Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Cremonese - 11. září 2022   12:30

Atalanta
74' Demiral (Koopmeiners)
1:1
(0:0)
Cremonese
78' Valeri
Atalanta
Musso – Tolói (C), Demiral, Okoli – Hateboer (86. Zortea), de Roon, Koopmeiners, Soppy (86. Maehle) – Malinovskyj (56. Éderson) – Lookman (77. Pašalić), Muriel (56. Höjlund).
Rossi, Sportiello – Ruggeri, Boga, Scalvini.
Colombo – Schirru, Di Giacinto
Gewiss Stadium, Bergamo
Cremonese
I. Radu – Aiwu, Chiricheş (C), Ločošvili – Sernicola (83. Hendry), Meïté, Escalante (60. Zanimacchia), Valeri – Pickel (68. Ascacibar) – Okereke (68. Afena-Gyan), Dessers (83. Ciofani).
Saro, Ciezkowski – Vásquez, Quagliata, Báez, Acella, Castagnetti, Buonaiuto, Milanese, Tsadjout.

Urodilo se nám překvapení. Nováček z Cremonese remizoval v Bergamu, ačkoliv v letošní sezoně doposud nevyhrál. To Atalanta pro změnu ještě nebyla poražena. Nicméně se člověk nemůže zbavit dojmu, že ten bod je zasloužený. Hosté byli v prvním poločase vyrovnaným soupeřem, ve druhém dějství domácí zapnuli a zmáčkli protivníka. Ten se dobře bránil, stíhal včas dostupovat.

Každopádně po necelé hodině hry inkasoval, když Koopmeinersova standardka propadla k zadní tyči, načež gólman Radu správně reklamoval, že míč se dotkl ruky Okoliho a hlavní arbitr Colombo označil tuhle branku jako neregulérní. Následně už se Atalanta prosadila Demiralem z volného přímého kopu a z hodně podobné pozice jako v Koopmeinersově případě. Tentokráte nebylo o čem. Za čtyři minuty ale hosté srovnali. Ascacibarovu střelu dorazil Valeri.

Bergamo vědělo, že bod je málo a hnalo se za vítěznou trefou. Té se nedočkalo. Nejblíže k jejímu dosažení byl v nastavení Okoli, ale jeho zakončení z pravé strany vápna zastavil Radu na přední tyči, za což mu Chiriches okamžitě poděkoval.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:17.
90+6'
90+5'
Atalanta se ukvapila na levé straně, vhazování pro Aiwa.
90+4'
Pašalić sklepával z levé části vápna pod sebe, pak letěl centr na zadní tyč z nohy Zortey, ale Ločošvili vyhrál hlavu a Radu bude vykopávat.
90+3'
Cremonese dostupovalo u svého vápna až si Rafael Tolói ukopl míč a za faul po ztrátě míče fasoval Éderson kartu. Demiral vystartoval na hlavního arbitra a dostalo se mu stejné odměny.
90+3'
Luca Zanimacchia víceméně odevzdal míč přes pravou stranu, hosté ještě napadali Mussa.
90+2'
Zortea byl zdvojený na levé straně, de Roon pak srazil hostující rozehrávku do autu a to se Atalantě absolutně nehodí.
90+1'
Hendry a Aiwu zdržovali před autem zprava a už to bylo hodně na hraně karty.
90+1'
Okoli převzal míč v pravé polovině vápna a spálil tutovku na přední tyč, kde Radu zachránil Cremonese. Chiriches mu okamžitě poděkoval.
90'
Sudí píská faul na Pašaliće, na přímé ohrožení z levé strany to pro de Roona opravdu nebude.
89'
Éderson presoval Ločošviliho z pravé strany, následně odehrál Radu míč na půli.
88'
Teun Koopmeiners nahrával z otočky na levou stranu, kde si píchl Zortea míč na pravačku a zakončil doprostřed brány, kde Radu zaznamenal snadný zákrok rukama.
87'
Radu zdržuje, fanouškům Bergama se to vůbec nelíbí. Cremonese by evidentně bod bralo všema deseti.
86'
Rasmus Höjlund měl kolem sebe na pravé straně snad čtyři bílé dresy.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Joakim Maehle,
ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Nadir Zortea.
85'
Hendry nakopával na levou stranu, následoval nepřesný centr Ascacibara vedle protější tyče.
84'
Aiwu se vrhl proti křižné nahrávce na levou stranu na Pašaliće.
83'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Leonardo Sernicola, přichází Jack Hendry,
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází Daniel Ciofani.
82'
Afena-Gyan viděl kartu za faul na Okoliho v hlavičkovém souboji na půli, Okoli ještě bude ošetřovaný.
81'
Tolói chyboval proti Dessersovi a už se zdálo, že hostující útočník půjde zprava sám na Mussa.
78'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Musso jen vyrazil skákavou střelu Ascacibara z dvaceti metrů k soupeřově levé tyči a EMANUELE VALERI doklepával zleva o zem na vzdálenější tyč.
78'
Sernicola byl zdvojený na pravé straně a domácí jej připravili o míč, na půli ještě drží balón Ločošvili.
77'
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Mario Pašalić.
76'
Marten de Roon se neprosadil jeden na jednoho na levé straně, Soppy vhazuje.
74'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tenhle gól už bude platit! Koopmeiners nacentroval levačkou na hlavu MERIHA DEMIRALA a ten skóroval mezi pravou rukou a tělem gólmana.
73'
Ločošvili byl hodně důrazný nohou z levé strany proti Édersonovi a hned přispěchal s omluvou už kvůli tomu, že jednu kartu dnes dostal.
72'
Cremonese se ubránilo rohu z levé strany, následoval navíc ofsajd Rasmuse Höjlunda.
71'
Žlutá karta pro tým US Cremonese (Santiago Ascacibar).
71'
Soppy předal míč na levou stranu a tečovaný centr vyškrábl Radu pravou rukou.
70'
Teun Koopmeiners byl na pravé straně šestnáctky v obležení tří hostujících fotbalistů a podle toho to také dopadlo.
69'
Soppy leží na zemi, takže se za chvíli nebude hrát. Může za to docela ostrý skluz Aiwa ve vápně.
68'
ze hřiště odchází David Okereke, přichází Felix Afena-Gyan.
68'
ze hřiště odchází Chalres Pickel, přichází Santiago Ascacibar.
68'
Aiwu si dovolil kličku na pravé straně, pak získal aut.
66'
Pickel přerušil nadějnou akci soupeře na levé straně žlutým faulem.
65'
Kouč Alvini se dožadoval toho, aby nebyl gól uznán a byl docela blízko u rozhodčího, který stál u monitoru. Hlavní arbitr udělil kartu.
64'
Nástřel Teuna Koopmeinerse levačkou propadl až ke vzdálenější tyči a domácí se radovali. Nicméně Radu hned správně reklamoval, že Okoli škrtal míč rukou v malém vápně a sudí branku odvolal.
62'
Ločošvili držel Rasmuse Höjlunda na pravé straně těsně před šestnáctkou a sudí trestal kartou.
62'
Už to vypadalo, že Éderson bude na pravé straně rychlejší než Chirichesovi, ale ten natáhl nohu.
61'
Chiriches uhnul nepřesné nahrávce Hateboera z pravé strany a Radu začíná kontr Cremonese za pískotu diváků.
60'
ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Luca Zanimacchia.
59'
Tolói se natlačil před soupeře, posunul Édersonovi, ten chtěl obstřelovat placírkou na vzdálenější tyč, následný sražený míč doklepávali domácí do rukou gólmana.
59'
Radu si zakřičel při centru z pravé strany na přední tyč a sebral balón do rukavic.
57'
Sernicola fauloval z pravé strany Soppyho na patu a vidí kartu.
56'
ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Rasmus Höjlund,
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Éderson.
55'
Chiriches vypíchl míč Murielovi na levé straně. Ten kopl roh na hlavu obránce na hranici malého vápna.
54'
Tlak přerušuje faul na Chirichese u lajny. Hosté nepospíchají, chtějí narušit tempo.
54'
Cremonese je v posledních minutách pod tlakem, Atalanta je podstatně aktivnější.
53'
Demiral si naskakoval na zadní tyči, ale nezakončil. Rozehrávat bude Radu.
52'
Muriel převzal pas od Koopmeinerse na pravé straně a ze souboje s Chirichesem vytěžil roh.
51'
Meité si šel na půli pro faul. Bylo to tak evidentní, že mu na to sudí neskočil. Vzápětí upadl Soppy v šestnáctce, ale o penaltě nemůže být řeč.
50'
Koopmeiners dostal zpětnou nahrávku z pravé strany na střed na paty.
49'
Teun Koopmeiners vystihl křižný pas, Malinovského pak zradil první dotek, nicméně Dessers se dopustil nedovoleného zákroku na Rafaela Tolóie.
48'
Teun Koopmeiners si došel pro faul na pravé straně, nicméně de Roon nebude střílet.
47'
Soppy fauloval na polovině hřiště, rozehrávky se ujal Aiwu.
46'
Cremonese si nezasloužilo prohrát první poločas a zatím působí hodně sympaticky. Mohlo i vést, jenže po fatální chybě Okoliho padl Tolói do střely Okerekeho, následně při rohu sbíhal Sernicola do druhé vlny a těsně minul kratší šibenici. Na druhé straně vytahoval Radu střelu z dvaceti metrů, ale jinak se Atalanta dost trápí na to, že hraje proti nováčkovi soutěže, ten navíc v letošní sezoně nevyhrál.
45+1'
45'
Cremonese vysunulo presink, jenže po zisku míče si na něj Valeri stoupl na levé straně.
44'
Teun Koopmeiners si zpracoval nahrávku na pravé straně již mimo hrací plochu.
43'
Soppy přihrával na pravou stranu, ale tam nebyl nikdo z domácích fotbalistů a hosté získali aut bez větší námahy.
42'
Demiral vyhrál souboj z pravé strany, ale míč skončil od jeho kopačky v zámezí, aut vezme Valeri.
41'
Soppy si hodil míč na levé straně na pravačku a jeho střele přes Aiwa vedle kratší tyče moc nechybělo.
40'
Malinovskyj se otáčel na pravé straně kolem Ločošviliho a byl podražen, Radu chce do zdi dva hráče.
39'
Okoli zkazil pas z pravé strany do šestnáctky. Přitom do té doby nevypadal útok Atalanty zle.
38'
V posledních minutách probíhá tento zápas bez střel na branku.
37'
Chiriches dostupoval z levé strany Muriela, ten zůstal ležet na trávníku. Nicméně pak se zvedl.
36'
Po centru Hateboera zůstal Demiral v kleštích mezi dvěma hráči Cremonese.
35'
Pozornosti hlavního arbitra neunikl faul na Soppyho na levé straně, Chiriches ještě debatuje.
34'
Dessers se provinil proti Demiralovi a domácí volí postupný útok.
33'
Cremonese zachytilo nahrávku Koopmeinerse středem, ale pak se nedostalo na svou útočnou polovinu.
32'
Okereke si netroufil na souboj s Okolim na levé straně, poté se ještě snažil o narážečku s Valerim.
31'
Valeri sehrál akci s Ločošvilim na levé straně, Atalanta přestála jeho nástřel.
30'
Valeri kopal roh z levé strany na zadní tyč, následně při odrazu míče seběhl Sernicola a tvrdou střelou o fous minul kratší šibenici.
29'
Lookman ztratil balón na levé straně a hosté se vydali vpřed, nicméně domácí se rychle vrátili.
28'
Centr Valeriho při volném přímém kopu z levé strany byl hodně krátký.
27'
Oba jsou na nohou, nikdo nebude muset střídat, rozhodčí přisoudil balón Cremonese.
26'
Dva fotbalisté leží na zemi, tím prvním je Malinovskyj, tím druhým někdo z Cremonese.
25'
Valeri nepustil k míči Okoliho, hosté si pak pomohli Raduem až domácí ukořistili nákop na půli.
24'
Úroveň zápasu jde nahoru a oba týmy už rozhodně mohly skórovat, šance na to byly.
23'
Dobře rozehráno proti noze Koopmeinerse, ten z první tlačil balón k levé tyči, kde se natáhl Radu a poradil si i s dorážkou z ofsajdu.
22'
Domácí mají zkrácený roh z levé strany, může za to faul na ležícího Soppyho, jeho autorem Sernicola.
21'
Malinovskyj zamotal hlavu Cremonese na levé straně, ale poté poslal prudkou křižnou nahrávku na zadní tyč na Muriela, balón skončil za brankou.
20'
Hateboer vracel míč placírkou z pravé strany do vápna, ten ale přistál na hlavě bránícího fotbalisty.
19'
Po faulu Chirichese si postavil Malinovskyj standardku zprava, ale neměl komu.
18'
Teun Koopmeiners si našel odražený míč na levé straně, ale střela na zadní tyč mu nesedla a obránce jen sklepl balón hrudí do náruče gólmana.
17'
Cremonese zatím nepůsobí vůbec zle a je Atalantě vyrovnaným soupeřem.
16'
Okoli si nepřesně narazil na pravé straně a míč tak drží Chiriches.
15'
Okoli udělal fatální chybu, hodně podcenil Desserse, ten si pak navedl míč zleva na pravačku a Okoliho vykoupil padající Rafael Tolói. Musso ještě zneškodnil dorážku pod horní tyč.
14'
Demiral kryl míč tělem proti Pickelovi a pouštěl ho do autu, Hateboer bude vhazovat z pravé strany.
13'
Pickel nedosáhl na nákop středem za obranu, Musso měl k balónu blíž ve velkém vápně.
11'
Musso se míče vůbec nedotkl, poté Muriel otravoval Ločošviliho zhruba na polovině hřiště.
10'
Dessers neuspěl jeden na jednoho na pravé straně, ale následovat bude ještě roh pro Cremonese.
9'
Muusso si zahrál nohama a poslal míč na levou stranu, kde byl k vidění nedovolený zákrok Sernicoly.
8'
Okereke neprošel na levé straně přes obránce, pak táhl kontr Muriel až přišel o balón v šestnáctce.
7'
Radu připraven na střelu z pětadvaceti metrů a hosté můžou postupovat do útoku Valerim.
6'
De Roon odkopl centr na levou stranu, kde se pískal faul Lookmana na Sernicolu.
5'
Sledujeme hodně opatrný úvod zápasu.
4'
Atalanta nezvládla přechodovou fázi, ale Cremonese nebylo na míči příliš dlouho.
3'
Okoli odhlavičkoval nákop Cremonese z levé strany za sebe k Mussovi.
2'
Při centru z levé strany chytil Radu balón na vzdálenější tyči.
1'
Atalanta hraje v modročerném, zatímco Cremonese v bílém.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói, Demiral, Okoli – Hateboer, de Roon, Koopmeiners, Soppy – Malinovskyj – Lookman, Muriel.
Náhradníci: Rossi, Sportiello – Ruggeri, Maehle, Zortea, Höjlund, Pašalić, Boga, Éderson, Scalvini.
Trenér: Piero Gasperini

US Cremonese: I. Radu – Aiwu, Chiricheş, Ločošvili – Sernicola, Meïté, Escalante, Valeri – Pickel – Okereke, Dessers.
Náhradníci: Saro, Ciezkowski – Zanimacchia, Vásquez, Ciofani, Afena-Gyan, Quagliata, Báez, Acella, Ascacibar, Castagnetti, Hendry, Buonaiuto, Milanese, Tsadjout.
Trenér: Massimiliano Alvini

Rozhodčí: Colombo – Schirru, Di Giacinto.
Delegace
Hlavním rozhodčím tohoto duelu je Andrea Colombo, jeho asistenty Fabio Schirru a Giuseppe Di Giacinto, čtvrtým sudím pak Matteo Gualtieri.
US Cremonese
Cremonose je, společně s Lecce s Monzou, nováčkem tohoto ročníku Serie A. Do nejvyšší italské soutěže se vrátilo po šestadvaceti letech. V loňské sezoně obsadilo v Serii B druhou pozici o dva body za Lecce. Razítko tomu dala až výhra v závěrečném kole. Tou se vyhnulo Cremonose play-off. Hosté disponují gólmanem Raduem či stoperem Chirichesem. Tato rumunská dvojice kdysi nastupovala za Neapol.

Co se týče výsledku hostů v letošní sezoně, tak Cremonese je v diametrálně odlišné náladě než Atalanta. V úvodních čtyřech kolech prohrálo a na svůj premiérový bodový zisk dosáhlo až před týdnem, když při souboji se Sassuolem v domácím prostředí se diváci regulérní branky nedočkali.
Atalanta Bergamo
Čtvrtfinalista Ligy mistrů skončil v uplynulém ročníku Serie A na osmé pozici o tři body za Fiorentinou a v praxi to znamená, že evropské poháry se jej v letošní sezoně netýkají. Bergamo se také dohodlo na odchodu českého obránce Davida Heidenreicha do Jablonce. Domácí se na začátku září rozloučili se slovinským reprezentantem Josipem Iličičem, jenž trpí depresemi a jeho dlouhodobá absence nakonec vyústila v to, že se s ním klub rozloučil..

Atalantě se v této sezoně náramně daří. Celek z Lombardie zatím v pěti zápasech zvítězil hned čtyřikrát. Svěřenci trenéra Piera Gasperiniho doposud neprohráli a třikrát udrželi čisté konto. Naposledy porazili Monzu, nováčka nejvyšší soutěže, poměrem 2:0, když oba góly padly ve druhém poločase. Ve svém posledním domácím vystoupení přehrál Turín 3:1. Všechny branky vsítil Nizozemec Teun Koopmeiners.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu šestého kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Atalanta Bergamo a Cremonose. Začínáme ve 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62