Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 27. srpna 2022   18:30

Juventus
2' Vlahović
1:1
(1:0)
AS Řím
69' Abraham  (Dybala)
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Danilo, Bremer, Sandro – Miretti (77. Milik) – Locatelli (85. Rovella), Rabiot (58. Zakaria), Cuadrado (77. McKennie), Vlahović (86. Kean) – Kostić.
Pinsoglio, Perin – Gatti, Rugani, Soulé.
Massimiliano Irrati – Fabiano Preti, Alessio Berti
Allianz Stadium, 41507 míst k sezení, Turín
AS Řím
Patrício – Mancini (46. El Shaarawy), Smalling, Ibañez – Karsdorp (62. Çelik), Matić, Cristante, Spinazzola (46. Zalewski) – Dybala (77. Kumbulla), Lo. Pellegrini (90+3. Bove) – Abraham.
Boer, Svilar – Šomurodov, Viña, Tripi.

S konstatováním, že Juventus neudržel vedení z prvního poločasu a nakonec s AS Řím horko těžko vybojoval remízu 1:1, se s Vámi loučí a u dalších přenosů Serie A se bude těšit Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Šlágr třetího kola Serie A skončil remízou 1:1. V prvním poločasu byl Juventus lepší, již ve druhé minutě šel z přímého volného kopu do vedení zásluhou Dušana Vlahoviće a měl i další šance, jenže je neproměnil nebo branka na 2:0 nebyla uznána pro faul Locatelliho na začátku akce.

Stará dáma tak může těžce litovat, že nenavýšila skóre. Ve druhé části totiž hrál Juve hodně profesorsky a i když neměl AS Řím žádné vyložené šance, z rohu se mu povedlo přece jen vyrovnat. Dybala na zadní tyči vrátil koníčkem míč do ohně a Tammy Abraham využil nepozornosti obránců. Srovnal hlavičkou na 1:1 a tím i zápas skončil, protože pět minut před koncem Roger Ibañez nedotlačil z malého vápna míč do sítě, na brankové čáře ho odvrátil jeden ze stoperů Bianconeri.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:7.
90+5'
90+5'
Na přední tyči odvrátil míč jeden z hráčů Giallorossi a po chvilce zápas končí. Mehmet Zeki Çelik ještě dostal žlutou kartu, ale to mu už vůbec nemusí vadit.;
90+5'
A je zde, sudí už se dívá na hodinky, ale roh ještě nechá Juventus kopnout!
90+3'
Po střídání AS Řím (Lorenzo Pellegrini dolů, Edoardo Bove na plac) budou mít oba týmy čas tak maximálně na poslední akci.
90+1'
V první z nich inkasoval při hlavičkovém souboji nechtěný, ale také nepříjemný, políček do hlavy Tammy Abraham. Pokud si vzpomenete na přestřelku z posledního vzájemného zápasu, tak Angličan dával v 11. minutě branku na 1:0. O sedm minut později srovnal Paulo Dybala, v 53. minutě už AS Řím vedl 3:1, ale Juventus v rozmezí 70. – 77. minuty otočil na 4:3 a výhru udržel i po vyloučení de Ligta z 81. minuty. To byl fotbal, panečku!
90'
Ve druhém poločasu budou nastaveny hned čtyři minuty, jak signalizuje čtvrtý sudí Rosario Abisso.
89'
Po pravé straně prošel téměř až do vápna Arkadiusz Milik a vyslal nadýchaný centr na hranici penalty, kde bylo také pořádně rušno. Provoz u penaltového puntíku uklidnil odkop hostí k pomezní čáře.
88'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Domácí si ve vápně pomohli útočným faulem, AS Řím poté protiútok překombinoval, takže se zase musí bránit akci soupeře.
86'
A abychom byli přesní, následuje druhé střídání, které ale plynule přešlo do 86. minuty. Dušan Vlahović, který hrál první poločas skvěle, ale ve druhém se dost vytratil, pouští na plac Moise Keana, útočníka.
85'
Juventus střídá, Manuela Locatelliho nahrazuje Nicolo Rovela. Záložník za záložníka.
84'
Ve velkém vápně Juventusu byl pořádný zmatek. Roger Ibañez se dostával k zakončení a Wojciech Szczęsny s ním šel do hraničního souboje. Míč poté propadával k brance, dva hráči Juve se na něj dívali, jako kdyby si dávali přednost. Až třetí z nich ho odkopl z brankové čáry a následná střela hostí zpoza vápna byla zablokována.
84'
De Sciglio zbytečně váhal s rozehrávkou a přišel o míč. Stephan El Shaarawy toho využil a potáhl míč po pravé straně k vápnu. Hledal v něm Tammyho Abrahama, ale před ním uklidili míč hráči domácích na roh.
Střelecká převaha Juventusu je zřejmá jen zdánlivě. Střely celkem jsou ve výrazném poměru pro domácí – 13:6, nicméně na branku vyslaly oba týmy po třech střelách.
80'
A nyní stoper Danilo na poslední chvíli odvrátil míč před napadajícím Dybalou. Rozhodně neměl lehkou roli, balon před ním lehce skočil.
79'
Zmiňovaný McKennie němel první kontakt s míčem ideální, od jeho kopačky šel balon do autu.
77'
Na hřiště Serie A opět vbíhá "navrátilec" Arkadiusz Milik, jenž už si nejvyšší italskou soutěž okusil v dresu Neapole. Z placu odchází Fabio Miretti a také Juan Cuadrado, místo kterého jde na hřiště Weston McKennie.

A střídá také AS Řím. Paulo Dybala, který se vrátil na Allianz Stadium jako host a měl prsty ve vyrovnávací brance, odchází dolů a nastupuje Maraš Kumbulla, jenž posílí obranné řady.
77'
Filip Kostić si nakonec za svůj výstup směrem k sudímu vysloužil žlutou kartu.
76'
Filip Kostić se rozezlil na asistenta sudího Fabiana Pretiho, který už signalizoval, že míč přešel pomezní čáru. Hra je poté zklidněna nejen Pretim, ale i střídáním domácích.
75'
Aléx Sandro rozhodně nezahrál ideální malou domů pro Szczęsnyho, kterému poslal vysoký míč. Polský brankář měl tak co dělat, aby ho odkopl před napadajícím Abrahamem.
75'
AS je po vstřelené brance také při chuti. Rychlý protiútok ale zastavila Çelikova hodně nepřesná přihrávka z pravé strany před vápno.
73'
Stadionem to jen zašumělo poté, co si chtěl Dušan Vlahović vybojovat penaltu po souboji s Chrisem Smallingem. Tito dva si dnes opravdu nic nedarují, ale je třeba říct, že Smalling byl prvně stažen Vlahovićem a v pádu poté stáhl i srbského protivníka.
71'
Dvacet minut před koncem je tak stav rázem vyrovnaný, jako by Juventusu nestačila Abrahamova střelecká hrozba před pár minutami.
69'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají. Přetažený rohový kop na zadní tyč vrátil Paulo Dybala výborně před branku – v pádu trefil míč, ten se odrazil od země na malé vápno a tam se vyšrouboval nejvýše TAMMY ABRAHAM. Čtyřiadvacetiletý forvard si výborně udělal místo a protože měl dostatek prostoru, hlavičkou bez problémů překonal brankáře Szczęsnyho. Asistence: Paulo Dybala.
68'
Nemanja Matić přebral míč na středu hřiště před vápnem, ale opět proti němu vystoupil hráč a srbská posila z Manchesteru musela volit přihrávku doleva.
67'
Wojciech Szczęsny dnes zatím neměl tolik práce, nyní si ale poradil se zakončením zřejmě nejhodnotnějšího hráče AS Řím (alespoň dle renomovaných serverů) Tammyho Abrahama. Agličan zakončoval z dobré pozice po zemi, ale nevměstnal míč tolik k tyči.
Když už je řeč o devětapadesátiletém portugalském stratégovi, tak proti Juventusu má vyrovnanou bilanci 4 výher, 4 porážek a jedné remízy. Se svým protějškem Massimilianem Allegrim si také nemá co vyčítat – čtyřikárt jej porazil, čtyřikrát se radoval Allegri a dvakrát skončil zápas s těmito trenéry na lavičce remízou.
65'
A svěřenci José Mourinha, jenž má ve věčném městě kontrakt a do konce přespříštího roku, se znovu osvobozují jen za cenu odkopu na půlící čáru.
64'
Hosté se ubránili dlouhým odkopem, který na půlící čáře sbírá velmi jistý Mattia De Sciglio.
63'
Rohový kop pro Juventus, míč si staví Fabio Miretti a na rozehrání přicházel také Filip Kostić, ale první uvedený dal jasně najevo, že uvede míč do hry.
62'
Rick Karsdorp v obraně zabojoval a odkopl míč do autu, čímž odvrátil případný rohový kop pro Juventus. A to je jeho poslední práce, následně přepouští svou pozici Mehmetu Zeki Çelikovi.
62'
Římané musí opět začít pouze od své branky, obrana Juventusu je dnes prakticky neprostupná.
60'
Půl hodina hry a nastavení k tomu chybí Juventusu, aby na domácím stadionu z 89 vzájemných zápasů zapsalo nad AS Řím 59 vítězství.

Celkově se oba týmy střetly v Serii A již 176x, přičemž Juventus vyhrál 85 zápasů, AS Řím zapsalo 41 výher a 50x se oba celky rozešly smírně.
59'
De Sciglio si pokryl míč před Tammy Abrahamem, který fauloval jako první a to dnes výborný sudí Massimiliano Irrati moc dobře viděl.
59'
Juventus si v pohodě kombinuje u své branky, Szczęsny posílá míč na své spoluhráče.
58'
Nedávno zmíněný Alex Rabiot dohrál a místo něj jde na plac další záložník Denis Zakaria.
55'
Karsdorp dobře vysunul Dybalu, jenž si ale při individuální akci vylámal zuby na pozičně dobře postaveném Rabiotovi.
54'
A naopak se musí bránit akci soupeře. Juan Cuadrado si na pravé straně vápna povodil Zalewskiho, kterého oklamal naznačením. Jeho pokus o obstřelení branky však skončil vedle.
53'
AS je rozhodně zpočátku druhého poločasu aktivnější, o tom nemůže být sporu. Jenže vážnější akci si hosté, stejně jako v celém prvním poločasu, zatím nevytvořili.
51'
A i ti budou nyní k dispozici při rohovém kopu AS Řím z levé strany, jenž ale nebyl nikterak nebezpečný.
Před dvěma lety při poslední výhře AS Řím na hřišti Juventusu nastoupili za domácí jen dva hráči, kteří jsou v základu i nyní – Wojciech Szczęsny a Adrien Rabiot.

Podobné je to i u AS Řím, na tuto výhru pamatují obránci Chris Smalling a Roger Ibañez se záložníkem Bryanem Cristantem.
49'
Filip Kostić prošel na levou stranu a dával přihrávku do vápna pod sebe, ale Fabio Miretti míč špatně trefil a zamířil hodně vedle bližší tyče, čímž celou akci úplně zazdil.
48'
Wojciech Szczęsny neměl při centrovaném míči z levé strany žádný problém, sebral jej do svých rukavic.
47'
Uvidíme, zda se AS po dvou změnách v sestavě zvedne či nikoliv. Hosté mají míč na svých kopačkách a tvoří první akci druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu AS Řím:
José Mourinho určitě nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců. Z placu jde Leonardo Spinazzola a Gianluca Mancini, naopak přichází Nicola Zalewski a Stephan El Shaarawy.
46'
Žluté karty: 1-1
První poločas je minulostí a Juventus zaslouženě vede. Již v první minutě po špatné přihrávce středem hřiště musel faulovat Matić, jenž skolil na zem Cuadrada a následný přímý volný kop poslal s pomocí břevna do sítě Dušan Vlahović. Ten byl v prvním poločasu nejlepším hráčem na hřišti. Sváděl tvrdé souboje s Chrisem Smallingem a v jedenácté minutě dobrou ránou zamířil těsně vedle. Juve mohl jít ve 25. minutě do vedení 2:0, když Manuel Locatelli z první zamířil zpoza vápna přesně na tyč a od ní se balon odrazil znovu do branky, nicméně sudí odhalil, že na začátku akce si právě Locatelli pomohl rukou. Na konci poločasu ještě zahrozil znovu Vlahović, ale poslal balon z přímého volného kopu metr vedle šibenice. AS Řím neměl za úvodních čtyřicet pět minut žádnou velkou šanci a José Mourinho určitě nebude spokojen – 1:0.
45+2'
45+2'
I tento roh Římanů byl kopnut slušně, na penaltový puntík vyskočil nejvýše jeden z hráčů hostí, ale opět poslal míč mimo branku.
45+1'
Na výrazu Paola Dybaly je znát, že dnes rozhodně není se svým výkonem a podporou spoluhráčů spokojen. Ale třeba se to změní po rohovém kopu.
45'
První poločas se prodlouží o jednu minutu.
44'
Karsdorp si dlouho vybíral, komu vhodí míč, hosté nyní moc nebezpeční nejsou a jakoby se schovávali. Není se čemu divit, že balonu se rychle chopili domácí a získali další faul a možnost centru z dobré pozice do vápna.
42'
Cuadradův centr do vápna nebyl pro obranu hostí příliš nebezpečný a Patricio tak neměl vůbec žádnou práci. Vzápětí se ale diskutuje o možném penaltovém zákroku Smallinga na Vlahoviće, jenž si dnes vůbec nic nedarují. O faul se ale nejednalo.
41'
Střelec úvodní branky AS Řím v letošním ročníku Serie A Bryan Cristante vidí za faul karetní potrestání a rozhodčí Irrati zřejmě nyní hostím sečetl všechny hraniční zákroky prvního poločasu.
40'
Tammy Abraham si dobře našel odražený míč, u kterého byl první a díky svým silným nohám si jej dobře pokryl. Jenže poté se hodně zlobí na své spoluhráče, kteří prakticky zůstali stát a anglický záložník s nigerijskými kořeny neměl komu nahrát.
39'
Také nyní byla rána dvaadvacetiletého rodáka z Bělehradu a odchovance Partizanu hodně nebezpečná, mířila ale metr vedle levé šibenice.
38'
Paulo Dybala byl u odraženého míče sice dříve než Mattia De Sciglio, jenže netrefil jej. Místo toho projel soupeře a možná může být rád, že není druhým potrestaným hráčem dnešního utkání. I tak je zde další dobrá standardní situace pro domácí. Balon na její zahrání si už bere kdo jiný nž Dušan Vlahović.
37'
Dlužno říct, že Juventus je zatím lepší. A i když si neodpustí nějakou tu chybu, jeho obránci se rychle zformují a navíc hosté nepůsobí v útočné fázi příliš přesně.
36'
Centrovaný míč z pravé strany Rickem Karsdorpem nenašel adresáta v podobě jeho spoluhráčů, ale rukavice Wojciecha Szczęsnyho.
35'
Juan Cuadrado to nemyslel vůbec zle. Zkusil střelu po zemi, díky které těsně obstřelil zeď, ale Rui Patrício byl na tuto variantu připraven.
34'
První zákrok na Vlahoviće od Smallinga, kteří si dnes vůbec nic nedarují, ještě sudí neposoudil jako nedovolený. Jenže poté byl Vlahović došlápnut soupeřem a je zde přímý volný kop pro Juventus z dvaceti metrů z ideální pozice.
32'
Také hosté se opět dostávají ke slovu. Kombinují kousek za půlící čárou, jenže opět přišel nepřesný centr, respektive dlouhá přihrávka.
30'
Domácí tým neuznaná branka hodně nakopla a nyní svírají AS na své útočné polovině.
27'
Je tomu skutečně tak a Massimiliano Irrati ani nemusel dlouho komunikovat se svým videoasistentem. Co se zdálo z prvního opakovaného záznamu celkem zřejmé, je nyní i potvrzené – Locatelli obral Dybalu o míč čistě, ale v dalším souboji se dotkl balonu rukou.
26'
Sudí ještě zkoumá, zda Dybala nebyl faulován nebo zda Locatelli nehrál rukou.
25'
Juventus právě vstřelil branku!
Paulo Dybala jen zlověstně kroutí hlavou, takový návrat na známý stadion si vůbec nepředstavoval. Po souboji s Locatellim totiž přišel o míč a Juventus předvedl rychlou kombinační akci. Po přihrávce na pravou stranu se balon vrátil zpětnou přihrávkou právě k MANUELU LOCATELLIMU, který se trefil z první přesně k tyči, od které se míč odrazil do sítě.
Paulo Dybala moc dobře věděl, jak si dojít pro faul. Nicméně nyní se o nedovolený zákrok jednalo stoprocentně, když si ex-forvard Juventusu obhodil dva hráče a Fabio Miretti ho poslal na zem.
22'
Mattia De Sciglio si řekl o to, že chce házet aut. Našel Vlahoviče, který se trošku rozčiluje, že byl tísněn, ale nic mu to není platné. Následuje odkop od branky.
21'
A když už se o něj AS Řím pokusí, tak přijde nepřesná přihrávka středem hřiště, stejně jako před dvaceti minutami. A jak následný přímý volný kop dopadl, to můžete vidět na skóre.
20'
Gianluca Mancini vybojoval faul po tom, co obehrál protihráče. Jenže akcím hostí zatím chybí přímočarost a moment překvapení.
18'
Stejně jako nyní, když dva centry neprošly tam, kam by je nejen José Mourinho chtěl. Na ten druhý těsně nedosáhl ani Tammy Abraham, ani Paulo Dybala.
16'
Římané se čím dál více začínají osmělovat a získávat pevnější půdu na Juventus Stadium. Jejich akce ale zatím povětšinou končí před vápnem.
14'
Následné minuty přináší trošku zklidnění do velmi atraktivních úvodních minut. Juventus formuje obranu a čeká, co hosté vymyslí.
12'
Hosté měli po akci z levé strany k dispozici rohový kop. Nejvýše vyskočil nešťastník úvodní minuty Nemanja Matić, ale netrefil balon ideálně a mířil v záklonu nad břevno.
11'
Utěšená střela Aléxe Sandra křížem zpoza vápna prošla těsně vedle levé tyče z pohledu Ruie Patrícia. Ten by se případně natahoval marně.
9'
Před Ruiem Patríciem vznikla menší potyčka, jejímž iniciátorem byl střelec úvodní branky Dušan Vlahovič. Šel tvrdě do souboje s Chrisem Smallingem a po odehrání míče mu trošku naložil, což se samozřejmě anglickému stoperovi pranic nelíbilo. Sudí Massimiliano Irrati má od samého začátku plnou píšťalku práce.
9'
Vše ale skončilo nepřesnou finální přihrávkou do pokutového území, kde si míč pohlídal Rick Karsdorp.
8'
Spinazzola na stejné pozici zpracoval na prsou dlouhou přihrávku, ale následně nepřelstil Cuadrada a domácí tým jde do rychlého kontru.
8'
Na Leonardo Spinazzolu se při kontaktu s míčem píská, ale pranic mu to nyní nevadilo. Vybojoval u rohového praporku autové vhazování a hosté jsou poprvé vážněji usazeni na polovině soupeře.
6'
Po první brance Juventusu je tu další zápis do statistik, tentokrát ale nikterak příznivý. Manuel Locatelli u lajny zbytečně stáhl za dres Paulo Dybalu a od šesté minuty bude hrát se žlutým varováním. Sudí byl nekompromisní.
Pokud se podíváme na poslední zápas, kdy AS Řím vyhrál na hřišti Juventusu, tak začátek byl velmi podobný. Bianconeri šli do vedení o maličko déle, v páté minutě, když se trefil Gonzalo Higuaín.
4'
Stará dáma je na koni a už servíruje do vápna AS další centry, se kterými si tentokrát obrana hostí poradila.
3'
Pro Giallorossi je tohle opravdu hodně špatný začátek a gólman Rui Patricio po 182 minutách hry v letošním ročníku Serie A poprvé inkasuje.
2'
Takový vstup do zápasu si hosté nepředstavovali ani v nejčernějších snech a za vše může právě špatná přihrávka na střed hřiště a faul Matiće. K přímému volnému kopu se postavil DUŠAN VLAHOVIĆ a trefil se krásně nad zeď do břevna, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru. Gólman Rui Patricio neměl vůbec žádný nárok.
1'
Hned po výkopu přišla zbytečná ztráta míče AS, které předcházela velmi špatná přihrávka. K míči se dostal Juan Cuadrado, jenž byl následně faulován Matićem a Juve má hned přímý volný kop z dobré pozice.
1'
Oba celky nastupují na hřiště, už jen sekundy zbývají do zahájení utkání. Probíhá losování o to, kdo bude vykopávat.
Oproti původním předpokladům tak Wojciech Szczesny nakonec nastupuje a vůbec poprvé v letošní Serii A se představí v brance Juventusu!

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Danilo, Bremer, Sandro – Miretti – Locatelli, Rabiot, Cuadrado, Vlahović – Kostić.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – McKennie, Rovella, Milik, Gatti, Kean, Rugani, Zakaria, Soulé.

AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Karsdorp, Matić, Cristante, Spinazzola – Dybala, Lo. Pellegrini – Abraham.
Náhradníci: Boer, Svilar – Šomurodov, Viña, Çelik, Kumbulla, Bove, Zalewski, Tripi, El Shaarawy.

Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Fabiano Preti, Alessio Berti.
Zranění:
Oba týmy nebudou kompletní. Juventus bude zřejmě postrádat již zmiňovaného gólmana Wojciecha Szczesnyho, mimo hru je také klíčový záložník Paul Pogba nebo forvard Federico Chiesa.

AS se bude muset obejít bez letní posily Georginia Wijnalduma, který tak zatím stihl odehrát jen část druhého poločasu v prvním zápasu na hřišti Salernitany. Zlomenina holenní kosti ho vyřadí ze hry – bohužel pro něj i pro AS – na hodně dlouho. V minulém utkání proti Cremonese nedohrál ani ofenzívní lídr Nicolo Zaniolo, který kvůli zraněnému ramenu bude k dispozici zhruba za tři až čtyři týdny.
Hráli v týmu soupeře:
V obou týmech samozřejmě najdeme hráče, kteří si vyzkoušeli nastupovat v soupeřově dresu. V Juventusu je třeba uvést zejména brankáře Wojciecha Szczesnyho, jenž strávil v dresu AS Řím sezony 2015/2016 a 2016/2017 a dohromady nastoupil do 81 utkání.

Za AS Řím nejde zmínit nikoho jiného než Paulo Dybalu. Osmadvacetiletý forvard po příchodu do Evropy nastupoval jen za Palermo a poté hlavně za Juventus, kde působil od roku 2015, odehrál v jeho dresu 293 zápasů a vstřelil 115 branek! Na svou premiérovou trefu v AS zatím ale čeká. Dvanáct zápasů za Starou dámu má odehráno i Leonardo Spinazzola.
Poslední vzájemné zápasy:
AS Řím – Juventus 3:4 (9.1.2022)
Juventus – AS Řím 1:0 (17.10.2021)
Juventus – AS Řím 2:0 (6.2.2021)
AS Řím – Juventus 2:2 (27.9.2020)
Juventus – AS Řím 1:3 (1.8.2020)

Z posledních deseti zápasů vyhrál šestkrát Juventus, dvakrát odešly oba týmy z placu smírně a dvakrát vyhrál AS.
AS Řím:
Jestliže celek z Turína čeká na titul dvě sezony, u AS Řím je tato šňůra značně delší. Vlci se naposled radovali v roce 2001, což už je pořádně dlouhá doba. Ovšem povedený závěr minulé sezony s vítězstvím v prvním ročníku Evropské konferenční ligy i dobré posílení kádru dává fanouškům mnoho optimismu. K tomu je třeba přičíst ještě proslulého lišáka na trenérském postu – José Mourinha! Loňskou výhrou v "Konferenčce" si navíc AS zajistil přímou účast v Evropské lize, kde se utká s Razgradem, Betisem Sevilla a Helsinkami.

Giallorossi zatím mají ze dvou odehraných zápasů maximální počet šesti bodů při nejmenším možném skóre 2:0 . S jednou brankou vyhráli na hřišti Salernitany a poté doma proti Cremonese. Ovšem opravdová prověrka je čeká až nyní na Allianz Stadium.
Juventus FC:
Pro fanoušky Juventusu jsou to již dlouhé dva roky, kdy se jejich tým naposled radoval z titulu. V ročníku 2019/2020 získal devátý triumf v řadě, poté se mistrovský pohár přesunul do Milána. Nejprve pro Inter, přičemž Stará dáma skončila čtvrtá, a poté pro AC, ovšem Bianconeri obsadili stejnou pozici. Ta jim ale vynesla místo v Lize mistrů, kde si letos zahrají s Paris SG, Benfikou a Maccabi Haifou.

V domácí soutěži mají svěřenci trenéra Massimilliana Allegriho po dvou kolech čtyři body, když doma porazili Sassuolo 3:0, ale poté remízovali na hřišti Sampdorie bez branek.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího kola italské Serie A, která má na programu v sobotu skutečnou lahůdku a trhák kola! Jinak totiž snad ani nejde nazvat souboj Juventusu, jenž se v domácím prostředí postaví proti AS Řím. Utkání v Turíně začíná přesně v 18:30 hodin a jistě bude zajímavé sledovat i to, jak fanoušci přivítají Paulo Dybalu, jenž po minulé sezoně odešel z Juve právě do týmu Giallorossi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62