Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cremonese : Empoli - 14. dubna 2023   18:30

Cremonese
4' Dessers (Sernicola)
1:0
(1:0)
Cremonese
Carnesecchi – Sernicola, Ločošvili (52. Aiwu), J. Vásquez, Valeri – Galdames (68. Benassi), Castagnetti, Meïté – Pickel – Tsadjout (86. Quagliata), Dessers (68. Okereke).
Saro, Sarr – Buonaiuto, Ghiglione, Acella, Afena-Gyan, A. Ferrari, A. Ricci.
Luca Zufferli
Stadio Giovanni Zini, Cremona
Empoli
Perisan – Ebuehi (62. Cambiaghi), De Winter (40. Walukiewicz), Luperto, Parisi – Fazzini (78. Destro), Marin, Bandinelli (78. Henderson) – Baldanzi – Caputo, Piccoli (62. Stojanović).
Ujkani, Stubljar – Cacace, Grassi, Satriano, Pjaca, Degl'Innocenti, Haas, E. Vignato.

Vývoj celého utkání ovlivnil brzký gól Cremonese. To udeřilo ve 4. minutě, Cyriel Dessers dostal parádní přihrávku od Sernicoly z poloviny hřiště na hranici ofsajdu, kterou dobře zkrotil na svých prsou. Poté si míč navedl na levačku a lehce překonal brankáře Empoli. Hosté se poté snažili snížit, měli sice držení míče, ale k opravdové ložence se do konce poločasu nedostali. Navíc se jím ve 40. minutě zranil Koni De Winter. Druhé dějství přineslo velkou šanci Francka Tsadjouta, jeho pokus ale brankář hostů vytáhl na rohový kop. Sernicola se dostal v 60. minutě do brejku, ale jeho křižná střela minula zařízení. Empoli se snažilo o centry do vápna, ty ale neměly potřebou přesnost. Cremonese navíc bránilo v pětičlenném kompaktním bloku. Cremonese se doma ubránilo a připsalo si po výhře 1:0 nad Empoli důležité tři body.
90+8'
90'
Sebastiano Luperto (Empoli) se dobře vrátil a svým přičiněním odvrátil šanci Empoli na rohový kop.
90'
Marco Carnesecchi si rychle došel po střílený centr na malé vápno. Cremonese jde tahat čas.
89'
Francesco Caputo (Empoli) dostal balon od Marina, ale obrana šanci hostů odvrátila rychle do autu.
89'
Samuele Perisan (Empoli) rozehrává po nepřesnosti Cremonese jeden z posledních útoků hostů.
88'
Sebastian Walukiewicz (Empoli) se dostal po rohu ke střele pravačkou z první na bližší tyčce, ale trefil jenom boční konstrukci branky.
87'
Tommaso Baldanzi (Empoli) to zkusil z pravé strany boxu, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
87'
Nicolò Cambiaghi poslal levačkou balon do vápna, kde ale byl Răzvan Marin dobře pokrytý.
86'
Do hřiště šel obránce za útočníka. Domácí už to chtějí ubránit.
86'
Střídání v týmu US Cremonese:
ze hřiště odchází Franck Tsadjout, přichází Giacomo Quagliata.
85'
Sledovali jsme další nepřesný pokus o dlouhý centr ze strany Empoli.
84'
David Okereke (Cremonese) se hlásil o slovo jako malý školáček. No ale když dostal balon na své kopačky, tak jeho střela neměla razanci ani umístění.
84'
Chalres Pickel (Cremonese) šel sám na branku, ale nechal si míč útéci daleko od nohy. Domácí mají aut.
83'
Răzvan Marin poslal po zemi na Francesca Caputu, který se ale k míči ve vápně nedostal, jelikož byl dobře bráněn. Následuje jen odkop od branky domácích.
82'
Chalres Pickel (Cremonese) poslal balon na Leonardo Sernicolu, který poslal balon do ohně. Míč ale nakonec sebral brankář hostů.
81'
Cremonese po nákopu do vápna přišlo rychle o míč a oheň hasil rychlým výběhem brankář domácích Marco Carnesecchi.
80'
Răzvan Marin poslal centr na střed vápna. Tam míč odvrátila obrana Cremonese. Poté mělo Empoli další nákop z levé strany. Jenže pro balon si došel brankář Marco Carnesecchi.
79'
Empoli získalo po autu rohový kop. Răzvan Marin uvede balon do hry.
79'
Parisi bude zahrávat dlouhý aut do vápna Cremonese.
78'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Liam Henderson,
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Mattia Destro.
77'
Soualiho Meïté (Cremonese) se drží za hlavu před velkým vápnem Cremonese. Už jsou u něj zdravotníci.
76'
Emanuele Valeri posílal centr do vápna Empoli. Tam se snažil zastříhat nůžkami Franck Tsadjout, jenže ty se mu příliš nepovedly.
75'
Fabiano Parisi (Empoli) poslal z levé strany centr na zadní tyčku. Tam byl sice Jacopo Fazzini, ale k hlavičce se nedostal.
74'
Po útočném faulu Empoli domácí hráči s rozehrávkou nikam nespěchají.
74'
Nicolò Cambiaghi (Empoli) nedokázal ve vápně procedit míč na spoluhráče na hranici boxu. Empoli je ale stále v držení balonu.
73'
Empoli si hrálo s ohněm ve vlastním vápně. Franck Tsadjout (Cremonese) si ale ve vápně ukopl míč daleko od nohy.
72'
Franck Tsadjout (Cremonese) byl sražen k zemi na polovině hřiště. Domácí mají k dispozici nákop do vápna.
72'
Johan Vásquez (Cremonese) pokazil signál po rohu, ale Empoli přišlo v brejku o držení míče.
71'
David Okereke (Cremonese) dostal při brejku do nohy, ale bylo to přes balon. Cremonese má rohový kop.
70'
Empoli to zkusilo opět s dlouhým nákopem. Balon se ale dostal až k brankáři Marcu Carnesecchimu.
69'
Tak rozhodčí asi přehlédl faul na Emanuela Valeriho. Ten zůstal v kotrmelcích po zákroku před vápnem.
68'
ze hřiště odchází Pablo Galdames, přichází Marco Benassi,
ze hřiště odchází Cyriel Dessers, přichází David Okereke.
67'
Empoli po nepřesném rohu udrželo balon na svých kopačkách. Petar Stojanović poslal balon na zadní tyčku, ale Sebastiano Luperto neuspěl s hlavičkou.
66'
Jacopo Fazzini nevyužil zaváhání obránců po dalším závaru. Empoli ale bude kopat další rohový kop.
65'
Centr letěl na zadní tyčku, kde jej odvrátila obrana. Petar Stojanović (Empoli) pak měl střelu ze střední vzdálenosti, ale trefil jenom obránce.
64'
Filippo Bandinelli (Empoli) byl faulován dvacet metrů před vápnem. Răzvan Marin pošle míč na zadní tyčku.
64'
Franck Tsadjout (Cremonese) byl faulován Jacopem Fazzinim (Empoli) na polovině hřiště. Cremonese jde tahat čas.
63'
Chalres Pickel (Cremonese) přišel o balon na polovině hřiště. Empoli ale šlo do plných a přišlo o míč.
62'
ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Nicolò Cambiaghi,
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Petar Stojanović.
61'
Marco Carnesecchi něspěchal s rozehrávkou od vlastní branky, tohle lehce zavánělo žlutou kartou za zdržování hry.
60'
Leonardo Sernicola (Cremonese) dostal přesný balon po zemi do vápna. Opřel se do něj v běhu z první pravačkou, ale jeho křižná střela minula branku.
59'
Empoli to opět zkoušelo po pravé straně, Caputo pálil ve vápně pravačkou. Jenže trefil Johana Vásqueze.
58'
Hosté alespoň vybojovali aut před vápnem Cremonese.
58'
Roh Empoli na přední tyčku dokázala domácí obrana rychle dostat do bezpečí.
57'
Chalres Pickel (Cremonese) přišel o balon po dobrém napadání domácích, Empoli poslalo rychlý balon na Roberta Piccoliho (Empoli), který získal rohový kop.
56'
Tohle skoro vypadalo na vlastní branku Empoli. Jenže povyk byl zbytečný, byl pískán ofsajd.
55'
Tyronne Ebuehi (Empoli) je velmi aktivní, teď se snažil na pravé straně projít přes Emanuele Valeri (Cremonese). Jenže domácí obránce souboj vyhrál a bude následovat jenom odkop od branky.
54'
Fabiano Parisi (Empoli) si došel pro nepřesný balon a zabránil brejku Cremonese.
53'
Domácí obrana reklamovala ofsajd, ale pomezní jejich prosby nevyslyšel. Tyronne Ebuehi (Empoli) dostal pak míč před vápno Cremonese, opřel se do něj, jenže jeho pravačka vysoko minula zařízení.
52'
Empoli mělo aut před boxem domácích. Fabiano Parisi (Empoli) dával balon na Tommasa Baldanziho (Empoli), ten ale trefil jenom prvního hráče v červeném.
52'
ze hřiště odchází Luka Ločošvili, přichází Emanuel Aiwu.
50'
Na hřišti zůstal ležet jeden z hráčů v červeném. Hra je přerušena. To vypadá na střídání Cremonese.
49'
Răzvan Marin (Empoli) byl faulován před polovinou hřiště na kotníky. No a těžce se zvedá z pažitu.
48'
Cremonese po rohovém kopu drží míč na svých kopačkách a nikam se nežene.
47'
Franck Tsadjout (Cremonese) dostal dlouhou přihrávku z poloviny domácích. Ukázal své rychlé nohy a ve vápně vystřelil, ale jeho pokus vytáhl brankář na rohový kop.
47'
Jacopo Fazzini (Empoli) poslal z pravé strany vápny centr, ten ale odvrátila obrana na aut. Poté brankář Marco Carnesecchi dostal ryhle míč do svého držení.
46'
Empoli začalo druhý poločas na míči.
46'
Vývoj prvního dějství ovlivnil brzký gól Cremonese. To udeřilo ve 4. minutě. Cyriel Dessers dostal parádní přihrávku od Sernicoly z poloviny hřiště na hranici ofsajdu, kterou dobře zkrotil na svých prsou. Poté si míč navedl na levačku a lehce překonal brankáře Empoli. Hosté se poté snažili snížit, měli sice držení míče, ale k opravdové ložence se do konce nedostali. Navíc se jím ve 40. minutě zranil Koni De Winter. První poločas tak skončil výsledkem 0:1 pro Empoli. Druhé dějství začne v 19:33.
45+2'
45'
Empoli mělo tlak ve vápně Cremonese a dožadovala se penalty. Rozhodčí ale jasně ukázal, že o faul nešlo
45'
Držení míče 37:63
44'
Caputo si přiťukl se svým spoluhráčem v černém, ale míč se mu kvůli obránci Cremonese nevrátil pod nohy.
44'
Johan Vásquez (Cremonese) viděl ve předu dva volné spoluhráče, ale jeho centr doletěl až na brankáře Empoli.
43'
Tommaso Baldanzi (Empoli) to zkusil z hranice vápna na pravou tyčku. Jenže jeho střela neměla přesnost ani razanci. Marco Carnesecchi bude rozehrávat od branky domácích.
42'
Obraz hry je stejný. Empoli má balon na svých nohou, ale jde do plných.
41'
Jacopo Fazzini (Empoli) kombinoval na pravé straně s Tyronne Ebuehi. Ten ale o balon přišel a bude se muset rychle vracet.
40'
Nehrálo se skoro dvě minuty. Rozhodčí ale ukazuje, že čas nastaví.
40'
ze hřiště odchází Koni De Winter, přichází Sebastian Walukiewicz.
39'
Jeden z hráč Empoli se drží za zadní stranu kolene. Je to Winter, který bude muset střídat.
38'
Koni De Winter (Empoli) byl faulován na polovině hřiště. Trochu se nám přitvrdilo.
37'
Empoli drželo balon na polovině hřiště, pak se rozeběhl Tyronne Ebuehi (Empoli), ale v rychlosti poslal míč pravačkou jenom do autu.
36'
Ofsajd zastavil útočné snažení domácích.
36'
Po rohovém kopu zůstal na zemi Luka Ločošvili, který má problém s pravou nohou.
35'
Jacopo Fazzini nedostal centr přes obránce. Empoli ale bude kopat rohový kop.
34'
Johan Vásquez zabránil pokusu hostů o kolmici. Pak rozehrál balon dopředu na Cyriel Dessers, ale poslal ho jenom do špeku.
33'
Jacopo Fazzini (Empoli) se dostal po rohu ke střele, mladík ale svou pravačkou netrefil zařízení.
33'
Brankář Marco Carnesecchi vytáhl po střele Caputa balon na rohový kop.
32'
Empoli má proplém projít přes blok pěti bránicích hráčů. Cyriel Dessers (Cremonese) šel do dvou hráčů v černém, ale ztratil balo.
31'
Tyronne Ebuehi si dvakrát vyměnil balon s Roberto Piccolim na pravé straně. Pak se rozehrávka hostů vrátila zpět na polovinu hřiště.
30'
Marco Carnesecchi (Cremonese) ale v ostrém slunci nadvakrát balon, který šel na bližší tyčku, zkrotil ve svých rukou.
29'
Empoli bude zahrávat rohový kop.
28'
Empoli se dostalo před vápno domácích po minutě držení míče. Jenže tam o balon naivní přihrávkou přišlo.
27'
Franck Tsadjout přihrál ve vápně na spoluhráče, který donutil brankáře Samuele Perisana k zákroku na bližší tyčce. Pak byl v šanci ještě Emanuele Valeri, ten ale přestřelil.
26'
Tak to byla parádní šance. Roberto Piccoli dostal centr na vápno. Zkusil to z první, jenže jeho střela ale těsně minula branku Cremonese.
25'
To samé bylo v podstatě k vidění na druhé straně. Aktivní Franck Tsadjout (Cremonese) donutil brankáře hostů k zásahu po střele ze střední vzdálenosti. Jenže byl v ofsajdu.
24'
Ze standartky ale bylo nakonec jenom příliš povyku pro nic. Empoli jde útočit.
23'
Sebastiano Luperto (Empoli) byl faulován 20 metrů před vápnem Cremonese. Empoli má nákop na branku.
22'
Oba týmy si vyměnily míč, ale bylo to bez střely na branku.
21'
Další útočný faul pro Franck Tsadjout (Cremonese). Ten se opět diví, ale opět si nepohlídal své ruce.
20'
Filippo Bandinelli (Empoli) poslal po rohu centr na vápno. Z ohroženého prostoru balon ale dostala obrana Cremonese rychle pryč.
20'
Tyronne Ebuehi (Empoli) poslal do vápna centr z pravé strany. Jeho spoluhráči na něj ale nedosáhli. Hosté ale získali rohový kop.
19'
Johan Vásquez (Cremonese) jistil přízemní centr do vápna. Ten nakonec sebral brankár domácích. Cremonese jde útočit.
18'
Když nevíš, co s míčem, tak vystřel. Roberto Piccoli tuto radu poslechl, jenže jeho raketa letěla vysoko nad branku Cremonese.
17'
Johan Vásquez dostal balon z malého vápna domácích odkopem rychle pryč.
17'
Obrana domácích ale zkrácený roh dostala na aut před vápnem.
16'
Sernicola dostal před velkým vápnem jesle a pak si přidržel protihráče rukama. Žlutá karta byla zasloužená. Empoli má zkrácený rohový kop.
15'
Franck Tsadjout (Cremonese) si pomohl při brejku rukama a pískal se útočný faul. Tyronne Ebuehi se těžce zvedá z trávníku.
14'
Franck Tsadjout byl faulován, domácí jdo útočit od vlastní branky.
13'
Empoli drží míč na svých kopačkách na vlastní polovině. Cremonese dobře napadá rozehrávku hostů.
12'
Filippo Bandinelli (Empoli) se rozeběhl po levé straně hřiště, jenže dostal balon do špeku. Balon uvede do hry brankář Cremonese.
11'
Tyronne Ebuehi (Empoli) se dostal do velkého vápna Cremonose, ale tam špatným zpracováním přišel o míč.
10'
Brankář hostů Samuele Perisan rychle vyběhl z branky a založil postupný útok Empoli.
9'
Empoli roztáhlo hru míč šel před vápno na Francesca Caputa, ten ale přišel o míč.
9'
Oba týmy si vyměnily držení míče, ale šanci jsme neviděli žádnou.
8'
Franck Tsadjout fauloval na polovině hřiště, hra je přerušena.
7'
Michele Castagnetti kombinuje se svými spoluhráči na polovině hřiště. Domácí nemají důvod někam spěchat.
6'
Empoli šlo po pravé straně, ale rychle ztratilo držení míče.
4'
Cremonese právě vstřelilo branku!
Autorem branky je CYRIEL DESSERS. Cyriel Dessers dostal parádní přihrávku od Sernicoly z poloviny hřiště na hranici ofsajdu, kterou dobře zkrotil na svých prsou. Poté si míč navedl na levačku a lehce překonal brankáře Empoli.
3'
Domácí se pokusili o rychlý přechod po pravé straně hřiště, jenže akce rychle skončila po nepřesné přihrávce.
2'
Domácí to zkusili po pravé straně, ale Pablo Galdames nezpracoval dobře balon. Empoli šlo rychle útočit, ale jeho snahu pak zastavil ofsajd.
1'
Roberto Piccoli (Empoli) nedoběhl míč, jenž dostal do špeku. Cremonese má aut před polovinou hřiště.
1'
Domácí začali první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

US Cremonese: Carnesecchi – Sernicola, Ločošvili, J. Vásquez, Valeri – Galdames, Castagnetti, Meïté – Pickel – Tsadjout, Dessers.
Náhradníci: Saro, Sarr – Aiwu, Buonaiuto, Ghiglione, Acella, Afena-Gyan, Quagliata, A. Ferrari, Okereke, A. Ricci.
Trenér: D. Ballardini

Empoli FC: Perisan – Ebuehi, De Winter, Luperto, Parisi – Fazzini, Marin, Bandinelli – Baldanzi – Caputo, Piccoli.
Náhradníci: Ujkani, Stubljar – Cacace, Walukiewicz, Grassi, Henderson, Satriano, Pjaca, Degl'Innocenti, Destro, Cambiaghi, Haas, Stojanović, E. Vignato.
Trenér: P. Zanetti

Rozhodčí: Luca Zufferli.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu! Nejvyšší italská fotbalová soutěž dospěla už do svého 30. kola. V něm se proti sobě postaví týmy US Cremonese a Empoli FC. Souboj devatenáctého týmu se čtrnáctým začíná v 18:30.
Vzájemné zápasy:
11.11.2022 | 1. italská liga Empoli -Cremonese 2:0 (0:0, 2:0)
13.04.2021 | 2. italská liga Cremonese – Empoli 2:2 (1:1, 1:1)
15.12.2020 | 2. italská liga Empoli – Cremonese 1:0 (1:0, 0:0)
03.03.2020 | 2. italská liga Cremonese -Empoli 2:3 (2:2, 0:1)
03.12.2019 | Italský pohár Cremonese – Empoli 1:0 (1:0, 0:0)
Cremonese, 19. místo, 29z. (2-10-17), skóre 26:54, 17 bodů
Vítězství 3:2 nad Sampdorií, jenž Cremonese vybojovalo v posledním zápase, bylo jeho první výhrou venku v Serii A od března 1996! No a dalo mu jiskřičku naděje ve snaze o udržení. Trenér Davide Ballardini na tiskovce poznamenal: „ že jeho hráči musí být mnohem, mnohem lepší, aby byli schopni konkurovat, protože stále ztrácejí deset bodů na záchranu.“ Vzhledem k tomu, že pět z následujících osmi ligových mečů odehrají proti týmům z první poloviny tabulky, vypadá to návrat do Serie B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62