Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Torino - 1. září 2022   20:45

Atalanta
45+4' Koopmeiners  • 47' Koopmeiners (Éderson) • 84' Koopmeiners
3:1
(1:0)
Torino
77' Vlašić  (Pellegri)
Atalanta
Musso – Okoli, Demiral, Tolói (80. Ruggeri) – Zappacosta (46. Zortea), de Roon, Koopmeiners, Soppy – Pašalić (80. Malinovskyj), Éderson (58. Lookman) – Zapata (37. Höjlund).
Sportiello, Rossi – Scalvini, Hateboer, Muriel, Maehle.
Di Bello – Perrotti, Di Iorio.
Gewiss Stadium (Bergamo)
Torino
V. Milinković-Savić – Djidji, Buongiorno, R. Rodríguez – Lazaro, Lukić, Linetty, Aina (46. Vojvoda) – Seck (75. Radonjić), Vlašić – Sanabria (67. Pellegri).
Gemello, Fiorenza – Zima, Bayeye, Adopo, Garbett, İlkhan, Schuurs.

Po tomto zápase se bude skloňovat jedno jméno – Teun Koopmeiners. Nizozemský záložník se postaral o všechny tři góly Atalanty, dva z nich vsítil z penalty, jeden ze hry. Po včerejších zaváháních Neapole s Lecce a Lazia v Janově a úterní remíze AC Milán v Sassuolu se Atalanta vyšvihla do čela tabulky o skóre před AS Řím! Dnešní noc v Bergamu tak bude dlouhá.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:5.
Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:13.
90+3'
90+3'
Přesto měl Juan Musso ještě jednu práci, a to s nečekanou střelou z otočky. Domácí gólman ji tak tak vykryl a teď už může spolu se svým týmem slavit.
90+1'
Za potlesku tribun Atalanta nepouští míč z kopaček a hraje přesně to, co má.
88'
Nahrávka na kratší vzdálenost a úspora času, takticky to Atalanta v první školní den zvládá na jedničku s hvězdičkou.
87'
Přihlížet teď budou rohovému kopu, který se právě chystá rozehrát Ademola Lookman.
85'
Domácí fanoušci oslavně odpalují pyrotechniku.
84'
Bergamo právě vstřelilo branku!
No vida, na světě je hattrick! TEUN KOOPMEINERS proměnil v zápase i druhou penaltu, a byť Milinković-Savić tentokrát správně odhadl směr, na střelu umístěnou přesně dolů k tyči neměl jak dosáhnout.
83'
Další penalta pro domácí! Vybojoval ji Ademola Lookman, toho skopl Lazaro.
82'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Nikola Vlašić).

Vlašić nejdřív odkopl míč Zorteovi, u dalšího soupeře byl však pozdě a přišlápl mu nárt.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Ruslan Malinovskyj.
80'
ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Matteo Ruggeri.
79'
S vidinou dramatického závěru volí Gian Piero Gasperini dvojnásobné střídání. Do hry vstoupí Matteo Ruggeri a Ruslan Malinovskyj.
77'
FC Turín právě vstřelil branku!
Co se turínským fotbalistům nepovedlo před chvílí, to dokázali teď. Rychlými přihrávkami na pravé straně vyškolili obranu, Pelligri pak dával pod sebe na NIKOLU VLAŠIĆE a chorvatský reprezentant se trefil ukázkově o břevno – 2:1.
75'
Držení míče: 43% : 57%.
75'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Demba Seck, přichází Nemanja Radonjić.
75'
Pietro Pellegri v obrovské šanci na snížení trefil horní část břevna! Tohle zamrzí...
74'
Nakonec žádnou. Saša Lukić ani Demba Seck se k průniku do šestnáctky neodvážili, jejich spolupráci pak zhatil Caleb Okoli.
73'
Jenže nic takového hosté nedovolili a po zisku míče se vydali sami vpřed. Jakoupak kulišárnu asi vymyslí?
72'
Koopmeinersovu nahrávku na Brandona Soppyho srazil kdosi z beků na roh. Ademola Lookman ho rozehrál nakrátko, tak aby jeho tým mohl kombinovat.
71'
Stále častěji hraje s míčem Milinković-Savić, srbský brankář má za posledních sto sekund pět doteků a z toho tři odkopy.
69'
Domácí zahnali soupeře na jeho polovinu, tohle je dobrá taktika pro posledních dvacet minut.
67'
ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Pietro Pellegri.
66'
První roh hosté odvrátili, ovšem s tím druhým už měli problém. Chirurgicky přesný centr totiž dosedl na kopačku Martena de Roona, který ranou jako z děla rozezvučel břevno! To se za brankářem třáslo ještě dlouho poté.
65'
Škoda pro domácí, že si Marten de Roon dříve nerozmyslel nahrávku na Pašaliće, i tak je z toho aspoň roh.
64'
Höjlundův samostatný průnik zastavil Saša Lukić faulem, Atalanta může rozehrávat z klidu.
63'
Kombinace ve stylu tiki-taka Turínu uškodila, ze štítu vystoupil Demiral a odkopl míč pryč.
61'
Po hodině hry vede Atalanta 2:0 a stačil jí k tomu Teun Koopmeiners. Poprvé se trefil v nastavení první půle z penalty, hned po přestávce pak ze hry.
60'
Držení míče: 45% : 55%.
59'
Defenziva Atalanty nečinně přihlíží další turínské kombinaci, na střelu to ale zatím není.
58'
ze hřiště odchází Éderson, přichází Ademola Lookman.
57'
Vojvodův nepřesný centr do zámezí dává soupeři prostor vystřídat.
56'
Turín je po přestávce aktivnějším mužstvem. Znovu kombinoval v těsné blízkosti pokutového území, odkud byl později vytlačen.
55'
Nikola Vlašić tahal balon středem hřiště, aby ho před hranicí vápna předal Seckovi. Ten při zakončení bez přípravy domácí branku překopl.
54'
Myšlenka centru na zadní tyč byla pěkná, ale ze strany turínských hráčů zůstala nepochopena.
52'
Na zemi a v bolestech se svíjí Demba Seck poté, co ho nepřiměřeně atakoval Marten de Roon. Toho sudí napomíná zdviženým ukazováčkem.
50'
Saša Lukić podstoupil souboj muž proti muži, ale Merih Demiral ho za svá záda nepustil.
48'
Turín má co dohánět a vrhá se dopředu.
47'
Nejen z penalty, ale u ze hry se umí prosadit TEUN KOOPMEINERS! Dokázal to střelou ze střední distance, která doskákala až za záda bezmocného brankáře. Tomu uškodilo i to, že bránící Saša Lukić nad balonem nadskočil, což naopak autor gólu perfektně odhadl.
46'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Alessandro Buongiorno).

"Já nic, já muzikant", naznačuje Buongiorno rozhodčímu. Faktem ale je, že při skluzu nejdřív trefil soupeřovu nohu a až potom míč.
46'
ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Mërgim Vojvoda.
46'
ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Nadir Zortea.
46'
Na Gewiss Stadium se odehrál líbivý poločas. Jen trošku škoda, že z mnoha šancí se ujala jen jedna. Byla to penalta, kterou v nastaveném čase proměnil Teun Koopmeiners. Obecně měli domácí víc ze hry a vedou tedy zaslouženě, za pravdu mi dávají šance Tolóie, Zapaty nebo Demirala, který trefil tyč. Turínští však také párkrát zazlobili a rozhodně neházejí flintu do žita. Druhá půle bude ještě zajímavá!
Držení míče: 48% : 52%.
45+4'
45+4'
A je to gól! TEUN KOOPMEINERS se proměnil v penaltového kata poté, co překonal brankáře bombou do středu branky. Milinković-Savić skočil doprava a tudíž neměl absolutně žádnou šanci.
45+3'
Poradit si s ní zkusí Teun Koopmeiners.
45+2'
Aina na kraji vápně podrazil Soppyho, Atalanta bude kopat penaltu!
44'
Další situaci však domácí nezvládli a museli vytahovat balon ze sítě! Naštěstí pro ně to dobře dopadlo, Saša Lukić byl totiž přistižen v ofsajdu.
43'
Tomu se Atalanta ubránila.
42'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se při svém zakončení zřejmě řídil Karol Linetty. A nebylo to úplně špatné rozhodnutí. Po teči obránce uvidíme roh.
41'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Davide Zappacosta).

Po faulu má kartu už i domácí levý záložník.
40'
V mezihře si šel Antonio Sanabria pro přihrávku do uličky, výborně se ovšem vrátil Demiral, který k odvrácený hroby použil skluz.
39'
Brandon Soppy stíhal Ainu, pomohl si jeho přidržením a převalil ho na bok. Jasný faul nemohl bystrému zraku rozhodčího uniknout. A taky, že ne.
38'
Hra ve středu hřiště nikomu příliš nesvědčí, je v ní vidět spousta nepřesností.
37'
ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Rasmus Höjlund.

Zkušeného ostrostřelce nahrazuje teenager. Asi je zatím nějaké skryté zranění.
35'
Hra se přestěhovala na protější stranu poloviny Atalanty, bojovnost tam ukázal Demba Seck, ani on obranu domácího týmu nenechal v klidu rozehrát.
34'
Teď se hraje u střídaček. Domácí marně nakopávají míč dopředu, soupeři ho vždycky vrací.
32'
Vrásky na čele hostům přidělala situace po rohovém kopu. Kratší přihrávku vystřídal centr na Meriha Demirala, jenž na malém vápně neobsazen trefil levou tyč!
31'
Oproti úvodní čtvrt hodině Atalanta trochu zvýšila procento držení míče. Do útoku se dostává čím dál častěji, takže defenziva Turína musí zpozornět.
30'
29'
Jeho protějšek Juan Musso měl podstatně lehčí práci. Stačilo mu nechat balon dokutálet se za koncovou čáru. Na programu večera je tedy odkop.
27'
Vanja Milinković-Savić podržel svůj tým proti nájezdu Duvána Zapaty! Kolumbijec se před šestnáctkou zbavil svého strážce, ale tváří v tvář turínskému gólmanovi neobstál.
26'
Tohle bylo hezké! Davide Zappacosta na levé straně vápna ukličkoval Valentina Lazara a vytvořil tím šanci pro Teuna Koopmeinerse. Ten sice přehlavičkoval obránce, ale s ním i celou branku.
24'
I domácí zahrozili. Prudký kolmý centr musel odkopávat do bezpečí Alessandro Buongiorno.
23'
Teď se Turínští dostali blízko Mussovy branky. Domácí gólman musel vyběhnout proti míči, aby u něj byl dřív než Chorvat Vlašić.
21'
Další faul sudí pískl po ataku na Meriha Demirala. Zdá se, že hosté mají s problém s disciplínou. Nedovolené zákroky – 2:5.
19'
Žlutá karta pro tým Turín FC (Ola Aina).

Levý záložník se ve sprintérském souboji ohnal rukou po Soppym a stal se prvním karetně potrestaným hráčem zápasu.
18'
Ofsajd a v něm Alessandro Buongiorno. Z vlastní poloviny hřiště rozehrají domácí.
17'
Následný roh hosté bez potíží ubránili.
16'
Teun Koopmeiners se nikým neatakován dostal ke střele ze střední vzdálenosti, kterou Milinković-Savić vyškrábl nad břevno! Zatím vidíme šanci v průměru každých pět minut, snad to tak vydrží :-).
15'
Držení míče: 40% : 60%.
14'
Napodruhé to z jejich strany bylo lepší. Myslím, že to byl Demba Seck, kdo vnikl na pravou stranu vápna. Jeden z beků ho však vytlačil až ke koncové čáře, odkud nebylo cesty zpět.
13'
Valentino Lazaro zápasil na pravé straně s Davidem Zappacostou. Snažil se ho obejít, leč neúspěšně. Hosté okamžité poté radši otočili hru.
11'
Merih Demiral uspěl v přetlačované s Antoniem Sanabriou. Ten si v souboji tělo na tělo totiž pomohl faulem.
10'
Po zemi to nešlo, a tak hosté zkusili vzdušný útok. Při něm si za obranu nabíhal Antonio Sanabria, ale čelem k bráně otočený Merih Demiral včas zasáhl.
9'
S tím si hosté hravě poradili a už zbrojí na útok. Jak dopadne spolupráce mezi Lukićem a Lazarem?
8'
Nebezpečnou střelou, kterou zpoza vápna vyslal Rafael Tolói! Domácí hráč pálil kolem klečícího Buongiorna, jenž balon tečoval kousek vedle tyče. Atalanta má tedy k dispozici roh.
7'
Turínští se vydali dopředu, ale na malém prostoru neměli tolik manévrovacích možností, aby mohli pokračovat v akci. Jak odpoví soupeř?
5'
Éderson nezvládl běžecký souboj s Lazarem, zatoulaný míč do zámezí vhodí zpátky do hry hosté.
4'
Při průchodu středem hřiště domácí přišli o míč. Ten si vzal na starost Ola Aina, jehož centr z levé strany odkopl do bezpečí Demiral.
3'
S ohledem na předchozí varování Atalanta uklidňuje hru pozvolnou kombinací na své polovině hřiště.
2'
Nakonec z toho byl jen odvrácený centr. Zato na druhé straně se děly věci! Balon na hranici vápna převzal Karol Linetty a technickou střelu poslal k pravé tyči. Juan Musso musel předvést tygří skok!
1'
Výkop provedli fotbalisté Atalanty, na jejichž dresech převládá modrá barva. Hosté hrají v bílém a přihlížejí první útočné akci soupeře.
1'
Základní jedenáctky jsou na hrací ploše. Připraveni jsou i rozhodčí a diváci, tak pojďme na to!

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Okoli, Demiral, Tolói – Zappacosta, de Roon, Koopmeiners, Soppy – Pašalić, Éderson – Zapata.
Náhradníci: Sportiello, Rossi – Zortea, Ruggeri, Scalvini, Hateboer, Malinovskyj, Muriel, Höjlund, Lookman, Maehle.
Trenér: Gian Piero Gasperini.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Lazaro, Buongiorno, R. Rodríguez – Lukić, Ricci, Linetty, Aina – Vlašić, Djidji – Sanabria.
Náhradníci: Gemello, Fiorenza – Zima, Bayeye, Adopo, Garbett, İlkhan, Pellegri, Schuurs, Seck, Radonjić, Vojvoda.
Trenér: Ivan Jurić.

Rozhodčí: Di Bello – Perrotti, Di Iorio.
Na konec preview tady mám výbornou zprávu pro vás, fanoušky. Rozhodně se bude na co dívat, protože ve vzájemných utkáních pravidelně padá spousta branek:

Bude tomu tak i tentokrát?
Turín zrovna tak vstoupil do sezony vítězně, a to na hřišti nováčka z Monzy (2:1), kde přišel o čisté konto až v nastaveném čase. Doma tým potěšil fanoušky taktickou bitvou s Laziem Řím (0:0) a potom vyzrál i nad druhým nováčkem soutěže v Cremonese (2:1). V rozdělení gólů mezi jednotlivé hráče to má Turín stejně jako jeho nejbližší soupeř, po jedné trefě zapsali Antonio Sanabria, Alexej Mirančuk, Nemanja Radonjič a Nikola Vlašič. Rozšíří někdo z nich svůj účet?
Atalanta začala nový ročník výhrou v Janově, kde porazila tamní Sampdorii (2:0). Doma si tým z Bergama vyšlápl na úřadujícího mistra AC Milán (1:1) a naposledy vezl všechny body z Verony (1:0). Ve třech odehraných zápasech se přitom trefili hned čtyři různí střelci: Ruslan Malinovskij, Teun Koopmeiners, Ademola Lookman a Rafael Tolói. Přidá se k nim někdo další, nebo snad Atalanta vyjde poprvé gólově naprázdno?
V Itálii dojde na souboj týmů, které mají po 3. kole shodnou bilanci. Jak Atalanta, tak Turín dvakrát zvítězil a jednou remizoval. Duel neporažených začne ve čtvrtek do 20:45 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62