Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Fiorentina - 22. prosince 2021   18:30

Verona
17' Lasagna (Caprari)
1:1
(1:0)
Fiorentina
81' Castrovilli  (Terzić)
Verona
Montipò – Casale, Šutalo, Veloso (C) (46. Bessa) – Faraoni, Tameze, Ilić, Lazović – Lasagna (80. Cancellieri), Caprari (80. Hongla) – Simeone.
A. Berardi, Pandur – Çetin, Bessa, Cancellieri, Ragusa, Rüegg, Hongla, Coppola.
Doveri – Di Iorio, Lanotte
Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona)
Fiorentina
Terracciano – Venuti (C) (70. Odriozola Arzallus), Milenković, Igor, Terzić – Bonaventura (46. Castrovilli), Torreira, Duncan – Sottil (63. Saponara, 70. Callejón), Vlahović, N. González.

On-line přenos končí, mějte se fajn!
Hellas neudržel poločasový náskok a po brance inkasované deset minut před koncem se rozešel s Fiorentinou smírně. Střelecky naprázdno vyšli Dušan Vlahović i Giovanni Simeone, tedy nejlepší a třetí nejlepší střelec Serie A. Verona si mírně vylepšila pozici a přezimuje na dvanáctém místě, zato Fiorentina po remíze vypadla z nejlepší šestky.
Držení míče: 39% : 61%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:5.
Rohy: 3:8. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 15:5.
90+5'
90+5'
Na výhru útočili i domácí! Jmenovitě Martin Hongla. A jeho dělovka nebyla vůbec špatná. Terraccianovi vypadla z náruče a na dorážku z otočky už se chystal Simeone. Jenomže i ten stál v době střely v ofsajdu.
90+3'
Vlahović v šanci! Z ofsajdové hrany vybíhající Srb neváhal se zakončením, ale vracející se Bosko Šutalo mu do střely na poslední chvíli strčil nohu. Opakované záběry pak prokázaly, že Vlahović byl stejně v postavení mimo hru.
90+2'
U míče opět Terzić. Tentokrát nechtěně vyhnal Castrovilliho za koncovou čáru, což signalizoval nejen gólman Montipò, ale nakonec i asistent rozhodčího Lanotte.
90+1'
Terzić našel chirurgicky přesným pasem Vlahoviće, ten v mírném výskoku minul branku Hellasu.
90'
Hráči pokukující po světelné tabuli v rukou čtvrtého arbitra už vědí nastavenou dobu hry. A já vám ji také prozradím: 5 minut.
89'
Ofsajd a v něm Matteo Cancellieri z Verony. Adrien Tameze se mezitím vrátil zpátky na trávník.
88'
Adrien Tameze je celý zápas aktivní. Teď na svůj pohyb doplatil, protože si na něj vyšlápl Nicolás González. Po jeho faulu je potřeba ošetření.
86'
Po rohovém kopu pokračovali hosté v útoku. Na Duncanův centr si naskočil Nikola Milenković a současně s obráncem poslal balon vedle pravé šibenice. Rozhodčí si mohl vybrat a nakonec se rozhodl pro odkop od branky.
84'
Žlutou kartu dostává Aleksa Terzić (Fiorentina).

Zasloužený trest za podražení.
83'
Obrat měl na dosah Alfred Duncan, jeho křižná střela se však mezi tyče nevešla.
81'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Deset minut před koncem je srovnáno! Vlahović zachytil přímočarou přihrávku, na levé straně vápna vyzval k centru Terziče, před bránou skočil šipku GAETANO CASTROVILLI a Lorenzo Montipò na střelu o zem nedosáhl.
80'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Matteo Cancellieri.
80'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Martin Hongla.
80'
José María Callejón přihrávkou kolem obránce uvolnil Dušana Vlahoviće, ten z první přestřeluje.
80'
O chvíli později domácí ubránili roh a potom i Castrovilliho přihrávku levačkou do šestnáctky.
79'
Dušan Vlahović po kontaktu se soupeřem padá v pokutovém území! Co na to rozhodčí? Zůstává ledově klidný. A to už i Vlahović, který ani neprotestuje. Jen bezmocně kroutí hlavou.
78'
Giovanni Simeone na levém okraji vápna přemohl Igora, následný pas vyboxoval Terracciano přímo k Lazovićovi, který za hranicí vápna neměl přesnou mušku.
76'
Nicolò Casale jednoznačně zatáhl za dres Dušana Vlahoviće a ten je opět vzteky bez sebe. Tentokrát se mu ani trochu nedivím, sám nechápu, jak tohle mohl sudí přehlédnout.
75'
Držení míče: 58% : 42%.
74'
Z ofsajdové hrany vybíhající Kevin Lasagna si před vápnem přehodil míč na levačku a vystřelil do obránce. Vzrušení bylo zbytečné, protože asistent rozhodčího zvedl praporek.
72'
Adrien Tameze přijel do souboje s Nicolásem Gonzálezem jako na saních a po vzájemném střetu to vypadalo všelijak. Naštěstí se oba borci z ostré srážky otřepali a bez náznaků nějaké indispozice pokračují ve hře.
71'
Dvacet minut před koncem Hellas vede nad Fiorentinou gólem Lasagni ze 17. minuty.
70'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Álvaro Odriozola Arzallus.
70'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází José María Callejón.

V případě Saponary to vypadá na zlomený prst a nucenou cestu do špitálu.
69'
Náladu mu ještě zhoršila jeho nepřesná střela, za kterou se Lorenzo Montipò jen ohlédl.
68'
Presující Daniel Bessa fauloval Dušana Vlahoviće. A kanonýr Serie A se zlobí na rozhodčího, že nevytahuje žlutou kartu. Podle mě v tomto případě nebyla třeba a Srb je spíše frustrován aktuálním skóre.
66'
Ten domácí spolehlivě odvrátili. V mezihře absolvoval neúspěšný souboj Riccardo Saponara. A to hned dvojitě. Za prvé ho prohrál a k tomu měl ještě smůlu, že mu protihráč přišlápl prst levé ruky. Au, to musí bolet.
65'
Teď už se hosté míče zmocnili a hned vyvolali rozruch, po sražené střele od Castrovilliho uvidíme roh.
64'
Nicolò Casale se dostal k míči před Dušanem Vlahovićem, nekomplikoval si život a zvolil malou domů.
63'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Riccardo Saponara.
61'
Vracející se Bosko Šutalo tělem odstavil Dušana Vlahoviće, ten byl v jednu chvíli obestoupen hned třemi soupeři.
60'
Držení míče: 38% : 62%.
59'
Z tohoto mráčku nezapršelo, hra se opět stěhuje ke středovému kruhu. Kdo má územní převahu?
58'
Po ztrátě míče museli domácí zařadit zpátečku. Dušan Vlahović nakonec vybojoval aspoň roh, který se chystá provést Aleksa Terzić.
57'
První zákrok na Caprariho ještě Daniele Doveri nechal bez povšimnutí, ten druhý od Lucase Torreiry už ale odpískal. Hellas Verona bude rozehrávat na útočné polovině blízko středovému kruhu.
56'
Krátký pas vystřídala kombinace na jeden dotek. Jejím prostřednictvím hráči chtěli dostat balon do vápna, defenziva Fiorentiny ale byla neprostupná.
55'
Mírně vylepšený roh byl rozehrán vysokým pasem na přední tyč, kde nejvýše vyskočil Lorenzo Venuti. Domácí však pokračovali v obléhání vápna a tentokrát získali už opravdový roh.
54'
V souboji dvou "desítek" u rohového praporku fauloval Castrovilli Gianlucu Caprariho.
53'
Už se zdálo, že se Giovanni Simeone zprava prokličkuje do vápna. Dostal se však do kleští, které ho stáhly k zemi. Diváci pískají, viděli faul. Ale rozhodčí má na celou věc jiný pohled.
51'
Ofsajd i na druhé straně, takže Dušan Vlahović nahrával pod sebe už zbytečně.
50'
Dvojitý ofsajd, v něm stáli Kevin Lasagna a Giovanni Simeone. Tohle se Hellasu vůbec nepovedlo.
49'
Kouskovaná hra se opět rozeběhla naplno. Gianluca Caprari toho využil k centru do brankářových rukavic.
48'
Po dvou žlutých napomenutích si domácí fotbalisté musí dávat čím dál větší pozor.
46'
Žlutou kartu dostává Ivan Ilić (Verona).

Podkopl ve středu hřiště Venutiho.
46'
Žlutou kartu dostává Gianluca Caprari (Verona).

Stáhl Castrovilliho před střídačkami k zemi.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Daniel Bessa.
46'
Hellas vyučil svého soupeře z produktivity, na gól mu stačila jedna střela na bránu. Stalo se tak v 17. minutě, kdy po Caprariho přihrávce do uličky skóroval Kevin Lasagna. Za stejný časový úsek mohlo být na stadionu ještě veseleji, kdyby po Igorově podklouznutí nezahodil Simeone tutovku. Takhle se pověst argentinského kanonýra pošramotila. Naopak úplně potichu zůstal Dušan Vlahović, nejlepší střelec Serie A za celý poločas ani nevystřelil na branku.
Držení míče: 33% : 67%.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 3:1.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:1.
45+1'
45+1'
Dušan Vlahović rozběhl Riccarda Sottila, před něho se stihl vrátit Lorenzo Venuti.
45'
První poločas potrvá ještě minutu.
43'
Další odvrácený centr a tentokrát následoval rychlý brejk. Ten táhl Kevin Lasagna, který ovšem nechal balon za sebou. Škoda, z toho se dalo vytěžit mnohem víc.
42'
Bude ale čelit ještě jednomu, a to po individuální akci Dušana Vlahoviće.
41'
Hellas Verona ubránil roh.
40'
A nestalo se tak ani po Faraoniho faulu na Aleksu Terziće. Hříšníkovi se navíc ani nezdá, že spáchal nedovolený zákrok. Možná má pravdu a možná ne, bylo to sporné.
38'
Adrien Tameze měl nyní velké štěstí, že po svém skluzu unikl karetnímu trestu. Daniele Doveri je dnes benevolentní, žlutou kartu nevytáhl ještě ani jednou.
37'
Jenže Gianluca Caprari odcentroval na přední tyč, kde nejvýše vyskočil obránce Milenković.
36'
Napravit to může po rohovém kopu.
34'
No teda, Giovanni Simeone spálil tutovku! Igor u kraje vlastního vápna podklouzl a tím daroval míč soupeři. Okamžitě následovala přihrávka před poloprázdnou branku, kterou třetí nejlepší střelec Serie A nepochopitelně minul. Kdyby si míč zpracoval, možná by to bylo jiné. Takhle je z toho jen zahozená šance. A samozřejmě mrzutost.
32'
Giacomo Bonaventura to znovu vzal do vlastních rukou a tentokrát byl nebezpečně blízko branky. I proto přišla střela, do které na poslední chvíli vpadl obránce ve skluzu.
31'
Hosté v posledních minutách zabrali a výsledkem je střela. Tu před hranicí šestnáctky vyslal Giacomo Bonaventura, modrou tvrz však neprorazil.
30'
Držení míče: 30% : 70%.
29'
Fiorentina byla okradena o roh. Duncanův centr totiž prodloužil Nicolás González do Casaleho a právě o něj se míč před cestou za koncovou čáru nepatrně otřel.
28'
Hosté se prokombinovali ze spletité situace poblíž vlastní šestnáctky. Verona presuje skutečně vysoko.
27'
Z brejku se hnal do útoku Davide Faraoni. V těžké pozici na levé straně vápna zkusil zakončit k bližší tyči, ale tato střela mu vůbec nesedla.
26'
Fiorentina během chvilky kopala dva rohy. Po tom druhém se k dorážce dostal Lucas Torreira, dobře postavený Adrien Tameze jeho ránu zblokoval.
24'
Naštěstí nešlo o nic vážného, rychle ošetřený Lucas Torreira je připraven k návratu do hry.
23'
Ou, Lucas Torreira po odhlavičkování míče špatně došlápl. Do akce jsou povoláni lékaři.
21'
Aktivní Vlahović se opět spoluhráčům nabízel, tentokrát byla přihrávka na jeho osobu příliš prudká.
20'
Po výkopu gólmana se hosté prokombinovali do palebné pozice. Jejich největší zbraň Dušan Vlahović tentokrát vystřelila slepými.
19'
Rozehrávku na kratší vzdálenosti vystřídala zpětná přihrávka, vysoký centr si pak Montipò snadno pohlídal.
18'
A s Fiorentinou může být ještě hůře, po Caprariho sražené střele bude čelit rohovému kopu.
17'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Teď už si to KEVIN LASAGNA pohlídal a Hellas vede 1:0! Caprari mu poslal chytrou přihrávku do uličky, zakončení levačkou dolů k bližší levé tyči pak bylo pro Terracciana těžko chytatelné.
16'
Ofsajd a v něm Kevin Lasagna.
15'
14'
Domácí znovu v útoku. Brankáře Terracciana překvapili stříleným centrem z takřka nulového úhlu, který se od bližší tyče odrazil zpátky do hřiště.
12'
Tak už. Na levé straně měl spoustu místa na rozběh Darko Lazović, neobtěžován doběhl až před hranici šestnáctky, odkud střílel dolů k levé tyči. Chyběl mu metr, možná dva.
11'
Úvodní desetiminutovka nenabídla žádnou střelu, natož nějakou šanci. K té se musí oba týmy teprve prokousat.
10'
Fiorentina uklidňuje situaci rozvážnou kombinací na celé šíři své poloviny hřiště.
9'
Teď se domácí zmocnili míče v souladu s pravidly a hned z toho bylo haló. Davide Faraoni odcentroval na zadní tyč, Gianluca Caprari vrátil z první před branku a před Giovannim Simeonem na poslední chvíli odvracel stoper Milenković.
7'
Po přesunu hry do středu hřiště si Nicolò Casale vyšlápl na nejlepšího střelce Serie A Dušana Vlahoviće.
6'
Další akci Verony přerušili hosté odkopem míče do zámezí. Zpět do hry míč vhodí Davide Faraoni.
5'
Domácí opět v útoku a tentokrát z toho byla zajímavá průniková přihrávka. K tomu, aby ji Kevin Lasagna zachytil, mu chyběl krok.
4'
Už o sobě dal vědět i Hellas. Boško Šutalo se prezentoval stříleným centrem, kterým trefil bránícího Venutiho.
3'
Podruhé to hosté zkusili křížem zleva doprava. K míči se znovu dostal Giacomo Bonaventura a dokázal i odcentrovat, bohužel pro ACF jen na hlavu obránce.
2'
Giacomo Bonaventura dostal přihrávku na pravou stranu. Na souboj s Velosem si nicméně netroufl a raději otočil hru dozadu.
1'
Domácí nastoupili v modro-žlutých dresech, hosté v červených a ujmou se výkopu.
Základní jedenáctky přicházejí na hřiště, kam je vede Daniele Doveri.

Hellas Verona FC: Montipò – Casale, Šutalo, Veloso (C) – Faraoni, Tameze, Ilić, Lazović – Lasagna, Caprari – Simeone.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Çetin, Bessa, Cancellieri, Ragusa, Rüegg, Hongla, Coppola.
Trenér: Igor Tudor.

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti (C), Milenković, Igor, Terzić – Bonaventura, Torreira, Duncan – Sottil, Vlahović, N. González.
Náhradníci: Cerofolini, Rosati – Callejón, Benassi, Castrovilli, Lucas Martínez, Maleh, Kokorin, Odriozola Arzallus, Nastasić, Saponara, Pulgar.
Trenér: Vincenzo Italiano.

Rozhodčí: Doveri – Di Iorio, Lanotte.
Těšit se můžeme na souboj ligových kanonýrů. Na jedné straně Giovanni Simeone (12 gólů), na straně druhé Dušan Vlahović (16 gólů). A zatímco Argentinec je v tabulce střelců třetí, Srb tuhle statistiku s přehledem vede.
Toho chce využít Verona. Ta si v domácím prostředí hodlá spravit chuť po dvou ligových porážkách i vyřazení z národního poháru. Naposledy se utkala s FC Turín a na jeho hřišti padla nejtěsnějším rozdílem. Hlavním důvodem nezdaru bylo brzké vyloučení stopera Giangiacoma Magnaniho a s ním spojené více než hodinové oslabení. Navzdory bodového půstu z předchozích dvou kol má Hellas na dosah klidný střed tabulky, takže panika ze špatných výsledků určitě není na místě.
Hosté z Florencie udělají vše pro to, aby přezimovali na pohárových příčkách. O to budou při stejném bodovém počtu na dálku soupeřit s AS Řím a Juventusem. A zatímco tým z Turína je kvůli horšímu skóre za Fiorentinou, tým z hlavního města to má přesně naopak. Aspoň jednoho z konkurentů potřebují Fialky mít za sebou, jedině tak podzimní část zakončí mezi nejlepší šestkou. Formu na to mají. Z posledních čtyř zápasů vytěžili deset bodů. Rozjeté svěřence Vincenza Italiana zbrzdilo až Sassuolo, které ve Florencii uhrálo remízu 2:2. Navíc se v tomto utkání vykartoval Cristiano Biraghi, stabilní levý bek tak bude toskánskému celku chybět.
Evropské fotbalové soutěže v těchto dnech uzavírají první polovinu sezony a výjimkou není ani Serie A. V předvánočním kole italské nejvyšší soutěže
se mimo jiné utkají Hellas Verona a Fiorentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62