Serie A - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Spezia - 31. srpna 2022   20:45

Juventus
9' Vlahović  • 90+2' Milik (Miretti)
2:0
(1:0)
Juventus
Szczęsny (43. Perin) – De Sciglio, Bremer (85. Sandro), Gatti, Danilo – Miretti, Locatelli, Rabiot – Cuadrado (C) (54. Kostić), Vlahović (85. Milik), Kean (54. Di María).
Pinsoglio – Soulé, McKennie, Fagioli, Rugani, Zakaria.
Colombo – Scatragli, Marchi
Allianz Stadium, Turín
Spezia
Drągowski – Hristov, Kiwior, Nikolaou – Holm (85. Ellertsson), Kovalenko (60. Agudelo), Bourabia (85. Sanca), S. Bastoni (72. Sala), Reca – Gyasi (C) (60. Strelec), Nzola.
Zoet, Zovko – Sher, Caldara, Beck.

Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Během poločasové pauzy přivítali fanoušci Juventusu Leandra Paredese, který posílí mužstvo kouče Allegriho prostřednictvím hostování z PSG.
Juventus se dočkal svého druhého vítězství v letošní sezoně. V nepohledném utkání porazil Spezii 2:0, když v deváté minutě udeřil Dušan Vlahović z volného přímého kopu a v nastavení se otočil Milik kolem Hristova a vystřelil po zemi na zadní tyč. Hosté si větší příležitost nevytvořili. Největším negativem pro Juventus je ztráta gólmana Szczesnyho, který musel střídat na konci prvního poločasu. Polský brankář si ublížil při dopadu v malém vápně v době, kdy čelil rohu. Nastoupil tak Mattia Perin.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 1:4.
90+6'
90+5'
Hristov nezpracoval centr zleva do pravé poloviny šestnáctky.
90+5'
Mattia De Sciglio srazil zakončení z levé strany a Juventus poslal míč až na polovinu hrací plochy.
90+4'
Hosté si přihrávají na své útočné polovině.
90+2'
Juventus právě vstřelil branku!
Miretti si odstavil beka na pravé straně při převzetí balónu, připravil míč mezi nohama Nikolaoua na střed vápna, kde se ARKADIUSZ MILIK otočil kolem Hristova a zakončil po zemi z levé strany na vzdálenější tyč.
90+1'
Žlutá karta pro tým Juventus FC (Allegri (trenér)).
90'
Sandro zdržoval před autem na Di Maríu, Argentinec prohodil dva hráče a balón se vzápětí odrazil na pravou stranu, De Scigliův volej letěl do hlediště za bránou hostujícího mužstva.
89'
Juventus zaútočil Sandrem, ten nahrál k levé lajně Kostičovi, jenž sklepával na Di Maríu. Pokus argentinského reprezentanta zablokovala defenziva hostů.
88'
Sandro byl při centru z levé strany na zadní tyč proti dvěma hráčům soupeře, ale poradil si a potom došlo k faulu Agudela na Rabiota.
87'
Juventus pokryl bližší tyč, Hristov ještě vhazoval a domácí se osvobodili.
86'
Centr z levé strany propadl na střed na Gyasiho, toho zradil první dotek a Danilo odkopával na roh.
85'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.
ze hřiště odchází Gleison Bremer, přichází Aléx Sandro.

Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Leandro Sanca.
ze hřiště odchází Emil Holm, přichází Mikael Egill Ellertsson.
84'
Di María šel na pravé straně do dvou hráčů, naváděl si míč na levačku a třetího vystupujícího fotbalistu fauloval.
83'
Vlahović postrčil na Kostiće na levé straně, Nikolaou ve skluzu odvracel na roh a ještě udržel naděje na bod.
82'
Danilo převzal pas do běhu na pravé straně a pádil na Dragowskiho, jeho bránu ale překopl.
81'
Miretti přišel o míč před vápnem, jenže Nzola stoupl na míč v pravé polovině vápna a vykopávat tak bude Perin nakrátko s Danilem.
80'
Holm se nedostal při křižném pasu na pravé straně přes De Sciglia a domácí vhazují.
79'
Holm zablokoval centr Kostiće z levé strany, následně Miretti seběhl Rabiotovi, ale Kiwior odvedl dobrou práci.
78'
Sala se ujal volného přímého kopu z pravé strany, Perin nezasahoval a Locatelli jen pouštěl míč za bránu.
77'
Rabiot založil nepřesně akci křížem na levou stranu, diváci pískají a nelíbí se jim chyba francouzského reprezentanta.
76'
Strelec sebral balón Giattimu na levé straně, ale to bylo až poté, co byl přistižený v ofsajdu.
75'
Holm se rozeběhl na pravé straně, nastavil tělo před obránce, ale nedokázal si vynutit faul.
74'
Giatti zakročil na stoperu proti Strelcovi, následoval ale domácí ofsajd.
73'
Za skluz na Mirettiho vidí Holm žlutou kartu.
72'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Jacopo Sala.
72'
Kostič centroval na hlavu Danila, ten zakončoval mimo branku.
71'
Hristov zůstal ležet ve vápně hostů a bude ošetřovaný.
70'
Mattia De Sciglio vypíchl míč ve skluzu Strelcovi, střelu Mirettiho z levé strany pak zablokoval Kiwior na roh.
69'
Mattia De Sciglio zbytečně přišel o míč na pravé straně, ale Miretti napravil jeho chybu.
67'
Nzola nasměroval halfvolej z pravé strany nad branku.
67'
Vlahović spálil tutovku, loženku hlavou umístil přímo doprostřed brány, stačil poslat míč do strany a nebylo by o čem!
66'
Vlahović naháněl Hristova a ten musel odkopnout míč na roh zprava.
65'
Federico Gatti vyhrál zásadní souboj jeden na jednoho z pravé strany. Hosté rychle vhazovali a domácí měli, co dělat, aby zastavili soupeře.
64'
Juventus odhlavičkoval krátký centr, ale hosté vhazují Hristovem z pravé strany.
63'
Strelec faulovaný na levé straně Danilem, ten nezachytil jeho rychlou kličku. Výrok sudího nějak okomentoval, ale to není podstatné.
63'
Kiwior prohrál jeden na jednoho na levé straně a potom dlouho tahal za dres Vlahoviće, pokračoval v tom i ve vápně.
Dragowski rozehrával a nadvakrát tečovaný balón skončil až u Perina.
60'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Dávid Strelec.
ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Kevin Agudelo.
59'
Kostić dostal Perina pod tlak, ten odkopával na levou stranu do autu.
58'
Mattia De Sciglio dával nahrávku na levou stranu na Kostiće, ten šel ve skluzu do souboje s Hristovem a zasáhl bulharského obránce, ačkoliv stahoval nohy. Obejde se to bez karty.
57'
Bastoni si ukopl míč na pravé straně při souboji s obráncem a domácí můžou vhazovat.
55'
Emil Holm si sklepl míč hrudí na pravé straně na nohu, ale centroval na bližší tyč až moc pod Gyasiho.
54'
ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Filip Kostić.
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Ángel Di María.
54'
Danilo si naskočil na centr Cuadrada, ale hlavou minul tři tyče.
53'
Mattia De Sciglio našel Keana na levé straně, ten neprošel přes Holma, ale ještě si ještě Miretti házel míč na pravačku a Nikolaou stačil tečovat balón vedle pravé tyče.
52'
Zase měl Holm otevřenou pravou stranu, akorát potřeboval rychlejší přihrávku, následně byla k vidění nečistá střela vedle levé tyče. Diváci pískají na hráče Juventusu, protože Spezia je aktivnější v úvodu druhého poločasu.
51'
Holm převzal míč, ale Kean mu zatarasil cestu skluzem, hosté pokračují autem.
49'
Mattia De Sciglio rozehrával z levé strany na půli a přímo na nohu soupeře, vzápětí nezpracoval couvající Gyasi centr z křídla.
48'
M'bala Nzola se otáčel na půli byl stažen způsobem v rozporu s fotbalovými zákony.
46'
Kean vystřelil nečistě ze střední vzdálenosti a pozdravil diváky odhadem ve třicáté řadě.
46'
O přestávce přivítali diváci Leandra Paredese, kterého přivedlo vedení Juventusu na hostování do konce sezony s opcí. Paredes přichází z PSG.
Juventus vede po vyrovnaném prvním poločase 1:0, když v deváté minutě byl faulovaný Cuadrado a Vlahović napálil standardku k bližší tyči. Ostatně srbský útočník byl asi nejnebezpečnějším mužem v dresu Staré dámy. Nicméně nutno podotknout, že ze hry si toho Juventus vytvořil pramálo. Hosté hrozí především z centrů a pravé strany. Jednou už skórovali, ale Gyasiho lob přes Szczęsnyho neplatil pro ofsajd. Polský brankář musel v závěru úvodního dějství odstoupit, když nešťastně upadl v malém vápně při rohu a musel střídat, nastoupil tak Mattia Perin.
45+4'
45+4'
Mattia Perin si stáhl tečovaný centr rozeběhnutého Holma z pravé strany u své přední tyče a poprvé se tak setkal s balónem.
45+3'
Juan Cuadrado si předkopl míč na pravé straně kolem obránce a poté získal aut, Dimitris Nikolaou ještě reklamuje, že šel míč do zámezí od kapitána Juventusu.
45+2'
Rabiot je ještě ošetřovaný, ale tentokráte by se střídat nemělo. Francouz jde za bránu, ale měl by se vrátit na plac.
45+1'
Spezia nepotrestala několikátou chybu Juventusu v rozehrávce a Rabiot tak mohl nahrát na levou stranu. Cuadradovi, ten měl proti sobe ve vápně Hristova a upadl na zem, penalta se nepíská.
45'
Viktor Kovalenko vystřelil z levé strany do obránce před sebou, posléze se pískal faul na Danila.
44'
Domácí přečkali tlak ve vápně, hosté ještě vhazují z pravé strany.
43'
Wojciech Szczęsny na nosítkách opouští hrací plochu, nastupuje Mattia Perin.
42'
Polský brankář si ublížil při dopadu na trávník, tam kontakt s kýmkoliv nebyl a tohle vypadá na střídání. Zdá se, že Perin bude muset do brány a předvést své umění před padesátiletým Pavlem Nedvědem.
41'
Wojciech Szczęsny zaváhal v malém vápně, míč mu prošel mezi rukama, ale u zadní tyče vykopával v malém vápně stojící De Sciglio, málem trefil ruku Cuadrada, vzápětí zůstal ležet domácí gólman na zemi a vyžádal si ošetření.
40'
Mehdi Bourabia zrychlil přihrávkou patou na pravou stranu a následoval nástřel na bližší tyč, kde Danilo nepustil před sebe obránce.
40'
Hosté disponovali volným přímým kopem a kopli jej k pravé tyči, kde se Hristov natahoval po balónu, pak upadl v šestnáctce.
39'
Spezia je Juventusu vyrovnaným protivníkem, domácí si toho ze hry moc nevytvořili.
38'
Emmanuel Gyasi podržel míč s Recou, pak se snažil Bourabia o ránu ze střední vzdálenosti, ale do cesty se mu postavil bránící fotbalista.
37'
Kean faulovaný na půli, domácí sáhli k rozehrávce nakrátko.
36'
Spezia obléhala vápno až zkazil Kovalenko pas z levé strany, následný kontr Juventusu ukončil Bourabia.
35'
Roh z pravé strany pro hostující tým.
34'
Arkadiusz Reca nacentroval z levé strany na hlavu obránce, poté se hostům nelíbil zákrok Keana na Hristova.
33'
Petko Hristov nejprve vhazoval a pak nepřesně centroval vedle vzdálenější tyče, Wojciech Szczęsny mohl zůstat naprosto v klidu.
33'
Spezia měla otevřenou pravou stranu a Hristov zaútočil, domácí srazili balón na aut.
31'
Emmanuel Gyasi měl špatný první dotek na půli, což byla voda na mlýn Gattiho, si pomohl pod sebe se svým brankářem.
29'
Dušan Vlahović se odpoutal od obránce a hlavičkoval nad branku.
29'
Danilo vybojoval ve spolupráci s Vlahovićem roh zprava, jako poslední se dotkl nohou Reca.
28'
Cuadrado rozehrál roh do levé poloviny vápna, kde Locatelli špatně pracoval s tělem při chystaném voleji.
27'
Dušan Vlahović zamotal hlavu Recovi na pravé straně a jeho nástřel do malého vápna posunul Kiwior na roh.
26'
Wojciech Szczęsny a Bartłomiej Drągowski jsou celkem bez práce. Tak třeba se to v případě domácího brankáře změní po faulu Rabiota z pravé strany na Kovalenka.
25'
Miretti měl rychlost na pravé straně, ale obránce padl do jeho pokusu.
23'
Spezia je Juventusu vyrovnaným soupeřem v posledních minutách a dokáže zahrozit.
22'
Jakub Kiwior zkazil přihrávku na pravou stranu na Holma a daroval Juventusu autové vhazování.
21'
Emmanuel Gyasi šel do hlavičkového souboje při centru z levé strany, po odrazu míče udělal Bastoni útočný faul.
20'
Danilo viděl na středu Vlahoviće, ten se zamotal ve vlastních kličkách.
19'
Dušan Vlahović byl dostoupen Bastonim, domácí pokračovali v útoku po levé straně až Kean zasekl na pravačku a trefil beka před sebou.
17'
Jakub Kiwior rozehrává za pískotu příznivců Juventusu.
16'
Emmanuel Gyasi seběhl na přihrávku na pravou stranu a přehodil brankáře, nicméně gól okamžitě neplatil pro ofsajd hostujícího kapitána.
14'
Domácí chybovali v rozehrávce, ale M'bala Nzola si ukopl míč na levé straně. Wojciech Szczęsny pak ještě vyčinil svým obráncům.
13'
Federico Gatti překřížil z levé strany Bastoniho a odehrál balón do autu, což ocenili fanoušci Juventusu.
12'
Danilo hodil míč po pravé straně na Vlahoviće, ten byl zdvojený, ale pak vybojoval balón zpět.
11'
Simone Bastoni přerušil slibně rozvíjející se útok nedovoleným zákrokem a sudí sahá pro kartu.
9'
DUŠAN VLAHOVIĆ si postavil míč a napálil balón levačkou nechytatelně na bližší tyč.
8'
Arkadiusz Reca fauloval Cuadrada a nabídl zajímavou standardní situaci z pravé strany.
7'
Federico Gatti vystoupoval na středu a narušil souhru, krátce poté už Juventus připravil Speziu o balón.
6'
Emil Holm okamžitě úspěšně reklamoval, že Kean byl s míčem na levé straně již v autu.
5'
Sledujeme delší kombinaci Juventusu, Spezia běhá bez balónu.
4'
Danilo narazil na pravé straně na bránícího fotbalistu, ten srážel míč na aut a domácí pak vhazovali pod sebe na Gattiho.
3'
Wojciech Szczęsny si zahrál nohama při rozehrávce Juventusu, domácí se nikam neženou, hosté se snaží presovat.
2'
Emil Holm fauloval z levé strany Keana, ten se ještě drží za obličej, hosté rozehráli nakrátko.
1'
Vzájemné zápasy
Po návratu do Serie A neuhrála Spezia proti Juventusu ani bod. V sezoně 2020/21 zvítězil turínský celek 4:1, respektive 3:0. Loni už se nadřel podstatně více. Na hřišti soupeře musel otáčet z 1:2 na 3:2 Chiesou a de Ligtem, v odvetě mu k plnému bodovému zisku stačila trefa Moraty.
Spezia Calcio
Spezia zažívá třetí sezonu v řadě v Serii A a zároveň ve své historii. Ve svém nováčkovském ročníku nejvyšší italské soutěže obsadila patnáctou pozici, v minulé sezoně skončila šestnáctá a šest bodů před sestupujícím Cagliari. Vedení hostujícího klubu sáhlo v létě ke změně na postu hlavního trenéra, kdy bývalého italského reprezentanta Thiaga Mottu nahradil Luca Gotti. Spezia mj. přivedla Daniela Maldiniho, syna legendárního obránce milánského AC a jednoho z nejlepších italských beků v dějinách. Co se týče dosavadních výsledků v probíhající sezoně, tak Spezia stejně jako Juventus jednou vyhrála, když v úvodním kole (další paralela s Juventusem) přehrála Empoli. Vzápětí podlehla Interu, mistru z roku 2021, poměrem 0:3. O uplynulém víkendu remizovala 2:2 se Sassuolem
Juventus FC
Na jaře 2020 zatím naposledy Juventus opanoval Serii A a získal svůj sedmatřicátý titul. V následujících dvou sezonách skončil čtvrtý a byl vůbec rád, že si vybojoval přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů. V ní v uplynulé sezoně překvapivě podlehl v osmifinále Villarrealu.

Turínský celek přivedl v létě Argentince Ángela Di Maríu z PSG a francouzského reprezentanta Paula Pogbu z Manchesteru United. V posledních týdnech vyplulo na povrch, že hráč ze země galského kohouta čelí vydírání ze strany svého bratra.

Bez Pogby se zatím Juventusu v Serii A vůbec nedaří. Sezonu zahájil vítězstvím 3:0 proti Sassuolu, následně v souboji se Sampdorií Janov branka nepadla a v sobotu si Juventus rozdělil body i s AS Řím, když po gólu Vlahoviće inkasoval Abrahamem.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu čtvrtého kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Juventus FC a Spezia Calcio. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62