Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Inter Milán - 15. dubna 2022   19:00

Spezia
88' Maggiore (Ferrer)
1:3
(0:1)
Inter Milán
31' Brozović  (D'Ambrosio) • 73' Lautaro Martínez  (Perišić) • 90+4' Alexis Sánchez  (Lautaro Martínez)
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca (37. Ferrer) – Maggiore (C), Kiwior – E. Gyasi, Kovalenko (46. K. Agudelo), Bastoni (60. D. Verde) – Manaj (60. Nzola, 70. Antiste).
Maresca – Baccini, Lombardi
Stadio Alberto Picco, Spezia
Inter Milán
Handanovič (C) – Bastoni (82. de Vrij), Škriniar, D'Ambrosio – Perišić, Çalhanoğlu (75. Arturo Vidal), Brozović, Barella, Dumfries (75. Darmian) – Correa (60. Alexis Sánchez), Džeko (60. Lautaro Martínez).

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:11. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.
Spezia Calcio začala druhý poločas tlakem ve snaze vyrovnat, což vedlo k určitým okénkům v obraně tohoto týmu. Barella v 54. minutě při kličkované neuspěl, Dumfries zazdil své zakončení z dobré pozice a Martínez poslla míč těsně vedle tyče. Nicméně právě posledně jmenovaný hráč poslla posléze míč do sítě. Inter Milán v defenzívě částečně povolil což potrestal povedenou trefou kapitán Maggiore. Poslední slovo v nastaveném čase měl po skvělé přihrávce Martíneze jeho spoluhráč Alexis Sánchez.

Inter Milán si po zásluze připisuje na své konto tři body do tabulky, po přesvědčivé výhře 3:1 na hřišti snažící se Spezia Calcio.

Mějte hezký a pohodový zbytek dnešního večera.
90+4'
90+4'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Perfektní práci odvedl halvní rozhodčí, který poskytl výhodu po faulu Nikolaou na Sáncheze: Martínez počkal až jeho spoluhráč naběhne před branku, míč mu perfektně naservíroval a ALEXIS SÁNCHEZ přesnou trefou dává tomuto zápasu gólovou tečku – 1:3! Asistence: Lautaro Martínez.
90+3'
Centr Perišiće končí pouze v boční síti branky.
90+2'
Akce Interu Milán dva na dva končí pouze nepřeným pasem na levou stranu pokutového území.
90+1'
Přímý kop ze středu hřiště rozehrává brankář Ivan Provedel.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Velká bohorovnost hráčů Interu MIlán se tedy pro tento okamžik hrubě nevyplatila.
88'
Spezia právě vstřelila branku!
Útočný výlet Ferrera podél postranní čáry končí cnetrem, který po dobrém zpracování míče posílá přímo pomocí odrazu tyče do sítě GIULIO MAGGIORE – 1:2! Asistence: Salva Ferrer.
86'
Žlutou kartu dostává Dimitris Nikolaou (Spezia Calcio) za faul.
86'
Barella byl po odehrání míče nehezky dohrán obráncem Nikolaou a rozhodčí bez váhání tasí žlutopu kartu ze své kapsičky.
85'
Inter Milán dohrává toto utkání v naprosté pohodě.
85'
Centr Martíneze na poslední chvílí sráží skluzem Erlić na rohový kop pro Inter Milán.
83'
Vidal zastavil pronikajícího kapitána Maggioreho nedovoleně, pouze formou přistrčení rukou.
82'
Posledních pár minut dnes odehraje i de Vrij , který se vrací po svalovém zranění.
82'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Stefan de Vrij.
80'
I za dvougólového vedení předvádí hráči Interu Milán potřebnou dávku bojovnosti a obětavosti.
78'
Amian si pochopitelně pouze faulem v podobě držení na polovině hřiště poradil s velmi kvalitním útočníkem Lautarem Martínezem.
77'
Další možnost v podobě přízemní střely Alexise Sáncheze končí pouze v rukavicích brankáře Provedela.
76'
Inter Milán s přehledem prezentuje svou výtečnou aktuální, herní formu.
75'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Arturo Vidal.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Matteo Darmian.
73'
Perišić opět vyrázně přehrál špatně bránícího amiana a jeho centr efektní patičkou posílá přímo k tyči s velkou chutí hrající LAUTARO MARTÍNEZ – 0:2! Asistence: Ivan Perišić.
71'
Po rozehraném rohu nakrátko a po následném centru posílá odražený míč pohotovou střelou Lautaro Martínez míč pouze těsně vedle tyče!
70'
Nzola nakonec kvůli zranění sehrál v tomto utkání bohužel pouze epizodní roli. Přeji brzké uzdravení.
70'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází M'bala Nzola, přichází Janis Antiste.
69'
Oba týmy si dělají nárok na míč, Gyasi byl při reklamaci neúspěšný.
68'
Na druhé tyči byl úplně zapomenutý Dumfries, ale tomu se naprosto nepovedlo zakončení, které letí vysoko nad branku soupeře.
67'
Nzola je ošetřován za postranní čárou, když utrpěl zranění na hlavě, nejspíše v oblasti ucha.
66'
Pokus o střelecký pokus Nzoly končí pouze pohotovým sražením bránícího soupeře na rohový kop.
65'
Akce zakončená Çalhanoğlem k úspěchu vedoucího týmu nevedla.
64'
Barella sice při svém zakončení podklouzl, přesto donutil brankáře Provedela k provedení úspěšného zásahu.
63'
Obránce Erlić odeslal nekompromisně na trávník Alexise Sáncheze.
62'
Hra po přerušení bude zahájena vhozením míče rozhodčího.
61'
Sudí odpískal faul a je kolem něho diskutující hlouček hráčů z obou klubů.
60'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Daniele Verde.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází M'bala Nzola.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Alexis Sánchez.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Lautaro Martínez.
58'
Bastoni dlouhým pasem našel přesně Dumfriese, který sice přešel přes bránícího hráče, ale další protihráč již byl nad jeho síly.
56'
Ve středu hřiště musel zasáhnout faulem Salvador Ferrer proti nebezpečnému Barellovi.
55'
Spezia Calcio se opět snaží o rychlou reakci a hráči tohoto klubu se přesunuli na svou útočnou polovinu hřiště.
54'
Nicoló Barella dostal trestuhodně od protihráčů příliš času a místa v pokutovém území, čehož využil ke skvělému háčkování mezi soupeři, ale nakonec si dal míč daleko od nohy a posílá míč střelou pouze mimo branku soupeře.
52'
Kombinaci mezi Dumfriesem a Edinem Džekem velmi dobře vystihl a včas přerušil Dimitrios Nikolaou.
51'
Útočného faulu se dopustil v osobním souboji Rey Manaj.
50'
Spezia Calcio zatím velmi slušně hraje úvod druhé půle a snaží se o vyrovnání.
48'
Pas, který byl ztečován Kiwiorem a proto Ivan Perišić nezakončuje dle svých představ.
47'
Po rozehraném rojhovém kopu posílá míč hlavou několik decimetrů mimo branku soupeře zakončující Martin Erlić.
46'
Aktivita hráčů Spezia Calcio po chvíli přivedl míč do moci brankáře Handanoviče.
46'
Po chybě Brozoviće čerstvý hráč na place Agudelo trefil pouze bránícího hráče, tudíž brankář Handanovič nemusel zasahovat.
46'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Kevin Agudelo.
46'
Statistika:

Držení míče: 30%:70%
Střely na branku: 0:2
Střely mimo branku: 1:4
Rohové kopy: 3:4
Fauly: 4:6
První poločas končí zalsouženým vedením Interu Milán, které zařídil parádní trefou Brozović. Inter převážně udává tempo hry a po několika nepřesných střelách Brozović otevřel skóre tohoto duelu. Snaha Spezia Calcio na favorizovaného soupeře zatím nestačí. Výtečný výkon také předvádí také kolegyně, která připravila prostřednictvím gifů kromě gólu i ostatní pološance Interu Milán. Druhý poločas začne cca ve 20:05 hodin.
45+2'
45+1'
V pokutovém území se ke střele sice dostal Denzel Dumfries, ale jeho střela byla nedůrazná a navíc šla pouze do míst, kde stál brankář Provedel.
45+1'
Manaj byl nedovoleně dohrán velmi důrazně hrajícím obráncem hostujícího týmu Danilem D´Ambrosiem.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
45'
Inter Milán se snaží dohrát první poločas na své útočné polovině.
44'
Barella váhal s centrem a ve chvíli, kdy se k němu koněčně odhodlal byl pohotově zablokován skluzujícím obráncem – rohjový kop.
43'
Škriniar s přehledem zapojuje do hry i velezkušeného brankáře Samira Handanoviče.
42'
Edin Džeko se po tvrdém hlavičkovém souboji s Kiwiorem jen těžce zvedá ze zeleného pažitu.
41'
Po delší době se aspoň na chvíli odehrává hra před pokutovým územím Interu Milán.
40'
Kovalenko si dobře pokryl míč svým tělem a donutil protihráče D´Ambrosia k nedovolenému zákroku.
39'
Velké zmatky před brankářem Provedelem končí pouze zablokovanou střelou zakončujícího Joaquína Correy.
38'
Perišić posílá mičudu pouze dozadu na své spoluhráče do obranné řady.
37'
Pro zranění ze hry musel předčasně odstoupit formou vystřídání obránce Reca.
37'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Salva Ferrer.
35'
Brozović se dnes stahuje velmi dozaduje, odkuď s přehledem diriguje své spoluhráče.
34'
Inter Milán v poklidu kombinuje ve středu hřiště s jednogólovým náskokem v zádech.
32'
Branka ještě musela být posvěcena VAR systémem, který zkoumal, jestli neblylo porušeno pravidlo o ofsajdu.
31'
A nyní již to vyšlo! Po sklepnutí míče v pokutovém území se z první parádně levačkou opřel do balonu zakončující MARCELO BROZOVIĆ – 0:1! Asistence: Danilo D´Ambrosio.
30'
Aktivní Çalhanoğlu vytěžil pro Inter Milán další rohový kop.
29'
Centr Perišiće byl opět na výbornou odehrán defenzívou soupeře mimo pokutové území.
28'
Viktor Kovalenko nestihl míč na hrací ploše a tak předchozí práce jeho spoluhráčů přišla vniveč.
27'
Correa nabil pod sebe do druhé vlny rozběhnutému Çalhanoğla, který ukázal, že jeho střely ze střední vzdálenosti mají velký stupeń nebezpečnosti.
26'
Po rozehrání dalšího rohu zůstávají hráči v bíločerných dresech na své útočné polovině.
26'
Centr Spezia Calcioz rohu od levé strany hřiště pouze proletěl napříč pokutovým územím soupeře.
25'
Kevin Amian sice podklouzl v nejméně vhodný okamžik, přesto dokázal posunout míč na levou stranu hřiště a dokonce přímo na nohu svého spoluhráče.
24'
Handanovič s přehledem posílá nohou míč na své spoluhráče v důsledky zrychlení rozehrávky.
22'
Kiwior se z pozice defenzivního záložníka snaží vymyslet nebezpečnou akci týmu Spezia Calcio.
21'
I tento roh byl dobře ubráněn a následně se jasným držením protihráče provinil Alessandro Bastoni a tento zásah hlasitě volal po žluté kartě.
20'
Inter Milán ze svého platonického tlaku vytěžil další rohový kop.
19'
Zakončení Çalhanoğla pravou nohou ze střední vzdálenosti minulo jen těsně branku soupeře.
17'
Po narážečce se spoluhráčem poslal Çalhanoğlu šikovný pas doprava na Dumfriese a je z toho po zablokování soupeřem, rohový kop pro Inter Milán.
16'
Kombinace hráčů v černobílých dresech končí již těsně za půlící čárou.
15'
Obléhání pokutového území soupeře je v podání hráčů Interu Milán zatím neúspěšné.
14'
Bastoni z Interu Milán byl nekompromisně zezadu podkopnut útočníkem Rey Manajem.
13'
Brozović našel sice v pokutovém území D´Ambrosia a následně se k nebezpečné střele dostal Džeko, jenže všemu předcházel jeho útočný faul.
11'
Centr Recy byl odehrán Alessandrem Bastonim na rohový kop pro tým Spezia Calcio.
10'
Žlutou kartu dostává Simone Bastoni (Spezia Calcio) za faul.
9'
Nic netušící Barella inkasoval ve vzdušném souboji nepříjemnou ránu od důraznějšího soupeře.
8'
Perišić sice parádně obešel bezmocného Amiana, jenže při souboji po jeho centru se útočného faulu dopustil Dumfries.
7'
Centr Perišiće z levé strany hřiště byl velmi snadno odehrán mimo pokutové území soupeře.
6'
Opatrný úvod utkání potvrzuje driblink Dumfriese ve středu hrací plochy.
4'
Obránce Spezie Arkadiusz Reca svedl sveřepý souboj u postranní čáry proti Danilo D´Ambrosio.
4'
Po faulu Kiwiora dokázala domácí obrana odehrát následný centr Barelly do bezpečí.
3'
Průnik středem hřiště končí na soustředěné obraně Interu Milán ještě před pokutovým územím.
2'
Narážečky hráčů v modrých dresech k úspěchu nevedly, jenže následně byl útočným faulem nedovoleně dohrán Milan Škriniar.
1'
Akce Interu Milán začíná od spolehlivého, slovenského obránce Milana Škriniara.
1'
První souboj o míč na hraně fotbalových pravidel byl posouzen rozhodčím jako dovolený.
1'
Spezia Calcio bude hrát v bíločerné kombinaci barev, Inter Milán nastoupí k utkání v modrých dresech.

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca – Maggiore (C), Kiwior – E. Gyasi, Kovalenko, Bastoni – Manaj.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Sala, D. Verde, P. Hristov, Nzola, Ferrer, Antiste, K. Agudelo, Nguiamba, Bertola.
Trenér: Thiago Motta

Inter Milán: Handanovič (C) – Bastoni, Škriniar, D'Ambrosio – Perišić, Çalhanoğlu, Brozović, Barella, Dumfries – Correa, Džeko.
Náhradníci: I. Radu – Gosens, Vecino, F. Caicedo, de Vrij, Arturo Vidal, Lautaro Martínez, Dimarco, Gagliardini, Alexis Sánchez, Darmian, Ranocchia.

ŽK: 11. Di Francesco, 20. Źurkowski – 27. Gyasi, 29. Amian

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca (90. Ferrer) – Maggiore (C), Kiwior, Bastoni – K. Agudelo (67. D. Verde), E. Gyasi (82. Kovalenko), Manaj (82. Nzola).
Poslední utkání Interu Milán:

Inter Milán - Hellas Verona 2:0 (2:0)

Branky: 22. Barella, 30. Džeko

ŽK: 84. Dumfries, 90+1. Brozović (oba Inter Milán)

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij (46. D'Ambrosio), Dimarco (66. Bastoni) – Dumfries, Barella (65. Arturo Vidal), Brozović, Çalhanoğlu (84. Gagliardini), Perišić – Džeko, Correa (59. Gosens).
Spezia Calcio operuje ve klidném středu tabulky – 11 bodů náskok na příčky v tabulce co znamenají sestup do Série B. Spezia Calcio získává body především na domácím hřišti (Cagliari 2:0, Venezia 1:0). Na hřištích soupeřů je to o poznání rapidně horší, nicméně poslední výlet znamenal zisk bodu za remízu 0:0 na hřišti Empoli.
Inter Milán ztrácí v souboji o titul na svého největšiho rivala AC pouhé dva body. K čemuž mu dopomáhá i solidní bilance z posledních šesti utkání v lize 3 – 3 – 0. Inter dokázal vyloupit Juventus 1:0, což potvrdil i následnou domácí výhrou nad Hellas Verona 2:0.
Spezia Calcio (15) přivítá na svém hřišti, soupeře ze samotného vrcholu Seria A bojujícího o titul v podobě Interu Milán (2). Inter nahrál zatím 66 bodů což je přesně dvojnásobek bodů co získala Spezia Calcio (33 bodů).