Serie A - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : AS Řím - 12. září 2022   20:45

Empoli
43' Bandinelli (Stojanović)
1:2
(1:1)
AS Řím
17' Dybala   • 71' Abraham  (Dybala)
Empoli
Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi (52. Cacace) – Haas (63. Akpa-Akpro), Bandinelli (C), Marin (82. Cambiaghi) – Pjaca (63. Bajrami) – Satriano, Lammers (82. Grassi).
Perisan, Ujkani – Walukiewicz, De Winter, Henderson, Ekong, Degl'Innocenti, Fazzini.
Marinelli – Di Iorio, Affatato
Stadio Carlo Castellani, Empoli
AS Řím
Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola (90+7. Viña) – Dybala (81. Bove), Lo. Pellegrini (C) (90+6. Camara) – Abraham (81. Belotti).
Boer, Svilar – Šomurodov, Zaniolo, Volpato, Tripi.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:12.
Utkání je u konce a hosté se po dramatickém průběhu mohou radovat z těsné výhry. Rozhodující gól padl v 71. minutě po Dybalově centru a voleji Tammyho Abrahama. Poté se toho událo ještě hodně, domácí byli nespokojeni, že sudí neodpískal penaltu za zákrok na Satriana, ta se naopak kopala za Cacaceho faul na hranici vápna. Tu ale Pellegrini neproměnil a s pojistkou na vedení neuspěl ani Belotti. To už hrálo Empoli v deseti lidech, neboť byl vyloučen Jean-Daniel Akpa-Akpro za nešikovné kopnutí soupeře do hrudi. Každopádně duel skončil výsledkem 1:2, Empoli je po porážce na 16. místě se čtyřmi body a stále čeká na výhru, AS Řím má 13 bodů a patří mu pátá příčka.
90+8'
90+7'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Matías Viña.
90+6'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Mady Camara.
90+5'
Pojistku na vedení mohl dát Belotti, když si na půlce sám vybojoval míč a po sprintu k vápnu prudce vystřelil. Vicario jeho bombu vyškrábl nad branku!
90+4'
Do té se už dostával Pellegrini, praporek zůstal dole, nicméně hráč chtěl přihrávat a neměl komu.
90+3'
Domácí si ale musí dávat pozor na pootevřenou obranu.
90+2'
Empoli je v závěru aktivní, opravdu vrhá vše do útoku, zatím vše končí u pozorného brankáře soupeře.
90+1'
Patrício si připisuje úspěšný zákrok proti střele z levé strany a s rozehrou nikam nepospíchá.
89'
Ještě jedna žlutá karta za faul, tentokrát pro hosty, potrestán byl Zeki Çelik.
88'
Tohle už bude pro domácí velice těžké, nemají však co ztratit a mohou vše vrhnout do útoku.
87'
A je to tak, Jean-Daniel Akpa-Akpro zápas nedohraje, za svůj zákrok dostal červenou kartu!
86'
Zase se kontroluje video, podívat se jde i hlavní sudí Marinelli, důvodem je možné udělení karty pro Akpo-Akpra.
85'
O malou chvíli se Akpa-Akpro dostal do další šance, jenže tentokrát kopačkou trefil soupeře do hrudi.
84'
No a co scházelo, aby to vyšlo! Kousíček za vápnem si Akpa-Akpro jedním dotekem zpracoval míč a tím druhým vyslal střelu, která skončila na tyči Patríciovy branky!
83'
Závěr utkání se nese v celkem hektickém tempu, Empoli se snaží dostat do zakončení a pokouší se o srovnání.
82'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Nicolò Cambiaghi.
82'
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Alberto Grassi.
81'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Edoardo Bove.
81'
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Andrea Belotti.
80'
Míč si na penaltový puntík postavil Lorenzo Pellegrini, volil střelu do horní části branky jenže to lehce přehnal a trefil pouze břevno Vicariovy branky!
79'
A je to definitivně penalta!
78'
Opět se kontroluje video, nyní ale z důvodu, zda to bylo ve vápně, nebo ještě venku.
77'
Teď se už penalta píská. Na hranici šestnáctky byl nedovoleně atakován Ibañez, když se provinil Cacace.
76'
Marin centroval z pravého křídla, míč byl odhlavičkován mimo šestnáctku.
75'
Tak rozhodčí si nechal celý zákrok prověřit pouze od asistentů u videa, sám se na opakovačku podívat nešel a i když je Satriano za postranní čárou ošetřován s krvavým šrámem, penalta proti AS se nepíská!
73'
No a je možné, že tento náskok mít hosté nebudou mít moc dlouho, neboť se na videu kontroluje zákrok na Satriana, který dostal úder loktem do obličeje.
71'
AS Řím právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Hosté se dostali do protiútoku, na pravém křídle měl čas na centr Dybala, našel na zadní tyči nabíhajícího TAMMYHO ABRAHAMA a ten z voleje odrazem o gólmana procpal míč za brankovou čáru – 1:2.
70'
Velká šance domácích na vedení! Po akci od půlky přišlo prostrčení na Satriana, ten zakončoval podél gólmana po zemi, jenže zamířil decimetry vedle branky!
69'
Roh se nepovedl, míč je mimo hrací plochu a bude se pouze odkopávat od Vicariovy branky.
68'
Spinazzola vystihl rozehrávku domácích, sám se dostal do vápna, kde mohl sám zakončovat, jenže se rozhodl pro přihrávku na Abrahama. A tu obrana Empoli odkopla na roh.
67'
Domácí rychle rozehráli rohový kop, po centru ale přišlo pouze hodně nepřesné zakončení vedle Patríciovy branky.
65'
Píská se faul Empoli a je tu i žlutá karta. Dostal ji Jean-Daniel Akpa-Akpro.
64'
Hostující tým drží míč na svých kopačkách a snaží se soupeře nalákat a pootevřít obranu.
63'
ze hřiště odchází Nicolas Haas, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.
63'
ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Nedim Bajrami.
62'
No a bude to dokonce střídání dvojité, do hry půjdou Akpa-Akpro a Bajrami.
60'
Žlutou kartu za faul dostal domácí Ardian Ismajli.
60'
Na lavičce Empoli se chystá další střídání.
58'
Levou stranou se probíjel Tammy Abraham, k vápnu se ale nedostal, byl totiž nedovoleně zastaven.
56'
Empoli se teď pouze brání a publiku se přestává líbit a tak píská.
54'
AS Řím přidává na tempu, nyní to rezultuje v přímý kop po faulu na Dybalu.
52'
ze hřiště odchází Fabiano Parisi, přichází Liberato Cacace.
51'
Centr od rohového praporku odvracel rázným vyboxováním gólman Vicario.
51'
Velká chyba domácích v rozehře u vlastní šestnáctky, Empoli si může oddechnout, že jez toho jen rohový kop.
49'
Po rohu měli hosté velkou šanci na návrat do vedení! Centr byl odvrácen za vápno, pak přilétl před branku další centr a Ibañezovu hlavičku vykopl z brankové čáry pohotový Parisi!
48'
Domácí nadvakrát rozehrávali z levého křídla přímý kop, na obranu a gólmana Patrícia ale recept nenašli.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas, který přinesl celkem slušný fotbal z obou stran. Po krátkém oťukávání a několika momentech u obou branek se jako první prosadili hosté, když se pěknou ranou přes obránce trefil hostující Paulo Dybala. Empoli se ale po inkasované brance rozhodně nesesypalo, naopak hrozilo hlavně z levé strany a Satriano dokonce ohrozil Patrícia tak, že ten musel vyškrábnout ránu na tyč. Nakonec se ale domácí ještě do pauzy dočkali srovnání, ve 43. minutě se prudkou hlavou trefil Filippo Bandinelli a srovnal na současných 1:1.
45+2'
45+2'
Kousek za pokutovým územím se ke střele dostal domácí Pjaca, trefil ovšem pouze stínícího obránce AS.
44'
Empoli je po vyrovnání namlsáno a zase se tlačí do útoku. A probudilo se i publikum.
43'
Empoli právě vstřelilo branku!
Domácím útočný výpad naopak vyšel a je srovnáno! Na pravé straně měl Stojanović hromadu prostoru pro centr, míč propadl na střed vápna, kde se objevil FILIPPO BANDINELLI a uklidil prudké trknutí hlavou k tyči Patríciovy branky – 1:1.
43'
Dybala neprošel do pokutového území, byl zastaven hned dvojicí obránců Empoli.
41'
Vyžádalo si to ošetření a po něm, i když stále kulhá, je Ibañez zase na hrací ploše.
40'
Už jsou ale u míče hosté, jenže po souboji s Haasem zůstal na trávníku ležet Roger Ibañez.
39'
Domácí budou moci pokračovat přímým kopem po nedovoleném zákroku Smallinga.
37'
Střela z dálky prolétla kolem levé tyče Paríciovy branky, Empoli hraje odvážně, ale přesnost vázne.
35'
Na pravé straně zasprintoval Çelik, hravě se zbavil obránce a odcentroval. Podpora jeho spoluhráčů ale nebyla dobrá, míč skončil v držení hráčů Empoli.
34'
Nedovolený zákrok Haase na Pellegriniho, římští fotbalisté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
32'
Po rohu si u první tyče naskočil na hlavičku Cristante, zakončil ovšem vysoko nad bránu.
31'
O malou chvíli později zakončoval po Dybalově přiklepnutí Zeki Çelik a jeho dělovka skončila jen těsně nad břevnem. Bylo to však s lehkým zákrokem gólmana Vicaria, následovat tak bude roh.
30'
Hra se přesunula na opačnou stranu a Vicario musel bleskově na zem aby zakročil proti Pellegriniho bodlu zblízka.
29'
Další nedovolený zákrok ze strany Empoli, u postranní čáry fauloval Ibañeze Nicolas Haas.
27'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Dybalu byl potrestán Fabiano Parisi.
25'
Levá strana zatím dělá hostům velké problémy, trenér Mourinho na to své svěřence bude zcela jistě upozorňovat.
24'
Další centr domácích z levé strany, tentokrát ale Parisiho prudký centr pouze prolétl prostorem a ani Lammers, ani Satriano na míč nedosáhli.
23'
Tohle už ale nebylo od vyrovnání daleko. Zleva přilétl centr do vápna na ten si naskočil Satriano, a jeho hlavičku musel Patrício vyškrábnout na tyč!
21'
K rozehrání se postavil Marin, jenže Patrício si skvěle postavil zeď a ta nebezpečí zastavila.
20'
No a je tu faul a hodně zajímavá standardní situace. Rozehrávat se bude u oblouku u šestnáctky.
19'
Empoli se samozřejmě hned snaží o vyrovnání a momentálně operuje kousek od pokutového území.
17'
Hosté jdou do vedení. Centr z pravého křídla byl obranou Empoli nedostatečně odvrácen, za vápnem si zpracoval PAULO DYBALA, svou technickou střelu skryl za obránce a trefil prostor branky, kterou Vicario nezvládl pokrýt – 0:1.
16'
AS se dostalo do náznaku přečíslení, Abraham se pokoušel prostrčit na Dybalu, poslal mu to ale na dlouhou nohu a obrana Empoli si už dokázala poradit.
15'
Z levé strany centroval hostující Matić, jeho vysokou přihrávku odhlavičkoval pohotovou hlavičkou Ardian Ismajli.
13'
Hosté přehnali důraz při pokusu o přechod do útoku a faulován byl Sam Lammers.
12'
Začalo se docela dost bojovat, na trávníku přibývá rázných osobních soubojů.
10'
Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, po druhém centru, který se do vápna dostal po zemi, musel Patrício rychle zasáhnout a vrhnout se po míči.
9'
Empoli se usadilo u Patríciovy branky a po obranném odkopu obrany AS se bude rozehrávat první roh domácích.
8'
Do protiakce pospíchal Stojanović, míč mu ale na pravé strany utekl do zámezí.
7'
No vida a hned tu byla šance na otevření skóre! Çelik zprava odcentroval, ve vápně se do zakončení nacpali Abraham s Dybalou a druhý jmenovaný trefil zblízka tyč Vicariovy branky!
6'
Římští fotbalisté se zatím marně snaží se udržet poblíž pokutového území, Empoli dobře brání nákopy.
5'
A další rána domácích. Z velké dálky se do míče opřel Bandinelli, poslal to ale vysoko nad bránu.
4'
Domácí se zase dostali k míči a tentokrát to skončilo i střelou. Táhlý pokus vyslal Lammers, šlo to o kousek vedle pravé Patríciovy tyče.
3'
Protiútok Empoli nedopadl lépe, i tentokrát šel míč do autu, hosté budou vhazovat.
2'
Levou stranou se o posun vpřed pokoušel Spinazzola, obrana Empoli jej ale zastavila a je z toho pouze vhazování pro AS.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Haas, Bandinelli (C), Marin – Pjaca – Satriano, Lammers.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Walukiewicz, Grassi, De Winter, Henderson, Bajrami, Akpa-Akpro, Ekong, Degl'Innocenti, Fazzini, Cambiaghi.
Trenér: Paolo Zanetti

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola – Dybala, Lo. Pellegrini (C) – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Belotti, Šomurodov, Viña, Camara, Zaniolo, Bove, Volpato, Tripi.
Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Marinelli – Di Iorio, Affatato.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Carlo Castellani začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Livio Marinelli, kterému budou na pomezí asistovat Antonino Di Iorio a Salvatore Affatato.
AS Řím

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na sedmém místě mají deset bodů. S okamžitou formou je to ale horší, v posledním ligovém utkání AS schytalo nářez 0:4 na půdě Udinese a prohrálo i v rámci Evropské ligy na stadionu Ludogorce. Svěřenci Josého Mourinha tak mají rozhodně o čem přemýšlet a dnešní duel pro zvednutí si sebevědomí bude ideální, římští budou favority.

Empoli FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 16. místě tabulky se ziskem čtyř bodů za jednu porážku a hned čtyři remízy. Naposledy se Empoli představilo na trávníku Salernitany a dostalo se do vedení po brance Satriana. Jenže ještě do poločasu srovnal Mazzocchi a po pauze skóre otočil Dia. Nakonec si ale Empoli vybojovalo remízu za výsledek 2:2, když se prosadil Lammers.

Spezia – Empoli 1:0
Empoli – Fiorentina 0:0
Lecce – Empoli 1:1
Empoli – Verona 1:1
Salernitana – Empoli 2:2
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 6. kola mezi týmy Empoli FC a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62