Serie A - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Monza - 15. dubna 2023   20:45

0:1
(0:0)
Monza
78' Caldirola  (Ciurria)
Inter Milán
Onana – Darmian (81. Džeko), de Vrij (C) (51. Acerbi), A. Bastoni – Dumfries, Barella, Asllani (71. Brozović), Mchitarjan (71. Çalhanoğlu), Gosens – Lukaku, Correa (71. La. Martínez).
Cordaz, Handanovič – Bellanova, V. Carboni, D'Ambrosio, Dimarco, Gagliardini, Zanotti.
Pairetto – Vecchi, Rossi
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Monza
Di Gregorio – Izzo (85. Marlon), Marí, Caldirola – Ciurria, Pessina (C), Rovella (59. Machín), Augusto – Colpani (59. Birindelli), Sensi (29. Caprari) – Mota (85. Valoti).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, F. Carboni, D'Alessandro, Donati, Gytkjær, Petagna, S. Vignato.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:4.

Ve druhém poločase Inter pokračoval v nevýrazné hře a byla to Monza, která se začala osmělovat a snažila se hrát aktivně. Sice si nevytvořila žádnou velkou šanci, ale přeci jen se nakonec radovala z gólu. Pomohla jí standardní situace, po rohovém kopu se hlavou prosadil Luca Caldirola. Inter se pokoušel vyrovnat marně, Lukaku ani Džeko své šance hlavou v gól neproměnili.
Zápas skončil, Monza se raduje z vítězství 1:0 na hřišti favorizovaného Interu. Monza se v tabulce posouvá díky třem bodům na dvanácté místo, třinácté Sassuolo ale bude hrát zápas 30. kola teprve zítra, kdy vyzve doma Juventus. Inter zůstává pátý a na této pozici bude bez ohledu na ostatní výsledky i po tomto víkendu.
90+6'
90+5'
Mohlo být přeci jen vyrovnáno! Na ideální centr z pravé strany si naskočil Edin Džeko, ale bosenský útočník Interu nedokázal hlavou z blízka míč nasměrovat mezi tři tyče!
90+4'
Další míč směřoval do vápna Monzy na Lukakua, ale byl příliš dlouhý, tohle si obrana hostů pohlídala.
90+3'
Po rohovém kopou nebezpečně zakončoval Argentinec Lautaro Martínez, ten však o kousek minul branku AC Monza.
90+2'
Acerbi hledal centrem z levé strany Lukakua, belgickému reprezentantovi ale kousek chyběl, aby na míč dosáhl. Bude z toho ale rohový kop.
90'
Džekův sražený centr z levé strany skončil jen v moci brankáře Micheleho Di Gregoria. A ten nyní s rozehrávkou spěchat nebude.
89'
Znovu se Monza celkem v klidu ubránila. Pak ale odevzdala míč, takže bude čelit brzy další ofenzívě ze strany Interu.
88'
Závěr zápasu se nezadržitelně blíží a Inter si zatím nevytváří žádný drtivý tlak, který by se v jeho situaci dal očekávat.
86'
Patrick Ciurria si dobře pokryl tělem míč a nechal se faulovat. Monza bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště a spěchat rozhodně nebude.
85'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Marlon,
ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Mattia Valoti.
84'
Lukaku by se Interu hodil jakožto hráč v pokutovém území, on ale nyní centroval z pravé strany. A ten centr se mu navíc vůbec nepovedl.
82'
Inter se samozřejmě bude ze všech sil snažit vyrovnat, nyní ho ale zastavil v rozletu ofsajd.
81'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Edin Džeko.
80'
Marcelo Brozović tvrdě dohrál protihráče a obdržel za to žlutou kartu.
80'
Inter jako by měl dnes myšlenky jen na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů proti Benfice, protože dnes rozhodně nepředvádí svůj standardní výkon.
78'
Monza právě vstřelila branku!
Hosté se radují z úvodní branky zápasu! Monza se prosazuje z rohového kopu. Od rohového praporku centroval Machín a přesnou hlavičkou překonal brankáře Onanu LUCA CALDIROLA. Asistence: Patrick Ciurria.
77'
Patrick Ciurria si nabíhal před branku Interu, ale čekal na centr marně, Mota na něj míč nedostal.
74'
Patrick Ciurria byl hodně tvrdě dohrán, ale tentokrát se faul nepíská, takže domácí mohou pokračovat ve své ofenzivní aktivitě.
71'
ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Lautaro Martínez,
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Hakan Çalhanoğlu,
ze hřiště odchází Kristjan Asllani, přichází Marcelo Brozović.
70'
Dumfries upadl v šestnáctce poté, co ho pronásledoval Pablo Marí. Pokud tam ale byl nějaký kontakt, tak naprosto minimální.
68'
Monza opět srovnala co se týče herní aktivity krok s Interem, který teď opět působí stejně matným dojem jako většinu prvního poločasu.
66'
Henrich Mchitarjan nakonec přeci jen za faul zezadu žlutou kartu inkasuje.
65'
Henrich Mchitarjan zezadu fauloval Pessinu, který pak zprudka vynadal rozhodčímu, za to, že neudělil Arménci žlutou kartu.
64'
Monza předvedla zajímavý rychlý brejk, který zakončoval technickou střelou Mota. Trefil však jen horní síť branky Interu.
62'
Gianluca Caprari předvedl hodně nevybíravý faul a po zásluze dostává žlutou kartu.
61'
Inter po dvou šancích Lukakua najednou ožil a znovu zatápěl Monze před jejím pokutovým územím.
59'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Samuele Birindelli,
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází José Machín.
58'
Lukaku zakončoval tentokrát nohou a jeho nadějné střele chyběl jen kousek, aby míč zapadl do horního rohu branky Monzy.
57'
Na druhé straně se k zajímavé hlavičce dostal Romelu Lukaku, ale z hranice malého vápna Di Gregoria nepřekonal.
57'
Patrick Ciurria mohl už i střílet, ale rozhodl se ještě centrovat. Nebylo to ale to nejlepší možné řešení, protože zakončení z toho nakonec nebylo.
55'
Inter dává hráčům Monzy příliš mnoho času a klidu na míči. Zatím to rozhodně není ten Inter, který v týdnu vyhrál 2:0 na hřišti Benficy.
54'
Ve druhém poločase se zatím hraje vyrovnaný fotbal. Hráči Monzy jsou o něco aktivnější směrem dopředu než v první půli.
52'
Míč se po autovém vhazování Monzy dostal velmi rychle do vápna Interu, ale pouze do náručí brankáře Onany.
51'
ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Francesco Acerbi.
50'
Po delší odmlce se znovu hraje, Inter zatím ke střídání nesáhl.
49'
Probíhá vyšetřování de Vrije a vypadá to, že bude muset stoper Interu střídat. To je velká ztráta pro tento zápas, ale i pro odvetu ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Benfice.
47'
Stefan de Vrij zajel hodně tvrdě do Carlose Augusta, ale pravděpodobně se při tom i sám poranil.
46'
Během poločasové přestávky ani jedno z mužstev nestřídalo.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:47.
První poločas skonči, Inter zatím hraje s Monzou doma bez branek. První poločas nepřinesl žádný extra kvalitní fotbal. Více se snažil tvořit Inter, ale žádnou opravdu velkou gólovou šanci si nevytvořil, jen několik střel z dálky. Monza se soustředila hlavně na obranu a směrem dopředu nepředvedla téměř nic, výjimkou bylo jedno nepřesné zakončení hlavou po rohovém kopu.
45+2'
45'
Zakončení přímého kopu na sebe vzal Kristjan Asllani, ten však přestřelil branku Monzy.
44'
Armando Izzo nyní sám fauloval, skluzem poslal k zemi hodně tvrdě Henricha Mchitarjana a dostal za to žlutou kartu.
43'
Je to tak, Izzo se nakonec zvednul na nohy a bude pokračovat ve hře.
42'
Na zemi se nyní svíjí v bolestech Armando Izzo, pravděpodobně se to ale obejde bez nutnosti ošetření.
40'
Po souboji s Mchitarjanem skončil na trávníku Matteo Pessina, píská se faul.
40'
Následný rohový kop Monzy byl sice zakončen, ale Armando Izzo hlavou přestřelil branku Interu.
39'
Monza předvedla zajímavý rychlý protiútok. Caprari hledal finální přihrávkou před brankou Motu, ale na toho se míč díky dobrému zásahu Darmiana nedostal.
37'
Hosté se po delší době dostali do větší blízkosti šestnáctky Interu. Poté hráči Monzy chtěli zahrávat rohový kop, ale rozhodčí správně rozhodl v jejich neprospěch.
35'
Monza je zatím sice směrem dopředu minimálně nebezpečná, ale na druhou stranu se jí zase daří bez problému tlumit útočné snahy Interu.
33'
Barella zatím ve dnešním utkání příliš vidět nebyl. Teď se sice dostal k míči, ale centr se mu vůbec nepovedl.
31'
Denzel Dumfries se opět chystal odcentrovat, to mu ale tentokrát obránce Monzy Carlos Augusto nepovolil.
29'
Stefano Sensi měl zdravotní problémy, takže musel dnešní utkání předčasně opustit.
29'
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Gianluca Caprari.
28'
Denzel Dumfries dnes jako obvykle vydatně podporuje útok, ale centry mu zatím moc nevycházejí, tak jako v tomto případě.
27'
Belgický útočník Romelu Lukaku se dostal ke střele, trefil ale jen hráče Monzy před sebou.
25'
Inter byl v dosavadním průběhu utkání aktivnějším týmem, ale žádnou opravdovou gólovku si nevypracoval. Monza ještě ani jednou nevystřelila.
24'
Nakonec domácí vymysleli zajímavou akci, na jejímž konci byl zakončující Joaquín Correa, jeho střleu ale dokázal Di Gregorio vytěsnit.
23'
Inter je znovu usazený před vápnem Monzy a hledá skulinky, kudy by se dostal do šance.
21'
Po sérii odrazů míče se rozhodl z dálky vypálit Kristjan Asllani, branku ale netrefil.
20'
Luca Caldirola se ocitl pod tlakem, a tak jen odkopl míč co nejdál. Inter se ale zase rychle dostal k balónu a Monza se tak bude znovu muset bránit.
18'
Akce Monzy byla pozastavena jen za pomocí nedovoleného zákroku, hosté tedy budou moci pokračovat ve hře.
15'
Dany Mota dostal zajímavý pas do šestnáctky, ale pak ho zradilo zpracování, takže z toho nakonec nic nebylo.
14'
Ve středu hrací plochy byl faulovaný Matteo Pessina a hrát tak budou moci hosté.
12'
Dumfriesův centr z pravé strany byl sice pohotový, ale do prostoru, kde se žádný z jeho spoluhráčů nepohyboval.
11'
Monza se bez větších problémů ubránila a Inter to tak bude muset zkoušet nanovo.
10'
Vše se znovu stěhuje před branku Monzy, domácí budou zahrávat první rohový kop utkání.
9'
Z velké dálky se do míče opřel Henrich Mchitarjan, ale bývalý hráč Dortmundu, Manchesteru United nebo Arsenalu branku netrefil.
8'
Joaquín Correa byl na chvíli v pokutovém území Monzy s míčem na kopače, vystřelit ale nakonec nedokázal.
7'
Monza teď kombinuje na polovině soupeře, ale zatím velmi daleko od jeho branky.
5'
Na centr z levé strany si naskakoval Dumfries a pak ještě hlavou zakončoval po centru z opačné strany Lukaku. Branku ale netrefil.
4'
Henrich Mchitarjan skončil po jedno ze soubojů na zemi, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře, faul neviděl.
3'
Začátek utkání se neodehrává v žádném ostrém tempu, oba týmy zatím nechávají tomu druhému dostatek času na rozehrávku.
2'
Hráči Monzy se poprvé dostali k míči a rozvíjí kombinaci na vlastní polovině hřiště.
1'
Domácí Inter bude hrát ve svých tradičních černo-modrých dresech, hosté Monzy se představí celí v červeném.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Inter Milán: Onana – Darmian, de Vrij (C), A. Bastoni – Dumfries, Barella, Asllani, Mchitarjan, Gosens – Lukaku, Correa.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Acerbi, Bellanova, Brozović, Çalhanoğlu, V. Carboni, D'Ambrosio, Dimarco, Džeko, Gagliardini, La. Martínez, Zanotti.
Trenér: Inzaghi

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Ciurria, Pessina (C), Rovella, Augusto – Colpani, Sensi – Mota.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Birindelli, Caprari, F. Carboni, D'Alessandro, Donati, Gytkjær, Machín, Marlon, Petagna, Valoti, S. Vignato.
Trenér: Palladino

Rozhodčí: Pairetto – Vecchi, Rossi.
Vzájemné zápasy

První vzájemný souboj těchto klubů v této sezóně i v jejich historii se odehrál na hřišti Monzy a skončil překvapivou remízou 2:2. Inter poslal do vedení Matteo Darmian, poté srovnal Patrick Ciurria a následně ještě před přestávkou vstřelil gól na 2:1 pro Inter Lautaro Martínez. V nastaveném čase utkání si ale vstřelil vlastní gól na 2:2 Danzel Dumfries.
AC Monza

Monza je nováčkem v italské nejvyšší soutěži a je to klub s poměrně krátkou historií. Zároveň mu ale nechybí díky bohatému majiteli Silviu Berlusconimu značné ambice. Záchrana je v této sezóně pro Monzu naprostou povinností a zatím to vypadá, že uspěje. Na kontě má 35 bodů a nachází se na třináctém místě tabulky s náskokem třinácti bodů na příčky ohrožené sestupem. Monza už čtyři zápasy v řadě nevyhrála, alespoň ale posbírala body za tři remízy v tomto období. Naposledy remizovala 2:2 na hřišti Udinese. Na stadionech soupeřů Monza prohrála jen jeden z posledních sedmi ligových duelů.
Inter Milán

Inter patří mezi nejslavnější nejen italském ale i světové fotbalové kluby. V minulosti sbíral Inter tituly ve velkém, momentálně si musí vystačit s jedním za posledních 12 let, který získal v sezóně 2020/21. V ligové soutěži se Interu moc nedaří a s 51 body je až na pátém místě a byl by na tom ještě hůř nebýt odpočtu 15 bodů Juventusu. V Serii A čeká Inter už čtyři zápasy na výhru, naposledy jen remizoval 1:1 na hřišti Salernitany. Čest si ale Inter zachraňuje v Lize mistrů, kde postoupil do čtvrtfinále a má nakročeno i mezi čtyři nejlepší, poté co v týdnu vyhrál 2:0 na hřišti Benficy. Doma Inter už potřebuje nutně zabrat, protože poslední dva zápasy před svým publikem prohrál, naposledy 0:1 s Fiorentinou.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 30. kola Serie A mezi týmy Inter Milán a AC Monza. Zápas se odehraje na Stadio Giuseppe Meazza v Miláně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62