Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Bologna - 5. února 2023   18:00

Fiorentina
19' Saponara (González)
1:2
(1:1)
Bologna
14' Orsolini   • 47' Posch  (Orsolini)
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô (84. Terzić), Milenković, Igor (46. Lu. Martínez), Biraghi (C) – Bonaventura (61. Cabral), Amrábat, Barák (61. Mandragora) – González, Jović, Saponara (72. Brekalo).
Cerofolini, Sirigu – Ranieri, Venuti, Duncan, Bianco, Ikoné, Kouamé.
L. Pairetto – C. Carbone, A. Giallatini
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Bologna
Skorupski – Posch, Sosa, Lucumi, Cambiaso – Domínguez, Schouten (71. N. Moro) – Orsolini (83. Kiriakopoulos), Ferguson (83. Aebischer), Soriano (C) (72. Barrow) – Zirkzee.
Bardi, F. Ravaglia – Lykogiannis, Pyyhtiä.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:25.
Druhé dějství přineslo jediný zásah, hned v jeho úvodu se prosadili hosté z rohového kopu a poté svůj těsný náskok dokázali hájit celý poločas až do závěrečného hvizdu. Klidně mohli dát gólů víc, domácí pro změnu mohli vyrovnat, ovšem s přibývajícím časem a nervozitou šance ubývaly. Duelu by remíza slušela nejspíš víc, ale i takový fotbal bývá.
90+6'
90+5'
Jeden z domácích hráčů stříhl na pravé straně vápna pěkné nůžky, míč odehrál na vzdálenější tyč, kde ovšem byl připravený Łukasz Skorupski včas.
90+4'
Pietro Terracciano chytá míč do rukou a rychle rozehrává, jeho celku se krátí čas.
90+3'
Domácí dlouho kombinovali před i uvnitř vápna hostů, ani jednomu z hráčů se ale nepovedlo dostat se ke střele.
90'
Arthur Cabral odehrál míč levačkou příliš vysoko nad, Łukasz Skorupski mohl zůstat v klidu.
89'
Andrea Cambiaso si šel pro faul a hodně se radoval, když mu jej rozhodčí přiřkl.
88'
Domácím se nedaří dostat do nějaké možnosti, hosté jsou zhuštěni u svého vápna a přes takový beton to opravdu není snadné.
85'
Hosté se hodně zlobí poté, co hlavní arbitr píská nedovolený zákrok z jejich strany, ovšem zcela zbytečně. Tady nebylo co řešit.
84'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Dodô, přichází Aleksa Terzić.
83'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Giorgos Kiriakopoulos.
83'
ze hřiště odchází Lewis Ferguson, přichází Michel Aebischer.
82'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Rolando Mandragora).
81'
Arthur Cabral tečoval míč pravačkou před malým vápnem, ovšem jeho zakončení nebylo nijak prudké a Łukasz Skorupski si poradil.
80'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, hosté hájí svůj těsný náskok z úvodu druhé půle.
78'
Hosté reklamovali ruku protihráče, sudí stál ovšem poblíž a hru nechává plynout.
76'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Jhon Lucumi). Celkem zbytečný faul hráče hostí, který stáhl k zemi jednoho z domácích fotbalistů.
75'
Hosté rozehrají standardku na soupeřově polovině.
74'
Josip Brekalo nestihl k míči doběhnout předtím, než se balón odkutálel za postranní brankovou lajnu. Rozehrává tedy Łukasz Skorupski.
72'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Josip Brekalo.
72'
ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Musa Barrow.
71'
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Nikola Moro.
71'
Stefan Posch zastavil útočnou akci domácích, míč odehrál do zámezí.
69'
Riccardo Saponara byl při obranné práci faulován, což pozornosti arbitra neušlo. Rozehrává tedy jeho tým.
68'
Hlavičkovaná v pokutovém území hostů nepřinesla žádnou šanci, míče se zmocňuje právě tým Bologně.
67'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Nicolás Martín Domínguez).
65'
Arthur Cabral si sbíhal na centrovaný míč, kdyby se mu povedlo dostat se k hlavičce, zakončoval by do odkryté části brány.
62'
Riccardo Saponara pálil pravačkou do vzdálenějšího horního rohu brány, který však minul.
61'
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Rolando Mandragora.
61'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Arthur Cabral.
59'
Velká skrumáž v pokutovém území Bologně, žádnému z trojice domácích fotbalistů se ale nepovedlo dostat míč do sítě.
58'
Riccardo Orsolini vyrazil do otevřené obrany Fiorentiny, prováhal však správný okamžik ke střele a nakonec trefil pouze protihráče.
55'
Joshua Zirkzee se málem dostal ke střele do odkryté brány, jeden z hráčů Fiorentiny mu v tom zabránil včasným odkopnutím balónu do bezpečí.
54'
Kombinace na útočné polovině domácím nevyšla, hra se otáčí.
53'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Jerdy Schouten).
51'
Nikola Milenković musel pro míč před pokutové území svého celku, domácí zakládají nový útok.
49'
Luka Jović se málem dostal do zakončení před odkrytou částí brány Bologně, Łukasz Skorupski v poslední chvíli vyboxoval míč do bezpečí.
47'
Bologna právě vstřelila branku!
Hosté rozehráli rohový kop, STEFAN POSCH si našel před malým vápnem místo pro hlavičku, kterou sice odehrál do míst, kde stál připravený domácí brankář, tomu se však nepovedlo míč vyrazit, sice se jej dotkl, ovšem srazil do sítě.
46'
ze hřiště odchází Igor, přichází Lucas Martínez.
46'
Viděli jsme poměrně služný první poločas s šancemi na obou stranách. Vedení se ujali hosté díky proměněné penaltě, avšak domácí našli odpověď poměrně brzy a vyrovnali. Poté byli více aktivnější oni, v největší šanci trefili břevno, ovšem skóre se už do hvizdu neměnilo.
45+3'
45+2'
S rohovým kopem naložili domácí velmi špatně, přetažený míč letí do zámezí.
45+1'
Luka Jović pořádně protáhl gólmana Bologně, ten střelu pod břevno vytěsnil nad.
45'
Zdálo se, že tentokrát už hlavní arbitr ke kartě sáhne, opak je ovšem pravdou. Rozehrává hostující tým.
43'
Nyní pro změnu leží na trávníku Nicolás Martín Domínguez, který inkasoval úder od Nicoláse Gonzáleze. Ani v tomto případě se žlutit nebude.
41'
Dodô byl faulován a jeho tým rozehraje na útočné polovině. Viník kartu za svůj faul nevidí.
40'
Łukasz Skorupski raději nic nevymýšlel a volný balón odkopl do autu, což bylo v tu chvíli rozumné.
38'
Hostům se útočný výpad nezdařil, kousek za středovou lajnou o balón přišli a útočit mohou znovu domácí.
35'
Krásné nůžky nyní střihl Riccardo Saponara a hosté měli obrovské štěstí, že se míč odrazil od břevna. Následoval ještě jeden pokus domácích, který Łukasz Skorupski vyrazil nad. Avšak ta první situace doslova volala po gólu.
34'
Riccardo Orsolini to zkoušel levačkou z dálky, jeho slabý pokus však končí vedle bližší tyče.
33'
Více než jasný ofsajd zastavuje Bolognu v jejím útočném snažení.
32'
Další faul ze strany domácích, z trávníku se sbírá Nicolás Martín Domínguez.
30'
Míč ovšem končí v rukou Terracciana, který jej odkopává daleko do bezpečí.
29'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Igor).
29'
Stefan Posch byl nešetrně faulován u pravé postranní čáry, následuje standardka jeho celku, která může domácím přinést nemalé potíže.
26'
Roberto Soriano mohl střílet z levé strany velkého vápna, místo toho volil přihrávku na Zirkzea, jenž však střílel pouze do protihráče.
25'
Hosté si špatně přihráli, Joshua Zirkzee nedosáhl na prudký míč a ten skončil v autu.
24'
Antonín Barák si s míčem naběhl na levou stranu před hranici vápna, rozhodl se pro střelu na vzdálenější tyč, kterou však minul. Navíc byl jeho pokus hodně slabý.
22'
A mohlo to být znovu 1:2, po chybě domácí obrany obdržel Lewis Ferguson přihrávku na střed pokutového území, jeho střelu bez přípravy však fantasticky vyrazil Pietro Terracciano, jenž se musel pořádně natáhnout, ovšem zákrok se mu povedl.
21'
Dodô se hodně zlobil poté, co zákrok na jeho osobu nebyl označen za faul. Rozehrává hostující tým.
20'
Domácí pokračují v útočné aktivitě, rozehrávat budou po faulu protivníka na jeho polovině.
19'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Máme srovnáno, centrovaný míč nedokázal Łukasz Skorupski vyboxovat do bezpečí, k tomu se dostal González, jehož střílenou přihrávku tečoval RICCARDO SAPONARA pravačkou před malým vápnem do odkryté části brány.
18'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Riccardo Orsolini). Hráč udeřil do obličeje Biraghiho.
17'
Rohový kop se bude opakovat, tentokrát z levé strany.
16'
Dodô si dobře zpracoval míč u na pravém křídle, poté odcentroval před bránu a hosté odvrátili balón do zámezí.
14'
RICCARDO ORSOLINI nabíhal k míči pomalu, levačkou jej odehrál ze svého pohledu přesně do pravého dolního rohu brány.
13'
Tak přeci jen je to pokutový kop pro Bolognu.
11'
Pietro Terracciano předvedl další vynikající zásah pravou rukou, poté jej na brankové čáře zastoupil Luka Jović, hosté reklamují ruku, ale vypadalo to, že hráč hrál hlavou. Hlavní arbitr si jde ale celou situaci překontrolovat k videu.
9'
Joshua Zirkzee se ocitl v první větší šanci zápasu, jeho střelu však dokázal pohotový Pietro Terracciano vyrazit do zámezí.
7'
Střílený centr z pravé strany doputoval přímo do náruče Łukasze Skorupskiho.
4'
Cristiano Biraghi si faul u levé hranice vápna nevymodlil, rozehrává gólman hostů.
1'

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Barák – González, Jović, Saponara.
Náhradníci: Cerofolini, Sirigu – Terzić, Ranieri, Venuti, Lu. Martínez, Duncan, Mandragora, Bianco, Cabral, Ikoné, Kouamé.
Trenér: V. Italiano.

Bologna FC: Skorupski – Posch, Sosa, Lucumi, Cambiaso – Domínguez, Schouten – Orsolini, Ferguson, Soriano (C) – Zirkzee.
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Lykogiannis, N. Moro, Aebischer, Pyyhtiä, Barrow.
Trenér: T. Motta.

Rozhodčí: L. Pairetto – C. Carbone, A. Giallatini.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bologna – Fiorentina 2:1
Fiorentina – Bologna 1:0
Bologna – Fiorentina 2:3
Bologna – Fiorentina 3:3
Fiorentina – Bologna 0:0

Fiorentině se proti Bologně dlouhodobě daří, z posledních deseti domácích duelů proti tomuto mužstvu zvítězila v osmi případech a dvakrát skončil mač remízou. Bologna vyhrála na jejím trávníku naposledy 17. ledna 2010, kdy zvítězila 2:1.
Bologna

Hosté jsou na deváté pozici díky 26 bodům. Mimo svůj stadion se jim ale vůbec nedaří, z devíti zápasů si přivezli jen sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu, skórovali pouze v deseti případech, zato jednadvacet jich inkasovali. V posledním venkovním klání se jim ale zadařilo, když zvítězili 2:1 na trávníku Udinese.
Zraněný Rakušan Marko Arnautovič je s osmi góly v čele střelců mančaftu.
Fiorentina

Domácí tým má na svém kontě 24 bodů a díky tomu mu patří dvanáctá pozice. Na svém hřišti se mu daří střídavě, z deseti utkání zaznamenal patnáct bodů za čtyři výhry a tři remízy, skóroval ve čtrnácti případech a o jeden gól více inkasoval. Po třech domácích duelech, ve kterých bodoval a dvakrát za plný zisk, ten zatím poslední prohrál, když nestačil na Turín, kterému podlehl těsně 0:1.
Hned čtyři hráči mužstva vstřelili tři branky, čtyři nemá na kontě zatím žádný.
Dobrý den, čtyřmi zápasy pokračuje 21. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako třetí v pořadí přijde na řadu souboj týmů ze středu tabulky, jsou to Fiorentina a Bologna. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62