Silva) – Quagliarella (C) (87. Gabbiadini), Caputo (87. Dragusin).
Verona
Montipò – Dawidowicz, Ceccherini, Casale – Faraoni (C), Tameze (74. Veloso), Ilić, Lazović – Caprari, Barák – Simeone (68. Lasagna).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:16.
Je dobojováno. Hostující Hellas byl v prvním poločase lepším týmem a zcela zaslouženě se dostal do vedení 1:0. Jenže ve druhém dějství na trávníku dominovali domácí hráči. Ti byli ve všem lepší, vstřelili tři branky a nakonec vyhráli 3:1. Domácí Sampdoria tedy získala hodně cenné tři body!
90+4'
90+3'
Utkání se už pouze dohrává.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto, domácí jdou do vedení 3:1! Po centru se k odraženému míči dostal NICOLA MURRU, který propálil vše, co mu stálo v cestě!
89'
Hosté jsou u míče a snaží se něco vymyslet.
87'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Manolo Gabbiadini.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Radu Dragusin.
85'
Hostující hráči se dostali do několika zakončení, ale ani jedno se neujalo a Hellas tak stále prohrává o jednu branku.
83'
Hosté přidali a je to znát. Nyní se hraje hlavně na polovině Sampdorie.
81'
Žlutou kartu dostává Fabio Quagliarella (UC Sampdoria).
79'
No, tak nyní jsou na tahu hosté, kteří musí pořádně zabrat, tedy jestli chtějí s nepříznivým výsledkem něco udělat. Bude to ale pořádná dřina.
77'
Obrtat je dokonán, domácí jdou do vedení 2:1! Po centru míč zády k brance prodloužil BARTOSZ BERESZYŃSKI a nakonec skončil až za brankářem!
74'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Miguel Veloso.
72'
Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (UC Sampdoria).
72'
Hostující Ivan Ilić se dostal na hranici velkého vápna k míči, srovnal si a vystřelil, ale nepřesně.
71'
Albin Ekdal fauloval a vyfasoval žlutou kartu. Pro domácího záložníka to znamená stop v dalším utkání, ve kterém Sampdoria hraje s Fiorentinou.
70'
Dvacet minutek mají oba celky na to, aby tento duel rozhodly. Blíže k tomu mají asi domácí, kteří jsou v posledních minutých jasně lepší.
68'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Kevin Lasagna.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Adrien Silva.
66'
Žlutou kartu dostává Davide Faraoni (Hellas Verona FC).
65'
Po rohovém kopu se ve vápně dostal k míči jeden z domácích hráčů, který z rohu malého vápna brankáře neprostřelil!
64'
Rohový kop pro Sampdorii.
64'
Po dobrém centru do vápna se k míči dralo několik domácích hráčů, ale nakonec ho odkopl Paweł Dawidowicz.
63'
Po vyrovnávací brance je to spíše boj o každý kousek hřiště. Hráči si nic nedarují a nic nevypustí. Na další šanci ale stále čekáme.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Sampdoria hraje s Veronou stále 1:1, tak je jasné,. že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
Dopředu se vydali i hostující fotbalisté. Bleskovou akci zakončoval Adrien Tameze, střelec úvodní branky, ale tentokrát nemířil přesně.
56'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria).
55'
Po centru se do míče opřel z hranice velkého vápna opět Antonio Candreva, ale tentokrát hradbu těl před sebou nepropálil.
53'
Sampdoria je samozřejmě při chuti a znovu se tlačí dopředu. Hellas ve druhém poločase vůbec neví, co hrát.
51'
A domácí se dočkali zcela zaslouženě vyrovnávací branky! Caputo poslal míč do vápna, do něj se následně opřel ANTONIO CANDREVA a Lorenzo Montipò byl zcela bez šance, 1:1!
49'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velice aktivně a stále se tlačí dopředu. Hellas se zatím pouze a jen brání.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05 hodin.
První poločas je za námi. Lépe ho nakonec zvládl hostující Hellas, který po brance, kterou vstřelil Adrien Tameze, vede na hřišti Sampdorie 1:0. A nutno dodat, že hosté vedou zcela zaslouženě, protože byli lepším a aktivnějším týmem. Je ale jasné, že druhé dějství bude ještě hodně zajímavé.
45+3'
45+2'
Ve vápně se k odraženému míči dostal Federico Ceccherini, který ho napálil těsně nad branku!
45+1'
Vyrovnání měl na kopačce domácí Francesco Caputo, ale jeho střelu skvěle zlikvidoval pozorný Lorenzo Montipò!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Nyní je ošetřován domácí Fabio Quagliarella a také to s ním nevypadá příliš dobře.
41'
A domácí se snažili hned odpovědět. Na sebe to vzal Fabio Quagliarella, ale jeho rána přesná nebyla a Hellas tak stále vede o jednu branku.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, co domácí vymyslí.
38'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
A další komplikace přichází hned vzápětí, protože po kombinaci se hostující Hellas dostává do vedení 1:0! Na konci celé akce byl ADRIEN TAMEZE, který s přispěním teče střídajícího Jošidy dostal míč do branky!
37'
To je komplikace pro domácí, protože Alex Ferrari nemůže pokračovat a domácí trenér tak musí už v prvním poločase sahat do sestavy, navíc do obrany.
36'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Maja Jošida.
34'
A také je k vidění mnoho nepřesných přihrávek. Na trávníku navíc zůstal ležet Alex Ferrari, který musí být ošetřen.
32'
Nyní se vše podstatné odehrává hlavně uprostřed hrací plochy, takže sledujeme hodně nezáživnou pasáž.
30'
Je za námi úvodních třicet minutek a na první branku tohoto utkání stále čekáme.
28'
Sampdoria je nyní jasně lepším týmem. Po další kombinaci to vzal na sebe Antonio Candreva, ale ani on se nedokázal prosadit a od své branky tak bude rozehrávat Lorenzo Montipò.
26'
A další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
24'
Do zakončení se nyní dostal domácí kapitán Fabio Quagliarella, ale jeho rána nebyla nebezpečná.
22'
Další nepřesná přihrávka hostujícího hráče a od své branky bude rozehrávat Emil Audero, který samozřejmě nikam nepospíchá.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Sampdoria hraje s Hellasem bez branek. Nutno ale dodat, že se zatím rozhodně nenudíme.
18'
Zajímavá kombinace Hellasu skončila nepřesným centrem, po kterém míč doputoval do zámezí.
16'
Obraz hry je stále stejný. Hellas se tlačí dopředu, je lepším týmem, ale na první větší šanci stále čekáme.
14'
Ale z rohu ani následného snažení nic nebylo a hrát mohou tedy domácí.
13'
Po rohu zakončoval Antonín Barák, který je dnes zatím hodně aktivní, ale ani z tohoto pokusu jsme se branky nedočkali. Následuje další roh pro hosty.
12'
Rohový kop pro Hellas.
11'
Další pěkná kombinace Hellasu, ale tentokrát vše skončilo nepřesnou kolmicí.
10'
V úvodu utkání jsou aktivnější hráči Verony, kteří se stále tlačí dopředu, ale do zakončení se nedostávají. Domácí obrana zatím funguje na jedničku.
8'
Hosté se nakonec prokombinovali až před pokutové území soupeře, ale do zakončení se nedostali.
7'
Ani domácí celek ze svého úvodního rohu nic nevytěžil. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině.
6'
Dobře se hned vydali i domácí a také si vyzkouší zahrání rohového kopu.
5'
Po další akci to vzal na sebe český záložník Antonín Barák, ale jeho projektil se neujal a stav utkání se tedy nemění.
4'
Z prvního rohového kopu v tomto zápase ale nic nebylo. Po centru míč odhlavičkoval jeden z domácích hráčů.
3'
Hostující celek vybojoval první rohový kop v tomto utkání.
2'
Jako první se dopředu vydala domácí Sampdorie, ale z úvodní kombinace nic nebylo. Na tahu je tedy Hellas, který je mírným favoritem tohoto utkání.
1'
Hráči jsou na trávníku, utkání začne za malý okamžik.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Ekdal, Verre – Quagliarella (C), Caputo.
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Askildsen, Ciervo, Dragusin, Chabot, Gabbiadini, Murru, Adrien Silva, Trimboli, Yepes, Jošida.
Trenér: Roberto D'Aversa

Hellas Verona FC: Montipò – Dawidowicz, Ceccherini, Casale – Faraoni (C), Tameze, Ilić, Lazović – Caprari, Barák – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Bessa, Cancellieri, Günter, Magnani, Lasagna, Ragusa, Šutalo, Rüegg, Veloso.

Hellas Verona FC

Hostující celek, jehož dres obléká český záložník Antonín Barák, zatím předvádí velice zajímavé a dobré výkony. Hellas má na svém kontě po třinácti kolech 19 bodů a nachází se na devátém místě v tabulce. Hellas v posledních pěti kolech ani jednou neprohrál, třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. Naposledy doma porazil Empoli 2:1. Na těchto výsledcích má velkou zásluhu také již zmiňovaný Antonín Barák, který v této sezoně vstřelil už pět branek a na další dvě přihrál. Je druhým nejlepším střelcem svého celku.
UC Sampdoria

Domácí celek si v této sezoně rozhodne zatím nevede podle představí. Sampdoria má totiž po třinácti zápasech na svém kontě pouze 12 bodů a nachází se až na 16. místě, pouhé tři body od sestupových míst. Domácí v posledním kole zabrali a po třech porážkách v řadě konečně vyhráli, když vyhráli na hřišti poslední Salernitany 2:0. Dnes jdou do utkání hráči Sampdorie s jasný cílem, navázat na povedený výkon a připsat si na své konto další tři body. Lehké to ovšem nebude.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská nejvyšší soutěž má na programu 14. kolo a my budeme sledovat duel UC Sampdoria – Hellas Verona FC. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62