Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : AS Řím - 19. září 2021   18:00

Verona
50' Barák  • 55' Caprari (Ilić) • 63' Faraoni (Simeone)
3:2
(0:1)
AS Řím
37' Lorenzo Pellegrini  (Karsdorp) • 58' Ilić (vl.)
Verona
Montipò – Dawidowicz, Günter, Ceccherini (46. Magnani) – Faraoni, Bessa (64. Tameze), Ilić, Lazović (83. Casale) – Barák, Caprari (79. Hongla) – Simeone (64. N. Kalinić).
Maresca F
Stadio Marc´Antonio Bentegodi (Verona)
AS Řím
Patrício – Calafiori (78. B. Mayoral), Ibañez, Mancini, Karsdorp (78. Smalling) – Veretout (66. C. Pérez), Cristante – Šomurodov (66. Mchitarjan), Lorenzo Pellegrini, Zaniolo (66. El Shaarawy) – T. Abraham.

Z dnešního utkání je to tedy vše, loučím se s Vámi a přeju Vám krásný zbytek nedělního večera.
Určitě musíme zmínit českého hráče, Jakuba Jankta (VRN), který se podílel brankou na 1:1, kdy chladnokrevně uklidil poskakující míč před brankou soupeře.
Právě jsme mohli být svědky fantastického utkání mezi Hellas Veronou FC a AS Řím, oba dva celky si dokázali připravit mnoho příležitosti ke vstřelní mnoha množství branek. Nakonec jako šťastnější celek odchází domácí Verona, která díky nádherné brance Davida Faraoniho získává první tři body do ligové tabulky. AS Řím nehrál vůbec špatně, bohužel tomu chybělo fotbalové štěstíčko, a proto hosté utrpěli první porážku v letošním ligovém ročníku.
90+6'
90+5'
Dlouhý nákop až do vápna soupeře provede hostující Patrício.
90+5'
Tammy Abraham se dopustil útočného faulu ve vápně soupeře, konkrétně se mu podařilo dostat na zem Dawidowicze.
90+4'
Dalekonosná rána Stephana El Shaarawyho končí mimo tyče Montipòvy branky, následovat bude odkop od jeho svatyně.
90+3'
Smalling byl dle sudího faulován domácím Kalinićem, fanouškům na stadioně se to ani trochu nelíbí a svůj názor dávají najevo ohlušujícím pískotem.
90+2'
Montipò si došel pro nadýchaný centr z levé strany hřiště, určitě nebude spěchat s rozehrávkou.
90+1'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, ujme se ho Lorenzo Pellegrini.
90'
Sudí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.
89'
Tvrdou ránu Carlese Péreze domácí gólman pouze vyboxoval zpět k hostujícímu fotbalistům, následný centr do vápna byl již zbytečný, jelikož se Tammy Abraham dopustil útočného faulu.
88'
Tammy Abraham opět dokázal vyhrát vzdušný souboj, ale nedostalo se mu žádné podpory od jeho spoluhráčů.
87'
Nepříliš povedený centr vyslal Lorenzo Pellegrini do pokutového území soupeře, kde jej hravě pokryl domácí Günter.
86'
Žlutou kartu dostává Nicolò Casale (Hellas Verona FC).
86'
Tohle byla poměrně nebezpečná záležitost pro domácího gólmana, nakonec se ale vrhl po míči a dokázal přeskočit hlavičkujícího Manciniho.
85'
Fotbalisté AS Řím se velmi těžko dostávají přes zahuštěný střed hřiště, snaží se to zkoušet po stranách, kde ovšem číhají fyzicky zdatní obránci.
84'
Hostující fotbalisté nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se o vytvoření příležitosti, díky které by srovnali stav utkání.
83'
Žlutou kartu dostává Martin Hongla (Hellas Verona FC).
83'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Nicolò Casale.
82'
Domácí gólman, Lorenzo Montipó příliš s rozehrávkou nespěchá, uvidíme, kdy dostane žlutý kartónek od sudího.
81'
Papírek byl úspěšně předán Lorenzu Pellegrinimu, tak uvidíme, co tento portugalský kouč vymyslel.
80'
José Mourinho se snaží pomocí papírku, který dal jednomu ze svých svěřenců ještě zvrátit vývoj dnešního utkání.
79'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Martin Hongla.
78'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Chris Smalling.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Riccardo Calafiori, přichází Borja Mayoral.
77'
Tammy Abraham sice vyhrál svůj hlavičkový souboj, míč ovšem nakonec ukořistil Tonda Barák.
76'
Po skvělém obranném zákroku Caprariho budou mít hosté k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
75'
Portugalský gólman Patrício musel rychle vyslat míč do bezpečí, jelikož proti němu běžel domácí Kalinić.
74'
Rohový kop z pravé strany hčiště byl odvrácen Mancinim a hosté se rychle snaží zaskočit domácí obranu.
73'
Antonín Barák je součástí menší strkanice s Lorenzem Pellegrinim, těžko říct, co si tito hráči mezi sebou říkají.
72'
Naprosto fantastický zákrok vytáhl Patrício proti ráně Lazoviće, který střílel z malého vápna.
71'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
70'
Lazović byl odchycen v ofsajdové pasti, a proto jsou u míče hostující fotbalisté.
69'
Tammy Abraham již nešíří takovou energií jako v úvodu utkání, uvidíme, zda jej trenér José Mourinho brzy nevystřídá.
68'
Cristante dle sudího vybojoval míč čistým způsobem, byť se to fanouškům na stadioně nelíbí, tak hra pokračuje dále.
67'
Dalekonosná rána Carlese Péreze nijak neohrozila branku domácího celku, jelikož mířila několik metrů nad.
66'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Henrich Mchitarjan.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Carles Pérez.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Stephan El Shaarawy.
64'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Nikola Kalinić.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Daniel Bessa, přichází Adrien Tameze.
63'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Rychlé zpracování na hranici vápna a pohotovou střelu nám právě předvedl DAVIDE FARAONI, který střílí ukázkovou branku. Asistence: Giovanni Simeone
62'
Domácí fotbalisté jsou momentálně lepším celkem na hrací ploše, moc dobře to ví a snaží se o vytvoření příležitosti, díky které by strhli vedení na svou stranu.
61'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se nalézt skulinku v obranném bloku hostujícího celku.
59'
Dalekonosná rána Gianluca Caprari končí v rukavicích Patrícia, teď měli hosté velké štěstí.
58'
AS Řím právě vstřelil branku!
Po rychlé akci, kteoru zahájil Lorenzo Pellegrini si nešťastný vlastní gól vstřelil IVAN ILIĆ.
55'
Po individální akci se ke střele dostal GIANLUCA CAPRARI a hravě překonává gólmana soupeře a tím posílá Veronu poprvé v utkání do vedení. Asistence: Ivan Ilić
54'
José Mourinho silně gestikuluje směrem ke svým svěřencům a vyhání je pryč od své branky Patricía.
53'
Z rohového kopu nakonec nebylo vůbec nic, jelikož byl balón odvrácen Dawidowiczem.
52'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
51'
Žlutou kartu dostává Antonín Barák (Hellas Verona FC).
50'
Po týmové akci se míč dostal k Lazovićovi, který nedokázal propálit hostujícího gólmana, od toho se míč odrazil k ANTONÍNU BARÁKOVI a ten hravě srovnává stav dnešního utkání. Bez asistence
49'
Tammy Abraham se řítil na domácího gólmana jako lavino, ten si ovšem dokázal poradit s bezpečným odkopem.
48'
Sudí píská faul domácímu Ilićovi, což se fanouškům na stadioně vůbec nelíbí a dávají to hlasitě najevo svým ohlušujícím pískotem.
47'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici první rohový kop v dnešním utkání.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Giangiacomo Magnani.
46'
V úvodu utkání se lépe jevil domácí celek, kde zejména Lazović dělal velké problémy hostující obraně, po nějaké době již hosté přebrali otěže utkání a v 37. minutě se parádní patičkou trefil Lorenzo Pellegrini a poslal hostující Řím do vedení.
45+2'
45+2'
Hosté budou mít ještě k dispozici rohový kop.
45+1'
Zaniola se dostal do zajímavé brejkové situace, nakonec byl ovšem jeho pouks zmařen pozorným obráncem soupeře.
45'
Sudí nastavuje 1 minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Lorenzo Pellegrini se přiznal k teči míče do zámezí, čímž si vysloužil bouřlivý aplaus publika.
43'
Nyní se hraje zejména ve středu hřiště, ani jeden z celků si není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
42'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, jednalo se o ofsajd.
41'
Velmi aktivní Lazović se opět snažil prověřit hostujícího gólmana, který nakonec zasahovat nemusel.
40'
Na hřišti se nám pořádně rozpršelo, předpoveď meteorologů byla mylná.
38'
Domácí fotbalisté se poněkud probudili po inkasování branky, uvidíme, zda si dokáží vytvořit příležitost k zakončení.
37'
Nádherný pas Ricka Karsdorpa dokázal zužitkovat LORENZO PELLEGRINI, který posílá míč do pravého dolního rohu branky a posílá hosty do vedení. Asistence: Rick Karsdorp
36'
Giovanni Simeone si počínal opět nedovoleně, sudí již upozorňuje tohoto hráče, že příště bude na řadě žlutý kartónek.
35'
Tammy Abraham byl faulován bránicím hráčem, díky čemuž vybojoval standartku pro svůj tým.
33'
Hosté začínají přebírat otěže dnešního utkání, uvidíme, zda si dokáží vytvořit nějakou příležitost k zakončení.
32'
Lorenzo Pellegrini byl nejspíše faulován, rozhodčí ovšem zůstává v klidu, což se fotbalistům hostujícího celku vůbec, ale vůbec nelíbí.
31'
Standartní situace, kterou měl k dispozici hostující celek, nijak výrazně neovlivnila průběh hry, jelikož byl míč odvrácen pozorným obráncem.
30'
Žlutou kartu dostává Davide Faraoni (Hellas Verona FC).
28'
Darko Lazović se dostal do skvělé příležitosti pro zakončení, jeho rána ovšem míří mimo tyče Patríciovy branky, který bude rozehrávat výkopem.
27'
Po delší době se k míči dostávají také hostující fotbalisté, kteří se snaží překonat obranu soupeře, zatím bez jakéhokoliv nápadu.
26'
Domácí drží míč na svých kopačkách a pomocí postupné kombinace hledají skulinku v obranném bloku soupeře.
24'
Patrício se chopil rozehrávky, bohužel podklouzl, a proto budou u míče opět domácí fotbalisté. Hostující gólman se omlouvá svým spoluhráčům.
23'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, jednalo se o ofsajd.
22'
Patrício stál přesně na svém místě, a díky tomu hravě vychytal ránu, která na něj byla vyslána ze střední vzdálenosti.
21'
Hosté nyní drží míč na svých kopačkách, snaží se uklidnit situaci na hřišti a pomalou kombinací přechytračit obranu soupeře.
20'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, domácí Simeone odhlavičkoval míč do bezpečí.
19'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici první rohový kop v dnešním utkání, ujme se toho Zaniolo.
18'
Žlutou kartu dostává Jordan Veretout (AS Řím).
17'
Velká šance pro hostující celek! Ze standartní situace mohl těžit Cristante, svou hlavičkou ovšem trefuje pouze břevno branky Verony.
16'
Caprari se dopustil faulu na hostujícího Cristanteho, hosté budou mít k dispozici standartku z velmi slibné vzdálenosti pro centr.
15'
Domácí jsou daleko agresivnější v soubojích než jejich soupeř, sudí Maresca to zatím toleruje.
14'
Tammy Abraham skvěle udržel míč na polovině soupeře, nedostalo se mu ovšem podpory svých spoluhráčů, i proto již kombinují domácí.
13'
Nepříjemná situace nyní nastala pro Patrícia, který si nakonec seběhl pro poskakující míč.
12'
I pod tlakem nyní dokázali hostující obránci smysluplně rozehrát, míč je již u Pellegriniho, který vždy mívá nějaký nápad v rukávu.
11'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se pomocí rychlých přihrávek rozhýbat obranu svého soupeře.
10'
Zaniolo si počínal v souboji nedovoleně, i proto budou mít domácí k dispozici standartní situaci.
9'
Lazović se dostal do skvělé příležitosti, i tentokrát byla ovšem jeho rána zblokována pozorným obráncem.
8'
Dlouhý nákop na Abrahama nakonec pohodlně sbírá gólman Montipó, který si došel pro tento míč na hranici svého území.
6'
Lorenzo Pellegrini se snažil průnikovou přihrávkou dostat míč na Abrahama, který ovšem neustál souboj s Gunterem.
5'
Velmi aktivní Lazović opět získává míč po skvělém napadání soupeře, hosté mají zatím problémy se svou rozehrávkou.
4'
Caprari si počínal v souboji s Cristantem nedovoleně, sudí vše vidí a signalizuje rozehrávku pro hostující fotbalisty.
3'
Nepřesná rozehrávka domácího celku nabídla zakončení Lazoviče, ten ovšem neprostřelil hostujícího Manciniho.
2'
Hosté zatím kombinují na své vlastní polovině a snaží se postupnou kombinací najít skulinku v obranném bloku soupeře.
1'
Hosté se ujali úvodního výkopu.
1'

Hellas Verona FC: Montipò – Dawidowicz, Günter, Ceccherini – Faraoni, Bessa, Ilić, Lazović – Barák, Caprari – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Cancellieri, Çetin, Casale, Hongla, N. Kalinić, Magnani, Lasagna, Ragusa, Tameze.

AS Řím: Patrício – Calafiori, Ibañez, Mancini, Karsdorp – Veretout, Cristante – Šomurodov, Lorenzo Pellegrini, Zaniolo – T. Abraham.
Náhradníci: Boer, Fuzato – Darboe, Diawara, El Shaarawy, Kumbulla, B. Mayoral, Mchitarjan, C. Pérez, Smalling, Tripi, Villar.

Rozhodčí: Maresca F.
Vzájemná utkání v loňské sezóně:
Hellas Verona FC : AS Řím 3:0
AS Řím : Hellas Verona FC 3:1
AS ŘÍM
1. místo, 3 zápasy, 9 bodů, skóre 9:2

V loňském utkání José Mourinho, nebo-li Special One, chcete-li, oslavil 1000. odkoučovaný zápas velmi těsným vítězstvím (2:1). AS Řím má stejně jako každý rok ty nejvyšší ambice, přesto musíme říct, že v uplynulých letech jsme o něm rozhodně neuvažovali, jakožto o aspirantovi na mistrovský titul. Letos by to ovšem mohlo být jiné kafe, přišel zkušený portugalský lodivod, který moc dobře zná italské prostředí, vytipoval si hráče do svého mužstva a hodlá opět kouzlit.
HELLAS VERONA FC
19. místo, 3 zápasy, 0 bodů, skóre 3:7

V loňské sezóně platilo o Veroně, že bohatým brala a chudým dávala, v té letošní je zatím bez bodu, i proto potřebují domácí nutně zabrat. Naposledy hráli s Bolognou velmi dobrý zápas, ve kterém byli lepším týmem, ale nakonec přesto těsně podlehli 0:1. Nejlepší střelec Verony v loňském roce, Antonín Barák, se letos ještě netrefil, o to více zajímavé bude sledovat jeho výkon.
Buon giorno, zdravím všechny fanoušky italského fotbalu! Dnes se podíváme na 4. kolo SERIE A, ve kterém se utká Hellas Verona FC a AS Řím. Zápasem Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62