Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : AC Milán - 4. března 2023   20:45

Fiorentina
49' González  • 87' Jović (Dodô)
2:1
(0:0)
AC Milán
90+5' Hernández  (Saelemaekers)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi (C) (74. Ranieri) – Bonaventura (81. Castrovilli), Amrábat (90+1. Barák), Mandragora – Ikoné, Cabral (81. Jović), González (90+1. Sottil).
Cerofolini, Sirigu – Bianco, Brekalo, Duncan, Kouamé, Milenković, Saponara, Venuti.
Di Bello – Mokhtar, Palermo
Stadio Artemio Franchi, Florencie
AC Milán
Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori – Messias (74. Saelemaekers), Binnásir (66. Bakayoko), Tonali, Hernández (C) – De Ketelaere, Rebić (66. Origi) – Giroud (66. Ibrahimović).
Mirante, Tătăruşanu – Adli, Ballo-Touré, Calabria, Dest, Florenzi, Kjaer, Pobega, Vranckx.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:17.

Ve druhém poločase už jsme se gólů dočkali. Nejprve se trefil ve 49. minutě z pokutového kopu Nicolás González. O tři minuty později mohl vyrovnat Giroud, ale Terracciano jeho hlavičku skvěle vyrazil. Fiorentina se poté převážně bránila a v 87. minutě ji poslal do dvoubrankového vedení přesnou hlavičkou střídající Luka Jović. V samotném závěru nastaveného času se sice trefil krásnou střelou pod břevno Theo Hernández, ale na případné vyrovnání už bylo pozdě.
Zápas je u konce, Fiorentina se raduje z cenného vítězství 2:1 nad AC Milán. V tabulce zůstává dvanáctá, ale přiblížila se Turínu FC, Monze a Udinese před sebou. AC Milán zůstává čtvrtý a mlže se na něj bodově dotáhnout AS Řím, pokud zítra porazí Juventus.
90+6'
90+6'
Ještě přišel jeden nákop AC Milán do vápna Fiorentiny, ta se ale dokázala ubránit.
90+5'
AC Milán právě vstřelil branku!
Milánští v samotném závěru snižují na 1:2, ale utkání už bude brzy končit, takže se jedná spíše jen o zmírnění porážky. THEO HERNÁNDEZ se po dobré Saelemaekersově přihrávce trefil nádherně do horního rohu branky Fiorentiny. Asistence: Alexis Saelemaekers.
90+3'
Všechno rozčísl až Ibrahimovič, který vypálil z hranice velkého vápna, ale trefil jen prostředek branky.
90+2'
AC Milán se snaží usadit na útočné polovině a ještě si vynutit závěrečný tlak, zatím se mu to ale moc nedaří.
90+1'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Antonín Barák,
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Sottil.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Mike Maignan byl králem svého pokutového území a míč si stáhnul ze vzduchu pro sebe.
89'
Vše se opět přesouvá před branku AC Milám, domácí budou zahrávat rohový kop.
87'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí tým zdvojnásobuje své vedení! Fiorentina předvedla ukázkový protiútok, který zakončila gólem. Dodô dostal ideální pas na pravé křídlo, odkud odcentroval před branku, kde byl zcela volný LUKA JOVIĆ a poslal hlavou míč do protipohybu brankáře Maignana. Asistence: Dodô.
85'
Zlatan Ibrahimović a Sofján Amrábat šli do hlavičkového souboje a srazili se hlavami. Hůře to odnesl hráč Fiorentiny, ale bude v pořádku.
84'
Před Jovičem se otevřela zajímavá možnost přihrávky na Ikoného, ale provedení nebylo nejlepší, spíše celou akci zbrzdilo.
82'
Rolando Mandragora poslal prostřednictvím standardní situace dobrý centr do vápna AC Milán. Hlavičkoval nově příchozí Jovič, ale nepřekonal skvělého Maignana.
81'
ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Luka Jović,
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Gaetano Castrovilli.
80'
Pierre Kalulu fauloval za žlutou kartu, ještě před rozehrávkou standardní situace se ale bude střídat.
80'
Další dlouhá přihrávka měla směřovat na Ibrahimoviče, ale mnohem blíž k tomu míči měl brankář Pietro Terracciano, který byl včas venku ze své branky.
79'
Penalta je odvolána. Sudí si myslel, ž Cabral zahrál míč rukou, ale bylo to jednoznačně hlavou.
78'
Až tak jisté to ale ještě není, rozhodčí se jde raději podívat na monitor.
78'
AC Milán rozehrával rohový kop a po něm rozhodčí ukazuje, že budou hosté kopat penaltu!
77'
Zlatan Ibrahimović se ve vápně Fiorentiny natahoval po míči, ale nakonec marně. Bude z toho jen rohový kop.
76'
Malick Thiaw se nyní ocitl při rozehrávce pod tlakem, ale zachoval klid a i mezi třemi hráči Fiorentiny našel cestu ven z problémů.
75'
Nicolás González byl adresátem dlouhé přihrávky vzduchem do vápna AC Milán, míč na něj ale nakonec prošel, protože dobře zasáhl Thiaw.
74'
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Luca Ranieri.

Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers.
73'
Další centr z levé strany na Cabrala už byl zajímavější, ale útočník Fiorentiny netrefil branku.
72'
Cristiano Biraghi dobře centroval z levé strany před branku AC Milán, ten míč si ale ve vzduchu našel jen obránce AC Theo Hernández.
72'
Domácí standardní situaci AC Milán ubránili a nyní mohou po faulu na Bonaventuru ve středu pole sami rozehrávat.
70'
Fauloval Amrabat a následně ještě i Nicolás González, který dostává žlutou kartu.
70'
AC Milán se přesunul na útočnou polovinu hřiště a do útočné akce se poprvé zapojil také Zlatan Ibrahimović. Zatím to ale k ničemu nevedlo.
68'
Giacomo Bonaventura si posunul míč na svou levačku a vypálil zpoza pokutového území. Branku AC Milán ale netrefil.
67'
Dodô se dokázal procpat do zakončení, ale Maignan dokázal zasáhnout a poradil si i s dorážkou, i když už seděl na trávníku.
66'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Zlatan Ibrahimović,
ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Divock Origi,
ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Tiemoué Bakayoko.
65'
Bonaventurovi se ale rozehrávka od rohového praporku nepovedla, Maginan mohl zůstat v klidu.
64'
Domácí budou mít další šanci ohrozit branku AC Milán, budou zahrávat rohový kop.
63'
Po delší době se míč dostal také do vápna AC Milán, bude z toho ale jen odkop od branky hostů.
60'
Rebič se rozhodl z ne zrovna ideální střelecké parkety vypálit a neudělal dobře, protože netrefil branku.
59'
Tlak AC Milán bude pokračovat, hosté mají k dispozici standardní situaci z levé strany.
58'
Šance AC Milán přibývají jako na běžícím páse. Nyní střílel Theo Hernández a hodně tvrdou ránou z blízka napálil Terracciana.
55'
Ante Rebič si našel prostor na střelu a Pietro Terracciano musel předvést další parádní zákrok, aby udržel náskok svého mužstva.
53'
Další rohový kop už Fiorentina ubránila o poznání klidněji, ale ještě bude čelit po faulu další standardní situaci.
52'
Olivier Giroud se dostal k hlavičce po rohovém kopu, ale nepřekonal Terracciana, který předvedl výborný reflexivní zákrok.
51'
Hosté se budou pokoušet o rychlou odpověď budou zahrávat svůj vůbec první rohový kop zápasu.
49'
Domácí jdou do vedení, poté co penaltu suverénním způsobem proměnil NICOLÁS GONZÁLEZ. Míč poslal ze svého pohledu doprava, kdyžto Maignan se vrhnul opačným směrem.
48'
Míč si na penaltový puntík postavil Nicolás González.
48'
Tomori ve vápně hodně nešikovně fauloval Ikoného a domácí tým má velkou šanci jít do vedení.
47'
Fiorentina bude kopat penaltu!
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
První poločas je minulostí, Fiorentina zatím hraje doma s AC Milán nerozhodně a bez branek. Od začátku prvního poločasu byla Fiorentina lepším týmem a vytvořila si hned několik zajímavých příležitostí, žádná ale neskončila gólem. Zajímavě stříleli třeba Bonaventura z přímého kopu nebo González, oba ale dokázal Maignan vychytat. Největší šanci měl ve 26. minutě znovu Bobaventura, ale jeho střelu vykopl z branky obránce Tomori. Největší šanci hostů měl Giroud, Terracciano ho ale ve 32. minutě skvěle vychytal.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase je zatím aktivnější hostující tým. Nyní centroval Tonali, ale pouze na obsazeného Girouda.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Lucas Martínez předvedl perfektní obranný zákrok, který oddělil čistým způsobem od míče Ante Rebiče.
43'
Domácí se hnali dopředu po levém křídle, ale tudy cestu k brance AC Milán nenašli.
42'
Na držení míče zatím vyhrává Fiorentina 58 % : 42 %.
40'
V závěru poločasu už i útočná snaha Fiorentiny lehce poklesla, takže teď nesledujeme úplně atraktivní fotbal z obou stran.
39'
Dlouhá rozehrávka Hernándeze byla velmi nepřesná a stala se jen kořistí hráčů Fiorentiny.
37'
Nyní se faulem provinil Theo Hernández, který bez snahy získat míč podrazil Cabrala.
35'
Junior Messias dostává žlutou kartu, protože to byl on, kdo byl v tom souboji pozdě a fualoval.
34'
Došlo ke střetu mezi Biraghim a Messiasem. Mnohem hůře to odnesl domácí hráč, snad to nebude vážnější zranění.
32'
Olivier Giroud dostal výborný pas do pokutového území Fiorentiny a z voleje okamžitě vystřelil. Pietro Terracciano ale předvedl skvělý zákrok nohou.
31'
Rukou nyní hráli nepovoleně pro změnu také domácí, takže míč se vrací do držení AC Milán.
30'
Hra je přerušena a útok AC Milán zastaven, protože Tonali zahrál míč rukou.
28'
Ojedinělý centr AC Milán do vápna Fiorentiny skončil bezpečně v moci brankáře Terracciana.
26'
Fiorentina opět útočila a nyní už byla opravdu velmi blízko gólu! Zakončení Bonaventury nejprve přibrzdil nohou Maignan a poté z prázdné branky vykopl obránce Tomori.
25'
Olivier Giroud si dobře zpracoval míč a chtěl s ním postupovat kupředu, to ale nemohl, protože byl faulován.
24'
Hráči AC Milán rozehrávají na vlastní polovině hřiště a musí se potýkat s vysokým napadáním Fiorentiny.
21'
Ani šestý rohový kop Fiorentiny branku AC Milán nijak vážněji neohrozil.
20'
Fiorentina i nadále obstřeluje branku AC Milán. Další pokus Gonzáleze znovu dokázal vyrazit Maignan.
18'
Nicolás González se dostal k volnému míči a navedl si ho na osu hřiště. Jenže jeho zakončení mířilo jen doprostřed branky.
17'
I tento rohový kop dokázali fotbalisté AC Milán ubránit.
16'
Po centru Bonaventury se dostal k hlavičce Martínez, ale je z toho jen další rohový kop.
14'
Nyní je zápas pozastaven a probíhá minuta potlesku na uctění památky bývalého hráče Fiorentiny Davide Astoriho, který zemřel před pěti lety na hotelovém pokoji před utkáním na zástavu srdce.
13'
Nakonec vzal na sebe Giacomo Bonaventura a dokázal trefit branku. Skvělý zákrok ale předvedl Mike Maignan.
12'
Standardní situaci rozehraje jeden z dvojice Cristiano Biraghi a Giacomo Bonaventura.
11'
Arthur Cabral skončil na hranici pokutového území na zemi, rozhodčí však na penaltový puntík neukazuje, ten faul byl ještě těsně před vápnem. Žlutou kartu dostává Malick Thiaw.
9'
Fiorentina je zatím v úvodních minutách zápasu aktivnějším týmem. Minimálně jsou domácí častěji na míči.
8'
První rohový kop zápasu směřoval na hlavu Igora, ten ale míč neusměrnil na bránu.
6'
Rolando Mandragora možná už i střílel, ale míč mu sjel z kopačky, takže z toho byl nakonec spíš centr, který byl sražen na rohový kop.
5'
Lucas Martínez poslal centr z levé strany do vápna AC Milán, ale míč nakonec skončil jen u brankáře Maignana.
4'
Hráči Fiorentiny se celkem bez problému ubránili a nyní už se sami pomaloučku posouvají kupředu.
3'
AC Milán se dostalo na útočnou polovinu hřiště a bude házet aut v blízkosti vápna Fiorentiny.
1'
Domácí poslali dlouhý míč na útočnou polovinu, ten se ale stal kořistí fotbalistů AC Milán.
1'
Domácí Fiorentina nastoupí ve svých tradičních fialových dresech, hráči AC Milán budou dnes oděni celí v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše stadionu Artemia Franchiho, utkání co nevidět začne.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Lu. Martínez, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Mandragora – Ikoné, Cabral, González.
Náhradníci: Cerofolini, Sirigu – Barák, Bianco, Brekalo, Castrovilli, Duncan, Kouamé, Milenković, Ranieri, Jović, Saponara, Sottil, Venuti.
Trenér: Italiano

AC Milán: Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori – Messias, Binnásir, Tonali, Hernández (C) – De Ketelaere, Rebić – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, Calabria, Dest, Florenzi, Ibrahimović, Kjaer, Origi, Pobega, Saelemaekers, Vranckx.
Trenér: Pioli

Rozhodčí: Di Bello – Mokhtar, Palermo.
Vzájemné zápasy

První vzájemný souboj těchto dvou týmů v této sezóně skončil domácím vítězstvím AC Milán 2:1. Už ve druhé minutě se trefil Rafael Leao, ještě v prvním poločase vyrovnal Antonín Barák a v nastaveném čase druhé půle rozhodl o vítězství AC vlastní gól Nikoly Milinkoviče.

AC Milán prohrál jediné z posledních šesti střetnutí s Fiorentinou. Doma Fiorentina naposledy AC Milán porazila 4:3, předchozích pět utkáních ale nevyhrála.
AC Milán

AC Milán patří mezi italské i evropské historicky nejúspěšnější a nejslavnější kluby. V minulé sezóně slavil po dlouhých letech mistrovský titul a samozřejmě spřádal plány na obhajobu, aktuální sezónu mu ovšem tolik nevychází a bude zřejmě rád i za to, když se znovu po roce kvalifikuje do Ligy mistrů. Momentálně má AC na kontě 47 bodů a nachází se na třetím místě tabulky o 18 bodů za vedoucí Neapolí a jen o skóre za Interem. Na páté AS Řím má náskok tří bodů. Kromě Serie A bojuje AC také v Lize mistrů, kde se mu podařilo postoupit z druhé místo za skupiny a v osmifinále proti němu stojí Tottenham. První zápas dokázalo AC doma vyhrát 1:0 a má tak slibnou pozici do odvety. V poslední době se AC dostalo do slušné formy, když vyhrálo poslední čtyři soutěžní zápasy, naposledy vyhrálo doma 2:0 nad Atalantou. Venku zatím AC Milán odehrál v této sezóně v lize 12 utkání s bilancí pěti výher, čtyř remíz a tří porážek. Na jaře odehrálo AC pět venkovních duelů a vyhrálo dva z nich včetně toho posledního 1:0 na hřišti Monzy.
ACF Fiorentina

Fiorentina je tým, který patří v Itálii mezi ty bohatší, ale už několik sezón v řadě se jí to nedaří potvrzovat. Přitom její ambice by mělo být umístění v první polovině tabulky nebo dokonce účast v evropských pohárech. Momentálně je Fiorentina s 28 body na kontě až na dvanácté příčce a do evropských pohárů letos téměř jistě nepostoupí, ztrácí na ně již 13 bodů. Šanci bude mít před národní pohár, kde postoupila už do semifinále. K tomu ještě Fiorentina hraje Konferenčí ligu, kde postoupila přes Bragu do osmifinále, kde si zahraje se Sivassporem a i v tomto duelu bude favoritem. V Serii A ale Fiorentina nemá dobrou formu, naposledy konečně po sedmi zápasech bez výhry dokázala zvítězit 3:0 na hřišti Verony. Doma zatím Fiorentina v této sezóně v lize odehrála dvanáct utkání s bilancí čtyř výher, čtyř remíz a čtyř porážek. Už třikrát v řadě Fiorentina v lize nezvítězila, naposledy hrála 1:1 s Empoli.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 25. kola Serie A mezi týmy ACF Fiorentina a AC Milán. Zápas se odehraje na Stadio Artemio Franchi ve Florencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62