Serie A - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Sampdoria - 16. ledna 2023   20:45

Empoli
55' Ebuehi (Bandinelli)
1:0
(0:0)
Empoli
Vicario – Ebuehi (77. Stojanović), Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro (85. Fazzini), Marin, Bandinelli (C) (63. Haas) – Baldanzi (63. Pjaca) – Caputo, Satriano (77. Cambiaghi).
Perisan, Ujkani – Walukiewicz, Bajrami, De Winter, Degl'Innocenti, Henderson, Ekong, Cacace.
Santoro – Scatragli, Trinchieri
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Sampdoria
Audero (C) – Colley, Nuytinck, Amione (62. Winks) – Léris (63. Zanoli), Vieira (69. Paoletti), Djuričić, Augello – Verre (62. Sábírí) – Lammers, Gabbiadini.
Türk, Ravaglia – Yepes, Montevago, Murillo.

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu končí těsnou výhrou Empoli. O té rozhodl v 55. minutě Tyronne Ebuehi, když se trefil hlavou po rohovém kopu. Od té doby se Sampdoria pustila do snahy srovnat skóre, vypracovala si několik střel, šancí, vše ale končilo na výborně chytajícím Vicariovi. Tlak vyvrcholil v nastaveném čase, kdy Sampdoria měla přímý kop, po závaru skóroval Colley, jenže se kontrolovalo video, které odhalilo hru rukou a trefa tak byla odvolána. Hráči Sampdorie mohutně protestovali, nebylo jim to ovšem nic platné a duel skončil výsledkem 1:0. Empoli je po této výhře na 12. místě s 22 body, Sampdoria je na 19. místě s devíti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:16.
90+13'
90+12'
Hosté samozřejmě protestují jenže jediné, čeho dosáhli, byla žlutá karta pro Filipa Djuričiće.
90+11'
A je rozhodnuto! Gabbiadini skutečně zahrál v pádu rukou a gól není uznán!
90+10'
Rozhodčí Santoro se jde ještě sám podívat na video a to pro hosty nevěstí nic dobrého.
90+9'
Celá situace se ještě kontroluje na videu, a to hlavně případná hra rukou útočícího hráče.
90+9'
Žlutá karta pro tým Empoli, za řeči si ji prohlédl Guglielmo Vicario.
90+7'
Po rozehrání přímého kopu zakončoval Colley, jeho hlavičku Vicario vyrazil, ale akce pokračovala. Do kombinace se zapojil i Audero a nakonec zprava zase zakončoval Colley. Srovnáno, ale tohle se ještě bude kontrolovat u videa.
90+6'
Přímý kop pro Sampdorii, tohle bude centr od pravého rohu pokutového území!
90+5'
Ještě jedna žlutá karta pro hostující tým, za zákrok zezadu ji dostal Abdalhamíd Sábírí.
90+4'
Na opačné straně dostal Djuričić prostor pro zakončení z vápna, trochu se ale ukopl a trefil jen protihráče.
90+3'
Pjaca se dokázal kličkami uvolnit, poté ovšem vystřelil zcela mimo. A Audero pospíchá s rozehrávkou.
90+2'
Přímý kop pro Empoli, domácí se samozřejmě s rozehrou nikam neženou.
90+1'
Hosté diskutují s rozhodčím, sami se tím ale obírají o cenný prostor na vyrovnání.
90'
Žlutou kartu za protesty dostal domácí Petar Stojanović.
90'
Vicario nyní podržel svůj tým, když dokázal vytěsnit střelu Lammerse z levé strany. Svým zákrokem posunul míč na tyč!
89'
Djuričićova střela byl zblokována, hosté jsou stále u míče.
88'
Odkop od domácí branky, Empoli se už nikam zvlášť nežene.
87'
Právě Ismajli si při tomto zákroku sám trochu ublížil a nyní míří mimo hrací plochu. Musí ale dohrát, neboť domácí již mají vyčerpána všechna střídání.
86'
Domácí Ardian Ismajli stáhl soupeře za dres a za tento zákrok dostal žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Jacopo Fazzini.
84'
Domácí gólman si nemůže na nedostatek práce stěžovat, nyní uklidňuje spoluhráče a rozehrává.
83'
O malou chvíli později se Gabbiadini dostal k další střele a tato už Vicaria donutila jít rychle na zem!
82'
Nakonec tu byla střela od Gabbiadiniho, jenže tomu všemu předcházel útočný faul. A tak se zase bude hrát na opačnou stranu.
81'
Postupná akce hostů středem, jde to ale do plných.
80'
Domácí drží míč na útočné polovině a nikam nespěchají. Hlavně stráží svůj těsný náskok.
79'
Zpoza vápna přišla Zanoliho střela, ten to myslel dobře, ale přesnost byla opět horší. Míč letěl nad bránu.
77'
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Nicolò Cambiaghi.
77'
ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Petar Stojanović.
76'
Na straně domácích se bude zase střídat, čeká se na přerušení hry.
74'
Z trávníku nyní v doprovodu lékaře odchází Ebuehi, kterého trápí křeče. A zřejmě bude pro dnešek končit.
73'
Několik neúspěšných pokusů hostů se dostat na dostřel, Empoli dobře brání své území.
71'
Žlutou kartu za faul a zastavení rodícího se brejku byl potrestán domácí Răzvan Marin.
71'
Přetažený centr před Audera, tohle hosté bez potíží odkopli. Empoli bude vhazovat.
69'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Ronaldo Vieira, přichází Flavio Paoletti.
68'
Další akci Empoli potáhl Satriano, přihrál doleva na Caputa a ten vyslal prudkou ránu. Mířil pod břevno, branku však o kousek překopl!
67'
Zleva zaútočil domácí Parisi a dokonce cpal na malé vápno centr. Akce ale byla zastavena pro ofsajd.
66'
Po zpomalení tempa, které bylo způsobeno množstvím změn na hrací ploše, se dopředu zase pokouší jít domácí tým.
64'
No... Hostující Sábírí se opřel do míče a jeho plavající rána z dálky gólmana Vicaria docela vystrašila. Musel ji vyrazit nad sebe a o zbytek se postarala jeho obrana.
63'
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Marko Pjaca.
63'
ze hřiště odchází Filippo Bandinelli, přichází Nicolas Haas.
63'
ze hřiště odchází Mehdi Léris, přichází Alessandro Zanoli.
62'
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Harry Winks.
62'
ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Abdalhamíd Sábírí.
61'
Audero si připsal úspěšný zákrok, když pokryl rychlý výpad domácích. Po zemi zakončoval Jean-Daniel Akpa-Akpro.
60'
Na lavičce Sampdorie se chystá střídání a vypadá to, že bude hned dvojnásobné.
59'
Situace kopírovala tu před malou chvílí, i ta tohle si nejvýše naskočil Ebuehi, tentokrát však branku netrefil.
58'
Je tu ale útok domácích, domácí tým si vybojoval další rohový kop.
56'
Nyní bude na hostech, aby něco vymysleli, pokud nechtějí z Empoli odjíždět s prázdnou.
55'
Empoli právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Na Bandinelliho centr od rohového praporku si nejvýše naskočil TYRONNE EBUEHI a zády k brance dokázal míč líznout tak šikovně, že gólman Audero neměl šanci na zákrok – 1:0!
54'
Roh pro Empoli.
52'
Následný rohový kop už pro domácí celek nebezpečný nebyl, přesto se ještě hraje okolo jeho šestnáctky.
51'
Tohle nevypadalo vůbec zle! Hostující Vieira dostal příhru za hranici vápna, okamžitě tlačil střelu k tyči, nicméně Vicario se natáhl a míč vyrazil!
49'
Empoli se neustále snaží něco vymyslet. hosté nyní jen odkopávají.
47'
Satriano opět v šanci otevřít skóre, nyní už byl na malém vápně a sklepával přihrávku z vápna. Šlo to ale těsně vedle.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první půle, která mnoho fotbalové krásy nepobrala. Spíše se urputně bojovalo, což se nakonec odrazilo i na několika žlutých kartách. Přesto se diváci dočkali několika šancí. Za hosty hrozili Vieira s Lérisem, na opačné straně v úplném závěru Satriano. Gól však nepadl, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+2'
45+2'
Tak ještě jedna šance domácích! Na levé straně si prostor na centr našel Bandinelli, našel nabíhajícího Satriana, jenže ten v pěhu zakončil o velký kus nad branku!
43'
Vicario nyní vyškrábl centr z levé strany nad své břevno, ale nakonec se mu zákrok počítat nebude, neboť pas od hostů na chvíli opustil hrací plochu.
41'
Žlutá karta se uděluje i na straně Empoli, za ohnání se po Lammersovi ji dostal Fabiano Parisi.
40'
Je to teď hodně rozkouskované utkání, rozhodčí má opravdu dost práce s nečistě hrajícími plejery.
40'
Caputo si při pokusu vybojovat míč pomohl zatažením za soupeře, tohle se obešlo bez karty.
38'
Dva centr Sampdorie z pravé strany, oba dokázal po výborném čtení hry odhlavičkovat Caputo.
38'
Hosté u míče, kombinují na vlastní polovině, což se nelíbí publiku. Z tribun se snáší nespokojený pískot.
36'
Už je ale po vše míč má ve své náruči Vicario a Empoli půjde po jeho rozehře do protiútoku.
35'
Bandinelli stáhl k zemi unikajícího protivníka a daroval tak soupeři přímý kop.
34'
Domácí Ebuehi se nejprve neúspěšně pokoušel o centr, hra se ale nakonec dostala k Bandinellimu, jehož pokus byl zablokován a Caputo pak z úhlu střílel vysoko nad.
33'
Empoli jde dopředu pravou stranou, chybí tomu ale více rychlosti a momentu překvapení.
31'
Další žlutá karta na straně hostujícího celku, za protesty si ji prohlédl Manolo Gabbiadini, kterému se nelíbil neodpískaný zákrok od Akpa-Akpra.
29'
Pískalo se proti hostům, Ronaldo Vieira trefil rukou soupeře do obličeje a byl za to potrestán žlutou kartou.
28'
No vida, hned tu byla šance Sampdorie. Po centru z levé strany si na hlavičku naběhl Léris a Vicario na míč nedosáhl. Zachránilo jej ale břevno!
27'
Pokračuje poklidný fotbal bez velkých příležitostí, oba celky mají problém s přesností.
25'
Už ale vstal a pokusí se pokračovat. Mezitím se nám v Empoli hustě rozpršelo.
25'
Na trávníku posedává hostující Omar Colley, zatím se mu na nohy moc nechce.
23'
Za hosty se k zakončení dostal Gabbiadini, jeho rána však letěla zcela mimo Vicariovu branku.
22'
Není to teď zrovna fotbal ve velkém tempu, spíše se z obou stran vyčkává, co provede soupeř.
21'
Už se zase hrálo na polovině hostujícího celku, o centr se neúspěšně pokoušel Satriano.
19'
Na trávníku po ostrém souboji o míč zůstává ležet hostující Filip Djuričić, vstává až po kontrole hlavního sudího.
17'
Velká šance hostů! Vicario zcela pokazil rozehru, přihrál Vieirovi, ten se bleskově objevil ve vápně, mohl sám zakončovat, ale místo toho přihrával doleva. Jenže spoluhráče tím dokonale překvapil a navíc jim poslal zcela nepovedený pas.
17'
Akce Sampdorie, od rohového praporku však pouze přilétl neškodný centr do rukavic gólmana Vicaria.
15'
Empoli začíná přidávat na tempu. Nyní to levou stranou vzal Parisi, po zemi hledal centrem spoluhráče, gólman Audero se však včas vrhl na zem a bylo po šanci.
13'
Bandinelli zasprintoval levou stranou, obrana Sampdorie jej nechala pláchnout a do jeho následného centru se opřel Akpa-Akpro. Trefil ovšem pouze jednoho z obránců do těla.
12'
Nyní se Satriani dostával dopředu levou stranou a snažil se si obhodit Colleyho. Ten to ale vystihl a brejk nedopustil.
11'
Nepovedený odkop hostujícího Vieiry, ten takřka namazal Satrianovi. Jenže tomu se míč svezl po kopačce a míč letěl zcela mimo.
10'
Nakonec z toho bylo i zakončení, nic však, s čím by si Audero neměl poradit. Zakončoval Parisi.
9'
Malá domů i na druhé straně, Vicario měl ale těžší pozici a Empoli se jen tak tak vykombinovalo blíže k půlce.
8'
Audero má míč u kopaček a ihned se snaží o rozehru na svou obrannou řadu.
7'
Na trávníku se odehrávalo krátké ošetřování domácího Baldanziho, už je ale zase vše připraveno ke hře.
6'
No a nakonec se do odraženého míče chtěl opřít Mehdi Léris, jenže u toho zřejmě nechtěně nakopl protivníka. Sudí to ale ocenil žlutou kartou.
5'
Další standardka pro hostující tým, Sampdoria rozehrávala roh a tohle nevypadalo úplně zle. Centr se kroutil na branku a domácí mělo plno práce s odvrácením.
4'
Jeho nákop dolétl na hranici pokutového území, tam už zasáhla v linii postavená obrana Empoli.
3'
Faul na hostujícího Verreho. provinil se Răzvan Marin. Sampdoria bude rozehrávat přímý kop. Míč si staví Verre.
2'
Empoli rozehrálo první rohový kop utkání, přetažený centr však nebyl pro Auderovu branku nebezpečný.
1'

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Akpa-Akpro, Marin, Bandinelli (C) – Baldanzi – Caputo, Satriano.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Walukiewicz, Fazzini, Bajrami, Cambiaghi, De Winter, Degl'Innocenti, Henderson, Ekong, Stojanović, Cacace, Pjaca, Haas.
Trenér: Paolo Zanetti

UC Sampdoria: Audero (C) – Colley, Nuytinck, Amione – Léris, Vieira, Djuričić, Augello – Verre – Lammers, Gabbiadini.
Náhradníci: Türk, Ravaglia – Winks, Yepes, Sábírí, Montevago, Zanoli, Murillo, Paoletti.
Trenér: Dejan Stanković

Rozhodčí: Santoro – Scatragli, Trinchieri.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Carlo Castellani začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude antonio Santoro, kterému budou na pomezí asistovat Marco Scatragli a Marco Trinchieri.
Empoli FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 14. místě tabulky se ziskem 19 bodů, což znamená už teď celkem pohodlný desetibodový náskok na sestupové příčky. Nicméně forma stále není nejlepší, neboť po skončení reprezentační pauzy mužstvo pouze dvakrát remizovalo, a to na trávníku Udinese a Lazia. Dnes ale bude v pozici toho týmu, který by měl vyhrát.

UC Sampdoria

Hosté jsou totiž na 18. místě s pouhými devíti body a na záchranu ztrácí sedm bodů. Sampdoria sice po MS dokázala zvítězit na půdě Sassuola, ale poté dvakrát padla a nedala dokonce ani gól. Nejprve prohrála doma s Neapolí 0:1 a v rámci Italského poháru prohrála 0:1 na trávníku Fiorentiny.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 18. kola mezi týmy Empoli FC a UC Sampdoria.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62