Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AC Milán - 28. května 2023   20:45

0:1
(0:1)
AC Milán
40' Giroud  (Calabria)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer (82. Bonucci), Danilo (C) – Cuadrado, Rabiot, Locatelli, Kostić (63. Milik) – Di María (63. Paredes), Kean (73. Iling), F. Chiesa.
Perin, Pinsoglio – Barbieri, Rugani, Miretti, Sandro, Sersanti.
Mariani – Costanzo, Passeri
Allianz Stadium, Turín
AC Milán
Maignan – Calabria (C) (86. Kalulu), Thiaw, Tomori, Hernández – Krunić, Tonali – Messias (57. Saelemaekers), Díaz (82. Pobega), Leão (82. Ballo-Touré) – Giroud (86. Origi).
Mirante, Tătăruşanu – Gabbia, Florenzi, De Ketelaere, Adli, Vranckx, Kjaer.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.
Hosté zápas zkušeně dohráli u rohového praporku a mohou se radovat! Na hřišti Juventusu vítězí 1:0 a definitivně si zajistili účast v Lize mistrů i pro příští sezónu. To Stará dáma bude v této soutěži scházet.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 40. minutě Olivier Giroud, který přesně hlavičkoval po centru Calabrii. Domácí se v ofenzivě hodně trápili. Z jejich produkce stojí za zmínku snad jen prudká střela Cuadrada, který prověřil brankáře Maignana v závěru úvodní čtvrthodinky. Až v nastavení druhé půle pak mohl srovnat Danilo, jehož zakončení po rohu odvracel za již překonaným gólmanem Kalulu.
90+5'
90+4'
Origi se Saelemaekersem vyvezli míč až k šestnáctce Juventusu. Druhý jmenovaný pak postupoval k rohovému praporku, kde šetřil čas a nechal se faulovat. Tohle už Rossoneri nejspíše udrží.
90+2'
Domácí teď byli nejblíže vyrovnání! Po rohovém kopu zakončoval Danilo. Míč už směřoval do brány, na malém vápně ho ale odvracel Kalulu!
90+1'
Z pravé strany centroval Federico Chiesa. Před Milikem odvracel stoper Thiaw.
90'
Na levé straně startoval dopředu Fodé Ballo-Touré. Ten se ale rozhodl hrát na čas a volil zpětnou přihrávku.
89'
Maignan si v pohodě došel pro balón, který domácí zase v podstatě odevzdali. Pospíchat s rozehrávkou nebude.
88'
Utkání se chýlí ke konci. Juventus v křeči. Další přihrávka skončila v autu.
86'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Pierre Kalulu,
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Divock Origi.
85'
Bíločerní mají optickou převahu, ale nedostávají se do šancí. Obrana AC Milan odvrací centry a blokuje střely.
83'
Federico Chiesa si nyní naváděl míč na střelu levačkou, kterou však trefil jen Pobegu.
83'
Centr Federica Chiesy z pravé strany hosté odvracejí. Jejich obrana dnes funguje velmi dobře.
82'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Gleison Bremer, přichází Leonardo Bonucci.
82'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Tommaso Pobega,
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Fodé Ballo-Touré.
80'
Samuel Iling centroval z levé strany, před Chiesou však zasáhl Theo Hernández. Poté střílel ze střední vzdálenosti Leandro Paredes, jehož pokus byl zablokován.
79'
Pokračuje marná snaha Staré dámy o vyrovnání. Pokud Juventus prohraje, bude v příští sezóně pravděpodobně bez pohárů.
78'
Další roh Juventusu. Centrovaný míč chytá Mike Maignan.
76'
Hosté se ubránili díky hlavičce Malicka Thiawa. Balón pak vybojoval zpátky pro domácí Samuel Iling, jenž ovšem zbrkle střílel z dálky nepřesně.
75'
Krunić se nechal před pokutovým územím obrat o míč Manuelem Locatellim, který ale vzápětí střílel jen do Tomoriho! Poté se snažil něco vymyslet Chiesa, jenž získal pro Juventus roh.
74'
Hosté dobrým presinkem vytlačili rozehrávku soupeře až k brankáři Szczęsnému.
73'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Samuel Iling.
71'
Hosté zahrozili z rychlého brejku! Olivier Giroud našel Alexise Saelemaekerse, který postupoval z pravé strany na Szczęsného. Ten domácí podržel zákrokem pravou nohou!
70'
Centr Federica Chiesy z pravé strany neprošel do šestnáctky. Balónu se pak ujal Manuel Locatelli a Juve tedy zůstává v útoku.
69'
Po sražené střele z pravé strany se míč snášel k bráně Juventusu. Před Szczęsným stál Brahim Díaz, ovšem domácí brankář zvládl míč vyboxovat.
68'
Manuel Locatelli zajel do kotníku Oliviera Girouda a je tedy pískáno proti domácím.
67'
Probudilo se publikum, které vycítilo, že fotbalisté Juventusu potřebují pomoci.
66'
Do protiútoku vyrážel Rafael Leão. Ten si obhazoval Gattiho, jenž ho zastavil čistým skluzem, čímž zabránil případným potížím pro Starou dámu.
66'
Další akce Bianconeri skončila nezdarem. Rozhodčí přisoudil aut AC Milan. Marné jsou protesty Locatelliho s Chiesou.
64'
Rade Krunić fauloval Adriena Rabiota. Sám se u toho zranil, jelikož padající Francouz ho trefil do hlavy. Krunić se každopádně nevyhnul žluté kartě.
64'
U rohového praporku musel hrát pod tlakem Federico Gatti. Domácí obránce poslal míč do autu o napadajícího Leãa.
63'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Arkadiusz Milik,
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Leandro Paredes.
62'
Exekuci přímého kopu si vzal na starost Olivier Giroud. Jeho střela levačkou se ale nepovedla a skončila vysoko nad.
61'
Brahim Díaz byl stažen Adrienem Rabiotem a hosté mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
Střely celkem – 9:5
58'
Hráči Juventusu se v ofenzivě velmi trápí. Leží na nich psychická deka.
57'
ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers.
56'
Juan Cuadrado v souboji s Hernándezem. Domácí hráč reklamoval, že míč dostal do autu o nohy protihráče. Sudí ale přisoudil aut AC, což Kolumbijce rozlítilo tak, že si vykoledoval žlutou kartu.
54'
Individuální akce Federica Chiesy byla zastavena na hranici pokutového území. Domácí křídelník to asi měl zkusit na bránu.
53'
Ángel Di María se po centru snažil zakončovat ve skluzu. V těžké pozici netrefil míč dobře.
52'
Rafael Leão se na levé straně neprosadil přes bránícího Cuadrada. Milán bude vhazovat.
51'
Rossoneri kombinovali v pomalejším tempu na vlastní polovině. Teď už s míčem alespoň přešli půlící čáru.
50'
Druhý poločas se rozjíždí zatím v poklidnějším duchu. Čekáme na něco zajímavějšího.
48'
Federico Chiesa se snažil uvolnit přes Hernándeze. To se mu i povedlo, ale následnou přihrávku zastavil Rade Krunić.
48'
Hosté se nyní dostali při rozehrávce do úzkých a Fikayo Tomori odehrál míč pod tlakem do autu.
46'
Sandro Tonali vyvážel míč dopředu. Následnou přihrávkou ale neoslovil Girouda či jiného ze spoluhráčů.
46'
První poločas souboje o Ligu mistrů vyšel lépe hostům z Milána. Domácí přitom vážněji zahrozili jako první. Cuadradovu pumelici vyrazil brankář Maignan a dobrou možnost měl po Keanově dobré přihrávce i Di María. Ve 40. minutě ale udeřilo na druhé straně, když Calabriův přesný centr zužitkoval hlavou Olivier Giroud.
45+2'
45+2'
Domácí po inkasovaném gólu znervózněli a při přechodu do útoku hodně kazí. Milán dohrává poločas s míčem na kopačkách.
44'
Federico Chiesa si připravil míč na střelu, trefil ale jen Tomoriho, který ho tedy ustrážil podruhé v krátké chvíli.
43'
Přihrávka za obranu na Chiesu neprošla přes Tomoriho. Domácí to musejí zkusit jinak.
42'
Juan Cuadrado vběhl z pravé strany do pokutového území. Tam upadl po souboji s Theem Hernándezem, na penaltu to ale nebylo.
40'
AC Milán právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Z pravé strany odcentroval Davide Calabria. Míč přeletěl Gattiho a skončil na hlavě OLIVIERA GIROUDA, který ho trkl k pravé tyči z pohledu Szczęsného.
40'
S rohovým kopem Sandra Tonaliho si poradila obrana Bianconeri.
39'
Kousek za pokutovým územím vystřelil levačkou Junior Messias. Balón byl tečován domácím hráčem a tak z toho bude roh pro AC Milan.
38'
Z velké dálky to zkusil Danilo. Jeho rána ale skončila daleko mimo bránu.
36'
Dobrý průnik Filipa Kostiće na levé straně. Domácí křídelník posílal od brankové čáry před bránu přízemní centr, který našel jen obránce Thiawa.
35'
Prudký centr z kopačky Ángela di Maríi ze standardní situace nepropadl až do malého vápna. Hosté míč odvrátili.
34'
Danilo pelášil s míčem dopředu a Junior Messias jej zastavil faulem. Hráč AC Milan vyfasoval žlutou kartu.
33'
Centr hostí z rohového kopu vyboxoval Szczęsny.
33'
Theo Hernández vybojoval roh na Cuadradovi. Příležitost pro Milan.
32'
Ángel di María předal na hranici šestnáctky míč Moiseovi Keanovi. Ten se dokázal otočit a pravačkou vystřelit po zemi. Balón směřoval k tyči, ale nebyl dostatečně prudký a Mike Maignan tak poměrně snadno zasáhl.
31'
Za námi je půlhodina tohoto zápasu. Juventus byl v posledních minutách aktivnější.
28'
Filip Kostić posouval na Moiseho Keana, který z levé strany nastřeloval míč do předbrankového prostoru. Tam ale scházel Juan Cuadrado.
26'
Nápor Bianconeri pokračuje! Míč se několikrát ocitl v zajímavých místech před hostující bránou, ovšem hráčům Juventusu vždy scházel krok.
25'
Juventus se probouzí! K zakončení z pravé strany šestnáctky se dostal Federico Chiesa, který zamířil nad bránu.
24'
Moise Kean to udělal skvěle! S míčem se vřítil do šestnáctky a z pravé strany nahrával pod sebe. Na penaltě zakončoval z poměrně obtížné pozice nad bránu Ángel Di María. Za ním ještě stál FIlip Kostić, který spoluhráči naznačuje, že mu měl balón pustit.
23'
Gleison Bremer odehrál míč jen do autu. Rossoneri vhazují na útočné polovině.
22'
Junior Messias centroval z pravé strany hřiště. Tam se dostal k hlavičce Olivier Giroud, který poslal míč nad bránu.
21'
Už se ale opět hraje. Tonali je v pořádku.
19'
Na hrací ploše zůstal ležet Sandro Tonali, který odnesl souboj s dvojicí Rabiot – Locatelli. Rozhodčí se jde podívat na zdravotní stav záložníka AC Milan.
18'
Z levé strany odcentroval Filip Kostić. Míč doputoval do rukavic Maignana.
16'
Sandro Tonali dostal míč za obranu. V dobré pozici ale pálil vedle domácí brány a ještě byl v ofsajdu.
15'
Szczęsny dokázal rozehrát i pod tlakem napadajících hráčů AC. Našel Chiesu. Ten pak ale o míč přišel a ještě fauloval Sandra Tonaliho.
14'
Zatím největší šance zápasu! Měli ji domácí. Danilo nahrál doprava Juanovi Cuadradovi, který vyslal prudkou přízemní střelu na vzdálenější tyč. Mike Maignan předvedl kvalitní zákrok a dokázal míč vyrazit.
13'
Theo Hernández to zkusil na levé straně sám, ale příliš daleko se nedostal. Obrana bíločerných ho zastavila.
11'
Giroud chtěl narážet míč doleva Rafaelovi Leãovi. Neudělal to ale přesně a balón končí u Wojciecha Szczęsného.
10'
Hosté působí aktivněji. Na Juventusu je možná stále vidět deka z odpočtu bodů.
8'
Hosté zahrávali rohový kop. Odražený míč si našel Rade Krunić, který ale střílel velmi nepřesně.
6'
Bremer fauloval ve středu hřiště Oliviera Girouda. Míč se ale odrazil k Rafaelovi Leãovi a hosté dostali výhodu. Před šestnáctkou přišla přihrávka na Brahima Díaze, který nevystřelil. Poté hledal Girouda, jenž přiběhl situaci doplnit, ale nedostal přesnou nahrávku. Nakonec následoval centr Leãa, který odehrál Gatti k brankáři Szczęsnému.
4'
Dopředu se rozbíhal Filip Kostić, jehož hledal Bremer. Obrana Rossoneri byla připravena a hra se otáčí na druhou stranu.
2'
První nebezpečnější akce Milána. Junior Messias poslal míč doleva na Thea Hernándeze. Ten hledal zpětnou přihrávkou Rafaela Leãa, jemuž ale dlouho trvalo zpracování a nestihl zakončit.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – Cuadrado, Rabiot, Locatelli, Kostić – Di María, Kean, F. Chiesa.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Barbieri, Rugani, Iling, Miretti, Sandro, Paredes, Bonucci, Milik, Sersanti.
Trenér: Massimo Allegri

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori, Hernández – Krunić, Tonali – Messias, Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Gabbia, Origi, Florenzi, De Ketelaere, Ballo-Touré, Adli, Saelemaekers, Vranckx, Pobega, Kalulu, Kjaer.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Mariani – Costanzo, Passeri.
AC s Juventusem už čtyřikrát v řadě neprohráli. V této sezóně Rossoneri doma zvítězili 2:0. V loňském ročníku skončily oba vzájemné zápasy remízami.
Juventus FC (7. místo, 21 – 6 – 9, skóre 55:32, 59 bodů)
Juventus prožívá hodně turbulentní sezónu. Týmu bylo za falšování účetnictví nejprve odečteno 15 bodů, ty byly následně vráceny, ovšem minulý týden vedení soutěže odebralo Staré dámě zase 10 bodů. Turínský celek se tak z pozic, které by zaručovaly účast v Lize mistrů, propadl až mimo fotbalové pozice. V lize se pak na fotbalistech projevila určitá rezignace, která vedla k porážce 1:4 na půdě Empoli. Nepotěšilo ani vypadnutí v semifinále EL se Sevillou. Po domácí remíze 1:1 Juve padli 1:2 v prodloužení na hřišti soupeře. Před tím přitom byli černobílí docela rozjetí.

Posledních 5 zápasů Juventusu:
Atalanta – Juventus 0:2
Juventus – Sevilla 1:1 (EL)
Juventus – Cremonese 2:0
Sevilla – Juventus 2:1 po prodl. (EL)
Empoli – Sevilla 4:1
AC Milan (4. místo, 18 – 10 – 8, skóre 60:42, 64 bodů)
Milánští chtějí udržet alespoň současné čtvrté místo, které zaručuje postup do kvalifikace o Ligu mistrů. V Allianz Stadium by tedy rádi bodovali. Letošní ročník není pro Rossoneri zdaleka tak povedený jako ten loňský, kdy se vrátili na mistrovský trůn. Za úspěch může být považován postup do semifinále Ligy mistrů, v něm ale tým vypadl s městským rivalem Interem, což je pro fanoušky bolestivé. Milánští si po třech soutěžních prohrách v řadě spravili chuť až v minulém kole, v němž doma rozstříleli 5:1 sestupující Sampdorii. Nejlepším střelcem AC v Serii A je Rafael Leão, který se prosadil třináckrát.

Posledních 5 zápasů AC Milan:
AC Milan – Lazio 2:0
AC Milan – Inter Milan 0:2 (LM)
Spezia – AC Milan 2:0
Inter Milan – AC Milan 1:0 (LM)
AC Milan – Sampdoria 5:1
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! Šlágrem předposledního 37. kola italské Serie A bude souboj Juventusu s AC Milan. Turínskému celku byly nedávno kvůli skandálu s falšováním účetnictví opět odečteny body a tak vypadl mimo pohárové pozice – konkrétně na sedmou příčku. Rossoneri jsou čtvrtí a ve zbylých dvou duelech budou chtít toto postavení alespoň udržet. Znamenalo by to totiž účast v kvalifikaci o Ligu mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62