Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Cremonese - 3. května 2023   21:00

AC Milán
90+3' Krunić (Messias)
1:1
(0:0)
Cremonese
77' Okereke  (Galdames)
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Kalulu, Thiaw, Ballo-Touré – Binnásir (46. Krunić), Vranckx (75. Tonali) – Saelemaekers (75. Messias), De Ketelaere (63. Giroud), Díaz – Origi (63. Leão).
Tătăruşanu, Mirante – Hernández, Kjaer, Florenzi, Gabbia, Adli, Bakayoko, Rebić.
L. Pairetto – P. Capaldo, V. Di Gioia
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Cremonese
Carnesecchi – Sernicola, Chiricheş (73. Ghiglione), Ločošvili, J. Vásquez – Benassi (56. Okereke), Meïté – Pickel, Galdames (84. Castagnetti), Buonaiuto (C) (56. Valeri) – Afena-Gyan (73. A. Ferrari).
Saro, Sarr – Bianchetti, Aiwu, Acella, Ciofani, A. Ricci.

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:12.
Tak to byl neuvěřitelný závěr a až drtivý tlak domácích, který však už druhý gól nepřinesl. Dlouho to vypadalo na senzaci, když se hosté v 77. minutě ujali vedení, které hájili až do nastavení, ve kterém faulovali a domácím se povedlo ze standardky vyrovnat. Poté navíc outsider dohrával v deseti, přesto cennou remízu uhájil. Pro hosty je bod velký úspěch, zda jim v konečném zúčtování pomůže se uvidí, pro domácí naopak velká ztráta v honbě za pohárovými příčkami.
90+9'
90+8'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Paolo Ghiglione).
90+8'
Na druhé straně musel zasahovat Mike Maignan, jenž chtěl rychle rozehrát, byl ovšem poslán k zemi jedním ze soupeřů, který bude potrestán žlutou kartou.
90+8'
Centrovaný míč chytá dnes velmi spolehlivý Marco Carnesecchi do rukou a uklidňuje své spoluhráče.
90+7'
Hosté se musí bránit, domácí rozehrávají rohový kop a cítí šanci.
90+6'
Červená karta pro tým US Cremonese (Charles Pickel). Je to tak, Pickel udeřil protihráče loktem a sudí Pairetto po shlédnutí záznamu ukázal viníkovi červený trest.
90+5'
Rozhodčí se jde ještě podívat na video, zda na Tonaliho nebyl spáchán větší prohřešek, jenž by zasluhoval kartu.
90+4'
Sandro Tonali zůstává před pokutovým územím svého celku ležet na trávníku, dlouho to ale není, neboť jeho týmu běží čas a AC rozhodně s remízou spokojené není.
90+3'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí to udělali velmi šikovně, Messias poslal levačkou míč do skrumáže ve vápně, kde jej stačil tečovat RADE KRUNIĆ a balón skončil v síti za zády brankáře Cremonese, jenž nemohl nic dělat.
90+2'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Johan Vásquez).
90+2'
Zcela jasný faul Cremonese, po kterém následuje žlutá karta a navíc standardka milánského celku z pravé hranice vápna.
89'
Marco Carnesecchi chytá balón do náruče a s rozehrávkou pospíchat nehodlá. Tohle musí být pro hráče AC frustrující.
87'
Tak takhle to rozhodně nepůjde. Rade Krunić zkoušel střelu z velké dálky, mířil však vysoko nad.
85'
Kombinace se hostujícímu celku nyní příliš nevyvedla, domácí zabránili nebezpečí hned v zárodku, avšak stále ztrácí jeden gól a čas běží.
84'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Pablo Galdames, přichází Michele Castagnetti.
83'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Pablo Galdames). Hráč hostů se tak podruhé zapisuje do statistik. Karetním trestem pro něj účast v tomto mači končí, neboť vzápětí střídá.
81'
Nejlepší střelec AC mohl vyrovnat, Rafael Leão však svůj třináctý gól nevstřelil, když pravačkou poslal míč pouze do boční sítě hostující brány.
80'
Útočná snaha Milána vyznívá na prázdno, rozehrávat bude brankář hostů.
77'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Nemožné se stává skutečností, hosté se ujímají vedení. DAVID OKEREKE dokázal obehrát hned dva domácí obránce, následně tváří v tvář Maignanovi poslal levačkou míč na bližší stranu, kde bylo dost volného místa. Cremonese tak z první střely na bránu dává gól.
75'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Aster Vranckx, přichází Sandro Tonali.
75'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Junior Messias.
73'
ze hřiště odchází Felix Afena-Gyan, přichází Alex Ferrari,
ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Paolo Ghiglione.
72'
Příliš přetažený centr Olivier Giroud neměl šanci dostihnout. A nyní už slibovaná změna v sestavě.
71'
Rychlý protiútok hostům příliš nevyšel, hra se otáčí.
71'
Hosté se musí nadále bránit, po faulu se stahují ke své bráně.
70'
Milánský tým rozehraje rohový kop, chystá se další střídání na straně hostí.
69'
Leonardo Sernicola raději zakopl míč za postranní čáru, čímž zbrzdil útok favorita.
68'
Hned dva hráči hostujícího mužstva skončili na hrací ploše, faul se píská až v tom druhém případě a je jasné, že Cremonese nikam nepospíchá.
64'
Mohl to být Brahim Díaz, který mohl otevřít gólový účet utkání, míč si zpracoval na středu hřiště před hranicí vápna, následně ale střílel jen do bránícího soupeře.
63'
Domácí kouč se rozhodl posílit útok, nejlepší střelec týmu a francouzský snajpr by měli kýžený gól přinést.
63'
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Olivier Giroud.
63'
ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Rafael Leão.
62'
Tohle mohlo být pro domácí hodně tvrdé. Emanuele Valeri se dobře vyhnul ofsajdové pasti a zůstal zcela osamocen před domácí svatyní, hlavou však rovněž trestuhodně přestřelil. I tahle situace volala po gólu.
60'
Ani tohle není gól. Útok vedle po pravé straně Alexis Saelemaekers, jenž dobře odcentroval do malého vápna, kde hlavičkoval Charles De Ketelaere, jenže trestuhodně pouze nad břevno. Tohle měl být gól.
59'
Emanuele Valeri se vehementně dožadoval faulu u levé postranní čáře na straně AC, hlavní arbitr jeho požadavku nevyhověl.
56'
ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází David Okereke.
56'
ze hřiště odchází Cristian Buonaiuto, přichází Emanuele Valeri.
55'
Domácí reklamovali ruku ve vápně Cremonese, hraje se ale dál.
54'
Také na druhé straně přišla střela, která letí příliš vysoko nad. Mike Maignan ještě nic řešit nemusel.
52'
Alexis Saelemaekers dnes hodně střílí, ovšem zatím svůj cíl netrefil. Nyní letí jeho rána vysoko nad břevno.
49'
Davide Calabria hledal přízemní přihrávkou z pravé strany někoho ze spoluhráčů v pokutovém území, obrana hostů však nebezpečí zabránila.
46'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Rade Krunić.
46'
První půle nepřinesla žádný gól, resp. žádný regulérní. Favoritovi se sice povedlo v jednom případě dostat míč do sítě, avšak gól byl vzápětí pro ofsajd odvolán. Další šance domácí hráči využít nedokázali, hosté naopak jejich gólmana prakticky neohrozili.
45+2'
44'
Divock Origi hlavičkoval z bezprostřední blízkosti vysoko nad hostující bránu. Tohle byla slušná možnost, avšak chtělo to lepší mušku.
42'
Domácí tým zastavuje ofsajd, Marco Carnesecchi si s rozehrávkou dává na čas, čímž rozčiluje domácí příznivce.
40'
Marco Carnesecchi po malé domů nic nevymýšlel a odehrál balón daleko od své svatyně.
38'
Charles De Ketelaere se sice dostal k hlavičce, tu ovšem adresoval mimo bránu.
37'
Hostující obrana si dokázala poradit s kombinací domácího celku v pokutovém území, ovšem následně bude čelit rohovému kopu.
34'
Míč končí v zámezí za bránou AC, rozehrává Mike Maignan.
33'
Cremonese si vynutilo faul na útočné polovině, kde může šetřit cenný čas.
30'
U míček pokračuje nadále favorit, byl ovšem vyhnán na svoji polovinu.
28'
Z protiútoku se málem domácí dostali do šance, Alexis Saelemaekers však střílel ve vápně jen do protihráče.
28'
Hosté se dožadovali autového vhazování u pokutového území milánského celku, pomezní arbitr ale míč přiřkl soupeři.
26'
Leonardo Sernicola obranným skluzem zbrzdil akci soupeře, jeho tým se však musí i nadále bránit.
25'
Alexis Saelemaekers dobrým napadáním míč nevybojoval, navíc zahrál zcela evidentně rukou.
21'
Charles De Ketelaere se po obrovském zaváhání hostující obrany zničehonic zjevil sám před brankářem Cremonese, ten však rychlým skluzem dokázal levou rukou balón odehrát do bezpečí.
20'
A ani nebude, resp. pouze odehraje míč od své brány. Soupeři kombinace nevyšla a míč putuje do zámezí.
19'
Nyní drží míč poprvé v zápase více na kopačkách hosté, Mike Maignan však práci nemá.
17'
Divock Origi střílel levačkou z levé strany na vzdálenější tyč a Marco Carnesecchi měl co dělat, aby balón vyrazil mimo svou svatyni.
15'
Nyní se ale provinili faulem a jejich snaha tím končí.
14'
Domácí pokračují v útočné aktivitě, zahrávat budou roh.
11'
Domácím se sice povedlo skórovat, když samostatný úniku využil Alexis Saelemaekers, jenž zamířil na bližší stranu brány a rozvlnil síť za vyběhnutým gólmanem, avšak radost domácích brzdí ofsajd.
8'
Stále se na hřišti nic mimořádného neděje, na první šanci se čeká.
6'
Hosté na chvíli získali míč, ovšem pouze jej poslali po zemi k domácímu gólmanovi, který dnes moc práce mít asi nebude.
3'
Domácí drží míč na kopačkách, ovšem zatím jen na své polovině.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kalulu, Thiaw, Ballo-Touré – Binnásir, Vranckx – Saelemaekers, De Ketelaere, Díaz – Origi.
Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Hernández, Kjaer, Florenzi, Gabbia, Adli, Tonali, Bakayoko, Krunić, Giroud, Rebić, Leão, Messias.
Trenér: S. Pioli.

US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola, Chiricheş, Ločošvili, J. Vásquez – Benassi, Meïté – Pickel, Galdames, Buonaiuto (C) – Afena-Gyan.
Náhradníci: Saro, Sarr – Valeri, Bianchetti, A. Ferrari, Aiwu, Ghiglione, Castagnetti, Acella, Ciofani, Okereke, A. Ricci.
Trenér: D. Ballardini.

Rozhodčí: L. Pairetto – P. Capaldo, V. Di Gioia.
Vzájemné zápasy

AC Milán sehrál s Cremonese na svém hřišti pět zápasů a vždy odcházel jako vítěz, ovšem všechny mače se odehrály v dávné historii. Cremonese se do Milána vrací po téměř třiceti letech.
Cremonese

Hosté pomalu míří za sestupem, pobývají na předposlední příčce a na místo zaručující záchranu ztrácí šest zápasů před koncem sedm bodů. Mimo své hřiště se jim příliš nedaří, z šestnácti klání si přivezli deset bodů za jediné vítězství a sedm remíz, vstřelili osmnáct gólů a o čtrnáct více inkasovali. Naposledy prohráli v Udinese 0:3.
Tři hráči týmu se dělí o prvenství tabulky střelců, všichni docílili šesti gólů.
AC Milán

Domácí tým drží páté místo, které zajišťuje postup do EL, na kontě má 57 bodů, stejný bodový zisk má i šestý AS Řím a čtvrtý Inter, navíc třetí Juventus a druhé Lazio nejsou příliš daleko. Na svém hřišti si milánský tým odnesl z patnácti zápasů třiatřicet bodů za deset výher a tři remízy, vstřelil rovných třicet branek a o třináct méně inkasoval. Tři z pěti posledních mačů před svými fanoušky vyhrál.
Nejlepším střelcem mužstva je dvanáctigólový Portugalec Rafael Leao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62