Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Monza - 30. srpna 2022   20:45

AS Řím
18' Dybala (Abraham) • 32' Dybala (Abraham) • 61' Ibañez (Lo. Pellegrini)
3:0
(2:0)
AS Řím
Patrício – Mancini, Kumbulla (28. Smalling), Ibañez – Çelik, Matić, Cristante, Zalewski (65. Spinazzola) – Dybala (65. El Shaarawy), Lo. Pellegrini (C) (80. Bove) – Abraham (80. Belotti).
Boer, Svilar – Karsdorp, Šomurodov, Viña, Tripi, Faticanti.
Marco Piccinini – Alberto Tegoni, Marcello Rossi
Stadio Olimpico, Řím
Monza
Di Gregorio – Marlon, Marrone (46. Molina), Caldirola – Birindelli, Pessina (62. Colpani), Sensi (84. Bondo), Machín, Augusto – Caprari (62. Ciurria), Petagna (62. Mota).
Cragno, Al. Sorrentino – Barberis, Gytkjaer, Valoti, F. Ranocchia, Antov, Carboni, S. Vignato.

S konstatováním, že AS Řím i díky 99. a 100. gólů Paulo Dybaly v Serii A porazil nováčka z Monzy jednoznačně 3:0, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Bez červených karet.
Je dobojováno. AS Řím naprosto zaslouženě bere tři body a posouvá se na první místo v tabulce. Monza hrála dobře vždy prvních deset minut obou poločasů, ale pak se taktovky ujali hráči Giallorossi.

V 18. minutě se po výborném Abrahamově prodloužení prosadil Paulo Dybala a stejný hráč o 14 minut později doklepnul Abrahamovu střelu do volné části branky.

Ve druhém poločasu přidali Římané ještě jednu branku, když si Roger Ibañez skvěle naskočil na rohový kop a nedal šanci ani Marlonovi, jenž ho měl bránit, ani brankáři Di Gregoriovi, jenž jinak podal výborný výkon – 3:0.

Hosté se v závěru mohli prosadit a vstřelit svůj první gól venku v Serii A, avšak Machínovu ránu zastavilo břevno. A stav nenavýšili ani domácí, jelikož Spinazzolu výborně vychatal Di Gregorio.
90+3'
90+3'
Poslední minuta nastavení je zde a Římané se vítězstvím 3:0 posunou do čela tabulky Serie A, kde budou mít o bod k dobru před Interem Milan. Zítra je ale s deseti body může dorovnat Neapol, Lazio nebo vítěz zápasu Bergamo – Turín.
90+1'
Kolem egyptského Itala je stále realizační tým a devětadvacetiletému forvardovi se jen tak nechce z trávníku. Nakonec pomalým krokem odchází do zámezí.
90+1'
Není důvod nastavovat více, než je nezbytně nutné. První minuta ze tří nad rámec základní hrací doby se chýlí ke konci a El Shaarawy je po faulu na trávníku.
90'
Poslední minuta základní hrací doby právě probíhá. Hosté kombinují na polovině soupeře.
88'
Po delším času mají hosté míč na svých kopačkách daleko od branky.
87'
Spinazzola se před vápnem opřel do míče a krásnou usměrněnou střelou donutil Di Gregoria k dalšímu výbornému zákroku. Gólman Monzy vytáhl míč mířící do šibenice.
86'
AS stále útočí a rádo by ještě navýšilo své vedení. Je jasné, že tři body zůstanou na Olympijském stadionu.
84'
Roger Ibañez si vyměnil pár slov s Marlonem po tom, co se oba střetli v zákroku na čáře. Pokračuje se dále.
84'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Warren Bondo.
83'
Andrea Belotti byl v první akci po příchodu do AS Řím. Jeho střelu z malého vápna zastavil gólman Di Gregorio, dnes nejlepší hráč hostí na hřišti. Následný závar už vedl jen k nepřesnému centru El Shaarawyho.
81'
Monze zatím není přáno dát první venkovní gól v Serii A. Nyní k němu měl blízko José Machín, který se na hranici vápna opřel z první do míče a orazítkoval břevno u levé šibenice!
80'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Edoardo Bove.
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Andrea Belotti.
79'
A také Římané předvedli hezkou kombinační akci, kdy po nahrávkách na jeden dotek zbýval Abrahamovi metr, aby byl u míče dříve než Di Gregorio. Ten opět dobře přečetl hru.
78'
Zahrál si také Rui Patrício, který malou domů nekompromisně odkopl až za půlící čáru.
77'
Spinazzola se vyhnul Sensimu, udržel se na nohou a pokračoval dále. Ale poté ho stáhl Patrick Ciurria a nic jiného než karta nemohla následovat.
75'
Zápas už se dohrává, fanoušci AS Řím si užívají nejvyšší vedení v sezoně a Olympijským stadionem se nesou oslavné chorály.
74'
Hosté se ale osmělují, když mohou. Zejména Mota a Ciurria si svým výkonem říkají o šanci v základu pro další utkání. Otázkou ale je, zda Římané za tohoto stavu už trošku nezvolnili.
72'
Pohledem statistik, AS Řím jasně dominuje. V držení míče je sice lepší Monza, ovšem to je tak jediný aspekt. Střely na branku 5:1 hovoří jasně.
70'
Dobrá akce hostí. Po kombinaci na levé straně se k centru dostal Colpani. Míč si ve vápně našel naprosto přesně Patrick Ciurria, ale hlavičkoval opět nad. Tohle by ale mohla být akce, na které by Monza mohla stavět.
68'
Smalling si našel přetažený centr, ale hlavičkoval v záklonu a jeho střela tak mířila mimo tři tyče.
67'
Domácí opět útočí. Nyní dával Çelik z pravé strany míč pod sebe, ovšem na Abrahama ho neprocedil. Domácí budou kopat roh.
65'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Stephan El Shaarawy.
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Leonardo Spinazzola.
65'
Patrick Ciurria se hned poř svém příchodu na hřiště uvedl dobrou akcí po pravé straně, kdy se před vápnem uvolnil a kličkou oklamal soupeře. Jenže jeho zakončení šlo jen do středu branky.
62'
ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Andrea Colpani.
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Dany Mota.
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Patrick Ciurria.
61'
AS Řím právě vstřelil branku!
ROGER IBAÑEZ se při rohovém kopu Pellegriniho vyšrouboval nejvýše a jeho náběh vůbec nezachytil Marlon, jenž ho měl bránit. Poté už pro Brazilce bylo velmi snadné zatlouct míč do branky mimo dosah Di Gregoria.
60'
Další zpětná přihrávka z čáry na malé vápno. Tentokrát adresoval Matić míč pro Abrahama, ale opět je z toho dobrý blok hostí a jen roh pro AS.
59'
Tammy Abraham si šel pro dlouhou přihrávku od Pellegriniho, ale gólman hostí Michele Di Gregorio výborně přečetl hru a byl u balonu dříve.
57'
Už se opět hraje na polovině AS. Monza, vědoma si toho, že nemá moc co ztratit, nyní začíná být čím dál nebezpečnější.
56'
Tammy Abraham se skvostně proháčkoval přes dva hráče, ale v zakončení ho zastavil Di Gregorio. Angličan si přesto našel odražený míč a rychle se zorientoval, nicméně jeho střelu do volné části branky zablokoval Luca Caldirola.
55'
Dybala výborně zabojoval o míč, který na poslední chvíli u brankové čáry vrátil zpět někam k penaltě, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
53'
Také tentokrát si AS vedl v defenzívě pozorně. I úvodní minuty druhého poločasu patří hostům. Ale nevede k tomu žádná branka.
51'
Další útočná akce Monzy skončila jen špatnou přihrávkou. Rui Patricio vyběhl ven z branky a zmenšil Caprarimu střelecký úhel, kterému poté nezbylo než jej zkusit obstřelit, ale balon mu vůbec nesedl na nohu.
50'
Ani tentokrát se o pokutový kop jednat nebude. Nicola Zalewski byl ve vápně atakován Birindellim, který předvedl výborný a čistý skluz.
48'
Hosté vybojovali další rohový kop, míč uvede do hry Stefano Sensi. Roh z levé strany byl nebezpečnější, avšak Luca Caldirola hlavičkoval nad branku.
47'
Monza hned na úvod druhého poločasu zahrozila nebezpečným centrem, ze kterého přišel rohový kop. Ten ale Ruie Patrícia neohrozil.
46'
Hosté o půlce vystřídali stopera Luku Marroneho, který přepouští své místo Salvatore Molinovi.
46'
Žluté karty: 0-1
Během prvních deseti minut to nevypadalo na žádný velký tlak AS Řím, hosté hráli dobře a kompaktně v obraně. Ale v 18. minutě prodloužil dlouhý míč Abraham, Paulo Dybala přesprintoval beka a trefil se přesně křížem k tyči. Od té doby byli domácí jasně lepší a svou převahu stvrdili druhou trefou, ve které měl znovu prsty Abraham. Jeho střelu ještě Di Gregorio výborně zneškodnil, když míč vyrazil do pravé strany. Tam byl ale opět všudybyl Paulo Dybala a svým 100. gólem v Serii A zvýšil vedení Giallorossi na 2:0.
45+4'
45+4'
Dybala chtěl ve vápně ťuknout míč Pellegrinimu, což ale přečetl Marlon a míč odpálil do bezpečí. Tím také první poločas končí.
45+3'
Bryan Cristante raději v končící třetí nastavené minutě povalil Mattea Pessinu a zastavil tak rodící se protiútok soupeře. Nicméně kartu za tento faul neviděl.
45+2'
Andrea Petagna vyskočil ve vápně nejvýše a hlavičkoval míč na penaltový puntík. Tam se snažil stříhnout nůžkami Matteo Pessina, ale balon v tomto obtížném fotbalovém provedení vůbec netrefil.
45+1'
Zeki Çelik si u pravé lajny krásně zpracoval míč a následně jej posunul před vápno na Abrahama. Ten se nestihl uvolnit, byl zdvojen a pokryt soupeřem.
45'
V prvním poločasu se budou hrát čtyři minuty navíc, zejména kvůli dvěma ošetřováním.
45'
Paulo Dybala mohl zkompletovat hattrick, když k němu přišel míč přesně na hranici velkého vápna. Opřel se do něj z první, ovšem mířil vysoko nad branku. Tohle ale byla další hezká akce Římanů.
44'
Autové vhazování pro hosty takřka v blízkosti jejich vápna rozehraje Samuele Birindelli. Ten je také v poslední době hodně vidět.
43'
Úvodní poločas už se pomalu dohrává, průběh zápasu je až na prvních deset minut, kdy se AS nehnal dopředu, naprosto jednoznačný.
40'
Dybala nemohl pokračovat v útoku, jelikož Marlon fauloval Zalewsiho a během výhody byl ještě postrčen právě dvougólový střelec. Domácí budou po ošetření faulovaného hráče rozehrávat hru a navíc Brazilec Marlon vidí žlutou kartu.
39'
Monza ještě zkouší v prvním poločasu trošku upravit nepříznivý stav. A kombinuje na polovině soupeře. Jenže Stefano Sensi se také musel s míčem vrátit, všichni jeho spoluhráči vepředu byli obsazení.
38'
A domácí opět útočí. Nicola Zalewski podnikl průnik po levé straně, kde svedl souboj s Samuelem Birindellim. Ten jej trošku přistrčil, ale nejednalo se o nic, co by se mělo pískat.
36'
Domácí potáhli míč po pravé straně. Vše nakonec skončilo centrem na levou stranu vápna, kde soupeře neoklamal Roger Ibañez. Výhoda dána rozhodčím nakonec nebyla dopísknuta a dopředu mohou hosté.
35'
Přetažený míč se rozhodl vrátit zpět do vápna jeden z hráčů Monzy, ale jeho centr nebyl přesný a Rui Patricio odkopne míč od branky.
34'
Monza sehrála přímý volný kop z pravé strany prakticky od rohového praporku, ale centr nepřešel ani zeď a skončil na rohu.
32'
Pokud dobře počítám, 100. gól PAULA DYBALY v Serii A je na světě. Tammy Abraham se uvolnil na levé straně a jeho křižnou střelu ještě brankář Michele Di Gregorio výtečně vyrazil. Jenže pouze do strany, kde bývalý hráč Juventusu potvrdil instinkt zabijáka, byl u odraženého míče dříve než Carlos Augusto a ve skluzu ho dopravil do opuštěné branky.
Nyní se už možná dostaneme k vzájemným zápasům, které byly tři mimo Serii A. První se odehrál 9. prosince 1951, kdy Monza doma prohrála 0:2. V jarní části pak AS Řím vyhrál i doma, a to nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Zatím poslední vzájemné měření sil přišlo na řadu v italském poháru, kdy v srpnu 1988 Monza doma porazila AS 2:1.
29'
A další faul, tentokrát šel na zem Nicola Zalewski a José Mourinho už vinou trošku tvrdší hry soupeře vystartoval z lavičky.
28'
Chris Smalling rozhodně nečekal, že se na plac dostane již ve 28. minutě. Ale zranění albánského beka Maraše Kumbully je vážnějšího rázu, proto ho nahrazuje zkušený anglický zadák.
26'
Poté zaútočili také hosté. Matteo Pessina si seběhl do vápna na centrovaný míč, u kterého byl o něco dříve, ale trefil ho vedle a následně má ještě zdravotní komplikace domácí krajní bek Maraš Kumbulla.
25'
Ta mohla přijít nyní, ale Tammy Abraham ve vápně nedostal míč přes Lucu Marroneho. Respektive obránce Monzy jej srazil ke svému brankáři.
24'
Paulo Dybala tak vstřelil v Serii A svou 99. branku a jen jedna trefa ho dělí od stovky.
23'
Marlon šel ve vápně hodně nebezpečně do souboje s Tammy Abrahamem. Sudí Marco Piccinini ale celou situaci viděl a penaltu se rozhodl nepísknout.
22'
Vstřelená branka je přesně to, co domácí potřebovali, naopak Giovanni Stroppa si jistě myslel, že jeho svěřenci by poprvé v sezoně mohli dát venkovní branku. Zatím se tak nestalo.
20'
Dybala znovu v akci. Na půlce jej skolil na zem José Machín, který za své počínání vidí jasnou žlutou kartu.
18'
Už jsem chtěl napsat nějakou tu statistickou perličku ze vzájemných zápasů, ale PAULO DYBALA mi jí vzal z klávesnice. Tammy Abraham vyhrál na polovině hřiště hlavičkový souboj a prodloužil míč na velkou předsezonní posilu Giallorossi. Argentinec vyhrál rychlostní souboj se Sensim, naběhl si blíže k vápnu a trefil se křížem ke vzdálenější tyči.
15'
Jenže nepřesná rozehrávka končí u krajního záložníka Marlona, jenž už táhle své spoluhráče dopředu. Monza nyní zkusila poslat do vápna dva centrované míče, ale ani jeden nebyl přesný.
14'
Ze strany domácích je to hodně upracované. Možná přijde zlepšení nyní, kdy se naopak Pellegrini stal příjemcem nedovoleného zákroku. Giallorossi tak zůstanou u míče.
12'
Sensi přetáhl hru na druhou stranu na levou lajnu. Monza je nyní výrazně aktivnější.
10'
Tak přece jen mají i hosté nebezpečné akce. Gianluca Caprari krásnou uličkou vyzýval k zakončení Stefana Sensiho, před kterým míč ukopl na roh Roger Ibañez. Ten pak pořádně vyčinil svým spoluhráčům, kteří na středu hřiště zcela propadli.
9'
Nemanja Matić zkoušel akci táhnout středem hřiště. Ale nikdo z jeho spoluhráčů se mu nenabídl, proto míč vrátil na stopery.
7'
Rozhodčí má zatím hodně úzkostlivý metr. Tammy Abraham se nyní hodně diví, že fauloval soupeře. A asi ani já bych tento moment nepovažoval za nedovolený.
7'
Cristante u postranní čáry dobře zastavil José Machína, který navíc nevybojoval ani autové vhazování.
6'
Domácí musí opět začít od své branky, tentokrát je ovšem hráči v bílém dobře napadají. Tohle bude asi častý obrázek dnešního zápasu a dá se čekat, že Monza nebude hru příliš otevírat.
5'
Po faulech Manciniho a Pellegriniho si už sudí k sobě volá druhého jmenovaného, nad kterým visí žlutá karta.
4'
První rohový kop je zde, Marlon zablokoval přihrávku takřka z čáry na penaltový puntík.
3'
Už se opět hraje. Nepříliš vydařená rozehrávka hostí končí u Rogera Ibañeze, levého křídelníka Římanů.
2'
Nebude se hned tak pokračovat, Sensi je nyní v péči svého realizačního týmu, ale nic tak vážného by to být nemělo.
1'
Již v první minutě se Monza dostává dobrým napadáním domácích pod tlak. Ten ale nyní končí po zbytečném útočném faulu, kterým Lorenzo Pellegrini stáhnul na trávník Stefana Sensiho.
1'

AS Řím: Patrício – Mancini, Kumbulla, Ibañez – Çelik, Matić, Cristante, Zalewski – Dybala, Lo. Pellegrini – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Karsdorp, Smalling, Belotti, Šomurodov, Viña, Spinazzola, Bove, Tripi, Faticanti, El Shaarawy.
Trenér: José Mourinho

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Marrone, Caldirola – Birindelli, Pessina, Sensi, Machín, Augusto – Caprari, Petagna.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Barberis, Gytkjaer, Valoti, F. Ranocchia, Antov, Colpani, Bondo, Carboni, Mota, Molina, S. Vignato, Ciurria.
Trenér: Giovanni Stroppa

Rozhodčí: Marco Piccinini – Alberto Tegoni, Marcello Rossi.
Změny v kádru:
AS Řím po víkendové remíze dojednal příchod osmadvacetiletého útočníka Andrey Belottiho, jenž naposled působil v Turíně, kde dal 131 gólů ve 251 zápasech. Kádr Josého Mourinha naopak opustil devatenáctiletý forvard Felix Afena-Gyan, který bude nastupovat nově v Cremonese.
Vzájemné zápasy:
V historii vzájemných zápasů doposud nenajdeme ani jeden zápas v Serii A. Je to pochopitelné, protože pro Monzu se jedná o první sezonu v nejvyšší italské fotbalové soutěži.
AC Monza:
Tým od okruhu Formule 1 na plné grády zažívá, co to znamená hrát poprvé historii Serii A, kam se loni dostal přes čtvrté místo v Serii B a úspěšnému play-off. V prvním utkání doma prohrálo 1:2 s Turínem, když až v 94. minutě vstřelilo snižující branku. Ve druhém zápasu se sice půl hodiny hry drželo s Neapolí, ale nakonec si z jeho hřiště odvezlo čtyřbrankovou nadílku. A další domácí zápas? Proti Udinese tým poprvé v historii vedl v zápasu Serie A, ale jen pár minut a soupeř na konci zápasu rozhodl o tom, že si z Monzy odveze tři body za výhru 2:1. Tým kolem magnáta Silvia Berlusconiho, který Monzu za tři sezony dovedl ze Serie C do nejvyšší soutěže, tak má na čem pracovat, aby opět nešel o patro níže.
AS Řím:
Římané mají za sebou slušný vstup do Serie A. Výhry v prvních dvou kolech na placu Salernitany a doma proti Cremonese se tak jako tak očekávaly, byť AS vyhrálo v obou případech jen 1:0. Ale poté přišla těžká prověrka v Juventusu a tým vedený José Mourinhem jí zvládl. Ačkoliv od druhé minuty prohrával 0:1, ve druhém poločasu se hodně zvedl, vyrovnal a nebyl dalek od tří bodů. Nakonec se oba celky rozešly smírně remízou 1:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtého kola italské Serie A. V rámci kola, které se hraje netradičně v týdnu, se proti sobě utká domácí AS Řím, jenž vstoupil do soutěže dvěma výhrami a naposled remízou na placu Juventusu, a jeho soupeřem bude nováček nejvyšší italské soutěže, který je znám spíše okruhem Formule 1 – AC Monza. Ta doposud prohrála všechny tři zápasy s hrozivým skóre 2:8, takže o favoritovi je naprosto jasno. Výkop přijde na řadu ve 20:45 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62