Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Fiorentina - 26. února 2022   20:50

Sassuolo
19' Traorè (Kyriakopoulos) • 90+4' Defrel (D. Berardi)
2:1
(1:0)
Fiorentina
88' Cabral  (Saponara)
Sassuolo
Consigli – Müldür, Chiricheş, Ferrari /C/, Kyriakopoulos – Frattesi, López – Berardi, Raspadori, Traorè (68. Henrique) – Scamacca (79. Defrel).
Satalino, Pegolo – Ayhan, Peluso, Magnanelli, Oddei, Netto, Ciervo, Ceïde.
Prontera – Bresmes, Bottegoni
Stadio Giglio, Reggio Emilia
5540 diváků
Fiorentina
Drągowski – Odriozola, Martínez, dos Santos, Biraghi /C/ – Castrovilli, Amrábat (77. González), Máleh (63. Bonaventura) – Ikoné (84. Torreira), Piątek (63. Cabral), Sottil (63. Saponara).
Terracciano, Rosati – Callejón, Terzić, Egharevba, Venuti, Duncan.

Fotbalisté Sassuola potvrdili úspěšnost proti Fiorentině, se kterou neprohráli popáté v řadě. Dnes připisují všechny body, přestože po vyhraném poločase díky skvělému sólu Traorého po přestávce výrazně polevili. Dokonce i v oslabení po naprosto hloupém vyloučení Bonaventury dokázala Fiorentina zásluhou střídajícího Cabrala v 88. minutě vyrovnat, jenže poslední trumf vynesl v nastavení domácí náhradník Defrel. Pro fialky je to velká komplikace v boji o pohárovou Evropu, Sassuolo si vylepšilo pozici uprostřed tabulky.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:12.
90+4'
90+4'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Exploze nadšení v Reggiu Emilii a naopak těžký direkt pro hosty v poslední vteřině zápasu. Střídající GRÉGOIRE DEFREL si naběhl na centr skvělého Berardiho a prudkou hlavičkou napnul síť.
90+2'
A opět Berardi: zasekl si míč na levačku kolem obránce, ale z 25 metrů pálí přímo doprostřed brány, kde hlídkoval připravený Drągowski.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Dnešní utkání sleduje 5540 diváků.
90'
Vedení chtěl Sassuolu vrátit jeho nejlepší hráč Domenico Berardi, z 20 metrů ale pěknou střelou z plného běhu o kus minul bránu.
88'
Fiorentina právě vstřelila branku!
V oslabení hosté vyrovnávají ze skvěle sehrané akce v plné rychlosti. Castrovilli vyslal do uličky Saponaru a jeho centr uklízí skluzem zblízka do prázdné brány ARTHUR CABRAL.
88'
Fiorentina vybojovala již desátý roh, po kterém se však píská faul na brankáře Gonzálezovi, jenž neprožívá úspěšnou pasáž.
87'
Ze souboje na půlící čáře těžil náběhem Nicolás González, na velkém vápně však uklouzl bez cizího zavinění.
85'
Giorgos Kyriakopoulos si naběhl na pěknou uličku a střílel z úhlu, jenže míč posílá místo na bránu rovnoběžně s čarou v nechtěném centru do země nikoho.
84'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Lucas Torreira.
82'
Bartłomiej Drągowski zachytává dlouhý nákop a rychle rozehrává, avšak v oslabení to budou mít hosté o to těžší.
80'
Červenou kartu dostává Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina). Se žlutou kartou nebyl srozuměn, ulevil si vůči rozhodčímu a ten mu ukazuje, že nemá v kapsičce pouze jednu barvu! Nesmírně hloupé vyloučení.
80'
Žlutou kartu dostává Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina) za hru rukou.
79'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Grégoire Defrel.
78'
Po rohu hlavičkuje výrazně mimo tří tyčí Martínez.
78'
Biraghiho křížná střela letí těsně vedle a hosté si vyreklamovali nepatrnou teč a rohový kop.
77'
Giacomo Raspadori spíše nedobržděním než úmyslem zboural těsně před velkým vápnem Castrovilliho, který si rychle zasekával míč. Lepší příležitost pro standardku tu dnes ještě nebyla.
77'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Nicolás González.
75'
Druhý poločas zatím nesahá tomu prvnímu ani po kotníky, hraje se převážně uprostřed hřiště a v útoku ještě ani jedno z mužstev téměř nic nevymyslelo.
73'
Cristiano Biraghi rozehrál přímo na bránu, jenže mířil přímo na střed a Consigli neměl potíže.
72'
V souboji osmiček podrazil domácí López Saponaru, který upadl bolestivě na míč asi 27 metrů od brány. Rozhodně zajímavá standardka pro fialky.
70'
Žlutou kartu dostává Maxime López (US Sassuolo Calcio).
69'
Castrovilli se na zadní tyči marně natahoval po stříleném centru. Míč zasáhl až v zámezí.
68'
Poprvé střídá Sassuolo: loučí se zatím jediný úspěšný střelec Hamed Traorè, kerého nahradí Matheus Henrique.
68'
Igor dos Santos zezadu přímo před střídačkami okopával Kyriakopoulose, který upadl a na lavičce se čertí trenér Italiano.
66'
Odriozola si nasprintoval na pravé křídlo a poslal skvělý centr na Bonaventuru, který halfvolejem bez přípravy vysoko překopl bránu Sassuola.
65'
Berardiho slalom hosté zastavili jen na chvíli, další vlnu přivezl Kyriakopoulos pouze za koncovou čáru
63'
Hned trojnásobné střídání v mužstvu ACF Fiorentina: ze hřiště odcházejí Krzysztof Piątek, Riccardo Sottil a Júsuf Máleh, opačným směrem přicházejí Arthur Cabral, Riccardo Saponara a Giacomo Bonaventura.
62'
Další neproměněný roh Fiorentiny, která zatím tyto situace příliš nezvládá.
60'
Při náběhu na centrovaný míč viděl rozhodčí ve shluku hráčů útočný faul Sassuola.
58'
Fiorentina má setrvalý tlak, ale zatažená defenzíva Sassuola odolává. Ferrari posouvá míč hlavičkou za sebe brankáři Consiglimu.
56'
Castrovilli si naběhl na přízemní pas a bez přípravy zakončil nepříliš prudce do Consigliho náruče.
55'
Sottil si vyměňoval míč s Biraghim u lajny, ale prostor k centru neobjevili.
53'
Hosté se ale museli rychle vracet na vlastní polovinu zachytit kontr zelenočerných.
52'
Rohový kop rozehrála Fiorentina a hned si ho zopakuje.
51'
Z rohu byl opět jen nebezpečný brejk. Ikoné servíroval přesnou křížnou přihrávku Piątkovi, který si v plné rychlosti obhazoval brankáře, jenže s míčem se dostal mimo hřiště.
50'
Raspadori si zpracoval zpětnou přihrávku, obloukem si naběhl do palebné pozice, ale nastřelil jen obránce. Výsledkem je alespoň roh.
48'
Podobně dopadl hostující Biraghi, jehož centr vyhlavičkoval rybičkou Scamacca.
47'
Berardiho centr téměř od koncové lajny hosté zblokovali a Sassuolo se vrací s míčem až k vlastní bráně.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 4:3, střely mimo 2:3, rohy 4:5, ofsajdy 1:1, fauly 4:6.
Zápas začal velmi svižně, od začátku se rychle přelévaly útoky bez hluchých fází. Zpočátku scházela v koncovce přesnost, první šanci proměnil po skvělém individuálním průniku domácí Hamed Traorè a v dalším průběhu celá řádka dalších možností gólem neskončila. Sassuolo bylo dlouho lepším mužstvem, v závěru poločasu však dvě vyložené šance zahodil i hostující Ikoné. Rozhodně se ve druhých 45 minutách máme na co těšit.
45+1'
45+1'
Ikoného střela zpoza šestnáctka směřovala přímo do koše domácího brankáře.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Obrovská příležitost ke gólu do šatny pro hosty! Ti úplně rozebrali obranu Sassuola, Ikoné měl spoustu prostoru, jenže Consigli vystartoval proti němu, zmenšil úhel a vyráží. Castrovilli přistrčil odražený míč patičkou Málehovi, jehož ránu již zblokovala obrana.
43'
Scamacca přinášel další ohrožení pro hosty, včasným výběhem je zachránil Drągowski.
43'
Přetažený centr nakonec uklidil Traorè rázným odkopem od druhého praporku.
42'
Castrovilliho průnik zastavuje skluzem za cenu rohu Ferrari.
40'
První vyložená šance přišla vzápětí na straně hostů, kteří bleskově pronikli obranou. Gaetano Castrovilli zpětně narazil Ikonému, kterého vychytal rozštěpem Andrea Consigli.
39'
Aby jednou ty zahozené šance zatím jasně lepší Sassuolo nemrzely! Hamed Traorè měl zvýšit na 2:0, když Berardiho centr umístil prudkou hlavičkou do břevna.
38'
Presink fialek není příliš účinný, zelenočerní rozehrávají z vlastní obrany nerušeně další akci.
36'
Ruku v obličeji ucítil domácí Frattesi a píská se proti Fiorentině.
34'
Domenico Berardi protáhl Drągowského parádní střelou k tyči z úctyhodné vzdálenosti. Polský gólman ji ztlumil nadvakrát.
31'
Po rohu se však Fialky musejí vracet až k vlastnímu brankáři a začínat útok znovu od píky.
31'
Zblokovaná střela aktivního Biraghiho vynesla Fiorentině roh.
30'
Následný trestný kop zakroutil Biraghi zleva na Krzysztofa Piątka, který rybičkou netrefil bránu Sassuola.
30'
Mert Müldür se provinil faulem na Sottila.
29'
Domenico Berardi z rychlého protiútoku proti přesile obránců krásně do strany vyzval do jasné šance Raspadoriho. Polský brankář Fiorentiny se teď vyznamenal, když padl do střely a vykopl ji ve spolupráci s obráncem.
28'
Sottilův centr po rychlé kličce směřuje do rukavic domácího brankáře Consigliho.
27'
Biraghi unikl po levém křídle, centrem trefil Frattesiho, jenže před opuštěním hřiště se míč ještě otřel o jeho stehno. Kope se tedy od brány Sassuola.
25'
Hostující kapitán Biraghi si vysvětluje s rozhodčím Pronterou svůj odpískaný faul. Z tribuny se zdá, že není moc o čem diskutovat.
23'
Při rohu zaspala obrana Fiorentiny a Scamacca hlavičkoval prudce pod břevno, ke své smůle však přesně do míst, kde stál Drągowski.
23'
Scamacca uvolnil na křídle Frattesiho. Jeho centr z plné rychlosti postrádal přesnost a jeden z obránců ho úplně zbytečně odhlavičkoval na roh.
21'
Fiorentina odpovídá centrem od rohového praporku, na který naskakoval Lucas Martínez nedovoleně o záda Merta Müldüra.
19'
Absolutorium zaslouží HAMED TRAORÈ. Doběhl si Kyriakopoulosův dalekonosný odkop z obrany, protáhl se přes dva hráče a třetímu pod nohama trefil křížně po zemi za háčky levé tyče.
19'
Vlad Chiricheş uklidňuje rozehrávku Sassuola malou domů.
17'
Za hosty okamžitě odpovídá Castrovilli podobně razantní střelou zpoza vápna, která proletěla kolem šibenice.
16'
Gianluca Scamacca si navedl míč na střelu za rohem velkého vápna kolem Martíneze a prudký projektil posílá metr nad břevno.
15'
Dlouhé obléhání domácí šestnáctky přerušil Gaetano Castrovilli překvapivou uličkou do náběhu Piątkovi, který však na míč těsně nedosáhl.
12'
Z rohu vzešel jen protiútok Sassuola, Hamed Traorè byl zastaven u postranní čáry na pravém křídle.
11'
V dalším ze soubojů u koncové čáry se hlásil o roh Gaetano Castrovilli a odkop od brány požadoval Giorgos Kyriakopoulos. Sudí dává za pravdu útočícímu hráči hostů.
9'
Trestný kop ze strany nevyužili fotbalisté Fiorentiny.
7'
Na rohový kop vyskočil nejvýše Gian Marco Ferrari, hlavičkoval však jen do náruče Bartłomieje Drągowského.
6'
Útoky se přelévají ze strany na stranu. Střelu domácího Berardiho okamžitě zblokoval na další roh Biraghi.
5'
Rychlý průnik Riccarda Sottila zpacifikoval Mert Müldür a hostující útočník nevybojoval ani roh.
4'
Ikoného prostrčení vystihl obránce Vlad Chiricheş a razantně zakopává míč přes půl hřiště.
3'
Po ubráněném rohu se Fiorentina vrhla do rychlého brejku. Ikoné poslal obloučkem míč za obranu Piątkovi, polský útočník se do něj opřel rovnou z voleje, jenže vysoko přestřelil.
2'
Po chybě Igora dos Santose se dostal k míči Raspadori a jeho tečovaná střela přeletěla břevno.
1'
Fotbalisté Sassuola nastoupili v zelenočerně pruhovaných dresech, hosté se oblékli do žluté.

Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş, Ferrari, Kyriakopoulos – Frattesi, López – Berardi, Raspadori, Traorè – Scamacca.
Náhradníci: Satalino, Pegolo – Ayhan, Peluso, Magnanelli, Oddei, Ciervo, Tressoldi, Defrel, Henrique, Ceïde.
Trenér: Dionisi.

ACF Fiorentina: Drągowski – Odriozola, Martínez, dos Santos, Biraghi – Castrovilli, Amrábat, Máleh – Ikoné, Piątek, Sottil.
Náhradníci: Terracciano, Rosati – Bonaventura, Callejón, Saponara, Cabral, Terzić, Torreira, Egharevba, González, Venuti, Duncan.
Trenér: Italiano.

Rozhodčí: Prontera – Bresmes, Bottegoni.
Vzájemné zápasy
Fiorentině se proti Sassuolu dlouhodobě nedaří. Čtyřikrát v řadě ho nedokázala porazit, přestože třikrát z toho hrála doma (0-2-2, 5:9). První vzájemné utkání letošního ročníku se odehrálo ve Florencii smírně 2:2 (51. Vlahović, 61. Torreira – 32. Scamacca, 37. Frattesi).
ACF Fiorentina
Hosté jsou naopak zapojeni do bojů o pohárové příčky. Poslední duely zvládli bez ztráty kytičky – ve Spezii zvítězili 2:1 a nad Atalantou Bergamo 1:0, když vítězné góly dali vždy až po přestávce. Fiorentina má zápas k dobru a jen jednobodovou ztrátu na šesté Lazio Řím. Ve zbytku sezóny se ovšem již musí obejít bez fenomenálního srbského střelce Dušana Vlahoviće.

Střelci: 20 – Vlahović, 5 – Biraghi, Piątek.
Sassuolo Calcio
Domácí hrají v klidném středu tabulky, v neděli se blýskli senzační výhrou 2:0 na hřišti Interu Milán, o které rozhodli již v první půlhodině. Z předchozích osmi zápasů přitom Sassuolo zvítězilo pouze jednou. Přesně stejná bilance platí také o jejich domácích zápasech, jedna výhra z osmi utkání není pro celek z provincie Emilia-Romagna zrovna lichotivá vizitka.

Střelci: 10 – Scamacca, Berardi, 8 – Raspadori.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:50.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68