Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Torino - 6. února 2022   18:00

Udinese
90+3' N. Molina  • 90+7' Pussetto
2:0
(0:0)
Udinese
Silvestri – Becao (C), Marí, Zeegelaar – Soppy (81. N. Molina), T. Arslan (81. Walace), Makengo, Jajalo, Udogie – Success (71. Pussetto), Beto.
D. Padelli, Gasparini – Samardžič, N. Molina, N. Pérez, Nestorovski, Benković, Pinzi, Pussetto, Nuytinck, Walace, Ballarini.
Rapuano – Grossi, Pagnotta
Dacia Arena, Udine
9 837 diváků
Torino
V. Milinković-Savić – Ricardo Rodríguez, Buongiorno (52. Pobega), Zima – Lukić, Mandragora (C), Vojvoda, Singo – Praet, Brekalo – A. Sanabria (71. Pellegri).
Beriša – Aina, Warming, Izzo, Ansaldi, Linetty, Pjaca, Pobega, Djidji, Seck, Pellegri, Ricci.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:21.
Vše podtstané v tomto utkání se odehrálo až v nastaveném čase. Nejprve se nechal vyloučit po druhé žluté kapitán Turína Mandragora. A z následníého přímého kopu skóroval výborně hrající Molina, který byl na hřišti deset minut. Následně se faulu v pokutovém území dopustil brankář Milinković-Savić a z penalty ho potrestal sám faulovaný Pussetto. Přeji čtenářům onlajnů hezký večer.
90+8'
90+7'
Udinese právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je IGNACIO PUSSETTO – 2:0!
90+5'
Je nařízen pokutový kop ve prospěch Udinese Calcio po faulu brankáře Milinkoviće-Saviće, který zezadu rukou podrazil Pussetta!
90+3'
Autorem branky je NAHUEL MOLINA, který parádní trefou z přímého kopu k levé tyči otevírá skóre – 1:0!
90+2'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Rolando Mandragora (Turín FC).
90+1'
V souboji před pokutovým územím fauloval v tvrdém souboji Mandragora proti Jajalovi.
90'
Rozhodčí nastaví 5 minut!
88'
Z přímého kopu to zkusil přímo čerstvý Nahuel Molina, jenže jeho záludnou s přehledem vyrazil do bezpečí brankář Milinković-Svaić.
87'
Centr z přímého kopubyl v pokutovém území sražen na rohový kop Udinese Calcio.
86'
Udogie byl před pokutovým územím odeslán nedobrovolně faulem k zemi.
84'
Po dalším souboji zůstal hráč Turína ležet na hrací ploše, aniž by se pískalo.
83'
Kostrbatou rozehrávku Turína nakonec srazili hráči Udinese Calcio za postranní čáru.
82'
Centr Brekala z rohového kopu byl hravě odehrán obránci Udinese Calcio mimo pokutové území.
81'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Nahuel Molina.
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Tolgay Arslan, přichází Walace.
80'
Pas Lukiče je odehrán obráncem na rohový kop a nyní tak může proběhnout již předem signalizované, hromadné střídání.
79'
Udinese Calcio chystá dvojí střídání.
78'
Brankář Silvestri velmi pomalu rozehrává výkopem z ruky.
77'
Sprintérský souboj lépe dopadl pro bránícího hráče Udinese Calcio.
75'
Centr zprava z kopačky Pellegriho posílá na vzdálenější tyči mimo branku Megrim Vojvoda.
74'
Akci Turína ve středu hrací plochy přerušil opět faulem Pablo Marí.
72'
Žlutou kartu dostává Dennis Praet (Turín FC) za faul.
72'
Hráč Udinese Arslan je ošetřován přímo na hrací ploše, tak žlutá karta bude opět putovat na konto dalšího turínského hráče.
71'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Pietro Pellegri .
71'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Ignacio Pussetto.
69'
Po zajímavékm momentu se hra opět vrací k faulům a nezáživné podívané.
67'
Žlutou kartu dostává Tolgay Arslan (Udinese Calcio) za nesportovní chování.
Žlutou kartu dostává Wilfried Stephane Singo (Turín FC) za nesportovní chování.
66'
Žlutou kartu dostává Brandon Soppy (Udinese Calcio) za simulování.
66'
Soppy se opět v pokutovém území velmi ochotně skácel k zemi jak botrrovička v prosinci a sudí proto již nemá pochopení jako v předchozích případech.
65'
Žlutou kartu dostává Rolando Mandragora (Turín FC).
64'
Mandragora použil ještě tvrdší chvat a to bude konečně za žlutou kartu.
63'
První vyloženou šanci utkání měl na noze hráč Turína Antonio Sanabria, ale tento pokus vytěsnil na rohový kop brankář Silvestri!
62'
Lukić se nepáral se Successem a zápasnickým chvatem ho poslal k zemi. A stále ještě neviděl druhou žlutou akrtu.
61'
I po odehrané hodině hry je stav stále 0:0. Utkání stále chybí šance, nepočítáme-li ofsajdové epizody Beta.
59'
Beto se svým hokejovým blafákem neupsěl proti výbornému Milinkovićovi-Savićovi, ale opět všemu předcházel ofsajd a byl zase odpískán s velkým zpožděním.
58'
Centr Arslana z přímého kopu sice v pokutovém území našel Arslana, ale ten míč spíše jen tečovval, takže nic složitého pro Milinkoviće-Saviće.
57'
Hráči Turína hlavně v defenzívě opět hrají velmi mizerně, Udinese toho však nedokáže nijak využít.
56'
Vojvoda odvrátil míč na další rohový kop pro Udinese Calcio.
55'
Zeegelaar nedokázal dobře oddcentrovat, Soppy si marně u sudího žádá pokutového kopu.
53'
Vystřídáný Buongiorno to nese velmi nelibě, že byl vcelku brzy vystřídán. Střídal již napůl stáhnutém dresu a následně po usezení na lavičku náhradníků dres mrštil pod lavičku.
52'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Tommaso Pobega.
51'
Ve vzdušném souboji inkasoval úder od soupeře do zad český obránce David Zima.
50'
Rodrigo Becao se při svém výlětě dopustil na hranici pokutového území útočného faulu na obránci Turína.
49'
Ricardo Rodríguez od počátku utkání vyznává poměrně tvrdý styl fotbalu vůči soupeři.
48'
Milinković-Savić perfektně vychytal Beta, který na něho běžel sám a až po vyražené střele byl pískán další ofsajd.
47'
Centr Arslana na první tyč byl odvrácen a následně bylo navíc odpískáno hráčům v bíločerných dresech ofsajdové postavení.
46'
Z první akce Udinese Calcio ve druhém poločase je rohový kop.
46'

Fauly: 7:9
První poločas nenabídl žádný převratný fotbal, ba dokonce ani žádnou vyloženou šanci. Nejvíce k vidění byli ostré souboje. Proto není divu, že první poločas končí smírně 0:0. Pokud se najdou nějaké zajímavé situace určitě o ně nepříjdete díky gifům z dílny Jana Hochmana. Druhý poločas by měl začínat cca v 19:02 hodin.
45'
45'
Mandragora se ve středu hřiště provinil faulem na Tolgayovi Arslanovi.
44'
Začátek první půle patřilo Turínu, posledních deset minut prvního poločasu zase jasně patří hráčům Udinese.
43'
I tento centr po rohu dokázala obrana Turína odvrátit do bezpečí.
42'
Několikrát zblokovaná střela končí pouze rohovým kopem pro Udinese Calcio.
42'
Při zakončení z velmi ostrého úhlu trefuje Brandon Soppy pouze boční síť.
41'
Obrana Turína si s centrem od rohového praporku velmi hravě poradila a odkopla ho co nejrychleji mimo pokutové území.
40'
Rohový kop zprava budou rozehrávat hráči Udinese Calcio.
39'
Pas směřující do pokutového území ukázkově zablokoval obětavý obránce Ricardo Rodríguez.
38'
Beto při zakončení opět nedokázal správně seřídit svá mířidla.
37'
Hráči Turína sice přímý kop dobře rozehráli signálem, jenže si opět nepohlídali ofsajd.
36'
Žlutou kartu dostává Mato Jajalo (Udinese Calcio).
35'
Jajlo zezadu v osobním souboji přišlápl Lukiće a toto už se pískalo.
34'
Rozhodčí se utkání pomalu, ale jistě vymyká z rukou, nyní měl velké problémy, když pustil velmi dva tvrdé souboje hned po sobě. Samozřejmě v jednom z nich byl opět i Lukić. To je velký kandidát, že dnešní utkání nedohraje a bude vyloučen.
33'
Velmi nepřesný centr vyslal z přímého kopu Josip Brekalo.
31'
Lukić byl podražen soupeřem což sudí vůbec nereflektoval a samozřejmě ho horká hlava Lukič na to asi nevybíravě upozornil byť se žlutou kartou na svém kontě.
30'
Beto byl jasně ve středu hřiště nedovoleně přistrčen protihráčem.
29'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko a po následném centru kapitána Mandragory jeho spoluhráč poslal balon hlavou pouze vedle branky Udinese Calcio.
28'
Na pěkný přízemní pas zprava v pokutovém území o centimetry nedosáhl skluzující Sanabria.
27'
Brekalo si příliš předkopl míč před sebe, tudíž jeho snaha byla již předem odsouzena k neúspěchu.
26'
Nepřesný centr Jajala končí pouze za koncovou čárou.
25'
Rozhodčí velmi dobře postřehli v ofsajdové pozici turínského Antonia Sanabriu.
23'
Útočník Turína Sanabria neúspěšně kličkoval před pokutovým územím Udinese Calcio.
22'
David Zima se svou rozehrávkou snaží najít své spoluhráče.
20'
Střela z přímého kopu končí pouze mimo tři tyče branky Milinkoviće-Saviće.
20'
Žlutou kartu dostává Saša Lukić (Turín FC).
20'
Jenže Lukič se v souboji po odraženém míči svého spoluhráče dopustil faulu a sudí ihned vytahuje bez váhání ze své kapsičky kartu barvy žluté.
19'
Centr pouze prolétl pokutovým územím a následná střela Jajala byla zablokována.
18'
Success osolil obránce Turína Ricarda Rodrígueze, což znamenalo pouze odplatu za zákrok obránce Turína ze čtrnácté minuty.
17'
Mezi dva obránce si sice šikovně naběhl hrotový útočník Beto, ale jeho křižná střela minula vzdálenější tyč branky soupeře.
15'
Hra se pomalu přiistřuje, nyní byl odpískán faul domácím fotbalistům.
14'
Až téměř po kinutě hry odehráli hráči Udinese míč do autu, když na hrací ploše zůstal ležet jejich spoluhráč Success po jednom z předchozích soubojů.
13'
Centr zprava končí pouze zbytečným faulem Vojvody, který na centr nedosáhl.
12'
Hráči obou týmů se střídají celkem spravedlivě ve velkých nepřesnostech což kvalitě hry rozhodně nepřidává.
11'
Centrovaný míč z přímého kopu nakonec zasáhl jeden z obránců Turína na rohový kop.
10'
Po vyhraném hlavičkovém souboji byl následně faulován Rodrigo Becao nekompromisním Brekalem.
9'
Velmi opatrný úvod utkání potvrzuje i končící desátá minuta.
8'
Ve středu hřiště se stal Jajalo obětí faulu důrazného Alessandra Buongiorna.
7'
Nepřesný pas za obranu končí pouze v rukavicích brankáře Vanji Milinkoviće-Saviće.
6'
Aktivita hostí je zřejmá, nicméně Udinese má zatím velmi sehranou obranu řízenou Pablo Marím.
4'
Hráči Turína dlouze kombinují s míčem na kopačkách v oblasti středového kruhu.
3'
Nepřesný nákop končí pouze odkopem brankáře Silvestriho od své branky.
1'
Centr propadl až k Vojvodovi, který nedokázal míč další přihrávkou před brankou získat nějakou nebezpečnou situaci.
1'
Udinese Calcio nastoupí k utkání ve své tradiční bíločerné kombinaci, Turín FC bude hrát v modrých dresech.

Udinese Calcio: Silvestri – Becao (C), Marí, Zeegelaar – Soppy, T. Arslan, Makengo, Jajalo, Udogie – Success, Beto.
Náhradníci: D. Padelli – Samardžič, N. Molina, N. Pérez, Nestorovski, Benković, Pinzi, Pussetto, Nuytinck, Walace.
Trenér: Gabriele Cioffi

Turín FC: V. Milinković-Savić – Ricardo Rodríguez, Buongiorno, Zima – Lukić, Mandragora (C), Vojvoda, Singo – Praet, Brekalo – A. Sanabria.
Náhradníci: Beriša – Aina, Warming, Izzo, Ansaldi, Linetty, Pjaca, Pobega, Djidji.

Djidji (nespecifikované zranění)
Udinese Calcio patří tradičně k horšímu průměru, nicméně by nemělo být zapleteno do přímých bojů o záchranu. Udinese na rozdíl od svého soupeře v lednu ještě nezvítězilo. Utrpělo dokonce debakl 2:6 od Atalanty Bergamo. V osmifinále Coppy Italia bylo vyřazeno favorizovaným Laziem sice až po prodloužení. Poslední utkání skončilo bezbrankoovu remízou s FC Janov.
Turín FC ve třech zápasech během měsíce ledna ještě neprohrál. Nejprve rozdrtil Fiorentinu 4:0, což dokázal potvrdit na hřišti janovské Sampdorie výhrou 2:1 a domá vzápětí remizoval 1:1 se Sassuolem.
Udinese Calcio (15) se na svém hřišti střetne s týmem z klidného středu tabulky v podobě Turína FC (10). Hosté mají o osm bodů více.