Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Atalanta - 1. dubna 2023   15:00

Cremonese
56' Ciofani
1:3
(0:1)
Atalanta
44' de Roon   • 72' Boga  (Höjlund) • 90+3' Lookman  (Éderson)
Cremonese
Carnesecchi – Aiwu, Bianchetti, Ločošvili (67. J. Vásquez) – Pickel, Benassi (75. Ricci), Castagnetti (80. Ghiglione), Meïté (80. Buonaiuto), Valeri – Tsadjout, Ciofani (C) (67. Galdames).
Saro, Sarr – Afena-Gyan, Dessers, Quagliata, Sernicola.
Marinelli – Scatragli, Laudato
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Atalanta
Musso – Tolói (C) (79. Demiral), Palomino, Scalvini – Zappacosta (66. Maehle), de Roon, Éderson, Ruggeri – Pašalić (46. Boga) – Zapata (59. Höjlund), Muriel (46. Lookman).
Rossi, Sportiello – Okoli, Soppy.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:10.
Je konec. Atalanta jako favorit dnešní zápas zvládla a zvítězila na půdě Cremonese 3:1.
Skoro celou první půli byl k vidění velmi vyrovnaný zápas, ve kterém měli o něco navrch domácí. Cremonese se ale nedařilo vytvořit finální přihrávku, čehož využili hosté, jenž z ničeho nic se před poločasem dostali do vedení. V 56. minutě domácí mužstvo získalo penaltu, kterou proměnil Ciofani. V 72. minutě ale poslal hosty zpět do vedení Boga a v závěru potvrdil tři body Lookman.
90+5'
90+5'
Další nepřesnost v útoku domácího celku a je hotovo.
90+4'
Nyní navíc ještě přišel faul ze strany Cremonese.
90+3'
Atalanta právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto! Domácí celek už hrál na obrovský risk a po chybě se k míči dostali v přečíslení hosté a po přihrávce Édersona uklízel balón do prázdné svatyně ADEMOLA LOOKMAN. Asistence: Éderson.
90+2'
Juan Musso byl připraven u své pravé tyče, jelikož se Cristian Buonaiuto dostal z levé strany do vápna a špičkou kopačky zakončil.
90+1'
Emanuele Valeri se ocitl uvnitř vápna ve střelecké příležitosti, ale míč netrefil přesně.
89'
Rasmus Höjlund se ocitl v obrovské šance po skvělé přihrávce de Roona a stačilo pouze uklidit balón do prázdné klece, ale hostující hráči míč utekl z kopačky! Tutová šance Bergama tak není proměněná.
88'
Rasmus Höjlund se znovu ocitl na pravé straně zcela sám a snažil se ve vápně najít spoluhráče, ale míč vyrazil Marco Carnesecchi. Následně se ovšem odmával ofsajd.
86'
Hosté nyní sice získali rohový kop, ale následné zakončení nepřineslo nic nebezpečného.
85'
Cremonese se dravě snažilo dostat k míči, ale Atalanta jej podržela a následně odkopla co nejdále. Konec zápasu bude velmi dramatický.
84'
Bergamo získalo rohový kop, který rozehrálo nakrátko a drží míč na polovině soupeře.
83'
Atalanta se nadále snaží vstřelit třetí branku a potvrdit tak tři body, ovšem tentokrát se Rasmus Höjlund neprocpal přes skluz obránce.
82'
Matteo Bianchetti povalil Rasmuse Höjlunda a uviděl od sudího žlutou kartu.
81'
Málem bylo definitivně rozhodnuto, protože se Rasmus Höjlund dostal ke střele, ovšem ta skončila pouze na tyči! Následně se ale odmával ofsajd.
81'
Cremonese se opět dostalo dovnitř šestnáctky soupeře, ale následný pokus letěl jen nad svatyni Mussy.
80'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Michele Castagnetti, přichází Paolo Ghiglione,
ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Cristian Buonaiuto.
79'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Merih Demiral.
78'
Faul ze strany domácích znamená standardní situaci pro Bergamo.
77'
Nyní je hra přerušená, neboť hostující hráč má nějaké zdravotní problémy.
75'
ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Alberto Basso Ricci.
74'
Znovu Rasmus Höjlund trápí domácí defenzívu, ale posléze přichází jen faul Lookmana.
72'
Hosté si berou vedení zpět na svou stranu! Rasmus Höjlund předvedl na pravém křídle fantastickou práci, když se parádně dostal přes obránce a následně ve vápně našel nohu JEREMIEHO BOGY, jenž zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Rasmus Höjlund.
70'
Pablo Galdames hledal spoluhráče centrem na zadní tyč, ale nakonec z toho byl jen útočný faul Cremonese.
69'
Nepřesné přenesení hry hostů na pravou stranu znamená autové vhazování pro Cremonese.
67'
ze hřiště odchází Luka Ločošvili, přichází Johan Vásquez,
ze hřiště odchází Daniel Ciofani, přichází Pablo Galdames.
66'
ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Joakim Maehle.
65'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou a oba týmy mají velkou chuť získat tři body.
64'
Davide Zappacosta se opět ocitl vepředu, ale nezpracoval si míč uvnitř vápna soupeře.
63'
Posléze přišel rychlý útok Atalanty a střela Davideho Zappacosty, jenž mířila nad bránu soupeře.
62'
Tentokrát se Cremonese znovu dostalo do šestnáctky soupeře, ale míč chytil do rukou Juan Musso.
61'
Daniel Ciofani stáhl k zemi Édersona a od sudího viděl žluté varování.
60'
Hodina utkání je za námi a Cremonese hraje s Atalantou smírně 1:1.
59'
ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Rasmus Höjlund.
57'
Bergamo se snažilo rychle odpovědět, ale centr do vápna skončil jen u brankáře.
56'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Je srovnáno na 1:1! K pokutovému kopu se postavil DANIEL CIOFANI, který zakončil do pravé části svatyně, zatímco brankář Mussa letěl na druhou stranu.
54'
Rafael Tolói za svou ruku uvnitř vápna uviděl žlutou kartu.
54'
Byla nařízena penalta pro Cremonese! Daniel Ciofani se opřel do odraženého míče, který ale rukou srazil obránce Rafael Tolói.
53'
Posléze se sice domácí dostali ke hlavičce, ale ta neměla gólové parametry a skončila několik metrů vedle svatyně soupeře.
52'
Atalanta se dostala do rychlého precizního útoku, ale následné zakončení Ademoly Lookmana fantasticky vychytal Marco Carnesecchi!
51'
Cremonese nyní trochu uklidňuje hru a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
49'
Další nebezpečný centr letěl před svatyni Cremonese, ale Matteo Bianchetti se pověsil do vzduchu a dostal míč na roh.
48'
Zatím je k vidění ve druhé půli pouze hra na domácí svatyni a Bergamo se snaží vytvořit dvougólový náskok.
47'
Atalanta se opět dostala ke střele, ale i tentokrát byl tento pokus ze střední vzdálenosti zblokován.
46'
Hned v úvodu druhé půle se Duván Zapata snažil dostat do zakončení, ale to bylo zblokováno.
46'
ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Ademola Lookman,
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Jeremie Boga.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
První část zápasu je za námi a Atalanta vede na půdě Cremonese 1:0. Skoro celou půli byl k vidění velmi vyrovnaný zápas, ve kterém měli o něco navrch domácí. Cremonese se ale nedařilo vytvořit finální přihrávku, čehož využili hosté, jenž z ničeho nic se před poločasem dostali do vedení.
45+1'
45+1'
Domácí celek se následně ještě snažil něco vymyslet, ale na levém křídle místo nebylo.
44'
Před poločasovou přestávkou jsme se nakonec přece jenom dočkali branky! Duván Zapata centroval z pravé strany vápna, ovšem jeho pokus nešťastně srazil domácí obránce ideálně proti noze MARTENA DE ROONA, který zakončil nechytatelně k levé tyči. Hosté tak z minima vytěžili maximum a tohle je pro Cremonese hodně hořký konec první půle.
43'
Matteo Ruggeri se snažil přihrávkou za obranu najít spoluhráče, ale obrana Cremonese si znovu poradila.
41'
Následná střela Michela Castagnettiho z přímého kopu byla zblokována, stejně jako také další dorážka.
39'
Mario Pašalić se dopustil faulu, za který už uviděl žlutou kartu a Cremonese navíc získalo přímý kop z dobré pozice.
38'
Rafael Tolói se nyní dopustil faulu, ovšem následně ještě na svého protihráče něco pořvával a strhla se menší mela.
37'
Nepřesná přihrávka domácích končí v zámezí a Atalanta tak rychle rozehrála autové vhazování.
36'
Nepřesný nákop Bergama končí opět jen u domácí defenzívy. Doufejme, že druhá půle bude daleko záživnější.
35'
Posléze sice přišla střela z dálky, která byla přízemní, ale trefila jen obránce Atalanty.
34'
Znovu se domácímu mužstvu nepodařila kombinace před šestnáctkou soupeře.
32'
Marco Carnesecchi nyní poslal odkop, ale pouze do zámezí, čímž tak vrátil míč zpět Atalantě.
30'
Půl hodina zápasu je za námi a Cremonese hraje s Atalantou bez branek. Střely na bránu sice byly k vidění, ale ani jedna nebyla nijak vážnějšího charakteru.
29'
Bergamo opět drží balón na polovině svého soupeře, ale tempo hry je nyní velmi pomalé a nudné.
27'
Nyní přišel faul Zappacosty a stále tak čekáme na atraktivnější momenty v tomto utkání 28. kola italské Serie A.
26'
Následně hostující celek získal dva rohové kopy, ale ani jeden nebyl víceméně nebezpečný.
25'
Davide Zappacosta se snažil odcentrovat z pravého křídla, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následovat tak bude rohový kop Atalanty.
24'
Zatím je k vidění velmi vyrovnaná partie, ve které má o něco navrch Cremonese, ovšem ani jeden tým si nevytvořil žádnou velkou šanci.
22'
Domácím se zatím nedaří vymyslet finální přihrávku před hranicí vápna soupeře.
21'
Luka Ločošvili to tentokrát už se svým důrazem přehnal a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
20'
Nebezpečný centr před domácí bránu odvrátila i tentokrát obrana Cremonese.
18'
Posléze se domácí dostali nebezpečně blízko vápna Atalanty, ale střela nakonec nepřišla.
17'
Davide Zappacosta posléze centroval do šestnáctky soupeře, ale defenzíva Cremonese je zatím bezchybná.
16'
Duván Zapata chtěl prostrčit míč do vápna spoluhráči, ale obránce Cremonese tuto myšlenku přečetl.
15'
Atalanta se nyní snaží něco vymyslet postupnou kombinací a přebírá tak otěže utkání.
13'
Nyní se na trávníku trochu přiostřilo, jelikož Rafael Tolói zůstal ležet po souboji s Benassim. Bergamo bude zahrávat volný kop.
12'
Nakonec domácí vše rozehráli nakrátko a postupně si vytvořili střelu, které se ujal Marco Benassi, ale jeho sražený pokus skončil v rukou Mussy.
11'
Mario Pašalić se dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a Cremonese tak bude mít k dispozici standardní situaci.
10'
Luis Muriel se už ocitl s míčem mimo hrací plochu a následovat tak bude jen odkop od domácí svatyně.
8'
Éderson se snažil s míčem vlézt do vápna soupeře, ale obrana Cremonese odkopla balón do bezpečí.
7'
Luka Ločošvili se sice dopustil chyby před vlastním vápnem, ale defenzíva nakonec dokázala získat balón zpět.
6'
Znovu se domácí celek dostal ke střele, ale tentokrát letěl míč mimo tři tyče Atalanty. Cremonese vstoupilo do zápasu velmi aktivně.
5'
Tentokrát už musel hostující gólman Juan Musso zasahovat, protože přišlo další zakončení ze strany Cremonese.
4'
Posléze přišla přihrávka do šestnáctky Bergama, ale ta skončila pouze v moci brankáře Juana Mussa.
3'
Hosté se dopustili menší chyby na hranici vlastního vápna, ale následný střelecký pokus Cremonese byl zblokován.
2'
Cremonese se snažilo udržet míč, což se mu sice nepodařilo, ale Atalanta se s ním dostala jen do zámezí.
1'

US Cremonese: Carnesecchi – Aiwu, Bianchetti, Ločošvili – Pickel, Benassi, Castagnetti, Meïté, Valeri – Tsadjout, Ciofani (C).
Náhradníci: Saro, Sarr – Afena-Gyan, Buonaiuto, Dessers, Galdames, Ghiglione, Quagliata, Sernicola, J. Vásquez, Ricci.
Trenér: Davide Ballardini

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Palomino, Scalvini – Zappacosta, de Roon, Éderson, Ruggeri – Pašalić – Zapata, Muriel.
Náhradníci: Rossi, Sportiello – Boga, Demiral, Höjlund, Lookman, Maehle, Okoli, Soppy.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Marinelli – Scatragli, Laudato.
Cremonese se velmi trápí a nachází se až na posledním 20. místě s počtem 13 bodů a skóre 22:49. Po domácí prohře 0:2 s Fiorentinou zavítalo do Monzy. Tam zápas skončil po velkém boji smírně 1:1.
Atalanta je aktuálně na 6. pozici se 45 body a skóre 44:31. Formu ovšem zrovna moc nemá. Po prohře 0:2 na půdě Neapole přivítala Empoli. Po první půli prohrávala, ale zápas nakonec dokázala otočit v závěru utkání a vyhrát tak 2:1.
Ve 28. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy US Cremonese a Atalanta Bergamasca Calcio. Utkání na podzim přineslo menší překvapení. V 74. minutě sice šlo Bergamo do vedení po brance Demirala, ale v 78. minutě srovnal Valeri. Zápas tak skončil smírně 1:1. Dnes se bude bojovat na Stadio Giovanni Zini v Cremoně. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62