Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Verona - 18. září 2022   15:00

Fiorentina
13' Ikoné (Venuti) • 90' González (Mandragora)
2:0
(1:0)
Fiorentina
P. Terracciano – Venuti, Lu. Martínez, Biraghi (C), Ranieri – Barák (79. Duncan), Amrábat (51. Bonaventura), Mandragora – Ikoné (66. González), Kouamé (79. Cabral), Sottil (65. Saponara).
Cerofolini – Terzić, Maleh, Żurkowski, Bianco, Jović, Krastev, Favasuli.
A. Rapuano – D. Marchi, P. Capaldo
Stadio Artemio Franchi (Firenze).
Verona
Montipò – Günter, Hien, Coppola (46. Dawidowicz) – Depaoli, Ilić, Tameze (55. Veloso), Hrustic (60. Verdi) – Lazović (C) – Henry (70. Djurić), Lasagna (55. Kallon).
M. Chiesa, A. Berardi – Doig, Ceccherini, Hongla, Cabal, Cortinovis, F. Terracciano, Piccoli.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:17.
Domácí nakonec těsné vítězství uhájili, v úplném závěru je ještě pojistili druhým gólem a dokráčeli si nejspíš pro zasloužené vítězství. Hosté směrem dopředu nic nepředvedli, Pietro Terracciano musel řešit prakticky jedinou těžší situaci, jinak se spíše nudil.
90+6'
90+5'
Domácí se jen snaží co nejdéle držet míč, utkání brzy skončí.
90+4'
Verona to ještě nevzdává a snaží se alespoň o čestný úspěch, její útočná akce však končí ofsajdem.
90'
Fiorentina právě vstřelila branku!
O vítězi je nejspíš rozhodnuto. Lorenzo Montipò možná trochu zaváha při vyběhnutí, toho využil Rolando Mandragora, jenž si míč zpracoval a křižnou přihrávkou k hranici malého vápna vybídl ke skórování NICOLÁSE GONZÁLEZE, při jehož bránění selhal Paweł Dawidowicz.
89'
Giacomo Bonaventura se dožadoval pokutového kopu poté, co upadl na levé straně velkého vápna, sudí stál ovšem blízko a ukázal gestem, že následovat bude rozehrávka od brány.
86'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, ale bez šancí. Takový scénář pochopitelně vyhovuje více domácímu týmu, jenž stále hájí své těsné vedeni.
83'
Hosté jsou nyní poměrně nebezpeční, ale ani další slibná možnost nepřináší srovnání a domácí balón odkopávají do bezpečí.
81'
Yayah Kallon nedokázal doběhnout prudký pas včas, Pietro Terracciano vyběhl z brány a skluzem míč odrazil do zámezí, z čehož plyne rohový kop Verony. Tohle byla možná největší šance hosté v dosavadním průběhu.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Alfred Duncan.
79'
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Arthur Cabral.
78'
Lorenzo Montipò musel vyboxovat míč do bezpečné vzdálenosti od své brány, povedlo se mu to.
76'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Koray Günter). Hráč hostujícího celku musel faulovat Kouamého, jenž by šel jinak sám na brankáře.
75'
Přetažený centr Verony doputoval za bránu domácího mužstva.
74'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Antonín Barák).
72'
Domácí sice neudrželi míč v útoku, ale ani Verona toho směrem dopředu moc nepředvedla. V posledních minutách sledujeme spíše nudný fotbal, Fiorentina se už také více soustředí na defenzívní činnost.
70'
Střídání v týmu Hellas Verona FC:
ze hřiště odchází Thomas Henry, přichází Milan Djurić.
68'
Faul, po kterém domácí tým rozehraje volný kop.
66'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Nicolás González.
65'
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Riccardo Saponara.
63'
Jonathan Ikoné znovu neuspěl v situaci jeden na jednoho a do šance nebo alespoň ke střele se nedostal.
61'
Jeden z hráčů Verony se dostal do slibné pozice, z ostrého úhlu ale odehrál míč pouze vysoko nad bránu.
60'
ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Simone Verdi.
58'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Giacomo Bonaventura).
56'
Slabý přízemní pokus Lorenzo Montipò snadno uklidil do rukavic a rychle rozehrál.
55'
ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Yayah Kallon.
55'
ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Miguel Veloso.
53'
Po rohovém kopu byl míč odvrácen, zmocnil se jej Rolando Mandragora, jehož nepřesná střela letí vysoko nad.
52'
Lorenzo Montipò se znovu zaskvěl, když tvrdou střelu Bonaventury z dálky bravurně vyrazil mimo tři tyče.
51'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Giacomo Bonaventura.
49'
Málem se hostům povedlo zahrozit, ale přetažený centr nenašel žádného ze svých příjemců.
48'
Christian Kouamé v souboji jeden na jednoho skončil na trávníku u hranice velkého vápna, faul se ale nepíská.
46'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Isak Hien).
46'
ze hřiště odchází Diego Coppola, přichází Paweł Dawidowicz.
46'
Domácí jsou zatím jasně aktivnějším týmem, ovšem ze své převahy dokázali docílit jediného gólu, když se po necelé čtvrt hodině hry prosadil přesnou střelou Ikoné. Další velké šance, a že jich bylo, Fiorentina využít nedokázala, neproměnila ani pokutový kop a Verona tak má stále šanci na bodový zisk.
45+4'
45+2'
Thomas Henry se sice dostal k hlavičce, ale tu adresoval tam, kam jistě nechtěl.
45+2'
Verona může v závěru první půle srovnat krok, zahrávat bude roh.
44'
Ivan Ilić byl nepříjemně atakován, jeho tým rozehraje ze středového kruhu.
44'
Pietro Terracciano dosud nemusel nijak vážněji zasahovat a v bráně se spíš nudí. Po delší době měl práci, když po malé domů odkopl míč daleko do bezpečí.
43'
Pěknou kombinaci Firoentiny nevyužil Jonathan Ikoné ke gólu, už to vypadalo, že se vydá sám na brankáře, ale nějakým záhadným způsobem se mu nepovedlo míč zpracovat.
41'
Rolando Mandragora se provinil útočným faulem, se spoluhráči se musí stáhnout.
38'
Fabio Depaoli nedokázal míč příliš dlouho udržet v moci, svým barvám nezískal ani autové vhazování.
37'
Lorenzo Montipò byl připraven, využil svých centimetrů a balón ze vzduchu sebral do rukou.
36'
Zblokovaná přihrávka přináší domácím rohový kop.
34'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Thomas Henry).
34'
Slabý pokus jednoho z domácích fotbalistů gólman Verony znovu celkem v poklidu likviduje.
33'
Dlouhý nákop na bránu Verony nebyl pro Montipa těžkým úkolem, balón sebral do náruče.
32'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Sofján Amrábat).
31'
A Lorenzo Montipò si poradil i s další nebezpečnou akcí a pravačkou vytěsnil míč, jenž směřoval k jeho pravé tyči, do zámezí. Nebýt jeho, tak už je to tak 3:0, možná i víc.
30'
Střelu jednoho z domácích fotbalistů pod břevno vyrazil brankář hostů.
30'
Akce na jeden dotek Veroně nevyšla, domácí stačili přihrávku zblokovat, což pro ně bylo štěstí.
28'
Thomas Henry se ocitl za domácí obranou a střelou bez přípravy překonal vyběhnutého brankáře, jenže stál v ofsajdu a gól tak neplatí.
26'
Cristiano Biraghi poslal svou střelu do pravého dolního rohu brány, ale Montipo s tím počítal a míč se mu povedlo vyrazit a poté chytit.
26'
Hosté faulovali v pokutovém území, hlavní arbitr si šel ještě situaci překontrolovat k videu a ukazuje na penaltu.
25'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Diego Coppola).
24'
Pěkná tvrdá rána od modré v podání střelce vedoucího gólu Ikoného, Lorenzo Montipò však znovu předvádí vynikající zásah a míč vyráží.
22'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Rolando Mandragora).
21'
Nyní hostující brankář vytáhl fantastický zásah, když tvrdou ránu Venutiho z pravé strany vyrazil na roh.
19'
Lorenzo Montipò lapil ze vzduchu míč do rukou a uklidnil hru.
18'
Domácí tým je zatím jasně více na míči a dělá obrana Verony nemalé problémy.
16'
Christian Kouamé zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
15'
Lorenzo Montipò musel ven z brány, aby míč včas schoval do rukavic a zabránil nebezpečí.
13'
Domácí se ještě před završením čtvrt hodiny hry ujímají vedení. JONATHAN IKONÉ si potáhl míč a levačkou ve vápně zamířil do bližšího dolního rohu brány a navíc do protipohybu gólmana. Ten se sice ještě snažil na míč dosáhnout, dotkl se ho, ale vyrazit se mu jej nepovedlo.
11'
Hodně tvrdý faul ze strany Fiorentiny mohl být klidně odměněn žlutou kartou. Sice se tak neděje, ale hosté mohou rozehrát.
9'
Darko Lazović se dostal do šance, ale příliš dlouho si zpracovával balón a nakonec vyslal na bližší tyč slabou střelu, kterou Pietro Terracciano bez potíží schoval do náruče.
8'
Po faulu domácího týmu mohou hosté v klidu rozehrávat ze své poloviny.
6'
Lorenzo Montipò rychlým skokem zastavil přihrávku z levého křídla, ale vznikla před jeho bránou nebezpečná skrumáž, naštěstí pro hosty to byli oni, kdo se k míči dostal jako první.
5'
Domácí se vydali do útoku, ale jejich snaha byla zmařena hostující obranou.
2'
Cristiano Biraghi si vyžádal ošetření, hra byla na chvíli přerušena.
1'

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Venuti, Lu. Martínez, Biraghi (C), Ranieri – Barák, Amrábat, Mandragora – Ikoné, Kouamé, Sottil.
Náhradníci: Cerofolini – Terzić, Bonaventura, Saponara, Maleh, Żurkowski, Bianco, Jović, Cabral, González, Duncan.
Trenér: V. Italiano.

Hellas Verona FC: Montipò – Günter, Hien, Coppola – Depaoli, Ilić, Tameze, Hrustic – Lazović (C) – Henry, Lasagna.
Náhradníci: M. Chiesa, A. Berardi – Doig, Ceccherini, Hongla, Dawidowicz, Cabal, Cortinovis, Veloso, F. Terracciano, Verdi, Djurić, Piccoli, Kallon.
Trenér: G. Cioffi.

Rozhodčí: A. Rapuano – D. Marchi, P. Capaldo.
Posledních pět vzájemných zápasů

Fiorentina – Verona 1:1
Verona – Fiorentina 1:1
Verona – Fiorentina 1:2

O víc než gól skončil vzájemný duel naposledy 28. ledna 2018, kdy Verona zvítězila na hřišti svého soupeře 4:1. Předtím však pro změnu před svými fanoušky Fiorentině podlehla 0:5.
Fiorentina

Domácí dosud získali ze šesti zápasů šest bodů za jediné vítězství, když v úvodním utkání nové sezóny porazili s obrovským štěstím Cremonese 3:2, následovaly tři remízy a dvě porážky při celkovém skóre 5:6. V posledním klání prohráli hráči Fiorentiny na hřišti Bologně 1:2, třebaže ještě v 59. minutě vedli.

Verona

Hostující tým je na tom ještě hůř, na kontě má ještě o bod méně než jeho dnešní protivník, zvítězil rovněž v jednom případě, v předminulém kole 2:1 nad Sampdorií, dvakrát hrál nerozhodně a tři mače prohrál, jeho hráči skórovali pouze šestkrát, zato jedenáct branek inkasovali.
Dobrý den, šesti zápasy dnes pokračuje nejvyšší italská fotbalová liga. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení týmů, kterým se v nové sezóně zatím příliš nedaří, jsou to Fiorentina a Verona. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62