Serie A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Fiorentina - 21. srpna 2022   18:30

0:0
(0:0)
Empoli
Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Henderson (86. Grassi), Marin, Bandinelli (C) (63. Haas) – Bajrami (67. Satriano) – Lammers (63. Cambiaghi), Destro (67. De Winter).
Fantoni, Perisan – Fazzini, Crociata, Baldanzi, Degl'Innocenti, Cacace, Guarino, Ekong.
Marchetti – Mokhtar, Trinchieri
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Fiorentina
Gollini – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Terzić (85. Biraghi) – Bonaventura (C), Mandragora, Maleh (46. Duncan) – Ikoné (76. González), Jović (87. Cabral), Saponara (46. Sottil).
P. Terracciano, Cerofolini – Bianco, Benassi, Amrábat, Venuti, Nastasić, Kouamé, Ranieri.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
Fotbalisté Empoli uhráli s Fiorentinou bezgólovou remízu. Domácí získali do tabulky první bod i přesto, že hráli od 66. minutě o deseti po vyloučení Luperta. Ten uviděl po stažení Joviće nejprve žlutou kartu, ovšem po zásahy systému VAR sudí Marchetti svůj výrok opravil. Hosté pak v přesilovce sice měli poměrně značnou územní převahu, ale nějaké příležitosti přišli až v závěru. Duncan však pálil jen do obránce a Mandragorovu ránu vytáhl nad břevno brankář Vicario.
90+12'
90+12'
Hosté zahrávali tři rohy krátce po sobě, ale skórovat nedokázali! Dnes gól nepadne.
90+10'
Nebezpečnou střelu Rolanda Mandragory vytáhl nad břevno brankář Vicario! Ten svému týmu pravděpodobně zachránil remízu!
90+9'
Přeci jen ještě šance Fiorentiny! Nicolás González hlavou sklepl míč před bránu, kde našel Alfreda Duncana. Jeho ránu však obětavě zablokoval bránící Ismajli a odražený balón napálil vysoko nad Arthur Cabral!
90+7'
Cristiano Biraghi se po souboji se Stojanovićem hlásil o rohový kop. Rozhodčí však nařizuje další odkop od brány Vicaria.
90+6'
Martin Satriano sebral u vlastní šestnáctky protihráči míč a vyrazil s ním dopředu. Byl faulován a Empoli tak může pošetřit cenný čas. Domácí by určitě remízu brali. Vždyť hrají od 66. minuty o deseti.
90+5'
Giacomo Bonaventura nedokázal v pokutovém území přehrát obránce. Míč se navíc odrazil do zámezí právě od něho. Kope se od brány Empoli.
90+4'
Nicolás González střílel z nějakých 20 metrů. Sestřelil jen někoho z bránících hráčů Empoli.
90+3'
Ošetření si vyžádal domácí Nicolò Cambiaghi. Měl by být ale v pořádku.
90+2'
Z dálky to zkusil hostující Lucas Martínez. Zamířil nad bránu.
90'
Biraghi odcentroval z levé strany, domácí odkopli do autu. Za chvilku se dozvíme délku nastavení.
89'
Po rozehrávce na krátko přišel centr a po něm útočný faul naskakujícího Sottila.
88'
Giacomo Bonaventura si kousek od pokutového území srovnal míč na střelu. Ta skončila vedle brány, ale byla tečovaná. Bude z toho tedy roh pro hosty.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Arthur Cabral.
86'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Alberto Grassi.
85'
ze hřiště odchází Aleksa Terzić, přichází Cristiano Biraghi.
85'
Přetažený centr Terziće vracel hráč na zadní tyči před bránu. Tam byl Giacomo Bonaventura, který se však do zakončení neprotlačil.
83'
Hosté mají výrazně vyšší procento držení míče. Vyprodukovali ale pouze jedinou střelu na bránu. To je málo.
82'
Terzić neustál souboj se Stojanovićem. Domácí pravý bek získal míč čistě.
82'
Střely na bránu – 2:1
81'
Hostům odmáván ofsajd. V něm zřejmě Jović.
80'
Sottil zatáhl míč více do středu a předal ho Bonaventurovi. Ten nahrával Duncanovi, jemuž meruna odskočila k domácím.
79'
Domácí se i v deseti snaží aktivně napadat rozehrávku Fiorentiny. To je sympatické.
77'
Do konce řádné hrací doby chybí čtvrthodina. Můžeme ale čekat hodně dlouhé nastavení. Bylo tam několikaminutové ošetřování rozhodčího, do toho také situace, které posuzoval VAR.
76'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Nicolás González.
75'
Pokutový kop to nebude. Hosté budou střídat...
74'
Rozhodčí je zřejmě ještě v komunikaci s videem. Pravděpodobně je ve hře penalta po zákroku na Sottila!
73'
Riccardo Sottil se příliš ochotně skácel na trávník. Dostal žlutou kartu. Těžko říci zda za filmování, nebo za následné řeči.
72'
Rohový kop hostí. Domácí odhlavičkovali míč pryč ze své šestnáctky.
70'
Dodô se teď hodně rozčiloval poté, co mu byl odpískán nedovolený zákrok. Sudí ho zkrotil bez karetního trestu.
69'
Sottil se tlačil za záda Stojanoviće, který mu tam dobře nechal tělo a křídelník Violy ho fauloval. Rozehrávat bude Vicario.
68'
Standardní situaci soupeře domácí přežili. Teď už asi budou hlavně bránit.
67'
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Martin Satriano.
ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Koni De Winter.
66'
Pozor! Rozhodčí Marchetti byl zavolán k monitoru a poté, co si prohlédl záběr, ze kterého bylo patrné, že byl Sebastiano Luperto v defenzivní linii poslední, zrušil udělení žluté karty a vytáhl rovnou červenou! Domácí budou dohrávat o deseti!
64'
Sebastiano Luperto se nechal obrat o míč napadajícím Lukou Jovićem a musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. Rozhodčí vytáhl žlutou kartu. Vzhledem k tomu, že byl Luperto v obraně Empoli poslední, dalo se tady i vylučovat.
63'
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Nicolò Cambiaghi.
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nicolas Haas.
62'
Alfred Duncan se snažil na levé straně šestnáctky dostat do zakončení, ovšem bránící hráč ho vytlačil k brankové čáře.
60'
Matteo Marchetti se nakonec vrací na hřiště a zahájí hru míčem rozhodčího. Před tím ještě mluvil s trenéry a ukazoval na hodinky. Zřejmě mluvil o tom, kolik času za své ošetřování nastaví. Byla to zhruba šestiminutová prodleva.
58'
Tak nakonec spíše asi pravé lýtko, které lékař sudímu stahuje obinadlem. Marchetti si opět natahuje dres, připraven je rovněž čtvrtý rozhodčí Sacchi. Uvidíme, co se nakonec stane.
55'
Vypadá to na stehenní sval. Pan Marchetti se zkusil rozběhnout a gesto je jasné. Nejde to! Utkání dopíská čtvrtý sudí Juan Luca Sacchi.
54'
Máme tu zranění hlavního rozhodčího Marchettiho, jehož noha je v péči zdravotníků. Těžko říci, co se mu přihodilo. Při hře jsem si ničeho nevšiml.
53'
Do šance se dostával Mattia Destro, který však po kontaktu s obráncem spadl a míč lapil Gollini. Rozhodčí nepíská proti hostům pokutový kop!
52'
Bonaventura na půlce podrazil Bandinelliho. Míč pro domácí.
50'
Vicario si stáhl ze vzduchu centr Terziće z levé strany.
48'
Na levé straně se uvolnil Riccardo Sottil. Následný přízemní centr hostujícího křídelníka nenašel adresáta.
47'
Petar Stojanović vyslal z pravé strany ostrý centr, po němž musel do akce Pierluigi Gollini. Hostující brankář balón vyboxoval do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Alfred Duncan.
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Riccardo Sottil.
46'
První poločas souboje Empoli a Fiorentiny gól nepřinesl. Po vyrovnaném začátku převzali iniciativu hosté, kteří byli aktivnějším týmem. V největší jejich šanci však zblízka neuspěl proti brankáři Vicariovi Ikoné. Krátce před přestávkou měli svou příležitost i domácí. Destro hlavičkoval v pádu těsně vedle.
45+2'
45+2'
Vicario musel až mimo pokutové území a odkopl míč před nabíhajícími hráči Fiorentiny.
45+1'
Z ničeho nic jsme viděli velkou šanci domácích! Na centr z hloubi pole si naběhl Mattia Destro, který v pádu hlavičkoval těsně vedle brány.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Luka Jović čekal v pokutovém území na centr, který ho ale přelétl.
44'
Viola je v závěru poločasu aktivnější. Míč nyní vyvezl až k pokutovému území Dodô. Nedokázal však vyprodukovat přesnou přihrávku.
43'
Rozběhnutý Sam Lammers nedosáhl na přihrávku Destra. Hosté otáčejí hru na druhou stranu.
41'
Ikoné operoval s míčem na pravé straně. Nakonec odcentroval, našel ale jen hlavu obránce.
39'
Hostující Youssef Maleh při napadání dohrál Hendersona a také on si prohlédl žlutou kartu.
39'
Ten hosté nezužitkovali, zůstávají však na balónu.
38'
Terzić našel přízemním centrem z levé strany, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Vicaria! Bude z toho jen roh.
37'
Jonathan Ikoné byl u míče později než vybíhající brankář Guglielmo Vicario. Šel ale do skluzu a domácího gólmana podrazil, za což mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
36'
Na pravém křídle ho táhl Ikoné, který však nakonec jen fauloval Parisiho.
35'
Bajrami si u šestnáctky narážel míč s Lammersem, ale tato spolupráce domácích nevyšla. Fialky vyrážejí do rychlého kontru.
34'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Giacomo Bonaventura. Míč se vytočil vedle vzdálenější tyče domácí brány.
32'
Žlutou kartu za zákrok na Doda vyfasoval domácí kapitán Filippo Bandinelli.
30'
Nedim Bajrami na vlastní polovině chyboval, když si nechal sebrat míč Rolandem Mandragorou. Ten se dostal i ke střele, která prosvištěla vedle levé tyče hostující brány.
29'
Jonathan Ikoné si to namířil do pokutového území přes Parisiho, který jej držel. Rozhodčí ale nedovolený zákrok nepíská. Tohle klidně mohla být penalta pro hosty!
27'
K centru z levé strany se odhodlal Fabiano Parisi. Obrana hostí byla pozorná a odehrála míč do bezpečí.
27'
Hráči se napili, schladili a nyní se už opět může hrát.
25'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení.
23'
Na levé straně podpořil akci Fiorentiny Aleksa Terzić. Jeho cente směřoval na Joviće, ovšem stopeři Empoli byli na svém místě.
22'
Saponara táhl akci hostí tentokrát nalevo. Jeho přihrávka však neprošla na Luku Joviće.
20'
Riccardo Saponara dostal míč na pravé křídlo. Obrana Empoli ho však nepustila za svá záda a křídelník Violy byl odzbrojen.
19'
Hráči Fiorentiny se usadili s míčem na útočné polovině, kde si vyměňují přihrávky.
18'
Kromě náznaku šance domácího Lammerse v úvodu utkání jsme zatím neviděli nějakou větší příležitost.
16'
Hosté se snaží hrát hodně přes pravou stranu, kde operuje brazilský krajní bek Dodô. To je ofenzivně laděný hráč.
14'
Nyní byl domácím odpískán ofsajd.
13'
Domácí zahrávali standardní situaci. S centrem Răzvana Marina, který směřoval někam do míst, kde se pohyboval Mattia Destro, si poradila obrana Violy.
12'
Domácí brankář Vicario volil konstruktivní rozehrávku. Jeho stopeři byli okamžitě napadání, nakonec to ale zvládli.
9'
Zatím sledujeme vyrovnaný úvod zápasu, kdy se oba celky střídají v držení míče.
7'
Další roh Fieorentiny. Ten byl rozehrán nakrátko, hosté zatím kombinují.
4'
Hosté se dostali k rohovému kopu. Brankáře Vicaria však po něm neohrozili.
2'
Výbornou přihrávku za obranu dostal domácí Sam Lammers. Dal si však míč dále od nohy a Fiorentinu zachránil rychlým vyběhnutím brankář Gollini.
2'
Nikola Milenković si pomohl faulem ve středu hřiště. Rozehrávat bude Empoli.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, Ismajli, Luperto, Parisi – Henderson, Marin, Bandinelli (C) – Bajrami – Lammers, Destro.
Náhradníci: Fantoni, Perisan – Fazzini, Cambiaghi, Crociata, Baldanzi, Degl'Innocenti, Cacace, De Winter, Satriano, Haas, Guarino, Ekong, Grassi.
Trenér: Paolo Zanetti

ACF Fiorentina: Gollini – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Terzić – Bonaventura (C), Mandragora, Maleh – Ikoné, Jović, Saponara.
Náhradníci: P. Terracciano, Cerofolini – Bianco, Benassi, Cabral, Biraghi, Amrábat, Sottil, Venuti, Nastasić, Kouamé, González, Duncan, Ranieri.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Marchetti – Mokhtar, Trinchieri.
V posledních letech si oba celky drží ve vzájemných zápasech domácí prostředí. To platilo v sezóně 2018/19, v níž Empoli sestoupilo, i v uplynulém ročníku. V minulém roce Empoli zvítězilo na Stadiu Carla Castellaniho 2:1, Viola pak na svém hřišti 1:0.
Empoli FC:
Empoli se se v posledních letech střídavě pohybovalo mezi Serií B a A. Loni se úspěšně vrátilo mezi elitu, když 14. místo vcelku bohatě stačilo na záchranu. Nejdražším letním příchodem byl brankář Guglielmo Vicario, za kterého putovalo do Cagliari 8,5 milionů Eur. Z belgického Sint Truidenu byl koupen australský levý bek Liberato Cacace a z chorvatského Dinama Záhřeb pro změnu pravý bek Petar Stojanović. Zajímavou posilou je také zkušený útočník Mattia Destro, jehož Empoli získalo jako volného hráče po sestupu Janova do 2. ligy. Naopak odešli stoper Mattia Viti do francouzského Nice, záložník Samuel Ricci do Turína a nebo další středopolař Kristjan Asllani do Interu.

Vstup do sezóny se Empoli výsledkově nevydařil. Na půdě Spezie hráči tohoto celku nedokázali skórovat a odvezli si porážku 0:1.
ACF Fiorentina:
Fiorentina obsadila v loňském ročníku Serie A sedmé místo. I v tomto ročníku se budou chtít svěřenci kouče Vincenza Italiana zapojit do bojů o pohárové příčky. Největším letním příchodem je bezesporu srbský útočník Luka Jović, který přišel po vypršení smlouvy v Realu Madrid. Na přestup z Juventusu pak dorazil záložník Rolando Mandragora a na hostování z Bergama klub přivedl brankáře Pierluigiho Golliniho. Do vlasti se naopak vrátil španělský křídelník José Callejón a do Spezie zamířil brankář Bartlomiej Dragowski.

Do Serie A vstoupila Viola domácí výhrou 3:2 nad Cremonese. Prosadila se letní posila Jović, jenž v prvním poločase posílal domácí do vedení 2:1. Duel však rozhodl až ve 4. minutě nastavení vlastní gól soupeře. Ve čtvrtek pak Fiorentina sehrála úvodní duel play-off o Konferenční ligu proti nizozemskému Twente. Zvítězila 2:1, díky trefám Nicoláse Gonzáleze a Arthura Cabrala z první půle. Po přestávce pak za hosty snižoval Václav Černý.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 2. kole italské Serie A se utkají také Empoli a Fiorentina. Vstup do soutěže zvládly lépe hostující Fialky, které si z úvodního kola odnesly tři body. Empoli si naopak připsalo porážku a před svými diváky tedy bude chtít bodovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62