Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Sampdoria - 2. dubna 2023   18:00

AS Řím
57' Wijnaldum (Matić) • 88' Dybala  • 90+4' El Shaarawy (Solbakken)
3:0
(0:0)
AS Řím
Patrício – Zalewski (87. Çelik), Smalling, Llorente, Spinazzola – Wijnaldum, Matić – Dybala, Lo. Pellegrini (C) (80. Solbakken), El Shaarawy – Abraham (59. Belotti).
Boer, Svilar – Camara, Bove, Keramitsis, Volpato, Tahirović.
Irrati – Zingarelli, Rocca.
Stadio Olimpico, Řím
Sampdoria
N. Ravaglia – Zanoli (89. Jesé), Murillo, Amione, Augello – Winks (89. Malagrida), Rincón (67. Paoletti), Djuričić – Cuisance (55. Murru), Léris – Gabbiadini (C) (67. Lammers).
Tantalocchi, Türk – İlkhan, Oikonomou, Quagliarella, Yepes.

Kvalita byla na straně AS Řím. Favorit si v prvním poločase vytvořil několik šancí, recept na skvěle chytajícího veterána Ravagliu ale nenašel. Nejblíže ke gólu měl Wijnaldum, jenž pálil křížem do tyče. Další šanci spálili Llorente, Zalewski nebo Pellegrini. Sampdoria měla jeden světlý moment, trestný kop Gabbiadiniho ale zlikvidoval Patrício.

Druhá půle už byla o něčem jiném. Murillo se totiž po druhé žluté brzy po pauze pakoval zpátky do šatny a jeho nepřítomnost rychle využil Wijnaldum – 1:0. V početní převaze hrající Římané dál diktovali tempo hry a vytvářeli si další a další příležitosti. I tak jim k uklidňující trefě musela pomoct penalta, kterou v závěru zkušeně proměnil Dybala. Pomyslný třetí hřebíček v nastavení zatloukl do janovské rakve El Shaarawy.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 10:2.
Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:13.
90+5'
90+4'
AS Řím právě vstřelil branku!
To nejlepší si Římané schovali na úplný konec! Střídající Solbakken vystřihl přihrávku jako z učebnice a z levé strany vápna zakončující STEPHAN EL SHAARAWY tomu dodal třešničku. Těžká střela bez přípravy do protipohybu gólmana, klobouček. AS Řím vítězí 3:0.
90+2'
Ravagliu chtěl překonat i Andrea Belotti, jeho pokus zevnitř vápna ale skončil vedle.
89'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Lorenzo Malagrida.
89'
ze hřiště odchází Alessandro Zanoli, přichází Jesé.
88'
Gólman Ravaglia skočil soupeři pod nohy a sudí Irrati nařídil penaltu! Míč si na značku pokutového kopu postavil PAULO DYBALA a zachoval klid. Počkal si na pohyb brankáře a pak kopl balon na opačnou stranu. Jednoduché, precizní a chytré. Natolik, že radost projevil i José Mourinho.
87'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Zeki Çelik.
86'
Leonardo Spinazzola oklamal couvajícího Zanoliho kličkou doprava s utaženou střelou k přední tyči. Nicola Ravaglia byl na zemi včas a míč vytěsnil. Následný roh už nebezpečí neznamenal.
85'
Winks zakončil z dálky Pánubohu do oken.
84'
Exekuci rohového kopu si vzal na starost Filip Djuričić. Vlci ale byli tam, kde měli být a po odvráceném centru se vydali do brejku. Ten měl k jejich smůle život jepice.
83'
I teď se domácí defenziva předvedla, když Zanoliho prudký centr srazila za svou branku.
82'
Hosté na útočné polovině přenášejí hru zprava doleva a zase zpátky. Využití celé šířky hřiště jim však k ničemu nepomáhá. Obrana AS Řím je jako z kamene.
80'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Ola Solbakken.
79'
Paulo Dybala se drží za hlavu poté, co zahodil svou šanci! Jeho spoluhráči to pěkně vykombinovali na ose hřiště, kde zrychlil hru. Samotná střela zpoza vápna pak prosvištěla kolem pravé šibenice.
77'
Vyrovnání si přál mít na noze Mehdi Léris. Přihrávku dostal na pravou stranu vápna, odkud přes vracejícího se Spinazzolu vypálil do boku sítě.
76'
75'
Oslabená Sampdoria prohrává na hřišti AS Řím o jediný gól, na srovnání má ještě/už jenom čtvrt hodinu.
74'
Llorenteho faul uprostřed hřiště nemohl sudí Irrati přehlédnout, měl ho jako na dlani.
72'
Do přizvednutého míče trkl před bránou osamocený Leonardo Spinazzola a jen těsně minul tyč! Ale vzrušení je zbytečné, domácímu hráči je máván ofsajd.
70'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Harry Winks).

Pravý křídelník u lajny podrazil Pellegriniho.
69'
Pellegriniho ránu pak bránící zeď přizvedla na roh a z voleje se do míče opřel Paulo Dybala. Reprezentant Argentiny trefil jen hráče stojícího před sebou.
68'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Flavio Paoletti).

Paoletti zastavil Dybalu jen kousek před šestnáctkou.
68'
Dvojnásobným střídáním chce Dejan Stanković dát týmu nový impulz, který ho má nakopnout. V oslabení, na hřišti AS Řím, nebude to jednoduché.
67'
ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Sam Lammers.
67'
ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Flavio Paoletti.
65'
Ačkoliv byl Andrea Belotti silně otřesený, nakonec se postavil na vlastní nohy a už vypadá v pořádku.
64'
Po předchozím souboji zůstává ne zemi ležet Andrea Belotti, který při centru do pokutového území inkasoval od Murrua úder loktem do tváře. Rozhodčí si toho nevšimli, což je další chyba.
62'
Ofsajd a v něm Manolo Gabbiadini. I když podle opakovačky špatně odmávaný, tady měl asistent rozhodčího nechat akci dohrát.
61'
60'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Chris Smalling).

Pravý stoper jednoznačně podrazil běžícího Amioneho a protesty mu nepomohou.
59'
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Andrea Belotti.
57'
Sampdoria je při oslabení poloviční a podle toho to taky dopadlo. Spinazzola vyčkal u levého rohu vápna na správnou chvíli pro předání míče Matićovi, ten levačkou našel za obranou nabíhajícího GEORGINIA WIJNALDUMA a dvaatřicetiletý Nizozemec hlavičkoval ze dvou metrů o zem do sítě.
55'
ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Nicola Murru.
54'
Sampdoria ubránila standardku a posléze i roh.
52'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým UC Sampdoria (Jeison Murillo).

Hosté přicházejí o pravého stopera a Dejan Stanković se čertí, že tenhle zákrok nebyl na žlutou. Faktem ale je, že Murillo – ač nechtěně – v souboji o míč Abrahama podrazil a po druhé kartě musí z kola ven.
50'
Sampdoria měla k dispozici roh. Po něm kdosi z hráčů přisvítil a padající balon sebral gólman Patrício.
49'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Alessandro Zanoli).

Rohovému kopu se domácí ubránili a uklidnili hru. Zanoli se pak svezl po kopačce Spinazzoly a žlutý trest ho neminul.
48'
Na opačné straně natáhl krok Bruno Amione. Odcentroval z boku se mu sice nepovedlo, ale aspoň svému celku zajistil rozehrávku rohového kopu.
47'
Tammy Abraham sprintoval za nakopnutým míčem, ale vyběhnuvší Ravaglia měl němu trochu blíž.
46'
José Mourinho před zahájením druhé půle něco vysvětlil El Shaarawymu, ale jinak zůstává v klidu.
46'
Kvalita byla na straně AS Řím. Favorit si na olympijském stadionu vytvořil několik šancí, navzdory tomu recept na gól nenašel. Nejblíže k němu měl Wijnaldum, jenž pálil křížem do tyče. Další šanci spálili Llorente, Zalewski nebo Pellegrini. Sampdoria měla jeden světlý moment, trestný kop Gabbiadiniho ale zlikvidoval Patrício. A tak hraje AS Řím se Sampdorií bez branek.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:0.
Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:7.
45+2'
45+2'
Tammy Abraham v souboji tělo na tělo s vracejícím se Amionem padá uvnitř vápna k zemi! Co na to rozhodčí? Podle něj byl zákrok křišťálově čistý.
44'
Římané na konci poločasu utahují šrouby a Ravaglia se má co ohánět! Zalewskiho jedovatou ránu, která šla rychle k zemi, vyrazil k Pellegriniho nohám, pohotovou dorážku pak vykopl levačkou.
43'
Hosté zpackali další souhru na útočné polovině, míč jim utekl do zámezí a v moci ho má Nicola Zalewski.
42'
Přesnou mušku neměl ani zprava zakončující Nicola Zalewski. Domácí teď ostřelují Ravagliu ze všech pozic a janovský gólman se musí mít na pozoru.
41'
Myslím, že teď to byl Stephan El Shaarawy, kdo zakončoval z levé strany. Koneckonců je to stejně jedno, protože se netrefil. A život běží dál.
40'
Hráči Sampdorie už vědí, že jen odkopávat míče nestačí. Vydali se proto dopředu, ale pokaženou přihrávkou se vrátili nazpátek.
38'
Další snahu AS Řím zastavuje faul. Lorenzo Pellegrini si přímo ve středovém kruhu vyšlápl na Rincóna.
36'
Třetí a zatím největší šance AS Řím!!! Georginio Wijnaldum šel do vápna pro přihrávku, kterou proměnil v křižnou střelu do tyče.
34'
Vzhledem k několika výstrahám hosté uklidňují hru důrazným odkopem za polovinu hřiště.
32'
Vlci svírají Sampdorii v pokutovém území.Během chvilky kopali tři rohy, ale žádný z nich se neujal.
31'
30'
A tahle situace byla hodně nebezpečná! Dybala z rohového čtvrtkruhu posadil míč na hlavu Diega Llorenteho, jehož pokus dolů k tyči zlikvidoval Ravaglia tygřím skokem. Následuje další roh.
29'
Stephan El Shaarawy se odhodlal k samostatné akci, kterou hosté zastavili jen za cenu rohu.
27'
Patríciovi znepříjemnil život Manolo Gabbiadini. Šanci ohrozit domácího brankáře volným přímým kopem využil ke střele kolem zdi. Rui Patrício ale nezaváhal a u své levé tyče byl včas.
26'
Po delším časovém úseku se hrálo na území Sampdorie. Hosté ale potom vyvezli míč na druhou stranu hřiště a po Llorenteho ruce mají k dispozici zajímavou standardku dva metry před hranicí šestnáctky.
24'
Vlci těžko pronikají hlouběji do pole. Zdá se mi, že poslední dobou je Sampdoria více soustředěná. A ono je to pravda.
23'
Přenesení hry doleva bylo ale přetažené a dopadlo v zámezí. Na tahu je AS Řím.
22'
Sampdoria v klidu kombinuje na pravé straně hřiště, kde si vyměňuje krátké i dlouhé přihrávky.
21'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Leonardo Spinazzola).

Levý bek hasil chybu zatažením Lérise za dres.
20'
Teď už hosté získali míč v souladu s pravidly a konečně z toho bylo menší haló. Kousek za šestnáctkou napřáhl Bruno Amione, ale Rui Patrício byl pozorný.
19'
Nicola Zalewski se rozběhl středem hřiště a po překročení středové čáry byl okamžitě faulován.
18'
Tu chtěl pro spoluhráče připravit Tommaso Augello, když vyslal přímočarou přihrávku. Jenže Manolo Gabbiadini k ní měl daleko, takže se za míčem jen ohlédl.
17'
Doteď byla Sampdoria němá, ale v posledních minutách se přeci jen ozývá. Zatím jenom kombinací na území soupeře, ale už brzy může přijít střela.
16'
Držení míče: 62% : 38%.
15'
Precizní defenziva AS Řím nedovolila soupeři brankáře Patrícia ohrozit, vzápětí přišel útočný faul Lérise.
14'
Fauly se množí jako houby po dešti. Lorenzo Pellegrini teď u lajny dohrál Winkse a jeho tým bude čelit standardce.
13'
V souboji dvou "sedmatřicítek" Mehdi Léris zboural Leonarda Spinazzolu. Míč pro AS Řím.
12'
Četné souboje u střídaček, kam se balon zatoulal. Zpět do hry ho vhodí Tommaso Augello.
11'
Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Jeison Murillo).

Pravý bek je potrestaný za faul ve středovém kruhu.
10'
Teď už domácí fotbalisté uzmuli míč čistě a po nečistém zákroku ze strany Sampdorie Janov kopali ze střední vzdálenosti standardku. Na zadní tyči skákal Chris Smalling, ale vysoký míč nebyl schopen doskočit.
8'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Tammy Abraham).

Anglický útočník opět středem pozornosti poté, co v souboji o míč zboural Jeisona Murilla.
7'
Tammy Abraham protančil mezi několika hráči rovnou do pokutového území, kde si srovnal balon na levačku. Škoda pro AS Řím, že mu střela nesedla.
6'
Dle opakovaných záběrů byla touto událostí ruka, tu měl ale bránící hráč v době nastřelení u těla.
5'
VAR v přerušené hře prověřoval nějakou událost v pokutovém území, která by mohla být vyhodnocena jako penalta. K porušení pravidel však nakonec nedošlo a tak může Nicola Ravaglia vykopávat od své branky.
4'
Domácí pak zahrávali první roh. K odraženému míči se za šestnáctkou dostal Stephan El Shaarawy a zkusil to znovu střelecky. Tentokrát pálil z hlubokého záklonu, takže střela šla zákonitě nad.
3'
Další útok AS Řím. Zprava centrující Georginio Wijnaldum hledal před bránou Abrahama, toho nicméně dostoupil Tommaso Augello.
2'
A teď už se pojďme věnovat dění na hřišti, kde jako první rozčeřil vody Stephan El Shaarawy. Domácí hráč vypálil z rohu velkého čtverce doprostřed branky, kde stál připravený Nicola Ravaglia.
1'
Na zaplněném olympijském stadionu v Římě panuje od začátku výborná atmosféra.
1'
Třiačtyřicetiletý Massimiliano Irrati přivedl obě základní jedenáctky na hřiště. Mezi kapitány pak proběhl los o stranu a výkop, ten provedou domácí.

AS Řím: Patrício – Zalewski, Smalling, Llorente, Spinazzola – Wijnaldum, Matić – Dybala, Lo. Pellegrini (C), El Shaarawy – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Belotti, Bove, Çelik, Keramitsis, Volpato, Tahirović, Solbakken.
Trenér: José Mourinho.

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Zanoli, Murillo, Amione, Augello – Winks, Rincón, Djuričić – Cuisance, Léris – Gabbiadini (C).
Náhradníci: Tantalocchi, Türk – Jesé, İlkhan, Malagrida, Lammers, Oikonomou, Murru, Paoletti, Quagliarella, Yepes.
Trenér: Dejan Stanković.

Rozhodčí: Irrati – Zingarelli, Rocca.
Na olympijském stadionu v Římě je v plném proudu rozcvička. Jména jejích aktérů včetně rozhodčích a trenérů si můžete přečíst v dalším příspěvku.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 28. kola Serie A mezi fotbalisty AS Řím a Sampdorie Janov.
1. vzájemný zápas

17.10.2022
Sampdoria – AS Řím 0:1
Branka:
9. Pellegrini (pen).
AS Řím

Domácí v nedávné minulosti nevyužili několika proher milánských konkurentů v boji o Ligu mistrů. Sami totiž nebodovali ve třech z posledních čtyř zápasů a zůstali v tabulce na pátém místě, kde je včera vystřídala Atalanta. Římané dnes budou chtít odčinit prohru 0:1 z derby s Laziem, při kterém se trenéru Mourinhovi vykartovali Ibañez, Mancini a Cristante. AS má třetí nejlepší obranu v lize, kdežto ofenziva o hodně zaostává. Za 27 kol dala jen 35 branek, z toho se devětkrát trefil Paulo Dybala.
UC Sampdoria

Zatímco FC Janov je na cestě zpět do Serie A, tak úhlavní městský rival Sampdoria má nakročeno opačným směrem. Fotbalisté „La Samp“ před reprezentační pauzou porazili 3:1 Veronu a zaevidovali teprve třetí vítězství v sezoně. K záchraně to přesto mají pořádně daleko, jelikož sedmnáctá Spezia má o devět bodů více. Sampdoria dala v 27 kolech jen 16 branek, což je suverénně nejméně ze všech dvaceti účastníků. S šesti góly je nejlepším střelcem Manolo Gabbiadini.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi AS Řím a Sampdorií Janov!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62