Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Sassuolo - 12. března 2023   18:00

AS Řím
26' Zalewski (Spinazzola) • 51' Dybala (El Shaarawy) • 90+4' Wijnaldum (Smalling)
3:4
(1:3)
Sassuolo
13' Lauriente   • 18' Lauriente  (D. Berardi) • 45+4' D. Berardi   • 75' Pinamonti  (Lauriente)
AS Řím
Patrício – Kumbulla, Smalling (C), Ibañez – Zalewski (77. Volpato), Bove (46. Dybala), Matić (56. Camara), Wijnaldum, Spinazzola (46. Karsdorp) – El Shaarawy, Abraham (77. Majchrzak).
Boer, Svilar – Çelik, Keramitsis, Mancini, Tahirović, Pisilli.
M. Fabbri
Stadio Olimpico, Řím
Sassuolo
Consigli – Toljan, Ruan (63. Erlić), G. Ferrari (C), Rogério (88. Marchizza) – Frattesi, López (63. Obiang), Henrique – D. Berardi (76. Defrel), Pinamonti, Lauriente (76. Bajrami).
Pegolo, Russo – Álvarez, Ceïde, Harroui, Romagna, Thorstvedt, Zortea.

Zápas do kterého výborně vstoupilo hostující Sassuolo, které už ve 20.minutě vedlo 2:0. Hned vzápětí však snížil Zalewski. Bohužel pro AS Řím přišel v nastaveném času prvního poločasu dvojitý trest, červenou kartu viděl Kumbulla a penaltu následně proměnil Berardi. Ve druhém poločase přidali branku Dybala a Pinamonti, v nastaveném čase snižoval Wijnaldum.
90+8'
90+7'
Obiang si usnadnil život dlouhým nákopem. Hosté budou mít k dispozici ještě jeden rohový kop.
90+6'
Vysunutý Ibaňez fauloval Ferrariho.
90+4'
AS Řím právě vstřelil branku!
Autorem branky je GEORGINIO WIJNALDUM. Asistence: Chris Smalling. Kapitán Smalling zachytil míč a skvěle ho vyvezl, následně přihrál Wijnaldumovi a ten z úhlu překonal brankáře Consigliho. Domácí tak vykřesali ještě jednu malou jiskřičku.
90+3'
El Shaarawyho centr končí v rukavicích Consigliho.
90+2'
Standardní situace domácích skončila fiaskem a bude následovat odkop od Consigliho brány.
90+1'
Faulován byl Dybala, uvidíme nejspíš centr do vápna.
88'
Aktuální držení míče je 57/43% ve prospěch domácího Říma.
88'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Rogério, přichází Riccardo Marchizza.
87'
Karsdorp nedovoleně seslal k zemi soupeře.
86'
Sassuolo bude mít k dispozici zajímavou a nebezpečnou standardní situaci zpoza vápna.
86'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Mady Camara).
84'
Uvidíme další rohový kop pro AS Řím.
83'
Volpato byl na polovině hřiště faulován, provinil se záložník soupeře.
82'
Odkopem od brány pošle míč do hry Rui Patrício.
81'
Majchrzak končí po vzdušném souboji na zemi, rozhodčí faul nepíská a hra pokračuje dál.
80'
Uvidíme zajímavou standardní situaci ve prospěch Sassuola, postará se o ni Henrique.
79'
Camarova hlavička nekončí gólem, Consigli ji s přehledem pohlídal.
78'
Dybala uběhl s míčem dobrých 40 metrů a zkusil překvapit hostujícího brankáře Cosigliho, který však povedený lob vyráží na roh.
77'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Cristian Volpato,
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Jordan Majchrzak.
76'
ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Grégoire Defrel,
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Nedim Bajrami.
75'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ANDREA PINAMONTI.
Lauriente se protlačil přes Camaru a krásně načasovanou přihrávkou našel za obranou PINAMONTIHO, který překonal střelou na zadní tyč Patrícia.
74'
Na domácí straně se připravuje střídání.
73'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Roger Ibañez).
72'
Obrovská šance AS Říma! Zalewski si počkal na vápně na odražený míč a z první vypálil, jeho tvrdou přízemní ránu dokázal famózně vychytat brankář Consigli.
72'
AS Řím obléhá vápno Sassuola a nakonec díky Toljanovi budou mít domácí k dispozici rohový kop.
71'
Karsdorp krásně přenesl hru na druhou stranu, kde může jít dopředu Ibaňez.
70'
Erlić nepřesně rozehrál, ale Camamra vzápětí míč odevzdal.
69'
Uvidíme rohový kop ve prospěch AS Římu.
68'
Zalewskyho seslal k zemi jeden z hráčů Sassuola a Řím tak bude rozehrávat faul na vlastní polovině.
67'
Dlouhý nákop na El Shaarawyho pohlídal Ferrari a italského útočníka k míči nepustil.
65'
Řím kombinuje na vlastní polovině a Sassuolo jejich rozehrávku nenapadá.
63'
ze hřiště odchází Ruan, přichází Martin Erlić,
ze hřiště odchází Maxime López, přichází Pedro Obiang.
62'
Sassuolo si teď delší chvíli užívá s míčem, jinak je to Řím kdo dominuje ve druhé polovině zápasu na míči.
61'
Hra ve druhém poločase zatím nevypadá, že domácí hrají v poli bez jednoho hráče.
60'
Dlouhý míč na Abrahama končí ziskem hostů.
58'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Ruan).
Faulován byl Tammy Abraham.
58'
Teď jsme byli svědky tvrdého souboje mezi Abrahamem a Ruanem.
57'
Jeden z členů domácího realizačního týmu obdržel červenou kartu.
56'
ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Mady Camara.
55'
Lauriente z přímého volného kopu přestřelil bránu.
54'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Nemanja Matić).
Přišlo mi, že Matićmodebral míč Frattesimu čistě, ale rozhodčí tento tvrdý zákrok posoudil žlutou kartou.
53'
Římané momentálně drží míč na vlastní polovině.
52'
Berardi mohl hned odpovědět, jeho střela však končí pouze na břevně!
51'
Autorem branky je PAULO DYBALA.
Krásný góóóól teď vstřelil Paulo DYBALA, naběhl si na přihrávku El Shaarawyho a z velké dálky na zadní tyč technickou střelou snižuje na 2:3!
50'
Žlutá karta pro tým US Sassuolo Calcio (Maxime López).
Faulován byl Paulo Dybala.
49'
Berardi si navedl ze strany míč do středu na silnější levou nohu, ale z dálky neohrozil bránu soupeře.
48'
Domácí si rozehrávku od rohového praporku zopakují.
47'
Uvidíme rozehrávku od rohového praporku, postará se o to nově příchozí Dybala.
46'
ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Rick Karsdorp,
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Paulo Dybala.
46'
45+7'
45+6'
Matić byl na polovině hřiště faulován.
45+5'
Hráči Říma kombinují na vlastní polovině.
45+4'
Autorem branky z pokutového kopu je DOMENICO BERARDI.
BERARDI si penaltu vybojoval a dokázal ji i proměnit, brankář Patrício šel na levou strany, zatímco míč letěl na pravou.
45+2'
Byla nařízena penalta. VAR posoudil kopnutí Kumbully do Berardiho pokutovým kopem.
45+2'
Červená karta pro tým AS Řím (Maraš Kumbulla).
Vidí ji za kopnutí do Berardiho, který ležel na zemi a Kumbulla byl frustrován.
45'
Na hřišti se strhal velká strkanice, je to ve vápně domácích, poté co Kumbulla nakopl na zemi Berardiho, sám jsem zvědavý, jak rozhodčí situaci posoudí. Myslím si, že uvidíme červenou kartu pro Kumbullu, který to absolutně nezvládl psychicky.
44'
Spinazzolův průnik do vápna na poslední chvíli zastavil výtečným skluzem Toljan.
43'
Momentální statistika faulů
AS Řím: 2
Sassuolo: 7
43'
Rozhodčí Fabbri píská faul, při rohovém kopu si někdo z hráčů Sassuola pomohl útočným faulem.
42'
Nebezpečná střela Pinamontiho, ten z velkého úhlu vypálil pod břevno a Patrício kvalitním zákrokem vytáhl míč na rohový kop.
41'
Kamera nám nabídla rozcvičujícího se Paula Dybalu, nejpravděpodobněji se ho dočkáme ve druhém poločase, obzvlášť za takového stavu.
41'
Hra je opět přerušena, ošetřován je tentokrát Henrique.
40'
Pinamontiho střelu zablokoval Smalling, následná dorážka Laurienteho končí vysoko nad bránou domácích.
39'
Míč do hry pošle altovým vhazováním Leonardo Spinazzola.
37'
Aktuální držení míče je 58/42% ve prospěch domácího Říma.
35'
Dlouhá kombinace domácích končí nepřesným centrem Spinazzoly.
34'
El Shaarawy se nacházel v ofsajdu, pomezní rozhodčí to samozřejmě viděl a zvednul praporku nad hlavu.
33'
Hra je momentálně přerušena, dochází k ošetřování jednoho z hráčů Sassuola, který se drží za ruku.
32'
Abraham se tlačil ve vápně přes kapitána Ferrariho, ale sassuolský obránce souboj nakonec ustál a odkopnul míč do autu.
31'
Abrahámův centr odvrátil do bezpečí Ruan.
30'
Henrique seslal tvrdě k zemi Boweho a v zápase se začíná přiostřovat.
29'
El Shaarawy si neporozuměl s Wijnaldumem a daroval soupeři příležitost jít do rychlého brejku.
27'
A hned jsme se mohli dočkat i vyrovnání! Wijnaldum naskočil nejvýše na centr z pravé strany, ale hlavičkou minul bránu jen o pár čísel.
26'
Autorem branky je NICOLA ZALEWSKI. Asistence: Leonardo Spinazzola.
Přetažený centr Spinazzoly našel daleko na zadní tyči osamoceného ZALEWSKIHO, ten i s velkou dávkou štěstí překonal brankáře. Z prvního dotyku se opřel do míče a ten s dopadem o zem přeskočil brankáře Consigliho.
25'
Centru jsme se nedočkali, domácí rozehráli standardku na krátko a kombinují na vlastní polovině.
24'
Leonardo Spinazzola byl kousek za polovinou faulován, AS Řím tak bude mít zajímavou možnost k centru do vápna soupeře.
22'
Spinazzola našel krásným centrem El Shaarawyho, který hlavičkou jen těsně minul pravou tyč. Italský útočník se však nacházel v ofsajdu, takže by možný gól neplatil.
21'
Sassuolo znovu kombinuje na vlastní polovině, AS Řím je nechává kombinovat a nepresuje.
20'
Obrana AS Římu zatím nefunguje vůbec dobře, trojčlenný útok Sassuola si ve vápně domácích dělá co chce.
18'
Autorem branky je ARMAND LAURIENTE. Asistence: Domenico Berardi.
Berardi si parádně pohrál s obranou soupeře, vypálil tvrdou ránou, ale Patrício míč nohou vyrazil pouze k tomuto italskému útočníkovi, ten už jen přihrál pod sebe, kde se nacházel LAURIENTE. Francouzský útočník si s tím znovu dokázal poradit a zvyšuje na 2:0.
17'
Rychlý útok hostů zakončil Berardi, italský útočník si navedl míč na levou nohu a z hrany vápna se snažil obsřelit na zadní tyč brankáře Patrícia, ten však jeho záměry přečetl a bez problému míč lapil.
16'
Sassuolo kombinuje s míčem na vlastní polovině.
15'
Branka nakonec platí, Lauriente se v ofsajdovém postavení nenacházel a Sassuolo vede 1:0!
13'
Autorem branky je ARMAND LAURIENTE.
Frattesiho střelu zblokoval Smalling, míč se však odrazil k Berardimu, který vystřelil, Patrício míč vyrazil, ale pouze do míst kde se nacházel LAURIENTE a ten už si z velké blízkosti dokázal poradit. Celá situace byla sporná a bude se ještě zkoumat na videu.
12'
Abraham prohrál hlavičkový souboj, uvidíme altové vhazování.
11'
Hráč s číslem 7 v dresu Sassuola hrál rukou, Smalling byl hned u rozhodčího a protestoval, proč neukázal i hostujícímu hráči žlutou kartu.
10'
Lauriente nedokázal zachytit těžkou přihrávku a míč tak budou mít na svých kopačkách Římané.
9'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Chris Smalling).
Anglický stoper ji vidí za hru rukou.
8'
Spinazzolova průniková přihrávka nenašla žádného hráče ve vínovém dresu.
7'
Lauriente unikal po levé straně hřiště, ale nakonec si dal moc dlouhý dotyk a dokázal ho zastavit jeden z hráčů Říma.
6'
Povedený útok domácích zakončil Tammy Abraham, jeho těžký volej však končí těsně vedle levé tyče brány Sassuola.
5'
Matic ukázal, že má o hře velký přehled, srbský záložník zasekl míč a zklidnil hr přihrávkou stoperům.
4'
Římané vstoupili do utkání velmi povedeně a od úvodního hvizdu hrají aktivně dopředu.
2'
Wijnaldum se ocitl ve velké šanci! Nizozemský záložník si zaběhl za obranu, parádně převzal míč a volejem vypálil, jeho střelu zlikvidoval parádním zákrokem Consigli.
1'
Úvodní výkop obstarají hráči domácího celku, konkrétně Tammy Abraham.
Oba týmy už jsou nastoupené na hracím poli a čeká se na úvodní hvizd.

AS Řím: Patrício – Kumbulla, Smalling (C), Ibañez – Zalewski, Bove, Matić, Wijnaldum, Spinazzola – El Shaarawy, Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Çelik, Dybala, Karsdorp, Keramitsis, Majchrzak, Mancini, Tahirović, Volpato.
Trenér: Foti S.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Ruan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, López, Henrique – D. Berardi, Pinamonti, Lauriente.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Bajrami, Ceïde, Defrel, Erlić, Harroui, Obiang, Marchizza, Romagna, Thorstvedt, Zortea.
Trenér: Dionisi A.

Rozhodčí: M. Fabbri.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo nevstoupilo do sezóny úplně ideálně a po 25 zápasech se nachází na 14.místě se ziskem pouhých 30 bodů. Svěřenci trenéra Dionisiho mají navíc na svém kontě pouze 8 výher. Do nedělního utkání mají nejistý start obránci Muldur a Romagna, jinak na soupisce hostů není žádné jiné zranění. Forma Sassuola se však zvedá, z posledních 5 zápasu dokázali vyhrát 3, jednou remizovat a prohráli pouze s rozjetou Neapolí.
AS Řím

Tým Josého Mourinha se nachází v tabulce na 4.místě se ziskem 47 bodů. Nejlepším střelce tohoto velkoklubu z hlavního města Itálie je argentinský záložník Paulo Dybala, který už dokázal vsítit 8 branek a na 6 přihrál. Římané v týdnu pohotově vyhráli v play-off Evropské Ligy 2:0 nad Realem Sociedad. Do utkání se Sassuolem nebudou moci nastoupit vykastrovaný Cristante a zranění Darboe a Solbakken. Forma svěřenců Mourinha, je na dobré cestě za úspěchem, hráči Říma z posledních 5 zápasu získali 10 bodů, třikrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli.
V neděli od 18:00 nám italská nejvyšší fotbalová liga nabídne atraktivní duel mezi AS Římem a Sassuolem. Jedná se o 26.kolo Série A, odřídí ho zkušený rozhodčí Fabbri. Zápas se odehraje na Stadio Olimpico v Římě. Do zápasu vstupuje jako favorit domácí Řím v kurzu 1,7 na výhru. Pokud Vás zajímá, jak tento zápas skončí, tak nás sledujte v neděli od 18:00 a nic Vám neunikne!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62