Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Atalanta - 18. září 2022   18:00

0:1
(0:1)
Atalanta
35' Scalvini  (Höjlund)
AS Řím
Patrício – Mancini (87. Zalewski), Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić (67. Belotti), Spinazzola – Zaniolo, Abraham (79. Šomurodov), Lo. Pellegrini (C).
Boer, Svilar – Bove, Camara, Faticanti, Tripi, Viña, Volpato.
Chiffi – Vecchi, Mastrodonato
Stadio Olimpico, Řím
Atalanta
Musso (8. Sportiello) – Tolói (C), Demiral, Scalvini (46. Okoli) – Hateboer, de Roon, Koopmeiners, Maehle – Éderson (88. Malinovskyj), Höjlund (46. Muriel), Pašalić (74. Lookman).
Rossi – Boga, Ruggeri, Soppy.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 7.
Po Interu a Juventusu dnes ztratilo body také AS, které překlene reprezentační přestávku na šestém místě. Naopak Atalanta si upevnila pozici nejlépe bránícího týmu v lize a s bilancí 5-2-0 poskočila zpátky na úplné čelo Serie A.
Čas vypršel. Navzdory masivní převaze dnes Římané ani jednou nedobyli branku Atalanty, kdežto jejich území padlo po jediné střele mezi tři tyče z nohy Scalviniho. Snaha AS o vyrovnání byla celý druhý poločas markantní. Velmi ho ale srážela nekvalita v zakončení. Vyloženě těžkých zákroků měl střídající brankář Sportiello opravdu málo.
90+5'
90+5'
Lookman krásně zalepil vysoký míč a vyměnil si ho s Maehlem. Střílet z hranice vápna se mu očividně nechtělo, raději nechal utéct další sekundy.
90+4'
Ruslan Malinovskyj rozšířil sbírku žlutých karet na straně Atalanty. Římané nebyli trestáni ani jednou.
90+3'
Lookman opakovaně podržel míč na hostujících kopačkách. Zleva hledal Muriela, který neúspěšně žadonil o rohový kop.
90+2'
Ani z rohu Pellegriniho vysvobození nepřišlo. Hlavička Cristanteho postrádala přesnost.
90+1'
Šomurodov obdržel od Zalewského výborný míč za obranu. Do finální přihrávky na Belottiho se vložil Hateboer. Famózní návrat tohoto Nizozemce!
89'
Šomurodovovi to nevyšlo zblízka hlavou a teď ani nohou z dálky. Frustrace na straně AS roste, byla to jeho osmnáctá střela v zápase.
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Éderson, přichází Ruslan Malinovskyj.
88'
Řím nespasil ani střídající Uzbek Šomurodov. Na základě Çelikovy pobídky hlavičkoval z dobré pozice dobrý metr vedle bližší tyče.
87'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Nicola Zalewski.
87'
S taktickými fauly za žlutou kartu hosté nešetří. Za zastavení Belottiho je napomínán Koopmeiners.
86'
Spolupráce mezi Murielem a Okolim neklapla, takže domácí hrubka v rozehrávce neměla žádný fatální následek.
85'
Andrea Belotti spadl ve středovém kruhu. Na vině byl Muriel, nicméně domácí se postupnou rozehrávkou daleko nedostali.
84'
S blížícím se koncem je Bergamo obezřetnější v obraně. Římané se již nedostávají tak snadno do palebných pozic a čas na vyrovnání se jim rychle krátí.
83'
Leonardo Spinazzola to hodně přehnal s razancí centru. Beci Atalanty ho nechali doletět za koncovou čáru.
81'
Šomurodov pouštěl míč za sebe, ale tam byla už jenom postranní čáře. Na aut Maehleho navázal Ibañezův faul na Édersona.
80'
Marten de Roon neměl patřičnou odpověď na zrychlení Zaniola. Ještě uprostřed hřiště ho podkopl za žlutou kartu.
80'
Mancini, Patrício a Ibañez dostali míč ven z kostrbaté rozehrávky, na kterou byl vyvíjen tlak ze strany čerstvých útočníků Bergama.
79'
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Eldor Šomurodov.
79'
Zaniolo dohrál nepovedenou standardku další z mnoha nepřesných střel. Čtvrthodinu před koncem je připraveno střídání.
78'
Za Okoliho přestupek byla nařízena standardka. Na přímou střelu to bylo daleko, Pellegrini jemně nakopával pouze k hlavě de Roona.
77'
Dobrý návrat Ibañeze. Hateboer s ním nepočítal a brazilský obránce dostal míč pod kontrolu díky malé domů na Patrícia.
76'
Vedle středového kruhu si o žlutou kartu řekl Merih Demiral. Jednalo se o šlapák proti noze Belottiho.
75'
Lookman, Muriel a Maehle se až zbytečně dlouho zdrželi na levém křídle. Sešlo se tam až moc lidí a prostor na přihrávku do vápna Édersonovi nezbyl.
74'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Ademola Lookman.
74'
Koopmeiners nechal Nicola Zaniola přehodit si míč na levačku. Technická střela zase letěla hodně vedle.
73'
Obdobně pálil zpoza vápna Abraham. Ten už branku trefil, ale Sportiello zase nemusel předvést žádný světoborný zákrok.
73'
Lorenzo Pellegrini natáhl z dálky. Byla tam i teč, která však Sportiellovi nikterak neuškodila.
72'
Současný způsob hry je pro všechny aktéry nesmírně vyčerpávající. Neustále se běhá z jedné strany na druhou, nikdo nemá možnost si odpočinout.
70'
A zase rychle na opačnou stranu. Na pravačku si naváděl míč Muriel. Ambiciózní střela nabrala opačnou faleš a Patrício ji řešit nemusel.
69'
Belotti lépe zvládl tvrdý souboj. Těžit z toho mohl Pellegrini, jenomže vypálil přesně k nohám Marca Sportiella.
68'
Na Pellegriniho roh si naskočil Roger Ibañez. Nesmírně prudká hlavička se s přesností nepotkala. Míč prolétl malý kus nad břevnem.
67'
ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Andrea Belotti.
67'
Abraham rozdal míč do strany Çelikovi a okamžitě se šel nabízet pro zpětnou přihrávku. Z té resultuje rohový kop.
66'
Dva diskutabilní momenty mezi Okolim a Zaniolem trochu vyvedly Římany z koncentrace. Už delší dobu se hraje desítky metrů od Sportiella.
65'
Muriel vyzval k tanci Ibañeze. Udělal si místo na centr, jenže na ten u druhého konce pokutového území nikdo nečekal.
64'
Koopmeinersův nákop zůstal u ostatních nepochopen. Vysokánský balón odletěl až k reklamním panelům za hšitěm.
63'
Ze souboje s Cristantem odpadl Teun Koopmeiners. Chiffi zase pískal a přiřkl hostům standardní situaci.
61'
Koopmeinersův přetažený centr Muriel vracel na střed. Po balónu neuváženě skočil Çelik a nasměroval ho k vlastní brance, před kterou ho vychytal šťastně postavený Abraham.
60'
Nic, hraje se dál a útok měla k dispozici Atalanta. Muriel jí zajistil rohový kop.
59'
Zaniolo opět padá ve vápně, ale hlavní rozhodčí i v tomto případě píská v neprospěch AS! I tady byl Okolim držen za trenky, co na to VAR?
57'
José Mourinho neudržel nervy. Hrubě se obořil na rozhodčí a Chiffimu nezbylo nic jiného, než ho červenou kartou vykázat na tribunu.
56'
Za vhozeným míčem vyrazili Zaniolo a Okoli. Oba se navzájem tahali za dres a zároveň spadli na zem. Římané vehementně orodují za penaltu.
55'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Hans Hateboer).
54'
Od Pellegriniho šlo o centr, jenž se od někoho odrazil nad branku. Původně měl následovat roh, ovšem rozhodčí svůj výrok otočil na výkop gólmana.
53'
Mario Pašalić srovnal se zemí Spinazzolu. Za následek to má římský přímý kop. Vychází to na pravačku Pellegriniho.
52'
Abraham nebyl připraven na průnikovku Pellegriniho. Míč převzali hosté a snaží si ho trochu užít. Po zásahu hlavního rozhodčího budou mít rozehrávku na útočné třetině.
50'
Abraham sklepl Spinazzolův centr jen k noze Okoliho, který rezolutně odpálil balon co nejdál od branky Atalanty.
49'
Abraham narazil do Okoliho. Ze standardky centroval Pellegrini a hlavičkoval Ibañez. Sportiello ve vzduchu míč dostatečně nezabezpečil, nicméně rozhodčí viděl faul na jeho osobu.
48'
Muriel měl napravo spoustu volného místa. Teď se vehementně omlouvá na všechny strany, protože mu centrovaný míč uletěl mimo výseč.
47'
Špatně vyřešený aut spustil kontr Zaniola. Rafael Tolói sáhl pro taktický faul a automaticky počítal se žlutou kartou.
46'
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Caleb Okoli.
46'
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Luis Muriel.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Více než půlhodinu se v Římě nic nedělo. Pořádnou ofenzivu odšpuntoval až první gól Atalanty, který z dálky vstřelil Scalvini. AS okamžitě zabralo a pokusilo se sjednat nápravu. Obraně Bergama nejvíce zatopil Abraham, proti němuž se v 45. minutě vyznamenal Sportiello. Tento gólman původně ani neměl hrát, avšak zpočátku zápasu musel vystřídat zraněného Mussa.
45+3'
45+3'
Spinazzolův centr byl zlikvidoval jen napůl. Hosté z Bergama si oddechli až po nepřesném voleji veterána Matiće.
45+2'
Lorenzo Pellegrini přebal míč od Çelika. Zhotovil se ke střele levačkou, která byla ztečována na roh. Ten vyboxoval Sportiello.
45'
Abraham patičkou přisunul míč k Matićovi, který mu ho na okraji vápna šikovně vrátil. Římané se gólu ale nedočkali, Abrahamovu šanci z bezprostřední blízkosti zhatil Sportiello.
45'
Zaniolo zprava servíroval míč před malé vápno. Až k Abrahamovi se nedokutálel, postaral se o to Tolói.
44'
Vedoucí gól zápasu nepochybně prospěl. Zvýšila se intenzita a konečně vymizelo i časté přerušování. Zároveň ožil i šedesátitisícový kotel.
42'
Éderson se přes dva světle modré dresy do zakončení neuvolnil. Pellegrini okamžitě otáčel hru, jenže nákop na Abrahama byl dlouhý.
41'
Pellegrini z půlky excelentně vysunul Abrahama. Anglický hrot si hrudí zpracoval balon optimálně do běhu, jenže klička vybíhajícímu Sportiellovi byla tak dlouhá, že odcestovala do autu.
39'
Demiral malinko podcenil souboj na zadní čáře. Míč zůstal ve hře a vybojoval si ho Zaniolo, kterého o kousek dál odzbrojil kapitán Tolói.
38'
Koopmeiners se nepokoušel centrovat. Po zemi přihrál na střed, Demiralova naivní rána ze čtyřiceti metrů tam byla sražena.
37'
Koopmeiners dostal trochu nakopáno u levé postranní čáry, kde za malou chvíli vznikne standardní situace.
35'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté ruší bezbrankový stav! Rasmus Höjlund konečně mohl naplno ukázat své kvality. Na pravém okraji vápna od sebe setřásl Ibañeze a posunul míč do otevřené druhé vlny, což způsobilo přesnou střelu GIORGIA SCALVINIHO z jeho pohledu k pravé tyči.
34'
Höjlund je na hrotu až moc odříznut od zbytku týmu. Většinou mu obrana AS ani nedovolí zpracovat příchozí přihrávky.
33'
Římanům oproti povodním plánům chybí Paulo Dybala. Mourinho ho do základu sice nominoval, ale kvůli zranění ho na poslední chvíli naradil Matićem.
32'
Ve dvaatřicáté minutě registrujeme první střelu na branku. Ibañez zkoušel štěstí z tak velké dálky, že se Sportiello bezpečně připravil na zákrok.
30'
Pellegrini schytal šlapák na pravou nohu jen pár sekund potom, co Koopmeinersův drzý průnik zastavil Matić.
29'
Mancini vybojoval vypadený míč pro Bryana Cristanteho. Ten zkusil střílet z dálky, ale o dost minul ze svého pohledu levou tyč.
28'
Další a další přerušení. Marten de Roon byl vyskakujícím Abrahanem trefen do zátylku.
27'
Před Édersononem vyrostla zeď se jmenovkou Mancini. Římané se k míči brzy vrátili prostřednictvím faulu na Smallinga.
26'
Na obou koncích hřiště vládnou obrany. Za pětadvacet minut neviděl zaplněný Olympijský stadion ještě žádné šance.
25'
Demiral pokryl na hrotu Zaniola. Posléze sledoval aktivitu spoluhráčů a zastavený nákop Nizozemce Koopmeinerse.
24'
Scalviniho přihrávka zůstala nezkompletována. Stejně tak se nezadařilo Zaniolovi ve snaze o rychlý brejk.
23'
Ve třiadvacáté minutě se už žlutí. Chiffi viděl Maehleho diskutabilní šlapák na Manciniho.
22'
Çelik znehodnotil centr Maehleho. Atalanta musela zacouvat na vlastní půlku, kde se do rozehrávky aktivně zapojuje střídající brankář Sportiello.
21'
Abraham sklepával míč před rozběhnutého Zaniola. Byl by to nebezpečný kontr, kdyby ještě ve středovém kruhu nedošlo k faulu. Chiffi k překvapení všech netrestal ani žlutou kartou.
20'
Matić se pustil do riskantního dobrodružství. Pomalu vynášel míč do zahuštěného středu kde o něj zákonitě přišel. Zajistit ho musel Mancini.
19'
Höjlundovi chyběl krok k převzetí chytrého pasu Koopmeinerse. Není to poprvé, co se dánskému útočníkovi stalo něco podobného.
18'
Zeki Çelik presoval Maehleho. Nezajištěný Dán míč ztratil a vysvobodil ho až hvizd sudího Chiffiho.
17'
Pellegrini zahodil standardku nákopem do autu. Hemžení v okolí Sportiella se ukázalo být jako zbytečné.
16'
Marten de Roon zastavil rychlý přechod Římanů faulem na Pellegriniho. Je pochopitelné, že si postižený hráč žádá žlutou kartu.
15'
Smalling dvakrát kraloval před Patríciem. Zneškodnil centr Édersona a pak i ten od Maehleho.
15'
Chris Smalling si poradil s tlakem Höjlunda. Donesl míč za postranní čáru, takže vhazuje Zeki Çelik.
14'
Rozehrávka AS byla vytlačena až ke stoperům. Zahraje si i Smalling.
13'
Hra ještě nenabrala patřičné tempo. Hodně se kouskuje, za což naposledy mohl drobný faul Giorgia Scalviniho u středového kruhu.
12'
Rasmus Höjlund na hranici vápna nedostal pod kontrolu přihrávku od Maehleho. Míč propadl k Patríciovi.
10'
De Roon pochybil v riskantní rozehrávce. Příště už by hosté měli přechodovou fázi zjednodušit, za pár minut jim naskákalo několik ztrát v citlivém prostoru.
9'
Římanům zafungoval presink. Abraham u praporku míč ztratil, ale jeho parťáci ho na polovině hřiště získali nazpátek.
8'
Vynucené střídání kvůli špatné domluvě a srážce se spoluhráčem je dost mrzuté. Gasperini může být rád aspoň za to, že Demiral bude hrát dál.
8'
ze hřiště odchází Juan Musso, přichází Marco Sportiello.
6'
Argentinský gólman patrně nebude moci pokračovat. U střídačky už se rozhýbává Sportiello.
5'
Musso i Demiral utrpěli velké šrámy. Brankář Atalanty schytal ránu na hlavu, obránce Demiral někam na nohu.
4'
Abraham vypouštěl snahu chytit přetažený nákop. Musso si ho chtěl vzít, přičemž se nedomluvil s Demiralem a tvrdě se s tureckým spoluhráčem srazil.
3'
Souhru Bergama na jeden dotek zatrhl Roger Ibañez. Pašalić se musel smířit s tím, že míč odejde mimo hrací plochu.
2'
Mourinhova parta vkročila do zápasu pěkně zhurta. Pellegrini už ve druhé minutě kopal roh, z něhož hlavičkoval Smalling nad břevno.
1'
Úvodní výkop měli domácí, kteří oblékli červené dresy. Atalanta je ve světle modrém.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola – Zaniolo, Abraham, Lo. Pellegrini (C).
Náhradníci: Boer, Svilar – Belotti, Bove, Camara, Faticanti, Šomurodov, Tripi, Viña, Volpato, Zalewski.
Trenér: José Mourinho

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso (8. Sportiello) – Tolói (C), Demiral, Scalvini – Hateboer, de Roon, Koopmeiners, Maehle – Éderson, Höjlund, Pašalić.
Náhradníci: Rossi – Boga, Lookman, Malinovskyj, Muriel, Okoli, Ruggeri, Soppy.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Chiffi – Vecchi, Mastrodonato.

AS Řím

Vítězové prvního ročníku Konferenční ligy patří mezi favority na ovládnutí Serie A. V prvních čtyřech kolech ztratili jediné dva body remízou s AC Milán. Mnohem větší facka přišla na hřišti Udinese, kde Mourinhova parta schytala debakl 0:4. Minulý týden se částečně rehabilitovala v Empoli, kde urvala všechny body za výsledek 2:1 a zařadila se v tabulce na páté místo. Jako perfektní letní posila se jeví Paulo Dybala. Někdejší hvězda Juventusu měla prsty v pěti z celkových osmi vstřelených gólů (3+2). Římanům dlouhodobě chybí Wijnaldum a s ním také El Shaarawy, Darboe a Kumbulla.
Atalanta Bergamasca Calcio

Tým z Lombardie neměl v minulé sezóně takovou výkonnost, aby se kvalifikoval do evropských pohárů. Letos už zase vypadá mnohem silněji, což jasně ukazuje postavení na druhém místě Serie A. Z úplného čela tabulky Atalantu poslala týden stará remíza 1:1 s Cremonese. Předtím ztratila body jen při remíze 1:1 s AC Milán. Bergamo dosud inkasovalo třikrát, což je nejméně ze všech dvaceti účastníků. Útok se prosadil desetkrát, z toho čtyřikrát Nizozemec Teun Koopmeiners. Trenér Gasperini postrádá nejedno zvučné jméno. Kvůli zraněním jsou ze hry Zappacosta, Djimsiti, Palomino a Zapata.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi AS Řím a Atalantou!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62