Serie A - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Inter Milán - 6. listopadu 2022   20:45

Juventus
52' Rabiot (Kostić) • 84' Fagioli (Kostić)
2:0
(0:0)
Juventus
Szczęsny – Danilo, Bremer, Sandro – Cuadrado (C), Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić – Miretti (81. Di María) – Milik (73. F. Chiesa).
Perin, Pinsoglio – Bonucci, Gatti, Rugani, Soulé.
Doveri – Carbone, Giallatini
Allianz Stadium, Turín
Inter Milán
Onana – Škriniar (C) (82. Darmian), de Vrij, Acerbi – Dumfries (82. Bellanova), Barella, Çalhanoğlu (73. Correa), Mchitarjan (81. Brozović), Dimarco (73. Gosens) – Džeko, La. Martínez.
Cordaz, Handanovič – Asllani, A. Bastoni, V. Carboni, D'Ambrosio, Gagliardini.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:13.
Šlágr 13. kola italské Serie A skončil vítězstvím Juventusu, který na domácím stadiónu porazil favorizovaný Inter 2:0.

Důležitý první gól vstřelili fotbalisté staré dámy po změně stran. V 52. minutě Filip Kostić nahrával do vápna Adrienu Rabiotovi, který vystřelil z první placírkou k levé tyči mimo dosah gólmana. Náskok navýšil Danilo, avšak radost byla předčasná, protože gól neplatil pro hru rukou. Přeci jen se ale domácí pojistky dočkali, v 84. minutě skóroval Nicoló Fagioli poté, co jeho pokus zblokoval Gosens do protipohybu gólmana.

Svěřenci kouče Allegriho si v tabulce polepšili na pátou příčku se ziskem dvaceti bodů. Inter spadl za dnešního soupeře na sedmou pozici, s kterou rozhodně nemůže být spokojen.
90+7'
90+6'
Poslední vteřiny Juventus absolvuje s balónem na kopačkách na útočné polovině. Soupeř už se ani nesnaží presovat.
90+5'
Opět došlo k prohřešku hostujícího fotbalisty. Tentokráte Lautaro Martínez pozdě dohrál Danila, jemuž se za šlápnutí na levý kotník okamžitě sportovně omluvil.
90+4'
Útočný faul odpískán Edinu Džekovi, který se jen ironicky usmívá. Moc dobře, tuší, že se spolu se spoluhráči bodového zisku nedočká.
90+3'
Roh hostujícímu celku nevyšel. Joaquín Correa mířil přetažený balón na Raoula Bellanovu, ještě před ním míč hlavičkoval mimo vápno Nicolò Fagioli.
90+2'
Gleison Bremer dnes hraje výborný zápas. Znovu to byl, kdo v poslední chvíli zažehnal nebezpečí, hlavou odvrátil míč na rohový kop.
90+1'
Chorvatský středopolař Marcelo Brozović. ve snaze o centr napálil arbitra Doveriho, jenž musel podle pravidel přerušit hru a vrátit míč do držení Interu.
Z poměrně výrazné vzdálenosti od brány vystřelil Joaquín Correa. Wojciech Szczęsny mohl zůstat klidný, míč výrazně minul bránu.
88'
Za dlouhým obranným odkopem Gleisona Bremera vystartoval Federico Chiesa. Vyvinul tlak na Robina Gosense, ten si pomohl malou domů.
87'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Juan Cuadrado. Udělal táhlou kličku Stefanovi de Vrijovi, nizozemský stoper ve skluzu píchl míč do autu.
86'
Na třetí gól si dělal zálusk po zranění se navrátivší Federico Chiesa. Roztáhnutého Onanu trefil do pravé nohy, pomezní posléze zvedl praporek na znamení ofsajdu.
84'
Juventus právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Rychlý protiútok završil Filip Kostić křižnou přihrávkou doprava na NICOLA FAGIOLIHO, tvrdou střelu zblokoval padající Gosens do protipohybu bezmocného Onany.
83'
Juventus hraje zkušeně. Kombinuje kolem poloviny hřiště a nechává čím dál tím více nervózního soupeře běhat bez míče.
82'
Ángel Di María se hned zapojil do hry. Vyzkoušel přízemní pas na Manuela Locatelliho, před nímž v poslední chvíli zakročil de Vrij.
82'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Raoul Bellanova.
82'
ze hřiště odchází Milan Škriniar, přichází Matteo Darmian.
81'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Marcelo Brozović.
81'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Fabio Miretti, přichází Ángel Di María.
80'
Hosté znovu začínají z vlastní poloviny. Aléx Sandro vystihl pas Gosense na Mchitarjana a volil odkop mimo hrací plochu.
79'
Zkušený útočník Ein Džeko chtěl hrát oblouček za první za obranu na Lautara Martíneze, toho ovšem skvěle pokryl Gleison Bremer.
78'
Denzel Dumfries si rozmyslel centr do pokutového území. Volil zpětnou přihrávku na Henricha Mchitarjana, tlak Interu pokračuje.
77'
Žlutou kartu vyfasoval Danilo. Brazilský obránce nezachytil pohyb Barelly, proto jej následně zezadu stáhl za dres k zemi.
76'
Co chybělo! Filip Kostić vyzkoušel technické zakončení k levé tyčce. André Onana měl velké štěstí, zachránila ho totiž branková konstrukce!
75'
Blízko vyrovnání byl Lautaro Martínez. Dostal výbornou nahrávku od nově příchozího Correy a z pravé strany šestnáctky střílel na přední tyč. Wojciech Szczęsny šel na druhou stranu, ale ještě za sebou nechal nohy a těmi zabránil míči v cestě za brankovou čáru.
73'
ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Joaquín Correa.
73'
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Robin Gosens.
73'
ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Federico Chiesa.
72'
Edin Džeko zády k bráně zvládl kulatý nesmysl procpat za sebe na Hakana Çalhanoğlua, jeho tvrdou střelu schytal Danilo do hrudi.
71'
Z pravé strany centroval Nicoló Barella. Balón mířil na Edina Džeka, ještě před ním na jedničku zapracoval Gleison Bremer.
70'
Na polovině hřiště fauloval Arkadiusz Milik. I on se hodně rozčiloval a mohl být rád, že mu Doveri nedal žlutou kartu.
69'
Po neuznaném gólu se začaly po každém přerušení hry vést dlouhé debaty. Domácí fotbalisté stále nepřekousli neuznaný gól.
68'
Kartónek žluté barvy si vykoledoval hostující kapitán Milan Škriniar. Slovenský stoper dohrál Danila ve skluzu dávno poté, co Brazilce odkopl míč.
67'
Na Allianz Stadium to nespokojeně bzučí. Juventus sice zůstává ve vedení, avšak těsném jednogólovém. Mohlo být veseleji.
66'
Gól neplatí! Danilo si skutečně trefil míč levou nohou do ruku a tou skóroval. Horní končetina nebyla u těla, proto VAR rozhodl o zneplatnění branky.
65'
Konzultace už trvá poměrně dlouho a netrpěliví fanoušci začínají nespokojeně pískat.
64'
Arbitr Doveri ještě konzultuje celou situaci s videorozhodčím. Řeší se právě hra rukou skórujícího Danila.
63'
Svěřenci kouče Allegriho odskakují do dvoubrankového náskoku! Filip Kostić adresoval centr od rohového praporku na DANILA. Brazilský obránce trefil míč z první levou nohou pod kolenem, načež se mu odrazil do ruky a doplachtil k pravé tyči.
62'
Poměrně dlouho André Onana váhal s odkopem od brány. Nakonec jej nasměroval k pravé lajně, kde Denzel Dumfries přehlavičkoval Locatelliho.
61'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Juventus vstřelil důležitou první branku a teď bude jeho hlavním cílem náskok udržet.
60'
Standardka pro Inter. Nicoló Barella si sběhl k pravé lajně, odkud napálil Bremera a získal pro Inter rohový kop.
59'
Bosenský útočník Edin Džeko přihrával do vápna Lautaru Martínezovi, jemuž míč nesedl ideálně, čehož Gleison Bremer využil k dlouhému odkopu do bezpečí.
58'
Přenesení hry Milana Škriniara na Dimarca vyšlo. Halfbek si nedělal těžkou hlavu se zpracováním a z první hrál do středu na Mchitarjana.
57'
Hosté přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Lautaro Martínez vyzkoušel střelu přes Danila, avšak trefil do ho pravé nohy.
56'
V akci opět Hakan Çalhanoğlu. Turecký reprezentant otočil Adriena Rabiota kolem vlastní osy a ostal za trest žlutou kartu.
55'
Dvojice Hakan Çalhanoğlu a Henrich Mchitarjan vystoupila proti Filipu Kostićovi, jenž pod tlakem volil nepovedený pas do autu.
54'
Inter je rázem pod tlakem a potřebuje přidat. Lautaro Martínez vyzkoušel průnikovou nahrávku na Edina Džeka, toho zradilo zpracování.
52'
Rychlý protiútok staré dámy končí prvním gólem střetnutí! Filip Kostić z levé strany vyslal nahrávku do vápna na střed. ADRIEN RABIOT vypálil z první placírkou k levé tyči, Onana se natahoval marně.
51'
Centr si pohlídal Danilo. Brazilec vyskočil vysoko do vzduchu a balón odehrál mimo pokutové území.
50'
Rohový kop pro Inter. Edin Džeko vypálil pravačkou, Manuel Locatelli zblokoval kulatý nesmysl na rohový kop.
49'
Milanu Škriniarovi se vůbec nepovedl nákop za obranu, snano jej pro sebe stáhl pozorný stoper Gleison Bremer.
48'
Z velké vzdálenosti vypálil Lautaro Martínez. Balón nabral velkou výšku a proletěl o několik metrů nad břevnem.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce jednu změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
První poločas zápasu mezi Juventusem a Interem branku nepřinesl. Sledujeme vyrovnané střetnutí, v němž mohou rozhodovat drobnosti. Za starou dámu mohl skórovat Fabio Miretti, akrobaticky však mířil pouze do boční sítě. Na druhé straně byl blízko gólu Denzel Dumfries, avšak ve skluzu vystřelil nad břevno.
45'
44'
Federico Dimarco si narazil s Edinem Džekem. Posléze centroval z prvního doteku levačkou, ale pouze do Danila.
43'
Akce Juventusu byla o poznání méně povedenější. Francesco Acerbi do poslední chvíle počkal na kličku Cuadrada a obral jej ukázkovým způsobem.
42'
Obrovskou příležitost Denzel Dumfries v gól nepřetavil! Henrich Mchitarjan poslal parádní pas na pravou stranu šestnáctky. Nicoló Barella sklepával z voleje pod sebe na nizozemského halfbeka, jenž ve skluzu přestřelil.
41'
Sám prakticky proti celé obranné linii byl Arkadiusz Milik bez šance. Ale zabojoval sympaticky, byť Stefan de Vrij získal míč.
40'
Proti váhajícímu Mchitarjanovi vystartoval Adrien Rabiot. Francouzský záložník protihráče viditelně zaskočil, nahrávku ovšem srazil pouze do autu.
39'
Že by přece jenom? Gleison Bremer se vrátil do hry a první rychlejší běh zvládl. Leonardo Bonucci přesto pokračuje v aktivním rozcvičování.
38'
Tak už je to jasné, dále to nepůjde. Za postranní čárou dostal signál k převlečení se do dresu Leonardo Bonucci.
37'
Při hlavičkovém souboji si ublížil Gleison Bremer při dopadu na zem. Zatím není jisté, zda stoper bude schopen pokračovat v utkání.
36'
Domácí fotbalisté pod tlakem poměrně často volí malou domů směrem na brankáře. Wojciech Szczęsny si opět poradil bez problémů, s první sklepával pro Danila.
35'
Edin Džeko v netradiční pozici centrujícího hráče vymyslel slušný balón do prostoru, kde se nacházelo dost hráčů, ve vzduchu byl nejúspěšnější Danilo.
34'
Při další příležitosti se Denzel Dumfries dostal ke střele. Té chyběla razance i přesnost, pokus do středu Wojciech Szczęsny hravě pokryl.
33'
Francesco Acerbi přetáhl míč doprava, kde se nacházel Denzel Dumfries. Centrovaný míč do malého vápna zpacifikoval Gleison Bremer.
32'
Fotbalisté staré dámy při kombinaci nikam nespěchají, což je pochopitelné, soupeř totiž je připraven potrestat jakoukoliv menší chybičku.
31'
Arménský reprezentant Henrich Mchitarjan vyzkoušel prostrkávačku na Lautara Martíneze. K Argentinci přispěchal Gleison Bremer a hrudí hrál směrem na gólmana.
30'
Protiútok Interu neměl dlouhého trvání. Lautaro Martínez sice nabral velkou rychlost, jenže klička proti Locatellimu mu vůbec nevyšla.
29'
Po zmatcích na hraně velkého vápna Interu odražený balón napálil Adrien Rabiot, avšak početný houf těl nepropálil.
28'
Z pravé strany šestnáctky střílel Juan Cuadrado. Dobře k němu dostoupil Francesco Acerbi a levou nohou zaznamenal úspěšný blok.
27'
Na centrovaný míč naskakoval trestuhodně osamocený Edin Džeko. Bosenský forvard ovšem hlavou zakončil pouze vedle pravé tyče.
26'
Inter se může pokusit otevřít skóre z rohového kopu. Vybojoval ho Federico Dimarco, který šikovně nastřelil clonícího Danila.
25'
Natřikrát Arkadiusz Milik udržel míč. Ve finále se až do pokutového území neprocpal, pomohl si faulem proti de Vrijovi.
24'
Skrze přehuštěný střed Nicoló Barella neprošel. Výborně zapracoval Manuel Locatelli, který pravou nohou předvedl ukázkový obranný zákrok.
23'
Škriniarův nákop na Nicola Barellu měl oči. V poslední chvíli se do vzduchu vyšponoval Gleison Bremer a hlavou míč prodloužil do rukavic brankáře.
22'
Středopolař Henrich Mchitarjan si křikl na Lautara Martíneze, od nějž dostal balón, oblouček na Edina Džeka mu ovšem vůbec nevyšel.
21'
Modro-černí nakoukli i s míčem na útočnou polovinu. Denzel Dumfries ale neměl na koho směrem dopředu, proto vracel de Vrijovi.
20'
Od levé lajny centroval Filip Kostić. Do dobře provedeného centru se akrobaticky položil Fabio Miretti, míč ovšem nasměroval jen do boční sítě.
19'
Ve slibné pozici si zpracovával míč Arkadiusz Milik. Polský forvard si ovšem pomohl levou rukou, což pozornosti arbitra Doveriho neuniklo.
18'
Nicolò Fagioli servíroval kulatý nesmysl do vnitra pokutového území. Fabiu Mirettimu nevyšlo zpracování, míč skončil v zámezí.
17'
Další faul domácího celku. V tomto případě si nedovoleně počínal Danilo, ten si ve vzdušném souboji pomohl rukama proti Džekovi.
16'
Útočným faulem se provinil Arkadiusz Milik. Pořádně vysunul presink proti Denzelu Dumfriesovi, jemuž přišlápl pravou nohu.
15'
Ponechané výhody Inter nevyužil. Nicoló Barella Joaquín Correa si netroufl jeden na jednoho a raději poslal míč směrem dozadu na Dumfriese.
14'
Nohama si zahrál i Wojciech Szczęsny. Polský gólman si poradil na jedničku, po rychlém zpracování našel volného Sandra.
13'
Prodloužený balón měl směřovat na Stefana de Vrije, ale ten na míč nedoskočil. Na útočnou polovinu jej posléze vyvezl Juan Cuadrado.
12'
Kapitán Interu Milan Škriniar rozběhl po lajně Nicola Barellu. Střílený centr odvrátil Danilo do bezpečí pouze za cenu rohu.
11'
Dalekonosným projektilem se prezentoval Hakan Çalhanoğlu. Wojciech Szczęsny si s míčem nadvakrát poradil.
10'
Zprava zajímavě centroval Hakan Çalhanoğlu. Lautaro Martínez už se šteloval k zakončení, rybičkou před ním zachránil hrozící nebezpečí Manuel Locatelli.
9'
Zkušený čtyřiatřicetiletý stoper Francesco Acerbi. Pod tlakem dokonale přenesl hru k pravé lajně, kde byl osamocený Dumfries.
8'
Defenzivní povinnosti si Nicolò Fagioli splnil na jedničku. Kulatý nesmysl sebral z pod nohou Lautara Martíneze a rozehrál na Sandra.
7'
Domácí přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Nakonec vyzkoušel centr Juan Cuadrado, ve vzduchu kraloval Milan Škriniar.
6'
Individuálně si věřil Nicoló Barella. Příliš daleko nedošel. Jednoho protihráče se zbavil, na Aléxe Sandra již nevyzrál.
5'
Odražený balón si po centru z pravé strany našel uvnitř vápna Lautaro Martínez, pravačkou však vypálil z voleje vedle levé tyče.
4'
Narážečka mezi Milikem a Sandrem nevyšla. Zpětný pas přečetl Denzel Dumfries a kulatý nesmysl získal do svého držení.
3'
Z osmnácti metrů vypálil ostrou ránu levačkou Federico Dimarco. Trefil pouze spoluhráče Edina Džeka, balón pak doskákal do zámezí.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních černo-bílých dresech. Fotbalisté Interu pro dnešní střetnutí navlékli dresy barvy modro-černé.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bremer, Sandro – Cuadrado (C), Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić – Miretti – Milik.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Bonucci, Di María, Gatti, F. Chiesa, Rugani, Soulé.
Trenér: Massimiliano Allegri

Inter Milán: Onana – Škriniar (C), de Vrij, Acerbi – Dumfries, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco – Džeko, La. Martínez.
Náhradníci: Cordaz, Handanovič – Asllani, A. Bastoni, Bellanova, Brozović, V. Carboni, Correa, D'Ambrosio, Darmian, Gagliardini, Gosens.
Trenér: Simone Inzaghi

Rozhodčí: Doveri – Carbone, Giallatini.
Inter Milán

Co se týče domácí soutěže, tak Inter zůstává za očekáváním. Aktuálně okupuje šestou pozici, na dnešního soupeře má náskok pouhých dvou bodů. Výrazně lépe se svěřencům trenéra Inzaghiho vede v Lize mistrů, kde na úkor Barcelony vybojovali druhé postupové místo za suverénním Bayernem, čtvrtou pozici obsadila Viktoria Plzeň. V týdnu se nerazzurri utkali na závěr skupinové fáze nejprestižnější evropské soutěže s Bayernem, na půdě Bavorů prohráli 0:2. Střelecké produktivitě celku vévodí Lautaro Martínez se sedmi góly.
Juventus FC

Juventus prožívá ústup ze slávy. Nedávno ještě jasný král italského fotbalu má momentálně problémy vůbec s udržením příček zajišťujících pohárovou Evropu. Stará dáma je po dvanácti kolech sedmá se ziskem dvaadvaceti bodů, na vedoucí Neapol ztrácí už deset bodů. Allegriho družina navíc vyhořela i v Lize mistrů. Ve společnosti Benficy, PSG a Maccabi Haifa nasbírala pouhé tři body a do Evropské ligy proklouzla pouze zásluhou lepšího skóre oproti celku z Izraele. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Dušan Vlahović.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování 13. kola italské Serie A, u zápasu mezi Juventusem a Interem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62