Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Venezia : Lazio - 22. prosince 2021   16:30

Venezia
31' Forte (Aramu)
1:3
(1:1)
Lazio
3' Pedro  (Marušić) • 49' Acerbi  (Cataldi) • 90+5' Luis Alberto  (S. Milinković-Savić)
Venezia
Romero – Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni, Ebuehi – Črnigoj (68. Tessmann), Vacca (55. Busio), Ampadu (76. Sigurdsson) – Aramu, Kiyine (55. Okereke) – Forte (76. Johnsen).
Maresca – Bresmes, Valeriani
Stadio Pierluigi Penzo, Benátky
Lazio
Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu (75. Lazzari) – S. Milinković-Savić, Cataldi (68. Lucas Leiva), Bašić (75. Luis Alberto) – Pedro, Felipe Anderson (80. A. Anderson), Zaccagni.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:10.
90+5'
90+5'
Lazio právě vstřelilo branku!
Hosté dávají v samotném závěru ještě jednu branku! Po rychlé akci dostal přihrávku do vápna LUIS ALBERTO, který si míč skvěle zpracoval a poté ho napálil za brankáře!
90+4'
Je jasné, že hostující Lazio tento zápas nakonec zvládne a vybojuje hodně důležité a cenné tři body!
90+2'
Velká komplikace pro domácí! Tanner Tessmann zajel do protihráče a vyfasoval červenou kartu!
90+2'
Pasquale Mazzocchi poslal do vápna skvělý míč, do zakončení se drala dvojice domácích hráčů, ale hosté to nakonec zvládli a ubránili se!
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Ale i další akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou a na tahu je tak Lazio, které samozřejmě nikam nepospíchá.
87'
Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci, ale ani z té nic nebylo a dopředu už pospíchají domácí fotbalisté.
86'
Žlutou kartu dostává Mattia Caldara (Venezia FC).
84'
Nyní se domácí hnali do přečíslení, ale Mattia Aramu to nevymyslel dobře a celou akci, jak se říká, doslova zazdil nepřesnou přihrávkou.
82'
Domácí se tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet, ale nedaří se jim dostat do zakončení. Lazio ve druhém poločase velice dobře brání.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází André Anderson.
78'
Míč poslal do vápna Luis Alberto, ale žádný z jeho spoluhráčů se tentokrát do zakončení nedostal.
77'
Rohový kop pro Lazio. Dočkáme se další branky?
76'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Arnór Sigurdsson.
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Francesco Forte, přichází Dennis Johnsen.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Luis Alberto.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Stefan Radu, přichází Manuel Lazzari.
74'
Žlutou kartu dostává Ethan Ampadu (Venezia FC).
72'
Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale nakonec se Lazio opět ubránilo. Tomas Strakoša byl tedy i tentokrát bez práce, zatím musel v tomto utkání řešit pouze dva střelecké pokusy.
70'
Dvacet minutek mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale na nějakou otočku rozhodně nevypadá.
68'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Lucas Leiva.
68'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Tanner Tessmann.
67'
Na druhé straně to vyzkoušel z hranice velkého vápna Toma Bašić, ale s jeho slabým pokusem si zkušený Sergio Romero poradil poměrně lehce.
65'
Mattia Aramu to vyzkoušel ze standardní situace, ale rána se mu příliš nepovedla, míč skončil zhruba metr nad brankou Lazia.
64'
Žlutou kartu dostává Toma Bašić (S. S. Lazio).
64'
Domácím se ve druhém poločase směrem dopředu nedaří. Nyní to zkusili po levé straně, ale David Okereke se k míči nedostal, protože přihrávka byla hodně nepřesná.
62'
Sergio Romero chyboval při rozehrávce, míče se zmocnil Sergej Milinković-Savić, který si to namířil do vápna, ale nakonec byl naštěstí pro domácí zastaven.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Lazio stále vede o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
Na trávníku se pořádně přiostřilo. Po dalším tvrdém zákroku zůstal na trávníku ležet Mattia Aramu, ale rozhodčí faul trochu překvapivě neodpískal.
57'
Žlutou kartu dostává Domen Črnigoj (Venezia FC).
55'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází Gianluca Busio.
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Sofian Kiyine, přichází David Okereke.
54'
Žlutou kartu dostává Pedro (S. S. Lazio).
53'
Ale domácím se ve druhém poločase nedaří kombinovat jako v úvodním dějství. Hosté jsou při napadání mnohem aktivnější a Venezia s tím má problémy.
51'
Domácí tedy opět prohrávají a znovu tedy musí zabrat. No, čeká nás hodně zajímavé druhé dějství.
49'
Hosté jdou podruhé v utkání do vedení! Cataldi vymyslel parádní centr, před brankou se k míči dostal FRANCESCO ACERBI, který ho nejspíše ramenem usměrnil za brankáře Romera!
48'
Rohový kop pro hostující celek.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku tohoto duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:32 hodin.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
Žlutou kartu dostává Luiz Felipe (S. S. Lazio).
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Aktivní Pedro opět čaroval před pokutovým územím soupeře, ale tentokrát nedokázal nic vymyslet, míč sebrali domácí zadáci.
41'
Adam Marušić dostal dobrou přihrávku do vápna, ale nakonec z toho nebyla střela ani přihrávka, míč doputoval do zámezí a od své branky bude rozehrávat Romero.
40'
Je před námi posledních zhruba pět minutek prvního poločasu, tak uvidíme, co nám hráči ještě předvedou. Venezia hraje s Laziem stále 1:1.
38'
Pasquale Mazzocchi si naběhl za obranu, dostal parádní míč, tak to vyzkoušel z první, ale z dobré pozice poslal míč vysoko nad branku Lazia!
37'
Po tomto rohu to už bylo ve vápně Lazia zajímavé. Jeden z hráčů se dostal do zakončení, ale to bylo zblokované. Následná dorážka byla slabá a míč chytil Tomas Strakoša.
36'
Domácí vybojovali z následné akce rohový kop.
35'
Sergej Milinković-Savić dokázal odcentrovat z pravé strany, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal a nakonec si pro kulatý nesmysl došel Sergio Romero.
33'
A domácí jsou samozřejmě při chuti. Opět rychle získali míč a šli dopředu, ale tentokrát se nabuzený Francesco Forte provinil útočným faulem.
31'
Venezia právě vstřelila branku! Ale to už neplatí, protože po další útočné akci domácí zničehonic vyrovnávají na 1:1! Aramu odcentroval a k hlavičce se dostal FRANCESCO FORTE, který to trefil skvěle a vstřelil svou první branku v italské nejvyšší soutěži!
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a Lazio stále vede o jednu branku, kterou vstřelil už ve 3. minutě zkušený Pedro. Domácí se snaží, tlačí se dopředu, ale ve finální fázi se jim zatím nedaří.
29'
Hosté získali míč a hnali se do brejku. Šli tři na dva, ale Toma Bašić dostal míč pod nohy a z toho nešlo nic vymyslet. Velká škoda pro Lazio, to vypadalo nadějně.
28'
Ale ani ze čtvrtého rohového kopu v tomto zápase nic nebylo. Hosté se opět lehce ubránili a Tomas Strakoša byl i tentokrát bez práce.
27'
Je tu další rohový kop, opět pro domácí.
26'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Po zisku míče šli hosté hned dopředu, ale Adam Marušić byl u postranní lajny zastaven a z tohoto brejku tedy nic nebylo.
25'
Rohový kop pro domácí Venezii.
24'
Snažení domácích nyní skončilo útočným faulem. Domácí hráč se sice verdiktu diví, ale hosté na nic nečekali a rychle rozehráli.
22'
Po tomto rohu se k odraženému míči dostal Toma Bašić, ale jeho projektil nebyl přesný a míč skončil zhruba metr nad břevnem domácí branky.
22'
Pasquale Mazzocchi zastavil hostujícího hráče, další roh pro Lazio.
21'
Z úvodního rohu ale nic nebylo. Rozehrávka se hostům příliš nepovedla a do zakončení se tedy žádný z hráčů nedostal. Hrát tak mohou domácí fotbalisté.
20'
První rohový kop v tomto utkání bude zahrávat Lazio.
19'
Obraz hry je zatím po úvodní brance stále stejný. Lazio velmi dobře brání a směrem dopředu toho příliš nepodniká. Domácí více drží míč, tlačí se dopředu, ale do zakončení se nedostávají.
17'
Po centru se do zakončení drala dvojice domácích hráčů, ale před nimi míč sebral Tomas Strakoša, který tak výrazně pomohl svým spoluhráčům.
16'
Až nyní byl odpískán vůbec první faul v tomto utkání. Zastaven byl pronikající Tyronne Ebuehi.
15'
Mattia Aramu šel na polovině Lazia do souboje, po kterém skončil na trávníku, ale rozhodčí zůstal klidný a faul neodpískal.
13'
Tyronne Ebuehi se prodral do vápna, zakončil, ale hradbu těl před sebou nepropálil. Domácí ale zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.
12'
Mezi obránce si nyní skvěle naběhl domácí Francesco Forte, který si míč zpracoval a zakončil, ale jeho rána byla hodně nepřesná a Tomas Strakoša tak zasahovat nemusel.
11'
Až nyní se domácí usadili na polovině svého soupeře, ale nakonec z toho byla jen nepřesná přihrávka do pravé strany, míč skončil v zámezí.
9'
Lazio zatím skvěle napadá a domácí s tím mají obrovské problémy. Venezia zatím kombinuje pouze na své polovině, směrem dopředu nic nevymyslela.
7'
Po kombinaci přišel centr do vápna domácího celku, ale tam kraloval zkušený Sergio Romero, který míč sebral.
5'
Domácí se snažili hned odpovědět, kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se nedostali a na tahu je tak znovu Lazio.
3'
Tak to je parádní vstup hostů do utkání, protože ve 3. minutě jdou do vedení 1:0! Zkušený PEDRO si vzal míč, prošel až na hranici velkého vápna a technickým přízemním pokusem nedal brankáři žádnou šanci! Krásná individuální akce.
2'
Domácí to zkusili po levé straně, kde čaroval Sofian Kiyine, ale nakonec nic nevymyslel a o míč přišel.
1'
Hned z toho byl dlouhý nákop, ale z něho nic nebylo, protože pro míč si došel pozorný Sergio Romero.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Lazia.
1'
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Venezia FC: Romero – Mazzocchi, Caldara, Ceccaroni, Ebuehi – Črnigoj, Vacca, Ampadu – Aramu, Kiyine – Forte.
Náhradníci: Mäenpää – Modolo, Heymans, Johnsen, Tessmann, Haps, Molinaro, Sigurdsson, Svoboda, Okereke, Busio, Dor Peretz.
Trenér: P. Zanetti

S. S. Lazio: Strakoša – Marušić, Luiz Felipe, Acerbi, S. Radu – S. Milinković-Savić, Cataldi, Bašić – Pedro, Felipe Anderson, Zaccagni.
Náhradníci: Reina – Lucas Leiva, Romero, Lazzari, Akpa-Akpro, Moro, A. Anderson, Muriqi, Patric, Luis Alberto.
Trenér: M. Sarri

Rozhodčí: Maresca – Bresmes, Valeriani.
Oba celky se naposledy utkaly v roce 2002, kdy Lazio doma vyhrálo 4:2. Dnešní duel začíná v 16:30 hodin a myslím si, že se máme na co těšit, tak si nenechte zápas ujít.
Venezia FC zatím bojuje, jak jí síly stačí. Domácí celek má po osmnácti zápasech na svém kontě 17 bodů a nachází se na šestnáctém místě v tabulce. Z posledních pěti utkání domácí ani jednou nevyhráli, takže by dnes potřebovali nutně zabrat, nejlépe samozřejmě za plný počet bodů.

S. S. Lazio je na tom o poznání lépe. Hostující celek odehrál stejný počet utkání, ale vybojoval o jedenáct bodů více, takže jich hosté mají na svém kontě 28 a nachází se na osmé pozici. Lazio z posledních pěti utkání dvakrát vyhrálo, dvakrát prohrálo a jednou remizovalo. Naposledy přehrálo 3:1 Janov.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská nejvyšší soutěž má na programu vložené kolo a my budeme sledovat duel Venezia FC – S. S. Lazio. Favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62