Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Lazio - 20. února 2022   20:45

Udinese
5' Deulofeu (N. Pérez)
1:1
(1:1)
Lazio
45' Felipe Anderson  (Zaccagni)
Udinese
Silvestri – Becao (C), Marí, N. Pérez – N. Molina, Walace, T. Arslan (63. Pereyra), Makengo, Soppy (62. Zeegelaar) – Deulofeu (73. Success), Beto.
Massimi – Vecchi, Cecconi
Dacia Arena (Udine)
Lazio
Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Patric, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Bašić (78. A. Anderson) – Felipe Anderson, Pedro (24. Cabral), Zaccagni.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 22:9.
Utkání mezi Udinese a Laziem vítěze nepoznalo, skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Oba góly padly v prvním poločase, když nejprve domácí poslal v 5. minutě do vedení Gerard Deulofeu, za hosty vyrovnal krátce před odchodem do šaten Felipe Anderson. Druhé dějství tak záživné nebylo, nabídlo dvě za řeč stojící příležitosti na domácí straně. Nejprve Pereyra prověřil Strakošu, který ovšem podruhé kapitulovat odmítl, načež už v nastaveném čase natáhl k parádní dělovce Molina, jeho rána pro změnu skončila na brankové konstrukci.

Udinese se ziskem jednoho bodu vzdálilo z 16. místa sestupovému pásmu na čtyři body. Lazio mělo šanci jít před pátou Atalantu, jenže nezvítězilo, takže se jí pouze přiblížilo na rozdíl jediného bodu.
90+4'
90+3'
Střetnutí mohla rozhodnout opravdová lahůdka! Na pravé straně pokutového území napřáhl ke křižné dělovce nártem Nahuel Molina. Strakoša plachtil vzduchem marně, přesto nekapituloval, neboť balón orazítkoval spojnici břevna a tyče a vrátil se zpátky do hry.
90+2'
Strakoša znovu v akci, když vystartoval proti obrannému odkopu Péreze skoro až na polovinu hřiště. Vzápětí zvolil dlouhý odkop, který si Cabral zpracoval až moc za sebe, před nosem mu balón odpálil Marvin Zeegelaar.
90+1'
Za průnikovým pasem sprintoval Jean-Victor Makengo. Tělo si ovšem před soupeře šikovně dal Elseid Hysaj. načež hrál na jistotu malou domů na krajana Strakošu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní doby tři minuty.
89'
Felipe Anderson ukázal, že umí zahrát i dozadu. Zachytil pohyb Marvina Zeegelaara a u levé lajny soupeře čistým způsobem odstrčil.
88'
Těsně za polovinou hřiště Walace fauloval Adama Marušiće. Jednalo se bezesporu o taktický faul, v případě jeho propuštění za záda by totiž domácí svatyni hrozilo velké nebezpečí.
87'
Stadiónem to jenom zahučelo! Kousek za šestnáctkou natáhl k technické střele k levé tyči Roberto Pereyra. Tomas Strakoša reagoval včas, ale střelu pouze vyrazil a už na zemi píchl míč mimo dosah Successe. Ten však stál v ofsajdu, takže si albánský gólman může vychutnat rozehrávku z klidné pozice.
86'
Nahuel Molina si pod tlakem věděl rady. Ještě si odvážně nehal balón skočit a pak až odkopl přes hlavu do bezpečí těsně kolem těla presujícího Cabrala.
85'
Útočným faulem se prezentoval Pablo Marí. Ofenzivu podpořivší obránce se nechal předskočit Patricem, jehož vzápětí zezadu podrazil.
84'
Byť byl Rodrigo Becao pomalejší oproti Jovanemu Cabralovi, tak před protihráče v posledním okamžiku stihl dát nohu a míč odklidil do zámezí.
83'
Srbský středopolař Sergej Milinković-Savić vyslal do protiútoku Andrého Andersona, jemuž nahrávka za obranu na Felipe Andersona nevyšla, protihráče udržel na zádech Pérez.
82'
Roberto Pereyra si u levé lajny udělal prostor přes Zaccagniho. Volného prostoru k centru ovšem nevyužil, míč poslal nad hlavu Beta.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Zápas mezi Udinese a Laziem spěje k dělbě bodů, případný gól by v pokročilé fázi byl nejspíše tím rozhodujícím.
80'
Dvakrát v krátkém časovém sledu se některý z hráčů Udinese dožadoval odpískání penalty. Nejprve spadl Walace, chvíli po něm Marvin Zeegelaar. Massimi obě situace dobře viděl a nechal ve hře pokračovat.
79'
Isaac Success si vyměnil balón s Makengem a střílel z levé strany šestnáctky. Technický obstřel úspěšně zblokoval nově příchozí André Anderson.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází André Anderson.
77'
Sergej Milinković-Savić se po pravé straně prodral do vnitra pokutového území. Následně ze situace vytěžil asi to nejlepší, co mohl, tedy rohový kop.
76'
Sprintující Walace moc dobře věděl, že Betovi nemá cenu mezi tři protihráče nahrávat. Tak hrál naslepo do míst, kde očekával podporu z druhé vlny, těsně před Successem však odkopl míč Luiz Felipe.
75'
Centr se faulovanému Robertu Pereyrovi vůbec nepovedl. Proti balónu vystartoval Tomas Strakoša a nikým neatakován ho vyboxoval mimo nebezpečí.
74'
Marvin Zeegelaar předskočil pasivně stojícího Milinkoviće-Saviće a posunul míč středem ke kopačkám Pereyry, jehož zezadu povalil na trávník Felipe Anderson. Volný přímý kop pro Udinese.
73'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Isaac Success.
72'
Na ostřejší fauly si pro zbytek střetnutí musí dávat další hostující hráč, a sice Mattia Zaccagni. K Makengovi přiběhl pozdě a nebezpečně mu podrazil stojnou levou nohu.
71'
U pravé lajny si vytvořil prostor k centru Adam Marušić. Kulatý nesmysl nasměroval do malého vápna, kde viděl nabíhajícího Andersona. Brazilce v hlavičkovém souboji předčil Pérez.
70'
Danilo Cataldi si vysloužil žlutou kartu za filmování. Po střetu tělo na tělo s Becaem spadl k zemi hodně ochotně, navíc si dovolil požadovat odpískání faulu.
69'
V akci znovu Becao, jemuž byl odpískán nedovolený zákrok na Cabrala. Zprvu to vypadalo na čistý souboj, ale opakované záběry ukázaly, že hrál balón skutečně přes nohy soka.
68'
Ofenzivní složku týmu podpořil Rodrigo Becao. Nedostalo se mu ovšem takové podpory, jakou zřejmě očekával, takže zpětným pasem našel Pereyru.
67'
S malou domů si Tomas Strakoša poradil dobře. Nevymýšlel přehnané složitosti, prostě z jedničky přenesl hru k pravé lajně na volného Zaccagniho.
66'
Nedorozumění mezi Deulofeuem a Betem vedlo ke ztrátě míče. První jmenovaný volil průnikový pas, druhý očekával nahrávku do nohy.
65'
Hru momentálně kontrolují domácí. Konstruktivně však zatím nedokázali vymyslet nic moc zajímavého, soupeř dostupuje jednotlivé hráče velmi pečlivě.
64'
Rohových kopů má Lazio na kontě požehnaně, z žádného však zatím neudeřilo. Patric Patric sice vyskočil nejvýše, leč míč nasměroval vedle pravé tyče.
63'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Roberto Pereyra.
62'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Marvin Zeegelaar.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Výsledková tabule ukazuje i nadále skóre 1:1, o něco více ze hry má Lazio.
60'
Z poměrně velké dálky se odhodlal k centru Danilo Cataldi. Balón letěl příliš dlouho, takže z brankové čáry vystartoval Marco Silvestri a kulatý nesmysl schoval v rukavicích.
59'
Skvěle si pod tlakem poradil Sergej Milinković-Savić. Stáhl si balón pod sebe a mezi dvěma protihráči nahrál na střed Zaccagnimu. Akce Lazia může pokračovat.
58'
Sám proti čtyřem neměl Gerard Deulofeu žádnou šanci uspět. Přesto zabojoval srdnatě, aby nakonec balón ztratil na třetím protihráči Patricovi.
57'
Hlavní arbitr Massimi odpískal Nahuelu Molinovi hru rukou. Domácí fotbalista dost protestuje, ale změnu výroku požaduje s velkou pravděpodobností marně.
56'
Gólmanovi Strakošovi pořádně zavařil Elseid Hysaj, který si srazil centr Péreze směrem na vlastní bránu. Albánský reprezentant reagoval včas a zakročil pravou rukou.
55'
Nebezpečný centr Mattii Zaccagniho z levé strany málem zapadl do sítě. Marco Silvestri měl ale nejspíše situaci pod kontrolou a tušil, že proletí o kousek vedle levé tyčky.
54'
Žlutému trestu neunikl Jean-Victor Makengo. Po Arslanově ztrátě balónu tvrdě zajel do kotníků Patrica, přičemž míč těsně nestihl.
53'
Blíže soupeřově bráně se vytáhl Luiz Felipe, aby zabránil hrozícímu protiútoku. V nelehké pozici hlavou zvládl balón posunout k lajně na Marušiće.
52'
Roh pro Lazio. Cataldi si načasoval náběh za obranu ideálně, avšak Jean-Victor Makengo hlavou míč přizvedl a soupeř už jej ve hře nestihl.
51'
Nedovolený zákrok vybojoval na svou osobu Walace. Nabral velkou rychlost, Mattia Zaccagni jej rozhodil lehkým potažením za dres.
50'
A znovu Felipe Anderson. V tomto případě vzal zodpovědnost na sebe a vypálil z velkého úhlu, leč rozvlnil jenom boční síť.
49'
Felipe Anderson pořádně větrá defenzivu soupeře. Nyní pláchl svému osobnímu strážci po pravé lajně a pasem pod sebe našel Cabrala, ten zakončil z první vedle pravé tyče.
48'
Lazio od úvodu druhého dějství ukazuje, že si půjde tvrdě za obratem. Okamžitě přeneslo kombinaci na útočnou polovinu a hledá skulinku v soupeřově defenzivě.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává výměna Cabrala za zraněného Pedra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Zápas mezi Udinese a Laziem je po prvním poločase vyrovnaný 1:1. Domácí se ujali brzkého vedení, když se po precizním sklepnutí od Péreze prosadil přízemním pokusem k levé tyči Gerard Deulofeu. Mužstvo z hlavního města Itálie si vyrovnávací trefu nechalo až na samotný závěr úvodního dějství, kdy centr ze standardky prodloužil Zaccagni na zadní tyč a byl to Felipe Anderson, kdo zrušil nulu v kolonce vstřelených branek hostů. Výsledek odpovídá průběhu na hřišti. Sledujeme vyrovnané střetnutí, v němž nemá ani jeden z týmů výrazně navrch. Ve druhé pětačtyřiceminutovce mohou o osudu zápasu rozhodovat maličkosti.
45+3'
45+2'
Akci domácího celku zastavil útočný faul. Tolgay Arslan si vytvářel prostor kolem sebe, až ve finále smolně zasáhl loktem Luize Felipeho do hrudi.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
45'
Lazio právě vstřelilo branku!
Tolik standardek v průběhu první půle Lazio mělo, až nakonec z té možná poslední v rámci úvodního dějství přišlo vyrovnání! Centr Cataldiho prodloužil Zaccagni na zadní tyč, kde tušil FELIPEHO ANDERSONA. Křídelník v jasné pozici nezaváhal a hlavou míč nasměroval za brankovou čáru.
44'
Také druhá žlutá karta míří do domácích řad. Nehuén Pérez neodhadl správně, kam Anderson udělá kličku. Vkleče jej pak stáhl za dres k zemi, nebylo tedy co řešit.
43'
Hosté získali další roh, tentokráte z pravé strany. Danilo Cataldi zahrál balón na přední tyč, Luiz Felipe prodloužil balón pouze do rukavic gólmana.
42'
Balón nebezpečně propadl pokutovým území až na hranici šestnáctky, kde v nápřahu čekal Mattia Zaccagni. Početnou clonu neprostřelil, trefil Walace.
41'
Roh pro Lazio. Felipe Anderson v rychlostním souboji předčil Arslana, načež téhož hráče napálil do pravé nohy a získal pro svůj tým standardku.
40'
Ze střední vzdálenosti vyprodukoval zajímavé zakončení Jean-Victor Makengo. Balón nejspíše směřoval k pravé tyči, dobrý obranný blok předvedl Patric.
39'
Brandon Soppy si tvrdě naběhl do Felipe Andersona, od nějž schytal tvrdou ránu na pravé lýtko. Faul se ale nepískal, domácí fotbalista totiž narazil do protihráče sám.
38'
S nákopem po pravé lajně si Elseid Hysaj věděl rady. Hlavičkou sice zahrál míč jen nad sebe, i v pádu však následně zvládl odkop do bezpečí.
37'
Na malém prostoru domácí vykombinovali tři hráče v černém. Ve finále akce Gerard Deulofeu volil centr do vnitra šestnáctky, přičemž nejvýše vyskočil bránící Patric.
36'
Velmi chytře si míč pokryl Rodrigo Becao. Moc dobře věděl, že Jovane Cabral bude chtít udržet balón ve hře, což sice zvládl, ale přitom soka fauloval.
35'
Danilo Cataldi udržel hrací předmět proti dvěma protihráčům a pod sebe nahrál Zaccagnimu. Jeho centr nabral přílišnou výšku, adresát Cabral na něj nedoskočil.
34'
Akce hostů pokračovala rohovým kopem. Přetažený centr si našel Luiz Felipe, avšak při zakončení zasáhl loktem Makenga, takže mu byl odpískán útočný prohřešek.
33'
Slibnou šanci Lazia zhatil parádním skluzem Pablo Marí. Správně očekával, že Felipe Anderson zkusí stříleným centrem zprava najít Cabrala, ve skluzu odvrátil míč na roh.
32'
Beto dostal zajímavou nahrávku do vnitra pokutového území, jenže si míč předkopl až příliš před sebe. Z brankové čáry vyběhl Tomas Strakoša a balón zalehl.
31'
Fotbalisté v černých dresech přenesli kombinaci na útočnou polovinu. Ta nicméně příliš dlouho netrvala, pas Zaccagniho mezi dva protihráče nevyšel dle představ.
30'
Rohový kop vybojoval Brandon Soppy. Zvládl těžký centr v záklonu, který napálil do Patrica, hostující stoper pak míč dostihl až kousek za čárou.
29'
Z velkého úhlu vyzkoušel ránu Danilo Cataldi. Marco Silvestri mohl zůstat ledově klidným, kulatý nesmysl totiž prosvištěl o kus vedle levé tyče.
28'
První žlutou kartu střetnutí si pěkně zblízka prohlédl Tolgay Arslan. Marušićovi stoupl do cesty s jasným cílem zastavit akci soupeře, o čemž moc dobře věděl i arbitr Massimi.
27'
Ne, ani teď se Lazio penalty nedočkalo. Nahuel Molina šel do skluzu hodně odvážně, nicméně je pravdou, že nejprve trefil balón, až pak nohu Zaccagniho.
26'
S těžkou pozicí si poradil Luiz Felipe, jež věděl, že na něj zezadu dotírají dva protihráči. Čelem k vlastní bráně zvládl odkop přes hlavu na útočnou polovinu.
25'
Kapverdský fotbalista Jovane Cabral má poprvé pořádnou příležitost ukázat, že Lazio jeho nákupem neprohloupilo. Poprvé se na hřiště dostal v týdnu v rámci Evropské ligy proti Portu, za sedm minut toho ovšem příliš předvést nestihl.
24'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pedro, přichází Jovane Cabral.
23'
A je to jasné, španělský fotbalista dále skutečně pokračovat nebude. Vyzul si levou kopačku a zlostně ji mrštil za postranní čáru. Pedro věřil, že by dnes týmu mohl být prospěšný.
22'
Na trávníku zůstává sedět Pedro, vypadá to na svalové zranění. To by byla velká komplikace, pokud by Maurizio Sarri musel střídat takhle brzy.
21'
na druhé straně zakončoval Mattia Zaccagni. Těžkou ránu z voleje nezvládl nasměrovat mezi tři tyče, Marco Silvestri kontroloval míč letící vysoko nad břevnem.
20'
Zatím se ovšem nepřibližují poutovému území soupeře. Beto si rozmyslel průnik po lajně, protože k němu přiběhli dva protihráči. Proto hrál zpět do zadních řad.
19'
Utkání pokračuje za stavu 1:0 pro domácí. Černo-bílí jako kdyby neproměněná šance nahecovala, pokračují v kombinační hře na útočné polovině.
18'
Jean-Victor Makengo nyní ukázal, co všechno lze nedat! Od Deulofeua dostal z levé strany parádní nahrávku před prázdnou bránu. Ano, je pravda, že domácí středopolař musel zakončovat z lehkého záklonu, přesto si přestřelení z půl metru možná bude po závěrečném hvizdu hodně vyčítat!
17'
Jenže Mattia Zaccagni vůbec nezvládl centr. Nejspíše chtěl míč přetáhnout na zadní tyč, ale napálil jen jednoho z hráčů stojících ve dvoučlenné zdi.
16'
Standardka pro Lazio. Mattia Zaccagni se zasekávačkou do středu hřiště zbavil Makenga, načež Nehuén Pérez šel do skluzu a místo míče trefil jen protihráče.
15'
Centr na přední tyč nebyl dobrým řešením. Tento prostor měl dokonale pokrytý Walace, balón bez větších problémů odhlavičkoval mimo šestnáctku.
14'
Toma Bašić vybojoval standardku v podobě rohového kopu. V plné rychlosti převzal míč u levé lajny a nacentroval do Arslana, který nedokázal hrací předmět udržet ve hře.
13'
Moc dlouho otálel s nahrávkou Elseid Hysaj. Ze stoje nakonec zkusil kličku proti Brandonu Soppymu, jenže nevyšla a mohl pak děkovat Patricovi, že vystihl nahrávku na Makenga.
12'
Svěřenci kouče Sarriho nyní zkouší štěstí trpělivou rozehrávkou. Momentálně kombinace probíhá na polovině hřiště, vlastní půli má Udinese velmi dobře pokrytou.
11'
Jean-Victor Makengo chtěl poslat dlouhý pas za obranu, ale ten mu vůbec nevyšel. Napálil prvního clonícího protihráče, jímž byl Mattia Zaccagni.
10'
Útok celku z hlavního města Itálie dlouho netrval. Pedro zkusil uličku na sprintujícího Andersona, avšak míči zatarasil cestu Nehuén Pérez.
9'
Domácí fanoušci jsou pochopitelně ve varu, vstřelený gól jejich oblíbenců je rozradostnil a povzbuzování je nyní o to hlasitější.
8'
Hosté chtěli pokutový kop poté, co Adam Marušić napálil skluzujícího Arslana. Dohady nebyly na místě, domácí fotbalista míč zasáhl zadním stehenním svalem.
7'
Ještě probíhala konzultace mezi hlavním rozhodčím a rozhodčím u videa, zda skórující Deulofeu nestál v ofsajdovém postavení. Domluva byla rychlá, akce proběhla v rámci pravidel!
5'
Udinese právě vstřelilo branku!
Lepší vstup do utkání si domácí mohli představit jen těžko! Nahuel Molina centrem našel Péreze, jenž kulatý nesmysl sklepl na úplně volného GERARDA DEULOFEUA a Španěl tváří v tvář Strakošovi zacílil nechytatelně po zemi k levé tyči.
4'
Příliš agresivně se při presinku choval Jean-Victor Makengo. V plném sprintu naletěl do Milinkoviće-Saviće, jemuž bolestivě přišlápl pravou nohu. Jasný faul.
3'
Pedro volil dlouhý nákop za obranu po pravé lajně, jehož adresátem byl Felipe Anderson. Zpracování Brazilci vyšlo na jedničku, ale kličku na střed posléze vypíchl Arslan.
2'
Domácí vstoupili do dnešního ligového utkání v tradičních bílo-černých dresech. Hosté navlékli dresy barvy černé, čísla hráčů jsou pak světle modré.
1'

Udinese Calcio: Silvestri – Becao (C), Marí, N. Pérez – N. Molina, Walace, T. Arslan, Makengo, Soppy – Deulofeu, Beto.
Náhradníci: Gasparini, D. Padelli – Ballarini, Samardžič, Zeegelaar, Udogie, Pereyra, Pussetto, Benković, Jajalo, Nestorovski, Success.
Trenér: Gabriele Cioffi

S. S. Lazio: Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Patric, Hysaj – S. Milinković-Savić (C), Cataldi, Bašić – Felipe Anderson, Pedro, Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Reina – Romero, Kamenović, S. Radu, Akpa-Akpro, Moro, A. Anderson, Cabral.
Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Massimi – Vecchi, Cecconi.
S. S. Lazio

Římské Lazio řeší oproti soupeři úplně jiné starosti, a to o poznání příjemnější. Aktuálně okupují šestou příčku, což by momentálně zaručovalo účast v příštím ročníku Evropské konferenční ligy. Určitě by ovšem chtěli do populárnější evropské soutěže, minimálně do Evropské ligy, která není vůbec nereálná, manko na pátou Atalantu čítá pouhé dva body. Sarriho družina čeká v lize na přemožitele už čtyři zápasy, během této doby třikrát zvítězila a jednou remizovala. Kromě toho odehrála první utkání 1. kola Evropské ligy, na půdě Porta prohrála těsně 1:2. Střelecké produktivitě celku vévodí Ciro Immobile s 23 trefami.
Udinese Calcio

Fotbalisté Udinese budou mít ještě co dělat, aby se mezi italskou elitou udrželi. Momentálně jsou sice na nesestupovém 16. místě, nicméně na 18. Cagliari mají k dobru pouhé tři body. Svěřenci kouče Cioffiho navíc nedisponují nijak zvlášť oslnivou formu, v předešlých pěti ligových střetnutích porazili pouze 2:0 Turín, kromě toho remizovali v Janově a třikrát prohráli, přičemž naposledy prohráli jednoznačně 0:4 na půdě Hellasu Verona. Nejlepším střelcem týmu je Beto s osmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování 26. kola italské Serie A, u zápasu mezi Udinese a Laziem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62