Serie A - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Juventus - 22. května 2023   20:45

Empoli
18' Caputo  • 21' Luperto  • 47' Caputo (Akpa-Akpro) • 90+3' Piccoli (Haas)
4:1
(2:0)
Juventus
85' F. Chiesa  (Rabiot)
Empoli
Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Grassi, Bandinelli (C) (68. Haas) – Akpa-Akpro (88. Stojanović), Fazzini (79. Henderson), Cambiaghi (79. Pjaca) – Caputo (88. Piccoli).
Perisan, Ujkani – Cacace, Tonelli, E. Vignato, Satriano, Destro.
G. Ayroldi – M. Bresmes, P. Capaldo
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Sandro (C) (63. Rugani) – Barbieri (46. F. Chiesa), Miretti (46. Paredes), Locatelli (58. Kean), Rabiot, Kostić – Milik (59. Di María), Vlahović.
Pinsoglio, Perin – Riccio, Iling, Sersanti.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:11. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 20:19.
Domácí tým hned v úvodu druhé části zvýšil svůj náskok a třígólový stav držel až do samého závěru, kdy poprvé inkasoval, Juventus vykřesal naději, ale o tu vzápětí po chybě v obraně přišel, když Empoli skórovalo počtvrté. To dnes vyhrává zaslouženě, ovšem obrana "staré dámy" mu to dnes hodně usnadnila.
90+7'
90+5'
Federico Chiesa na druhé straně svůj druhý gól nevsítil, jeho rána letí vysoko nad.
90+3'
Empoli právě vstřelilo branku!
Obrana Juventusu dnes velmi chybuje. Po dalším zaváhání, kdy se hráčům nepovedlo odehrát míč do bezpečí, se balónu zmocnil ROBERTO PICCOLI a celkem snadno zamířil k bližší tyči brány Wojciecha Szczęsnyho, jenž se na míč už jen rezignovaně podíval.
90+2'
Mohlo to být zpět o tři góly, Roberto Piccoli však ve velké šanci střílel nad břevno brány hostů. Bylo to s tečí, neboť následuje rohový kop.
90+1'
Fabiano Parisi střílel levačkou z nadějné pozice vysoko nad.
90'
Moise Kean v situaci jeden na jednoho podél levé postranní čáry přes soupeře neprošel, míč získává domácí tým.
88'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Roberto Piccoli.
88'
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Petar Stojanović.
85'
Juventus právě vstřelil branku!
S čistým kontem to dnes nebude, hosté ještě vykřesávají malou naději. FEDERICO CHIESA si zpracoval míč a z pravé strany jej po zemi odeslal za záda domácího gólmana.
84'
Francesco Caputo chtěl zřejmě také centrovat, míč ale trefil velmi špatně a namísto kolmého pasu jej odehrál za brankovou lajnu do zámezí.
82'
Dušan Vlahović si vyskočil na míč, který do vápna přiletěl z levého křídla, hlavou jej ovšem odehrál mimo tři tyče.
79'
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Marko Pjaca.
79'
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Liam Henderson.
76'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Leandro Paredes). Po jeho ataku končí na trávníku Nicolò Cambiaghi.
75'
Domácí brankář musel být znovu ve střehu, v tomto případě vyboxoval letící balón do bezpečné vzdálenosti od brány.
74'
Dlouhý nepřesný nákop letí k Vicariovi, jenž s rozehrávkou nepospíchá.
73'
Federico Chiesa pálil tvrdě z dálky pouze do protihráče před sebou, následuje roh.
72'
Jean-Daniel Akpa-Akpro a Leandro Paredes si mezi sebou něco vysvětlovali, nejednalo se však o nic závažného, neboť arbitr neuděluje ani kartu.
71'
Domácí drží balón daleko od své svatyně, hostům by se jistě hodil kontaktní gól, avšak ten nepřichází.
68'
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nicolas Haas.
67'
Jean-Daniel Akpa-Akpro ukazuje, že v souboji s Di Maríou zasáhl jako první balón, ovšem není mu to moc platné, hlavní arbitr jeho zásah posuzuje jako faul.
66'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Filippo Bandinelli).
64'
Ani tohle není gól, Adrien Rabiot odehrál balón pravou nohou z dobré pozice jen vysoko nad břevno. Tyto zahozené šance mohou hosty mrzet.
63'
Juventus tak má krátce po hodině hry všechny možnosti střídání vyčerpány, zatímco domácí nedělali změny v sestavě dosud ani jednou.
63'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Aléx Sandro, přichází Daniele Rugani.
62'
Tohle byla dobrá šance hostů, kdy hlavička jednoho z fotbalistů proletěla jen kousek nad břevnem brány Empoli. Nechybělo moc a kontaktní gól tu byl.
61'
Filip Kostić si vynutil faul a jeho tým rozehraje z obranné poloviny.
59'
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Ángel Di María.
58'
ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Moise Kean.
57'
Obrovská šance domácích, jeden z hráčů obdržel přihrávku z pravé strany a měl před sebou otevřený prostor, po zemi ale odehrál míč jen do míst, kde stál připravený Wojciech Szczęsny.
56'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Adrien Rabiot).
55'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Fabiano Parisi).
54'
Filippo Bandinelli mohl dokonce zvýšit už na 4:0, střela z levé strany mu ale nesedla a míč letí nad břevno.
53'
Domácí drží míč na kopačkách a v klidu brání svůj náskok, hosté chystají další střídání.
50'
Manuel Locatelli pálil pravačkou z dálky vysoko nad. Je jasné, že to musí být pro hráče Juventusu docela frustrující.
47'
Ani střídání příliš nepomohlo, hosté inkasují hned v úvodu druhé části potřetí. Jean-Daniel Akpa-Akpro přihrál z pravé strany na střed, kde Federico Gatti nepohlídal protihráče, tím byl FRANCESCO CAPUTO, který zblízka obloučkem překonal vyběhnutého gólmana Juventusu, jenž už situaci nezachránil.
46'
Hosté se hned vydali do útoku, ovšem jejich snaha snížení nepřináší.
46'
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Leandro Paredes,
ze hřiště odchází Tommaso Barbieri, přichází Federico Chiesa.
46'
Zatím hodně překvapivý stav po první půli, hosté se sice prosadili jako první, ovšem vinou faulu nebyl gól uznán, přišel tak trest, když domácí proměnili pokutový kop a svůj náskok poté po skrumáži ještě zvýšili. Hostům snahu upřít nelze, avšak jejich pokusy zatím končí většinou v zámezí.
45+3'
45+1'
Guglielmo Vicario vyběhl daleko z brány, aby skluzem odehrál balón do bezpečí, přitom skolil i protihráče, ale faul to není.
45'
Dušan Vlahović zkoušel nůžky v pokutovém území, balón se mu ale nepovedlo trefit.
43'
Jacopo Fazzini poslal míč vzduchem do vápna, kde žádného ze spoluhráčů nenašel, navíc byl máván ofsajd.
41'
Wojciech Szczęsny si doběhl k hranici vápna, kde sebral letící míč do náruče, následně rychle rozehrál.
39'
Dušan Vlahović se dožadoval faulu, avšak byl to spíš on, kdo fauloval a vlastní vinou následně padl na trávník. Arbitr tak jeho hořekování nevyslyšel.
36'
Nyní se i hosté velmi špatně přihráli a Fabio Miretti odehrál míč pouze do zámezí. Takto to jistě nepůjde.
35'
Dušan Vlahović z úrovně penalty střílel z otočky, avšak míč se mu nepovedlo trefit a gólmana tím pádem neohrozil. Kdyby se mu to ale povedlo, možná se mohl se spoluhráči už radovat.
32'
Adrien Rabiot to nyní zkusil střelou z velké dálky, kterou ovšem odehrál pouze nad břevno.
31'
Hosté kombinují na straně soupeře, do šance se však dostat nemohou.
28'
Fabiano Parisi byl faulován Rabiotem, útočná akce Juventusu tím končí.
26'
Už to vypadalo, že se domácí dostanou do další šance, Jacopo Fazzini však přišel o balón dřív, než stačil zakončit.
24'
Gleison Bremer mohl snížit, zblízka však pravačkou odehrál balón nad břevno.
24'
Adrien Rabiot se málem dostal do šance, o míč přišel, ale získal svým barvám roh.
23'
Hlavní arbitr ještě řešil s VAR, zda je gól regulérní, vše však bylo v pořádku a je to 2:0.
21'
Domácí překvapivě vedou už o dvě branky. Wojciech Szczęsny první velkou možnost soupeře ještě zneškodnil, když balón vyrazil na pravou stranu, k tomu ale doběhl SEBASTIANO LUPERTO a prudkou ranou jej odehrál pod břevno a v tomto případě už gólman Juventusu nemohl dělat nic.
21'
Fabiano Parisi se snažil od levé postranní čáry přihrát do běhu spoluhráči, zblokovaný míč se odkutálel až za brankovou lajnu a následuje rohový kop domácího celku.
18'
FRANCESCO CAPUTO poslal přesnou ránu ze svého pohledu do levého dolního rohu brány a ač polský gólman vystihl směr, na balón nemohl dosáhnout.
17'
Dlouhý centr do vápna dokázal Wojciech Szczęsny vyrazit, krátce na to padl Nicolò Cambiaghi v pokutovém území na trávník a hlavní arbitr píská penaltu.
16'
Zaútočit mohou domácí, po dalším faulu rozehrají standardku.
13'
Dušan Vlahović nejprve orazítkoval hlavou břevno, následovala skrumáž v malém vápně, ze které se povedlo hostům dostat míč do sítě, bylo to však s faulem a gól tedy neplatí.
13'
Tommaso Barbieri přihrával z pravé strany na střed, míč byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop.
10'
Filip Kostić prověřil střelou z levé straně domácího gólmana, ten jeho pokus vyráží.
9'
Arkadiusz Milik ve velké šanci netrefil před odkrytou bránou Empoli míč a ten doputoval k ležícímu gólmanovi Empoli. První možnost zápasu.
8'
Hosté dlouho kombinují na své straně, dopředu se zatím moc nehrnou.
5'
Fabio Miretti zahrál zcela jasně rukou, což hlavní arbitr postřehl.
4'
Domácí se provinili na útočné straně faulem, míč tak musí odevzdat soupeři.
1'

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Grassi, Bandinelli (C) – Akpa-Akpro, Fazzini, Cambiaghi – Caputo.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Tonelli, Stojanović, Henderson, Haas, E. Vignato, Satriano, Pjaca, Destro, Piccoli.
Trenér: P. Zanetti.

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Sandro (C) – Barbieri, Miretti, Locatelli, Rabiot, Kostić – Milik, Vlahović.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Rugani, Riccio, Di María, Paredes, Iling, Sersanti, F. Chiesa, Kean.
Trenér: M. Allegri.

Rozhodčí: G. Ayroldi – M. Bresmes, P. Capaldo.
Vzájemné zápasy

Juventus vyhrál v lize na hřišti Empoli v pěti posledních duelech, domácí se z výhry radovali naposledy 3. dubna 1999, kdy zvítězili těsně 1:0, což je už hodně dávná historie.
Juventus

Stará dáma je ve zcela jiné pozici. Poté, co jí bylo navráceno patnáct odečtených bodů, se vyšvihla na druhé místo tabulky, hned za suverénní Neapol. Mimo svůj stadion se hostům poměrně daří, ze sedmnácti duelů si přivezli sedmnáctibodový zisk díky osmi vítězstvím a třem bodům za remízu, k tomu přidali šestnáct vstřelených a čtrnáct inkasovaných gólů. V posledním klání mimo svůj stadion vyhráli 2:0 na trávníku Atalanty.
Srb Dušan Vlahovič je s rovnými deseti zásahy v čele tabulky střelců mančaftu.
Empoli

Domácí tým se nachází na čtrnácté pozici, daleko od pohárových, ale především i sestupových pozic. Na svém trávníku si ze sedmnácti utkání odnesli pětadvacet bodů za sedm výher a čtyři remízy, vstřelili osmnáct branek a o dva více inkasovali. Tři z posledních čtyř střetnutí před svými fanoušky vyhráli.
Se šesti góly vede tabulku střelců Ital Nicolo Cambiaghi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62