Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Sampdoria - 23. ledna 2022   15:00

Spezia
69' D. Verde (K. Agudelo)
1:0
(0:0)
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca – Kiwior, Kovalenko (65. K. Agudelo), Sala (74. Ferrer) – E. Gyasi (C), Manaj (74. Nzola), D. Verde (87. Antiste).
Manganiello
Stadio Alberto Picco, Spezia
Sampdoria
Falcone – A. Ferrari (90+1. Torregrossa), Magnani, Bereszyński – Rincón – Augello (77. Murru), Candreva, Thorsby (77. Vieira), Ekdal (C) – Caputo, Gabbiadini.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely celkem: 7:8
Střely na bránu: 2:0
Střely mimo branku: 3:5
Rohové kopy: 2:4
Fauly: 24:12
Spezia nakonec vítězí 1:0 díky gólu Verdeho. Navíc ještě hráli přesilovku, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit hostující kapitán Albin Ekdal. Domácí tak berou tři body do tabulky. Děkuji vám za pozornost, loučím se s vámi a u dalších přenosů napočtenou!
90+5'
90+4'
Candreva odcentroval do vápna, ale Provedel sbírá míč do rukavic.
90+3'
Reca fauloval a Sampdoria zahrává volný přímý kop.
90+2'
Volný přímý kop pro Spezii poté, co Torregrossa zahrál rukou.
90+1'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Ernesto Torregrossa.
Nastavovat se budou 4 minuty.
90'
Hráči Spezie drží míč na svých kopačkách.
87'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Janis Antiste.
86'
Verde se k míči nedostal a balón skončil mimo hrací plochu. Autové vhazování pro Sampdorii.
85'
Spezia se snaží držet svůj náskok a moc se nikam nežene.
81'
Agudelo se nechává ošetřovat.
79'
Recovi odpískán faul a volný přímý kop pro Sampdorii.
77'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Ronaldo Vieira.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
74'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Jacopo Sala, přichází Salva Ferrer.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází M'bala Nzola.
73'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Albin Ekdal (UC Sampdoria).
71'
Žlutou kartu dostává Daniele Verde (Spezia Calcio).
69'
Spezia právě vstřelila branku!

DANIELE VERDE po centru Agudela přízemní ranou z první z bezprostřední blízkosti doprostřed brány překonává Falconeho. Asistence: Kevin Agudelo.
69'
Caputo hlavou trefuje tyč domácí brány!
67'
Bereszynski se uvolnil a odcentroval míč do vápna, ale Provedel míč sbírá do rukavic.
65'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Kevin Agudelo.
64'
Candreva vypálil z dálky, ale jeho rána skončila těsně nad bránou. Gólman Provedel bude vykopávat od brány.
62'
Obránci Sampdorie se štěstím zastavili šanci Manaje.
61'
Centr Candrevy z rohu sbírá do rukavic Provedel.
60'
Sampdoria zahrávala roh, ale jeden z obránců ho odehrál na další roh.
60'
Caputo obdržel skvělou nahrávku, jenže v obrovské příležitosti na malém vápně nezakončil tak, jak by chtěl. Provedel zasahuje a je z toho roh.
58'
Ferrari si zřejmě přivodil menší zranění, ale zatím pokračuje ve hře dál.
56'
Ferrari teď musí být ošetřen. Uvidíme, jestli bude moci pokračovat.
54'
Manajovi odpískán útočný faul. Volný kop pro Sampdorii.
52'
Žlutou kartu dostává Tomás Rincón (UC Sampdoria).
49'
Verde se z přímého kopu pokusil ohrozit branku Falconeho, ale balón letí vysoko nad bránu. Brankář Falcone tak bude vykopávat.
47'
Žlutou kartu dostává Albin Ekdal (UC Sampdoria).
46'
Oba týmy už jsou na hrací ploše a druhá půle každou chvíli začne.
Po první půli je skóre zápasu zatím 0:0. Největší šanci měl v 15. minutě Gabbiadini. Jinak je to zatím spíše hodně vyrovnané
Druhá půle začne zhruba v 16:00.
45+1'
44'
Gabbiadini se snažil uvolnit, ale jeho brejk byl zastaven obranným zákrokem. Odkop od branky bude mít brankář Provedel.
43'
Blíží se konec první půle a zatím jsme viděli jen jednu šanci, jinak ale zatím žádná velká podívaná.
39'
Amian se snažil najít jednoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, ale obrana soupeře centr odehrála pryč.
38'
Faul odpískán Manajovi a volný přímý kop bude mít Sampdoria.
37'
Žlutou kartu dostává Morten Thorsby (UC Sampdoria).
35'
Další volný přímý kop pro Spezii po faulu Bereszynskiho.
33'
Po faulu Manaje teď budou zahrávat volný přímý kop hráči Sampdorie.
32'
Magnanimu odpískán faul a volný přímý kop budou zahrávat hráči Spezie.
31'
Candreva se po centru z přímého kopu dostal k hlavičce z těžké pozice, ale brankář Provedel zasahuje.
30'
Žlutou kartu dostává Martin Erlić (Spezia Calcio).
30'
Erlič fauloval soupeře skluzem a Sampdoria rozehrává volný přímý kop.
28'
Po faulu Saly bude Sampdoria zahrávat další volný přímý kop.
26'
Kovalenko centroval, ale hostující obrana balón odehrála pryč.
24'
Kiwiorovi odpískán faul a volný přímý kop rozehrají hráči Sampdorie.
22'
Gabbiadini teď málem obdržel nahrávku, ale míč skončil v zámezí. Gólman Provedel vykopává od branky.
19'
Balón je zatím více na kopačkách Sampdorie. Její hráči se snaží vytvořit nějakou útočnou akci
15'
Gabbiadini spálil obrovskou šanci! V pokutovém území obdržel nahrávku, vystřelil, ale nemířil přesně, protože jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče. Brankář Spezie bude odkopávat od brány.
14'
Kiwior přidržel hráče soupeře za dres a hlavní sudí Manganiello píská. Přímý kop pro Sampdorii.
13'
Faul odpískán Rinconovi. Volný přímý kop pro domácí Spezii.
11'
Na první šanci se zatím čeká, hraje se více ve středu hřiště.
7'
Ferrarimu odpískán faul a Spezia bude zahrávat přímý kop.
4'
Caputo obdržel nahrávku, ale brankář Provedel včas reaguje a zasahuje.
3'
Manajovi odpískán faul. Přímý kop rozehrála Sampdoria.
1'

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou, Reca – Kiwior, Kovalenko, Sala – E. Gyasi (C), Manaj, D. Verde.
Náhradníci: Zoet, Zovko – K. Agudelo, Antiste, Bertola, Ferrer, P. Hristov, Nguiamba, Nzola, Strelec, Sher.
Trenér: Motta

UC Sampdoria: Falcone – A. Ferrari, Magnani, Bereszyński – Rincón – Augello, Candreva, Thorsby, Ekdal (C) – Caputo, Gabbiadini.
Náhradníci: N. Ravaglia, Saio – Askildsen, Ciervo, Conti, Dragusin, Chabot, Murru, Torregrossa, Trimboli, Vieira, Yepes.
Trenér: Giampaolo

Rozhodčí: Manganiello.
Spezia Calcio

Fotbalisté ze severu Itálie se v lize dlouho trápili. Z devatenácti zápasů Serie A vyhráli jen tři z nich a právem tak byli na sestup. Od konce prosince se ale týmu začalo dařit, a to i proti silnějším soupeřům. Těsně před Vánoci vyhrála Spezia v Neapoli 1:0, pak sice přišla těsná porážka s Veronou 1:2, následně ale zvítězila 1:0 proti Janovu a naposledy 17. ledna šokovala AC Milán – druhý tým tabulky porazila Spezia Calcio na jeho hřišti 2:1. Proti Sampdorii jsou tak domácí fotbalisté favority.

UC Sampdoria

Sampdoria čeká na výhru od 10. prosince a nebezpečně se blíží sestupovému pásmu, od kterého ji dělí už jen dva body. Před Vánoci sice přišly dvě cenné remízy, následně ale tři těsné porážky, což sebevědomí týmu příliš nepomohlo. V posledním zápase Sampdoria narazila na rozjetý Juventus, kterému podlehla jasně 1:4. Fotbalisté z Janova už potřebují nutně vyhrát a o motivaci tak mají dnes postaráno.
V italském přístavním městě La Spezia se dnes odehraje velice důležitý zápas v souboji o záchranu v Serii A. Domácí Spezia Calcio má momentálně na 15. místě tabulky od sestupového pásma náskok pět bodů, ale musí nutně dál sbírat body. Ještě o něco hůř je na tom 16. Sampdoria – tu dělí od sestupu momentálně jen tři body. Právě tyto dva týmy se proti sobě dnes utkají. Jedná se tak trochu i o severoitalské derby – La Spezia a Janov, ve kterém sídlí Sampdoria, jsou od sebe vzdálené jen sto kilometrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62