Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Lecce - 23. dubna 2023   18:00

AC Milán
40' Leão (Tonali) • 74' Leão (Díaz)
2:0
(1:0)
AC Milán
Maignan – Kalulu, Thiaw (59. Kjaer), Tomori, Hernández (C) – Krunić, Tonali (60. Binnásir) – Messias (59. Saelemaekers), Díaz (78. De Ketelaere), Leão (79. Origi) – Rebić.
Tătăruşanu, Mirante – Ballo-Touré, Florenzi, Gabbia, Adli, Bakayoko, Vranckx, Ibrahimović.
D. Chiffi – F. Valeriana, G. Massara
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Lecce
Falcone – Gendrey (79. S. Romagnoli), Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin (76. Gonzàlez), Hjulmand (C), Oudin – Banda (79. Maleh), Ceesay (65. Persson), Di Francesco (66. Strefezza).
Bleve, Brancolini – Tuia, Ceccaroni, Cassandro, Pezzella, Askildsen, Helgason.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:10.
Žádné gólové hody se dnes nekonali, favorit ale hrál, co potřeboval, vstřelil dvě branky, sám žádnou neinkasoval a došel si pro povinné vítězství. Hosté si sice nějaké možnosti vytvořili, ovšem Maignan moc těžkou práci dnes neměl.
90+6'
90+5'
Alexis Saelemaekers se dle mínění hlavního arbitra provinil faulem. Hráč se verdiktu hodně diví.
90+3'
Ve vápně milánského mužstva zůstává ležet jeden z hostů, hra je tak v závěru ještě přerušena.
90+1'
Nechybělo moc a hosté dali kontaktní gól, avšak neposlušný míč jim utekl k domácímu gólmanovi.
89'
Nepřesná křižná přihrávka hostů byla kořistí pro obranu domácího celku, jenž vyráží do protiakce.
88'
Míč nyní projel pokutovým územím hostů, žádný z hráčů AC se k němu ale nedostal včas, aby jej odehrál mezi tři tyče.
86'
Domácí nyní sice nevyužili velkou možnost, ale i kdyby se jim to povedlo, gól by pro ofsajd neplatil.
83'
Centr z levé strany do vápna hostujícího celku žádné nebezpečí nepřinesl, ale gigant zůstává u balónu.
81'
Mike Maignan po malé domů nic nevymýšlel a odkopl balón do bezpečné vzdálenosti.
79'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Lameck Banda, přichází Youssef Maleh,
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Simone Romagnoli.
79'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Divock Origi.
78'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
78'
Brahim Díaz mohl zvýšit náskok svého celku na vyšší rozdíl, avšak zblízka poslal svou bombo vysoko nad břevno. S touto šancí šlo naložit lépe.
77'
Mike Maignan si zakřičel, popošel z brány a míč ze vzduchu sebral do rukou.
76'
ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Joan Gonzàlez.
74'
AC Milán právě vstřelil branku!
Nyní už se portugalský útočník raduje. RAFAEL LEÃO sebral míč u středové lajny, naběhl s ním až do vápna, kde pálil z levé strany levačkou do vzdálenější tyče, od níž se balón odrazil do sítě.
74'
Lameck Banda prudkou ránu na střed brány Maignana příliš neohrozil, ten schoval míč do rukou.
73'
Rafael Leão mohl zvýšit náskok svého celku, z levé strany však odehrál míč pravačkou vysoko nad břevno.
71'
Jeden z hostů tečoval míč hlavou v pokutovém území, odehrál jej ale vysoko nad bránu.
69'
Nyní se píská faul ve prospěch favorita, jenž bude rozehrávat ze středové lajny.
68'
Hosté přišli o míč před vápnem AC a musí hodně rychle zpátky.
66'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Gabriel Strefezza.
65'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Joel Voelkerling Persson.
64'
Domácí rozehráli roh, odvrácený míč však letí až k půlící lajně.
62'
Volný míč doputoval do rukou brankáře hostů, který rychle rozehrává směrem na pravou stranu.
60'
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Ismáíl Binnásir.
59'
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers.
59'
ze hřiště odchází Malick Thiaw, přichází Simon Kjaer.
58'
Hosté pokazili přihrávku u středové lajny, pokračovat bude soupeř autovým vhazováním.
55'
Brahim Díaz se málem dostal do samostatného úniku, avšak nezpracoval nepřesnou křižnou přihrávku od spoluhráče.
52'
Malick Thiaw střílel v pokutovém území směrem vzdálenější horní roh brány, trefil však jen protihráče.
51'
Fikayo Tomori dobře zapracoval v obraně a zbrzdil útočnou akci soupeře. Jeho spoluhráči se tak stihli vrátit.
49'
Ošetření si vyžádal jeden z hráčů Leccu, hra byla na chvíli přerušena.
46'
Domácím se po konci první půle ještě něco nezdálo a udělali kolem hlavního arbitra roj, avšak jejich kouč je svolává do kabin, rozhodně nechce riskovat, aby někdo viděl žlutou kartu. Zatím favorit svého protivníka příliš nepřehrává, k vidění je poměrně vyrovnaná podívaná a i hosté si uvědomují, že dnes mají šanci bodovat.
45+4'
45+4'
Alexis Blin si ještě na dálku něco vyříkává s Tonalim, arbitr emoce uklidňuje a nechává ve hře pokračovat.
45+2'
Málem se hosté dostali do slibné možnosti, ovšem Mike Maignan i za pomoci obránců situaci zvládl a míč sebral do náruče.
45'
Skluzem se snažil jeden z hostů zakončit z úhlu, záměr se mu nezdařil a míč mu utekl do zámezí.
43'
Dlouhý nákop bere gólman hostů s přehledem do rukou, tady moc práce neměl.
40'
V závěru první půle přichází první gól. Tonali poslal z levé strany centr na pravou hranici malého vápna, kde si nejvýš vyskočil RAFAEL LEÃO a hlavou odehrál balón ke vzdálenější tyči, kam se Wladimiro Falcone jen podíval.
38'
Hráči AC se nyní marně dovolávali odpískání faulu u vápna soupeře.
36'
Trochu hluchá pasáž zápasu, domácí drží balón u středového kruhu a kombinují mezi sebou.
33'
Střídání nakonec není nutné, hráč pokračuje dál.
32'
Alexis Blin hodně tvrdě zajel do Thea Hernándeze a klidně mohl vidět kartu, třebaže se soupeři poté omluvil.
30'
Další faul domácího celku, tentokrát se obejde bez karetního trestu, ovšem favorit přichází o balón.
27'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Malick Thiaw).
26'
Valentin Gendrey se snažil skluzem zachránit míč na hrací ploše, to se mu už nepovedlo a balón tak opět končí v moci domácího giganta.
25'
Rafael Leão sice souboj o míč na levém křídle prohrál, jeho tým však bude pokračovat autovým vhazováním.
23'
Domácí rozehráli rohový kop, hru nakonec přenesli až ke středové lajně, kde pokračují v kombinaci.
21'
Ani Mike Maignan není zcela bez práce, nyní musel být ve střehu a pokus z dálky ukrýt do náruče.
19'
Sandro Tonali střílel nebezpečně z dálky, jeho přízemní pokus však stačil Wladimiro Falcone vyrazit.
17'
A pozor, vše je jinak. Po shlédnutí záznamu Daniele Chiffi odvolává svůj předchozí verdikt a nechává rozehrávat brankáře hostů.
16'
Hlavní arbitr se jde na video nakonec podívat sám.
14'
Je tu faul a pokutový kop pro AC Milán. Hosté ještě protestují a přesvědčují arbitra, aby se šel podívat na video.
13'
Theo Hernández poslal křižný pas do pokutového území, kde se málem do šance dostal jeden z jeho spoluhráčů, míč si však nedokázal zpracovat.
12'
Mike Maignan vystartoval proti centru a balón sebral do rukavic.
11'
Ante Rebić si nedokázal dlouhou přihrávku zpracovat, míč mu uniká za brankovou lajnu.
10'
Assan Ceesay inkasoval nepříjemný zásah a s bolestivou grimasou zůstává na trávníku.
7'
Pierre Kalulu se snažil proniknout s míčem podél pravého křídla, o balón však přišel a jeho tým bude pokračovat autovým vhazováním.
4'
Domácí jsou zatím aktivnější, ale hosté dobře brání.
1'

AC Milán: Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori, Hernández (C) – Krunić, Tonali – Messias, Díaz, Leão – Rebić.
Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Ballo-Touré, Kjaer, Florenzi, Gabbia, Binnásir, Adli, Bakayoko, Vranckx, Saelemaekers, De Ketelaere, Ibrahimović, Origi.
Trenér: S. Pioli.

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Gallo – Blin, Hjulmand (C), Oudin – Banda, Ceesay, Di Francesco.
Náhradníci: Bleve, Brancolini – S. Romagnoli, Tuia, Ceccaroni, Cassandro, Pezzella, Askildsen, Helgason, Gonzàlez, Strefezza, Maleh, Persson.
Trenér: M. Baroni.

Rozhodčí: D. Chiffi – F. Valeriana, G. Massara.
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemný mač na hřišti milánského týmu skončil nerozhodně 2:2, předtím se však osmkrát za sebou radoval z výhry domácí celek. Lecce na jeho trávníku uzmul všechny body naposledy 19. října 1997, kdy vyhrál 2:1.
Lecce

Hosté jsou na šestnácté pozici s 28 body, drží se tak těsně nad sestupovými místy. Mimo svůj stadion odehráli patnáct střetnutí a přivezli si stejný počet bodů díky čtyřem výhrám a třem remízám, k tomu přidali jedenáct vstřelených a šestnáct inkasovaných gólů. V posledních venkovních duelech se jim ale nedaří, nyní drží sérii tří porážek na hřištích soupeřů za sebou.
Brazilec Gabriel Strefezza je se sedmi góly v čele tabulky střelců mančaftu.
AC Milán

Domácí tým drží pátou pozici zaručující účast v EL, na čtvrtý AS Řím však ztrácí jen tři body, ovšem před šestým Interem má dvoubodový náskok. Na svém hřišti si ze čtrnácti utkání odnesl rovných třicet bodů za devět výher a tři remízy, vstřelil osmadvacet branek a o jedenáct méně inkasoval. Poslední dva jeho domácí duely skončily nerozhodně.
Nejlepším střelcem je desetigólový Portugalec Rafael Leao.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62