Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Verona - 6. ledna 2022   14:30

85' Erlić
1:2
(0:0)
Verona
59' Caprari  (Simeone) • 70' Caprari  (Lasagna)
Spezia
Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – E. Gyasi, Maggiore (C), Kiwior, Bastoni, Reca (71. Antiste) – Strelec (51. D. Verde), K. Agudelo.
Mariani – Paganessi, Pagnotta
Alberto Picco, La Spezia
Verona
Pandur – Tameze (82. Depaoli), Casale, Günter – Ceccherini, Ilić, Veloso (C), Lazović – Lasagna (71. Barák), Caprari – Simeone (71. N. Kalinić).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:11. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:11.
Je konec. Hellas Verona zvítězila na půdě Spezie v poměru 2:1.
V 15. minutě se Lasagna dostal do šance, ale vypálil jen vedle brány. Ve 23. minutě mohl poslat domácí celek do vedení Maggiore, ale Pandur jej vychytal. No a největší šanci první půle měl ve 32. minutě Lazovič, ale ten trefil jen horní tyč. V 59. minutě jsme se dočkali první branky utkání, kterou vstřelil hostující Caprari. A v 70. minutě to byl opět Caprari, který rozveselil hostující fanoušky. V 85. minutě snížil Erlič, ale o dvě minuty později oslabil domácí tým Agudelo, který viděl červenou kartu. V nastavení se ocitl Antonín Barák ve velké šanci, ale minul.
90+5'
90+4'
Ivor Pandur chytá nákop domácích, ale mezitím zůstal ležet na hrací ploše hostující hráč.
90+4'
Další pokus ze strany hostů, který skončil jen nad bránou Spezie.
90+3'
Antonín Barák se skvěle dostal přes domácího obránce, ale následně v obrovské šanci zakončil těsně vedle levé tyče!
90+2'
Hosté se nyní ocitli pouze v ofsajdu a Spezia musí spěchat dopředu.
90+1'
Verona se snaží zdržovat hru co nejdéle a pravděpodobně se tak bude hrát nad čtyři minuty.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
90'
Nákop domácích skončil jen u hostujícího brankáře Pandura.
88'
Nyní se hraje velmi od podlahy a Kalinič se dopustil faulu na domácího hráče. Konec utkání bude velmi vypjatý.
87'
Domácí to budou mít na srovnání hodně těžké, protože Kevin Agudelo uviděl za svůj nedovolený zákrok červenou kartu!
86'
Žlutou kartu dostává Motta (trenér) (Spezia Calcio).
85'
Spezia právě vstřelila branku!
Ale pozor máme tady nakonec dramatický konec, protože se po centru z rohu dostal MARTIN ERLIĆ do zakončení hlavou a z bezprostřední blízkosti se nemýlil!
84'
Martin Erlić to zkusil z dálky a jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale nakonec skončil na zákroku Ivora Pandura!
83'
Stále to jsou hosté, kteří jsou velmi aktivní, ale útok po pravé straně nic nepřinesl.
82'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Fabio Depaoli.
81'
Verona nyní získala rohový kop po tečované střele.
80'
Zbývá nám posledních deset minut a o vítězi dnešního utkání je pravděpodobně rozhodnuto.
79'
Antonín Barák se dostal ke hlavičce, ale tu poslal pouze nad bránu soupeře!
78'
Kevin Agudelo uviděl žlutou kartu za svůj faul.
75'
Daniele Verde uviděl žlutou kartu za simulování.
72'
Hosté získali přímý kop, který musel vyrazit Ivan Provedel.
71'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Nikola Kalinić.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Antonín Barák.
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Janis Antiste.
70'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Kevin Lasagna sklepl míč pro GIANLUCU CAPRARIHO, který měl trestuhodně moc místa a následně vypálil fantasticky přesně k levé tyči. Asistence: Kevin Lasagna.
67'
Ovšem po rohu domácích se Giovanni Simeone snažil dostat do brejku, ale byl zastaven.
66'
Centr Verdeho z levé strany musel vyrazit brankář nad svou svatyni a následuje rohový kop.
64'
Simone Bastoni měl před sebou otevřený prostor, ale minul bránu soupeře.
63'
Následně přišel faul na brankáře Pandura a hra je přerušená.
62'
Daniele Verde hledal ve vápně spoluhráče, ale nakonec to byl hráč Hellasu, který poslal míč do zámezí.
62'
Nyní byl Simone Bastoni zfaulován a následuje tak volný kop.
61'
Spezia se tak bude muset více zapojovat do presinku a napadat rozehrávku Hellasu.
59'
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! Kevin Lasagna posunul míč na pravou stranu vápna, kde domácí obránce chtěl odkopnout balón, ale trefil do nohy Simeoneho, od kterého se míč odrazil do velké šance GIANLUCOVI CAPRARIMU a ten prostřelil Provedela. Asistence: Giovanni Simeone.
59'
Darko Lazović to zkusil z dálky, ovšem jeho rána letěla pouze nad bránu Spezie.
58'
Simone Bastoni měl před sebou otevřený prostor, ale jeho finální přihrávka skončila jen u protihráče.
57'
Centr ze standardní situace skončil bezpečně v rukou brankáře Ivana Provedela.
56'
Nicolò Casale odcentroval z pravé strany, ale míč trefil domácího obránce a skončil v zámezí. Následovat tak bude rohový kop.
54'
Verona má sice míč častěji u nohou, ale to je ve druhé půli zatím vše.
53'
Kevin Lasagna dostal dobrou přihrávku do vápna na levou stranu, ale následně napálil brankáře Provedela a míč se nakonec odrazil do zámezí od hostujícího útočníka.
51'
Střídání v týmu Spezia Calcio: ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Daniele Verde.
51'
Po centru sice přišlo zakončení hlavou, ale to letělo jen vedle brány soupeře.
50'
Nyní se ovšem dopředu dostala Verona a po zblokované střele následuje také rohový kop.
49'
Následně míč skákal uvnitř vápna, ale domácí se nedostali ke střele.
48'
Domácí celek nyní získal rohový kop, o který se postará Simone Bastoni.
47'
Domácí celek se sice dostal z pravé strany do vápna, ale tam odkopla obrana Hellasu míč do zámezí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
První část dnešního zápasu je u svého konce a Spezia hraje s Veronou bez branek. V 15. minutě se Lasagna dostal do šance, ale vypálil jen vedle brány. Ve 23. minutě mohl poslat domácí celek do vedení Maggiore, ale Pandur jej vychytal. No a největší šanci první půle měl ve 32. minutě Lazovič, ale ten trefil jen horní tyč.
45'
45'
Martin Erlić se opět po centru ze standardní situace dostal ke hlavičce, ale tu poslal jen nad bránu.
45'
Nicolò Casale poslal k zemi soupeře a od sudího uviděl žlutou kartu.
44'
Kevin Lasagna zkoušel zakončit z voleje, ale trefil pouze domácího obránce.
43'
Opět měla Spezia problémy s rozehrávkou, jelikož presink soupeře je velký a silný.
42'
Znovu skončil míč jen u domácího brankáře Provedela, který ale nemá moc voleb na rozehrávku a po chvíli přichází faul domácího Gyasiho.
41'
Kelvin Amian si zpracoval míč na prsa a posléze vystřelil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus letěl jen vedle pravé tyče.
40'
Nyní se balón ocitl pouze v zámezí a Arkadiusz Reca se tak postará o jeho uvedení zpět do hry.
39'
Verona má na kontě už sedm střel, ale ani jedna zatím neskončila za zády Ivana Provedela.
37'
Darko Lazović se dostal k další střele, ovšem tento přízemní pokus skončil v moci brankáře.
32'
Hosté měli zatím největší šanci zápasu, ale ta skončila pouze na horní tyči, kterou nastřelil Darko Lazović! Ivan Provedel měl velké štěstí.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na úvodní branku zatím stále čekáme.
29'
Miguel Veloso skluzem poslal k zemi Maggioreho a uviděl žlutou kartu.
28'
Hellas si ale nevytvořil nic vážnějšího a nyní získal autové vhazování.
26'
Darko Lazović se posléze dostal dopředu a vybojoval pro Veronu rohový kop.
25'
Ivan Provedel musel reagovat na střílenou přihrávku soupeře a dokázal vyboxovat balón.
24'
Nyní přišel nedovolený zákrok ze strany domácího hráče a Verona se může o něco pokusit.
23'
Velká šance pro Speziu nekončí gólem po skvělém zákroku Ivora Pandura, když na něj vyslal prudkou střelu z levé strany Giulio Maggiore!
21'
Ovšem nakonec přišel přízemní centr, se kterým si obrana domácího celku poradila a odkopla balón.
20'
Verona získala druhý rohový kop v dnešním utkání a může se tak pokusit něco vymyslet.
19'
Nynější útočnou akci hostů přerušil pomezní rozhodčí, který zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
17'
Federico Ceccherini se po standardní situaci dostal k odraženému míči uvnitř vápna, ale ten poslal vysoce nad bránu.
16'
Hráči Spezie se ale zatím na hrací ploše nemohou moc najít a spíše se pouze brání a čekají co vymyslí soupeř.
15'
Kevin Lasagna si předkopl míč do vápna a posléze v dobré pozici zakončoval, ovšem jeho pokus skončil jen vedle pravé tyče!
14'
Hellas se už ale opět snaží něco vymyslet s míčem u nohou po levé straně, kde následně získal autové vhazování.
13'
Ivan Provedel musel být připraven, neboť se Verona dostala až do zakončení, ale to letělo jen doprostřed jeho svatyně.
12'
Spezia se málem z rychlého brejku dostala do zakončení, ale nakonec z toho byl jen zblokovaný centr.
10'
Darko Lazović poslal skvělou přihrávku za obranu na Giovanni Simeoneho, ale ten zakončil těsně vedle pravé tyče, ale především se nachytal v ofsajdu.
9'
Giovanni Simeone se sice opět dostal ke hlavičce, ale ta nebyla přesná a skončila vedle brány domácích.
8'
Hellas Verona ale zatím je v úvodu dnešního zápasu o něco aktivnějším celkem a nyní má k dispozici autové vhazování.
7'
Kevin Lasagna si navedl míč na levačku a odcentroval do vápna, kde se ovšem nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
6'
Verona drží balón na své polovině, ale přihrávka na pravou stranu byla nepřesná.
5'
Rohový kop byl velmi dobře zahrán a Martin Erlić se dostal ke hlavičce, ovšem tu poslal jen vedle pravé tyče.
4'
Kelvin Amian skvěle zabojoval v souboji s Federicem Ceccherinim a získal pro Spezii rohový kop.
3'
Standardní situace byla rozehrána nakrátko a po následném centru hlavičkoval Giovanni Simeone vedle domácí brány.
2'
Darko Lazović centroval z levé strany, ale Martin Erlić jeho pokus zblokoval a následuje tak rohový kop pro Hellas Veronu.
1'

Spezia Calcio: Provedel – Amian, Erlić, Nikolaou – E. Gyasi, Maggiore (C), Kiwior, Bastoni, Reca – Strelec, K. Agudelo.
Náhradníci: Zovko – Bertola, Antiste, Bourabia, Ferrer, Podgoreanu, Sala, Salcedo, Sher, D. Verde.
Trenér: Thiago Motta

Hellas Verona FC: Pandur – Tameze, Casale, Günter – Ceccherini, Ilić, Veloso (C), Lazović – Lasagna, Caprari – Simeone.
Náhradníci: Kivila, Toniolo – Barák, N. Kalinić, Rüegg, Šutalo, Depaoli, Pieroborn, Terracciano.
Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Mariani – Paganessi, Pagnotta.
Hellas Verona FC

Hellas Verona je aktuálně na 12. pozici s 24 body a skóre 34:32. Nepředvádí tak letos nic moc kvalitního, ale nad sestupovou 18. příčkou má náskok 13 bodů. Po třech prohrách už Verona chtěla brát body v domácím utkání s Fiorentinou. A vstoupila do něj skvěle, protože se v 17. minutě trefil Lasagna. Nakonec byl Hellas blízko tří bodů, ale v 81. minutě srovnal Castrovilli a zápas skončil remízou 1:1.
Spezia Calcio

Spezia se momentálně nachází na 17. místě s 16 body a skóre 19:39. Zůstává tak pět bodů nad sestupovou příčkou před Janovem. V posledním zápase překvapila celou Itálii, protože se představila na půdě Neapole. Tam šla ve 37. minutě do vedení po vlastní brance Jesuse. Spezia za celé utkání ani jednou nevystřelila, ale nakonec brala hned tři body! Neapol totiž ani jednu ze sedmi střel na svatyni neproměnila v gól a prohrála 0:1.
Ve 20. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy Spezia Calcio a Hellas Verona FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Verony, která vstoupila do zápasu fantasticky a nakonec jej vyhrála vysoce 4:0. Dnes se ale bude bojovat na stadionu Alberta Picca v La Spezii. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Mariani a jeho asistenti Paganessi a Pagnotta. Úvodní výkop je naplánován na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62