Serie A - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Neapol - 25. února 2023   18:00

0:2
(0:2)
Neapol
17' Ismajli (vl.)  • 29' Osimhen
Empoli
Vicario – Ebuehi (69. Stojanović), Ismajli, Luperto, Parisi – Marin, Henderson (57. Grassi), Haas (78. Pjaca) – Baldanzi – Satriano (78. E. Vignato), Piccoli (57. Caputo).
Perisan, Ujkani – Cacace, Degl'Innocenti, Fazzini, De Winter, Tonelli, Walukiewicz.
Neapol
Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Anguissa (90+4. Gaetano), Lobotka, Zieliński (90+4. Ndombèlé) – Lozano (71. Oliveira), Osimhen (85. Simeone), Kvaracchelija (71. Elmas).
Gollini, Marfella – Bereszyński, Demme, Jesus, Østigård, Politano, Zedadka, Zerbin.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:9.
Je konec! Neapol zvládla duel na půdě Empoli a vítězí 2:0. Hosté byli od úvodu duelu aktivnějším týmem. V 17. minutě navíc Neapoli pomohl vlastní gól Ismajliho. Ve 29. pak přidal další zásah Victor Osimhen. Právě útočník Neapole se mohl prosadit i podruhé, ale vychytal jej gólman. Po změně stran hosté pokračovali v koncentrovaném výkonu a domácí k ničemu nepustili. Komplikací ani nebyla červená karta, kterou dostal Mário Rui.
90+6'
90+5'
Hosté už si závěrečné minuty dnešního souboje užívají. Domácí nemají sílu na zvrat.
90+4'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Gianluca Gaetano,
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.
90+3'
Elmas se hnal za přihrávkou za obranu, nicméně důrazný stoper před ním nekompromisně odkopl míč na tribunu.
90+2'
Alberto Grassi se stáhl pro míč na vlastní polovinu a snažil se rozjet akci Empoli. Jeho přenesení na levou stranu ale nebylo přesné.
90'
Marko Pjaca se ujal rozehrávky přímého kopu domácího Empoli. Jeho pobídka přilétla na malé vápno, kde zasáhl Rrahmani.
89'
Alberto Grassi nakopl míč na levé křídlo, kde míč sice udržel Marko Pjaca, jenže z těžké pozice se proti dvojici soupeřů nevymanil.
88'
Alberto Grassi poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně obrana Neapole se stačila srovnat do bloku.
87'
Simeone dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale jeho pokus levačkou zablokoval zadák v modrém dresu.
86'
Empoli se po delší době dostalo do šestnáctky, ale odražený míč defenziva Neapole pohotově odkopla.
85'
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
85'
Marko Pjaca zrychlil domácí akci přihrávkou na levé křídlo. Fabiano Parisi poté poslal přihrávku do vápna, jenže neoslovil domácí střelce.
84'
Anguissa získal míč na polovině hřiště a uklidnil rozehrávku Neapole přihrávkou na stopery.
83'
Neapol mohla i v deseti přidat třetí branku! Osimhen si připravil míč na pravačku, ale obránce jeho pokus směřující do sítě zablokoval!
82'
Osimhen se hnal za přihrávkou do pokutového území, ale v souboji s domácím obráncem si pomohl faulem.
81'
Napadající Elmas vybojoval míč proti obráncům Empoli. Fotbalista Neapole se následně tlačil vpřed, ale do zakončení se nedostal.
80'
Neapol deset minut před koncem zahrávala přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Elmas, jehož pokus daleko od branky.
79'
Victor Osimhen se dral za volným míčem na pravé křídlo, ale podle rozhodčího si při zpracování pomohl rukou.
78'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Emanuel Vignato,
ze hřiště odchází Nicolas Haas, přichází Marko Pjaca.
78'
Răzvan Marin se dostal do pokutového území, jenže v klíčovou chvíli si pomohl zatažením za dres obránce.
77'
Anguissa dostal přihrávku na pravou stranu, jenže se mu vůbec nepovedl první dotek. Vhazovat budou domácí.
76'
Martin Satriano vypomohl domácí obraně a odhlavičkoval do bezpečí nepovedený rohový kop soupeře.
75'
Osimhen vybojoval pro Neapol rohový kop. Hostující celek zatím zvládá závěr duelu i bez vyloučeného Ruie.
73'
Stojanovič hledal spoluhráče prudkou přihrávkou za obranu, nicméně Meret jeho úmysl přečetl a došel si pro míč na hranici vápna.
72'
Hostující brankář Meret nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou od své branky. Jeho pobídka skončila u obránce v modrém dresu.
71'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Eljif Elmas,
ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Mathías Oliveira.
70'
Do konce duelu zbývá posledních dvacet minut a domácí Empoli bude proti oslabené Neapoli chtít zdramatizovat závěr.
69'
ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Petar Stojanović.
68'
Tak pozor! Rui kopl soupeře mezi nohy a sudí jej posílá do sprch!
67'
Lobotka odcentroval vnějším nártem, ale jeho pobídku ve skluzu odehrál mimo nebezpečné území obránce Luperto.
66'
Kim Min-čä vyvezl míč na polovinu soupeře a dlouhou přihrávkou hledal Osimhena. Druhý jmenovaný se ale rozběhl na opačnou stranu.
65'
Hosté jsou aktivní při napadání rozehrávky soupeře, nicméně na hřišti se začíná zbytečně přiostřovat.
64'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Hirving Lozano).
63'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Alberto Grassi).
62'
Victor Osimhen sice dopravil míč do sítě, ale Neapoli pokazil radost odmávaný ofsajd.
61'
Lozano z pravé strany dloubl míč na malé vápno, ale obrana domácích balón opět dokázala přizvednout do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a nadále sledujeme dominanci Neapole. Hosté i po změně stran drží míč na kopačkách a dostávají se do ofenzivy.
59'
Domácí brankář Guglielmo Vicario si pohlídal i další vysoký centr z pravé strany a schoval míč do rukavic.
58'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl do míst, kde zasáhla defenziva.
57'
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Francesco Caputo,
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Alberto Grassi.
56'
Anguissa na pravé straně držel míč, jenže místo dloubnutí do pokutového území zvolil přihrávku do zadních řad.
55'
Zpoza velkého vápna se do volného míče opřel Lozano, ale jeho utažený projektil prolétl těsně vedle zadní tyče!
54'
Osimhen sprintoval za pobídkou na polovinu soupeře, nicméně nedokázal sklepnout míč na někoho ze spoluhráčů.
53'
Osimhen sprintoval za přihrávkou do pokutového území, ale domácí stoper Luperto sprinterský souboj zvládl a nenechal Osimhena zakončit.
52'
Další centr do pokutového území poslal z levé strany Martin Satriano, nicméně na jeho vysokou pobídku nemohl nikdo z hráčů na trávníku dosáhnout.
51'
Liam Henderson ustál souboj na levé straně velkého vápna, jenže neměl podporu svých spoluhráčů.
50'
André Anguissa si troufl na zakončení z velké vzdálenosti. Jeho skákavý projektil skončil těsně vedle pravé tyčky.
49'
Liam Henderson udržel míč pro domácí celek a rozehrál na polovinu soupeře. Jeho pobídka ale spoluhráče nenašla.
48'
Fabiano Parisi táhl akci Empoli po levé straně, ale rychle se k němu stáhl obránce, který jej čistým způsobem odstavil od míče.
47'
Osimhen se hnal za nákopem za obranu Empoli, jenže defenziva domácího celku si dloubáček pohlídala a odehrála míč vpřed.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Empoli ale potřebuje výrazně zlepšit svůj výkon.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější Neapol. Hosté byli od úvodu duelu aktivnějším týmem. V 17. minutě navíc Neapoli pomohl vlastní gól Ismajliho. Ve 29. pak přidal další zásah Victor Osimhen. Právě útočník Neapole se mohl prosadit i podruhé, ale vychytal jej gólman.
45+2'
45'
Martin Satriano uspěl v souboji na polovině hřiště a prodloužil míč za obranu. Stopeři Neapole se ale rychle stáhli.
44'
Guglielmo Vicario si pohlídal vysoký centr z pravé strany a jednoduše schoval míč do rukavic.
43'
Lobotka poslal nákop za obranu Empoli, nicméně nikdo v bílém jeho úmysl tentokrát nepochopil.
42'
Další ofenzivní snažení hostů zastavil odmávaný ofsajd. Postavení si tentokrát nepohlídal Osimhen.
41'
Piccoli sprintoval za nákopem za obranu Neapole, jenže míč se před ním po trávníku svezl do rukavic brankáře Mereta.
40'
Piotr Zieliński si naběhl na prudký aut až do pokutového území, jenže míč se mu od hrudi odrazil do autu.
39'
Mário Rui nepovedeným centrem málem překvapil domácího brankáře. Guglielmo Vicario se musel rychle přesouvat, aby míč vyškrábl na roh.
38'
Lobotka prošel po pravé straně na polovinu Empoli. Slovenský středopolař však nedokázal přesně přihrát.
37'
Z velké vzdálenosti zkusil štěstí Liam Henderson, nicméně jeho pokus se vznesl vysoko nad břevno.
36'
Po obrovské chybě domácí obrany se ve vyložené šanci zjevil Victor Osimhen, ale Guglielmo Vicario proti němu vyběhl a vyrazil míč na roh!
35'
Gólman Meret přenesl hru na levou stranu. Rui poté nákopem našel Osimhena, který na zádech udržel hned dva obránce.
34'
Neapol se dostala na polovinu soupeře, nicméně hosté nyní kombinují daleko od pokutového území.
33'
Autor druhé branky Victor Osimhen napadal rozehrávku soupeře, ale obrana Empoli jej dokázala odstavit.
32'
Z levé strany se do vápna hnal Martin Satriano, ale obránce Neapole jej čistým skluzem zbavil míče.
31'
I po druhém zásahu Neapole VAR zkoumal možný ofsajd, nicméně i v tomto případě dospěl k tomu, že vše bylo v pořádku.
29'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol přidává druhou branku! Piotr Zieliński vypálil zpoza velkého vápna technickou střelou. Jeho přízemní pokus domácí brankář vyrazil před sebe, ale VICTOR OSIMHEN míč dorazil do sítě!
28'
Lozano na pravé straně získal odražený míč a pohotově jej vracel do šestnáctky. Obrana Empoli míč srazila na další roh.
27'
Neapol měla k dispozici rozehrávku dalšího přímého kopu. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na zadní tyč, kde zasáhla obrana.
26'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Liam Henderson).
25'
Nicolas Haas se hnal za kolmicí do pokutového území, nicméně obránce Kim jej tělem odstavil a nechal míč propadnout do autu.
24'
Mário Rui byl pozdě u míče na pravé straně, nicméně jeden z domácích hráčů mu pomohl nedovoleným zákrokem.
23'
Až nyní si na zakončení z úctyhodné vzdálenosti troufl Liam Henderson, jehož ránu pozorný Alex Meret vyrazil na roh.
22'
Empoli se usadilo na polovině soupeře, ale zatím se domácí nedostávají do zakončení.
20'
Také domácí nyní zahrávali rohový kop. Marin vymyslel centr na malé vápno, kam si pro balón došel Meret.
19'
Branku Neapole ještě zkoumal VAR, ale nenašel nic, co by bylo proti pravidlům.
17'
Neapol právě vstřelila branku! Hostující Neapol se dostává do vedení! Chviča Kvaracchelija po rohovém kopu vrátil míč ke vzdálenější tyči, kam si naběhl Lozano, jehož střílený centr si ARDIAN ISMAJLI srazil do vlastní sítě!
16'
Lozano našel přihrávkou do vápna Osimhena, jemuž se vůbec nepovedlo zpracování, čímž se připravil o možnost zakončit.
15'
Tyronne Ebuehi si skvěle pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Domácí přímý kop rozehráli malou domů.
14'
Kim Min-čä poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Di Lorenzo. Neapol má nyní problémy s přechodem za obranu Empoli.
13'
Liam Henderson dostal přihrávku na polovinu soupeře a připravil střeleckou pozici Haasovi. Jeho rána se však vznesla vysoko nad branku soupeře.
12'
Nicolas Haas diriguje rozehrávku Empoli na vlastní polovině. Domácí celek se snaží alespoň několik desítek sekund držet míč.
11'
Di Lorenzo táhl akci Neapole po pravé straně. Jeho přízemní centr ale patou srazil obránce mimo šestnáctku.
10'
Domácí brankář si zpracoval nepřesnou rozehrávku Neapole. Vicario poté nakopl míč pouze do zámezí.
9'
Do odraženého míče se po rohovém kopu opřel Chviča Kvaracchelija, ale jeho projektil skončil vysoko nad brankou domácího Empoli.
8'
Hosté napadali rozehrávku soupeře na jeho polovině tak aktivně, až obránce Empoli donutili k chybě. Další roh pro Neapol.
7'
Po dalším útoku se do zakončení z těžké pozice dostal Osimhen, ale musel střílet v pádu a vůbec netrefil zařízení.
6'
Mário Rui uklidnil rozehrávku Neapole na její polovině. Hosté drží míč a už si hledají další cestu na polovinu Empoli.
5'
Empoli zahrávalo přímý kop. Nadýchaný centr směřoval k zadní tyči, ale Luperto na balón nemohl dosáhnout.
4'
Osimhen napadal rozehrávku Empoli na jeho polovině. Neapol vlétla do zápasu ve vysokém tempu a domácím komplikuje život.
3'
Chviča Kvaracchelija napadal rozehrávku soupeře, ale podle asistenta rozhodčího se míč právě od něj odrazil do zámezí.
2'
Hosté hned v úvodu utkání zahrávali úvodní rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zasáhla domácí obrana.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Empoli to proti rozjeté Neapoli bude mít těžké.
1'

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Marin, Henderson, Haas – Baldanzi – Satriano, Piccoli.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Caputo, Cacace, Degl'Innocenti, Fazzini, De Winter, Grassi, Pjaca, Stojanović, Tonelli, E. Vignato, Walukiewicz.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-čä, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Gollini, Marfella – Bereszyński, Demme, Elmas, Gaetano, Jesus, Ndombèlé, Oliveira, Østigård, Politano, Simeone, Zedadka, Zerbin.
Empoli FC

Domácí Empoli v letošním ročníku sehrálo dvacet tři zápasů a získalo v nich dvacet osm bodů. S tímto ziskem drží dvanáctou pozici, což je pro tento celek úspěch. Na záchranu má navíc Empoli k dobru jedenáct bodů. Letos jej trápí hlavně ofenziva. Soupeřům dosud nasázelo Empoli jen dvacet dva branek. Doma ale v letošním kalendářním roce nevyhrálo. Naposledy remizovalo 1:1 na půdě Fiorentiny.
SSC Neapol

Hostující Neapol prožívá parádní sezónu. Po dvaceti třech odehraných duelech má na kontě šedesát dva bodů a zatím s luxusním patnáctibodovým náskokem vede celou ligu. Neapol navíc dosud inkasovala jen patnáct branek. V posledním kole vyhrála 2:0 na hřišti Sassuola. V týdnu navíc vykročila za úspěchem na evropské scéně. V osmifinále Ligy mistrů zvítězila 2:0 na hřišti Frankfurtu.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62