Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Atalanta - 9. ledna 2022   16:30

Udinese
59' N. Molina (Walace) • 88' Beto (Success)
2:6
(0:3)
Atalanta
18' Pašalić  (Gi. Pezzella) • 23' Muriel  (Malinovskyj) • 43' Malinovskyj   • 77' Muriel  (Al. Mirančuk) • 90' Maehle  (Hateboer) • 90+2' Pessina  (Maehle)
Udinese
D. Padelli – Becao, De Maio, Nuytinck, N. Pérez, N. Molina, Walace, Udogie (67. Soppy), Pussetto (77. Success), Beto, Deulofeu.
Piana – Success, Fedrizzi, Samardžič, Soppy, Damiani, Castagnaviz, Matos.
Fabbri – Longo, Rocca
Dacia Arena, Udine
Atalanta
Musso – Djimsiti, Gi. Pezzella (76. Hateboer), Palomino – Tolói, Koopmeiners, de Roon (46. Pessina), Maehle – Pašalić (76. Al. Mirančuk), Malinovskyj – Muriel (82. Iličić).
F. Rossi – Demiral, Hateboer, Iličić, Al. Mirančuk, Pessina, Scalvini, Ghislandi, Cittadini.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek víkendu.
Je dobojováno. Sledovali jsme parádní ofenzivní utkání, které nakonec nabídlo osm branek. Tři body bere Bergamo, které na hřišti Udinese vyhrálo vysoko 6:2. Hosté dnes byli jasně lepší a proti oslabenému celku dominovali. Bergamo tedy bere zcela zaslouženě tři body.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:12.
90+3'
90+2'
Bergamo právě vstřelilo branku!
A ještě jedna branka v samém závěru tohoto utkání! Po rychlé akci zakončoval z hranice velkého vápna MATTEO PESSINA a zamířil přesně!
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
90'
Tak ještě jedna branka, tentokrát se ale prosazují hosté! Hans Hateboer se dostal ve vápně k míči, poslal ho pod sebe a JOAKIM MAEHLE ho uklidil do prázdné branky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Udinese právě vstřelilo branku!
Tak domácí se ještě dočkali jedné branky! Po rychlé akci se před brankáře dostal BETO, který ho s pořádnou dávkou štěstí překonal!
87'
Střídající Josip Iličić akrobaticky zakončoval, jeden z hráčů míč ještě přizvedl, ale ten nakonec skončil těsně nad břevnem!
86'
Utkání se už pouze dohrává a nic zajímavého se na trávníku nyní neděje.
84'
Hosté nyní dobré dvě minutky kombinovali na své polovině, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
82'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Josip Iličić.
80'
Domácí se usadili na polovině soupeře, kombinovali, ale nakonec z toho byla jen další hodně nepřesná kolmá přihrávka.
79'
Žlutou kartu dostává Berat Djimsiti (Atalanta Bergamasca Calcio).
77'
A je to 4:1 pro Bergamo! LUIS MURIEL dostal dlouhou přihrávku, navedl si míč na hranici velkého vápna, zbavil se obránce a nechytatelnou střelou nedal brankáři šanci. Krásná individuální akce.
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Isaac Success.
76'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Alexej Mirančuk.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Hans Hateboer.
74'
Z rohového kopu ale nic nebylo a stav utkání se nemění. U míče jsou hosté, kteří nikam nepospíchají a šetří cenné vteřinky.
73'
Rohový kop pro Bergamo.
71'
Domácí se hnali do přečíslení, ale Walace nezvládl přihrávku před branku a míč sebral pozorný Musso.
69'
Luis Muriel se tlačil dopředu, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí a od své branky bude rozehrávat Daniele Padelli.
67'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Iyenoma Destiny Udogie, přichází Brandon Soppy.
66'
Mario Pašalić se hnal do vápna, ale nakonec si pomohl faulem a z této akce nic tedy nebylo.
64'
Ale nyní z toho byl jen nepřesný centr a u míče jsou hosté, kteří drží míč na své polovině.
63'
Domácí jsou nyní na koni a znovu se tlačí dopředu.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a domácí prohrávají už pouze o dvě branky. Je tedy jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Domácí se po rychlé akci dočkali a snižují na rozdíl dvou branek! NAHUEL MOLINA napřáhl z dálky a po teči jednoho z hostujících hráčů skončil míč za bezmocným Mussou.
58'
Z rohového kopu ale nic nebylo, domácí se dokázali ubránit za cenu dlouhého odkopu.
57'
Matteo Pessina vybojoval rohový kop pro Atalantu.
55'
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale byla z toho jen nepřesná přihrávka a na tahu je hostující celek, který samozřejmě nikam nepospíchá.
54'
Domácí jsou u míče a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Juan Musso.
52'
Po rychlé akci to vzal na sebe aktivní Luis Muriel, ale nakonec byl zastaven a do zakončení se tentokrát nedostal.
50'
Domácí jsou ve druhém poločase aktivnější směrem dopředu, ale hosté se pohodlně brání.
48'
Z následného rohového kopu ale nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 0:3 pro hosty. No, vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto, ale nepředbíhejme.
47'
Gerard Deulofeu se skvěle ze strany prodral do vápna, vyzkoušel to z úhlu, ale s jeho pokusem si Musso poradil. Roh pro domácí.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Matteo Pessina.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:32 hodin.
První poločas je za námi. Bergamo bylo v prvním poločase jasně lepšímu a soupeři, který hraje v hodně kombinované sestavě, nastřílelo tři branky. Hosté tedy vedou 3:0 a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém dějství.
45+2'
45+1'
Gerard Deulofeu to vyzkoušel z dálky, ale s jeho propagačním pokusem si Musso poradil.
45+1'
Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Atalanta Bergamasca Calcio).
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Gerard Deulofeu (Udinese Calcio).
43'
Domácí nic nevymysleli a naopak potřetí inkasovali. Po rychlé akci se ve vápně dostal k odraženému míči RUSLAN MALINOVSKYJ, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
41'
Nyní už musel Juan Musso zasahovat, ale s pokusem, kterým se prezentoval Gerard Deulofeu, si hostující brankář pohodlně poradil.
39'
Nyní z toho byl jen nepřesný centr, po kterém míč doputoval do zámezí, takže od své branky bude rozehrávat Juan Musso.
38'
Domácí celek přidal a je to znát. Udinese je nyní lepší, stále se tlačí dopředu, ale do zakončení se domácí hráči nedostávají. Bergamo skvěle brání.
36'
Nakonec z toho byl zajímavý závar ve vápně hostujícího celku, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal a hosté to s pořádnou dávkou štěstí ustáli.
34'
Domácí jsou u míče a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Juan Musso.
32'
Nyní jsme sledovali takovou poklidnou pasáž plnou nepřesných přihrávek. Míč létal ze strany na stranu a na další šanci stále čekáme.
30'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Becao (Udinese Calcio).
27'
Ale ani z rohového kopu nic nebylo, takže hostující celek i nadále vede o dvě branky. Domácí se zatím hodně trápí, a to jak směrem dopředu, tak i směrem dozadu.
26'
Domácí celek vybojoval rohový kop.
25'
Hosté jsou samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. Atalanta je jasně lepší a od úvodních minut kráčí za důležitými třemi body.
23'
A hosté přidávají druhou branku! Po rychlé akci se k míči dostal LUIS MURIEL, který si pohrál s obranou domácího celku a následně pohodlně překonal brankáře!
22'
Domácí se vydali dopředu, byla z toho dlouhá přihrávka, ale Gerard Deulofeu se proti přesile neprosadil. Na tahu je tedy Atalanta.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a hostující Atalanta vede na hřišti Udinese o jednu branku. A nutno dodat, že zcela zaslouženě.
18'
Nyní už to ale hostům vyšlo a po další akci jdou do vedení 1:0! První branku tohoto zápasu vstřelil aktivní MARIO PAŠALIĆ.
16'
Ani z dalšího rohu nic nebylo, takže pokračujeme za nerozhodného stavu.
16'
Po centru se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale míč byl tečován těsně vedle domácí branky! Další roh pro Bergamo.
15'
Rohový kop pro hostující celek.
14'
Ignacio Pussetto dostal parádní přihrávku za obranu a byl sám před brankářem, kterého neprostřelil. Vše bylo ale zbytečné, protože byl v ofsajdu.
12'
Nyní ale zahrozili domácí. Gerard Deulofeu se prodral po levé straně, ale přihrávku do vápna nezvládl a ani z této akce nic nebylo.
10'
Hosté jsou stále aktivnější a pořád se tlačí dopředu, ale do zakončení se zatím nedostávají, tedy až na jednu nepřesnou výjimku Muriela.
8'
Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal.
6'
Luis Muriel se prodral do vápna, obelstil protihráče a zakončil, ovšem jeho přízemní rána přesná nebyla a Daniele Padelli tak zasahovat nemusel.
5'
Úvod utkání je plný nepřesných přihrávek. Sledujeme takové klasické úvodní oťukávání, kdy ani jeden celek nechce udělat chybu.
3'
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale z jejich akce nic nebylo. Na tahu je opět domácí celek.
2'
U míče už jsou hosté, kteří kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči domácího celku, kteří dnes nastupují v hodně improvizované sestavě.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Udinese Calcio: D. Padelli – Becao, De Maio, Nuytinck, N. Pérez, N. Molina, Walace, Udogie, Pussetto, Beto, Deulofeu.
Náhradníci: Piana – Success, Fedrizzi, Samardžič, Soppy.

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Djimsiti, Gi. Pezzella, Palomino – Tolói, Koopmeiners, de Roon, Maehle – Pašalić, Malinovskyj – Muriel.
Náhradníci: F. Rossi – Demiral, Hateboer, Iličić, Al. Mirančuk, Pessina, Scalvini.

Rozhodčí: Fabbri – Longo, Rocca.
Nakonec bylo dnes ráno rozhodnuto, že se duel odehraje v plánovém termínu, tedy dnes od 16:30 hodin. Pokud tedy oba celky k utkání nastoupí. Jen připomínám, že domácí mají v izolaci 12 hráčů!
Utkání bylo odloženo z důvodu pozitivních testů na Covid-19 u hráčů a členů realizačního domácího celku. Náhradní termín tohoto duelu zatím nebyl zveřejněn!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62